F.K. Sarajevo

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 24 Sep 2015, 23:14

Bitno je da je ibrakovic napokon otisao
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 14 Nov 2015, 20:42

Image

Bez pobjednika u prijateljskom meču

Spektakl na Koševu i šest golova u remiju Sarajeva i Galate


Piše: M. Šljivak

Sarajevo i Galatasaray odigrali su meč bez pobjednika (3:3) u prijateljskom meču odigranom na Koševu.Ovaj meč je bio i oproštajni za dvije legende bordo tima.
Od dresa Sarajeva su se oprostili Alen Škoro i Emir Obuća, koji su s terena ispraćeni ovacijama. Na terenu nije dobro počelo za domaći tim, jer je turski velikan već nakon 23 minute igre imao dva gola prednosti.
Pogađali su Olčan u 12. i Gumuš u 23. minuti za vodstvo od 2:0. Međutim, do kraja prvog poluvremena tim Miodraga Ješića je uspio da izjednači. Prvo je Duljević smanjio na 2:1 u 27. minuti, da bi Amer Bekić u 43. minuti izjednačio rezultat na 2:2.

Na samom otvaranju drugog dijela Sarajevo je povelo. Ponovo je pogodio Amer Bekić na asistenciju mladog Adnana Osmanovića. Držao je bordo tim prednost sve do 70. minute, kada slavni turski tim ipak dolazi do izjednačenja. Mladi Ergin je pogodio za konačnih 3:3.

Prijateljski meč: Sarajevo - Galatasaray 3:3 (Duljević 27', Am. Bekić 43', 46' / Olčan 12', Gumuš 23', Ergun 70')
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 19 Feb 2016, 19:11

Image

Harba na posudbi u Sarajevu iz Jihlave: Sretan sam, dat ću sve od sebe

Piše: E. B./Klix.ba

Foto: fksarajevo.ba

Harba je u proteklim danima trenirao sa Sarajevom na pripremama u Antaliji, a zaigrao je na posljednjoj prijateljskoj utakmici protiv kazahstanskog Kairata.

"Sretan sam zbog dolaska u FK Sarajevo. Imao sam priliku upoznati stručni štab i ekipu za vrijeme mog boravka na pripremama u Antaliji i mogu reći da se priključujem jednom dobrom i organizovanom kolektivu. Želim se zahvaliti svima na ukazanom povjerenju i siguran sam da ću u dresu Sarajeva doživjeti mnoge lijepe trenutke", kazao je Harba za zvaničnu klupsku stranicu dodavši:

"Nastupao sam protiv Sarajeva u nekoliko navrata i velika će čast biti igrati pred navijačima kakve ima Bordo klub. Dat ću sve od sebe igrajući za Sarajevo i nadam se da ću svojim igrama doprinijeti uspjehu ekipe".

Harba je u dosadašnjoj karijeri igrao za Bosnu, Olimpic, Hradec, Spartak Trnavu i Jihlavu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Rockefeller » 19 Feb 2016, 21:15

I Krste Velkoski je otišao iz Sarajeva u neki južnokorejski klub. Nisam siguran koliko će Sarajevo dobiti, a mislim da neće biti pretjerano velika cifra. Meni je Krste bio jedan od najdražih igrača Sarajeva ali ybg iako je klasični napadač morao je igrati na krilu (radi Benke naravno) i tu nije štimalo. Šteta što nije imao mjesta. Kao napadač jedan od tri-četri najbolja igrača lige, kao krilo u najboljih deset do petnest.

Spominje se dolazak Adnana Zahirovića. Svi koji su pratili reprezentaciju znaju momka. Nemam neko mišljenje. U reprezentaciji je bio odličan a nešto nisam optimista da bi bio tako dobar i u dresu Sarajeva. Ako bude onda je Jajalo broj 2.

Što me raduje je da Sarajevo napokon ima tri dobra krila. Kad kažem dobra, mislim pravo dobra. Duljević (koji će prije ili kasnije u jednu od liga petice, to sam siguran i to vjerovatno za višemilionsku odštetu), Simeunović i Harba.

Ovo je novost: http://home.fksarajevo.ba/ Možete sebi postaviti ovakvu početnu stranicu na browserima.

I evo je, povodom sedamdesetog rodjendana kluba Manchester United je čestitao Sarajevu :cvike
Image
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 17 Mar 2016, 10:03

Ješić dao ostavku, nakon debakla od Slobode 0 -3 na Koševu.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Rockefeller » 17 Mar 2016, 17:13

Nisu normalni
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 17 Mar 2016, 19:31

Navijaci su trazili ostavku. Vrijeme je bilo nakon ovakih rezultata
🐽

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Rockefeller » 17 Mar 2016, 19:39

Treneri se mijenjaju kao na traci. Nesto drugo ne štima očigledno. Predugo nešto ne štima, nije ovo od juče. Igre nisam vidio od Minhengladbaha.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 17 Mar 2016, 19:49

A u svakom timu trener strada kad ne ide.
Al me nervira sto sarajevo uvijek izvuce najdeblji kraj kad se dijele kazne cc
🐽

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Rockefeller » 12 Jul 2016, 21:47

Koliko sam načuo uskoro se potpisuje 2+2 ugovor sa Nikeom. :ples

Sarajevo + Nike :rozi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 12 Jul 2016, 23:33

istina brt, potvrdjeno je. divovi smo ocm
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 29 Aug 2016, 05:11

Ovaj neki kao dinamov kruno jurčić....na poziv kad zagusti :oo


Mehmed Janjoš novi trener Sarajeva: Treći mandat za čovjeka kojeg je stativa dijelila od Evropske lige
Piše: Edin Isanović/Klix.ba

Mehmed Janjoš je novi trener FK Sarajevo, a njegovi pomoćnici bit će Senad Repuh i Zijad Švrakić, saznaje portal Klix.ba. Zvanično predstavljanje novog trenera Bordo kluba bit će obavljeno sutra u 13:00 sati nakon čega će klub krenuti na mini pripreme tokom reprezentativne pauze. Bit će ovo treći mandat za Janjoša na klupi Sarajeva.

Image
Janjoš je u ruke dobio ekipu izgubljenog samopouzdanja, dobio je ekipu koja živi pod pritiskom navijača, a takvo je opterećenje teže od bilo kojeg protivnika na terenu. Dobio je ekipu koja je zapala u mračni tunel, a cilj je pronaći izlaz. Novi strateg tima sa Koševa trebat će malo vremena da vidi sve prednosti i mane aktuelnog igračkog kadra. Kao prvo, treba vratiti poljuljano samopouzdanje raštimanoj ekipi.

Detaljna priprema za utakmicu


Janjoš je do sada u dva mandata sa klupe vodio klub s kojim je kao igrač 1985. godine postao prvak Jugoslavije. U prvoj eri na trenerskoj klupi stigao je do finala play-offa 1998. godine. Sarajevo je tada u borbi za titulu potpuno nadigralo gradskog rivala Željezničar, ali je Hadis Zubanović golom u 90. minuti donio naslov prvaka timu sa Grbavice koji se čekao 26 godina.

Janjoš je ponovo sjeo na bordo klupu u decembru 2008. godine, a na proljeće je izborio plasman u Evropi. Pristalice Sarajeva i danas pamte ljeto 2009. godine kada je koševski tim igrao sjajno na međunarodnoj sceni. Eliminisani su slovački Spartak iz Trnave i švedski Helingborg.

Za plasman u grupnu fazu Evropske lige bh. predstavnik se borio protiv tada izuzetno jakog Cluja. Na najvećem bh. stadionu bilo je 1:1, dok je u uzvratu bilo 2:1 za Rumune. No, Bordo tim se mogao plasirati dalje da Damir Hadžić, umjesto mrežu, nije pogodio stativu praznog gola.

Do kraja jesenjeg dijela tim sa Koševa je igrao dobro i ostao u utrci za naslov. Ipak, na proljeće je ekipa igrala ispod očekivanog nivoa pa je Janjoš krajem marta 2010. godine podnio ostavku. Nakon šest i po godina ponovo je prvi šef struke FK Sarajevo.

Janjoš je u trenerskoj karijeri osim Bordo tima trenirao Olimpic, Iskru iz Bugojna i bihaćko Jedinstvo. Također, bio je s Farukom Hadžibegićem u stručnom štabu bh. reprezentacije 1999. godine, a istom stručnjaku je bio pomoćnik u turskim klubovima Gaziantepsporu, Diyarbakirsporu i Denizlisporu. U igračkoj karijeri osim Sarajeva nastupao je za španski Hercules i Adanu Demirspor.

Navijači tima s Koševa očajnički uzdišu za dobrim trenerom


Poznat je kao izuzetno vrijedan strateg i dobar motivator. To je dokazao u utakmici upravo protiv tada moćnog Cluja. Igrače je toliko inspirisao govor da su motivacijski potencijali eksplodirali u okršaju s kvalitetnijim suparnikom.

Osim toga, detaljan je u pripremi utakmica. Ima više razloga zašto je baš on savršen spoj sa Sarajevom. Uprava kluba kojoj se može dosta toga prigovoriti u radu i zbog grešaka, nada se kako će Janjoš konačno sportski dio sjediniti s poslovnim.

Vjeruju kako su izabrali osobu koja će dati smisao čitavom procesu, dosadašnji promašaji u vrhu stručne piramide usporili su sve klupske tranzicijske procese. Navijači tima s Koševa očajnički uzdišu za dobrim trenerom. Gledanje utakmica Bordo tima za njih je postalo mučenje, vjeruju da je upravo istinska legenda kluba ono što nedostaje.

Na utakmici s Metallehgeom na sjeveru je bio zakačen transparent na kojem je pisalo "Želimo bordo asove u klubu“. Bila je to jasna poruku kako na klupi konačno treba biti čovjek koji dobro zna šta znači nositi bordo dres. Tražili su trenera koji poznaje ambijent u kojem će raditi. Ali konačno su željeli vidjeti stratega koji ima profi licencu. Dakako, tim sa Koševa je sve trofeje osvojio s nekadašnjim igračima. Je li vrijeme da i Janjoša malo pogleda Fortuna? Nedostajala mu je u prethodna dva mandata. Uostalom, mnoštvo je detalja koji su važni i kojima treba biti posvećen.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 02 Sep 2016, 01:08

EVO INDIRA VODJA NAVIJACA FK SLOBODA TUZLA I NJEGOVIH PAPUCA HAHAHAHAHAH

Image
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 02 Sep 2016, 01:23

Podijelite ovo svim prijateljima
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by storm » 02 Sep 2016, 05:53

Čega je ovaj žvaljo vođa? :sok :888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by niska grana » 02 Sep 2016, 09:12

storm wrote:Ovaj neki kao dinamov kruno jurčić....na poziv kad zagusti :oo.
Vise Mlinaric, jer mu je - pored uloge a cini mi se i karaktera - slican po tome sto je pomalo ostao u zlatnim osamdesetima....sto uopste nije lose, ali ne znam koliko dobro biti moze za kormilo ruzinavog broda. Nadati se najboljem.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Tokmak » 02 Sep 2016, 11:36

@hani,kako vodja navijaca Slobode kad bordo boja dominira oko njega?
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 02 Sep 2016, 23:01

Pa to je fazon brt
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: F.K. Sarajevo

Post by Hannibal » 02 Sep 2016, 23:04

storm wrote:Čega je ovaj žvaljo vođa? :sok :888
Gledaj seljaka brt

https://youtu.be/yYz3ynKb51Y
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Sanela Jenkins kupuje FK Sarajevo?

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2016, 09:41

Image
Ostvarila je svoj san, postala obrazovana, bogata i slavna, ali nikada nije zaboravila svoju domovinu. Nebrojeno puta učestvovala je u humanitarnim akcijama u Bosni i Hercegovini, a danas navijači Fudbalskog kluba Sarajevo priželjkuju da u ličnoj karti koševskog premijerligaša piše – vlasnik kluba Sanela Dženkins (Jenkins).

U intervjuu za “Dnevni avaz” 43- godišnja Sarajka s adresom u Kaliforniji govori postoje li šanse da se to ostvari u bližoj budućnosti, o balkanskim predrasudama, fudbalu, dosadašnjim kontaktima s koševskim rukovodstvom…

Viši nivo

Šta bi mogao biti Vaš motiv da razmišljate o ulasku u vlasničku strukturu FK Sarajevo?


- Prije svega, moja ljubav prema sportu i zdravom životu. Fudbal volim od malih nogu. Željela bih da se taj sport podigne na viši nivo i da se uvedu još viši standardi. Kad se pojavila mogućnost za investiranje u Sarajevo, to mi je izgledalo interesantno pa sam imala neke razgovore – kaže Dženkins na početku intervjua.

Može li žena biti gazda kluba s obzirom na predrasude u BiH kada je u pitanju ženski spol i njegova zastupljenost na važnim funkcijama u svim sferama društva?

- Naravno da može. Ne mislim da neko ima predrasude kada se ostvare rezultati. Pitajte navijače bilo kojeg kluba i mislim da će to potvrditi, oni žele rezultate, golove, titule...

Šta bi bili Vaši prvi potezi kada biste, recimo, preuzeli FK Sarajevo?

- Šta bi bilo kad bi bilo?! Svaki ozbiljan biznis zahtijeva ozbiljan menadžment. Provjerila bih upravljačku strukturu. Ako je dobra, radili bismo dalje skupa, ako se može unaprijediti, dovela bih pojačanje u menadžment. A, nakon toga, juriš na vrh i dalje u Evropu.


Koje fudbalere cijenite kako u BiH, tako i u svijetu?

Pratim vijesti


- Moja zvijezda djetinjstva bio je Brazilac Pele. Prijateljima sam rekla da hoću da ga upoznam i nisam se smirila dok se taj susret nije i desio. Naravno, veoma cijenim Dejvida Bekama (Beckham), s kim sam u dobrim odnosima. Danas su u svijetu najbolji Portugalac Kristijano Ronaldo (Cristiano), Lionel Mesi (Messi), Francuz Pol Pogba (Paul)...

Logično, meni su najdraži Edin Džeko, Miralem Pjanić, Vedad Ibišević i svi naši “Zmajevi”, o kojima redovno pratim vijesti putem svog profila na internacionalnoj fudbalskoj mreži Footgoll.com.

Nadam se da ćemo se uskoro tamo sresti, a valjda nekada i uživo. Možda skoknem da vidim kako Džeko trese mreže po Italiji, a nadam se da će dati koji gol Grčkoj u predstojećoj kvalifikacijskoj utakmici.

Koliko uopće imate vremena da pratite dešavanja u fudbalu?

- Moj sin trenira fudbal pa mi je tako ostao sport broj jedan o kojem se priča u kući. Bila sam na nekim velikim utakmicama, ne tako često, ali kad me put nanese, vrlo rado.

Podrška “Zmajevima”

Radujete li se uspjesima reprezentacije BiH?


- Naravno, državni tim je na prvom mjestu. Uvijek imaju podršku i želim im mnogo sreće u kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji. Inače, dok sam živjela u BiH navijala sam za Sarajevo. Prije rata sam išla na utakmice na Koševu i Grbavici.

Prati mlade talente
Image
- Sva dešavanja u najpopularnijem svjetskom sportu pratim na internacionalnoj fudbalskoj mreži www.footgoll.com. Ona je dovela na jedno mjesto mlade talente, igrače, klubove, trenere, medije i sve druge ljubitelje fudbala.

(avaz)
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests