Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Krokodil Behko » 27 Mar 2012, 15:52

Kad sam kupio prvi mobitel, boga pitaj kad, ja sam mislio, da nekoga trznem na br,
na nacin, da upisem njegov br kao poruku i posaljem mu.
Tip nije mogao vjerovati ocima, da sam toliki biser :plavi
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Blackhawk » 27 Mar 2012, 16:45

Code: Select all

[i]"Rich Hall computer, korisnička podrška, mogu li Vam pomoći?"
- "Pa, da, imam problema sa WodPefectom."
- "Kakav problem?"
- "Pa, upravo sam tipkao, i odjednom su sve riječi otišle."
- "Otišle?"
- "Nestale su."
- "Hmmm. Kako Vaš ekran izgleda sada?"
- "Ništa."
- "Ništa?"
- "Sve je prazno, ne prihvaća ništa što ja tipkam."
- "Da li ste još u WordPerfectu, ili ste izašli iz njega?"
- "Kako ću to znati?"
- "Možete li vidjeti C: prompt na ekranu?"
- "Što je C pronto?"
- "Nema veze, možete li micati kursorom po ekranu?"
- "Nema nikakvog kursora: rekao sam vam, ne prihvaća ništa što ja tipkam."
- "Da li Vaš monitor ima pokazivač struje (uključeno/isključeno)?"
- "Što je to monitor?"
- "To je stvar s ekranom, izgleda kao televizor. Ima li malo svijetlo koje pokazuje da je uključen?"
- "Ne znam."
- "Dobro, pogledajte sa stražnje strane monitora i provjerite gdje idu kablovi za napajanje. Možete li vidjeti to?"
- "Da, mislim da mogu."
- "Odlično. Pratite kuda ide kabel, i recite mi da li je uključen u utičnicu u zidu."
- "Je, uključen je."
- "Kada ste bili iza monitora, da li ste primijetili da su bila dva kabela uključena otraga, a ne samo jedan?"
- "Ne."
- "Pa moraju biti dva. Trebate opet pogledati otraga i naći drugi kabel."
- "OK, tu je."
- "Pratite ga, i recite mi da li je sigurno uključen u stražnji dio kompjutera."
- "Ne mogu ga dohvatiti."
- "A joj. Pa dobro, možete li ga vidjeti?"
- "Ne."
- "Možete li se nasloniti na nešto i popeti, pa nagnuti iza?"
- "Ma nije to zato što nemam pravi kut, nego je mrak."
- "Mrak?"
- "Da, svjetla u uredu su ugašena, i jedino svjetlo koje imam dolazi kroz prozor."
- "Pa upalite svjetla u uredu."
- "Ne mogu."
- "Ne? Zašto ne?"
- "Jer nema struje."
- "Struja.......nema struje?.... Aha, dobro, sad smo riješili. Imate li još uvijek sve priručnike i kutije u kojima je vas kompjuter došao?"
- "Imam, držim ih u ormaru."
- "Odlično. Uzmite ih, isključite kompjuter i zapakirajte ga da bude onakav kao kad vam je tek došao. Onda ga vratite u dućan u kojem ste ga kupili."
- "Stvarno? Zar je tako loše?"
- "Da, bojim se da je."
- "A dobro onda... valjda... A što ću im reći?"
- "Recite im da ste previše glupi da bi uopće imali kompjuter."
[/i]

Stavih u code posto malo duzi tekst.. ali dobro dodje na ovu temu :) :)

Svom sam tetku morao objasnjavati korak po korak kako da stavi sliku na fb..maksuz donio svesku kod mene i kaze ajde ti to meni u detalje.. i sve pise u svesku kako sta ide :)

A otvorio ti jedan lik internet klub, onako vidio kao da se tu zaradjuje pa ce i on.. Ne zna nista o kompjuterima, ali pravi se zna.. i kupio ti on par racunara, otvorio klub, nabavio isto nekog lika koji se "kao" razumije oko toga.. i sad ovaj njemu instalira igrice i tako to.. kad ce mu taj, ko biva sef, "nemoj slucajno zaboraviti da instaliras onaj fejsbuk, to svi hoce da ima" :D

A kod ovakvih se lako pare zarade, haman pa nista im ne uradis a dobro plate je kontaju da si Bog zna sta radio :)
A najgori su oni sto se kao razumiju, i pokusavaju sami napraviti pa pokvare jos vise, onda donesu tebi da pravis, pa pocnu opet pametovati, sigurno je to .. ma nije to oslo ovo... hej.. pa ako si znao napravit sto si meni donio :)

A prvi comp kad sam dobio, nisam nigdje smio kliknut.. upalio ga i onako gledam u desktop, win 98 na njemu bio.. gledam vidim icone sve one.. al nista ne smijem otvorit niti dirnuti..
I malo po malo, gledaj, diraj tamo vamo, uspio ga par puta pokvariti, i malo po malo naucio svasta..
Sad mi skoro nista na compu nije nepoznanica..
Dok sam radio, znao sam u jednom danu po 10 compa rastaviti i sastaviti..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Zagorka » 27 Mar 2012, 22:13

Ja sam u skoli imala informatiku samo teoretski,a kompjuter je bio nepoznanica,pisali smo sta je softver itd,prof je pitala zna li neko mozda slucajno sta je to,kaze jedna streberica:znam ja-nesto njezno :ha
a znam curu koja je misem klikala po zraku,usmjeravajuci ga ka kompjuteru,kao daljinski ka televizoru,veli nesto nece :hm

Ali ne treba se ni cuditi,nekog to bas i ne privlaci previse,ja radim sto moram na njemu(za posao) i malo dodjem na forum,skinem nesto muzike i to,ali vidim ljude koji su bas opsjednuti,ja niti igram igrice niti nista,meni je to dosadno,ja vise volim citati knjigu :cudi nismo svi isti

A znam covjeka koji je radio kao savjetnik nacelnika,i kupio novi mobitel i pita mm-a da mu dodje pokazati,i ovaj mu govori,a on pise :ha a stariji covjek,sta ce.....ima profesora pa predaju na stari klasicni nacin,ne da im se uciti pod stare dane rad na kompjuteru....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Ideja » 18 Sep 2012, 22:59

I tako ja dobih iPhone.
"Eto hvala ti puno" a u sebi kontam šta će mi to, telefon ko telefon, pišem sms i zovem, više mi ne treba".
Reče mi sestra da instaliram Messenger WhatsApp "znaš kako je to cool, možemo vazda na chat, nema više bezveznog traćenja novca na sms. Jeftin je , ne košta ni čitav euro".
Pitam je kako, šta, gdje ... Veli kupi iTunes u pošti pa mi se javi, pomoći ću ti.
iTunes... hnnnnnn?!
Odem ja u poštu, tražim TE iTunes i žena me pita hoću li od 15, 25 ili 50 eura.
:sok
Ne, hvala , ja bih onaj od euro
Gospodjo, jeftinijih od 15 eura nema
Ma ima
Ma nema
Ma ima
Nakon kraćeg naganjanja priznam ženi da nemam pojma o tim stvarima i da mi ti iTunes zapravo trebaju zbog Messengera WhatsApp. Žena mi fino objasnila kako to funkcioniše i da ću sa tom iTunes kupovati šta želim od aplikacija na netu :grana :grana :grana
Onda sam nazvala sestru da se izgalamim što mi ne objasni bolje o čemu se radi. Ona se naravno cijepala od smijeha :123
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by niska grana » 18 Sep 2012, 23:24

:DD

Ma mene je moja sestra isto tako nagovorila da na iphone instaliram Viber, besplatni telefon....naivno sam poslušao i sad ne mogu od nje živ ostati.
I džaba što se nekada vadim da mi je skoro prazna baterija i loša konekcija, nema mi spasa :ooo
Last edited by niska grana on 18 Sep 2012, 23:25, edited 1 time in total.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Heidi » 18 Sep 2012, 23:24

:plavi

nisam ni ja nista bolja.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Maja » 16 Apr 2013, 20:13

Priča mi mlada komšinica kako im se pokvario net zadnji put kad je grmilo. Inače isključuju komp kad grmi i kad su spojili kablove nije radio ni net ni telefon pa su zvali poštu da nekog pošalju. Lik došao isti dan sa svom opremom... međutim ispostavilo se da je s netom sve bilo ok već ova žena nije dobro prikopčala kablove :plavi

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by hojla » 16 Apr 2013, 23:51

a ja sam ti onaj blizu šeset.... :djed .....al mi kompići i mobići ne predstavljaju neki veći problem.....
počeo sam sa 286 koji je imao hard disk čak 40 mb...u to vrijeme se još radilo na dos....a moji prvi windowsi su bili 3.1 ili 3.0 sad više ne znam...uglavnom bili su na disketama (mislim da ih je bilo 9 za instalaciju)...cd nije bilo ni slučajno...to je došlo sa prvom 386...a poslije je išlo munjevito naprijed...tako da i sad kaskam polako ..... :cudi :lup
Our solution mind revolution

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Julia-Klara » 17 Apr 2013, 21:55

Maja wrote:Priča mi mlada komšinica kako im se pokvario net zadnji put kad je grmilo. Inače isključuju komp kad grmi i kad su spojili kablove nije radio ni net ni telefon pa su zvali poštu da nekog pošalju. Lik došao isti dan sa svom opremom... međutim ispostavilo se da je s netom sve bilo ok već ova žena nije dobro prikopčala kablove :plavi
radila sma na helpdesku ovdje...ti pojma nemas zbog kakvih gluposti ljudi zovu! kod naseg klijenta su uglavnom stariji radnici, tendencija zaposljavanja mladjih je tek pod prije 3 godine,ali kad me nazove i kaze ne radi printer, najjednostavnija i prva stvar koja se kaze je "reboot"...kao i kod kompjutera uostalom... medjutim, ja njemu kazem ugasi printer, iskopcati network kabl, ponovo prikljuciti, on kaze "neeee, ne pipam ja to, saljite mi onsite support"...
rade sa,lupam, excelom, i zovu-ne radi vise, a prije 10 minuta sve normalno radilo!!! panika!!! pa ebo te mish, gasi komp i ponovo pokreni!

Prva stvar koja se nauci je "reboot tut immer gut" :D na nasem "reboot uvijek dobro dodje"
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Krokodil Behko » 09 Jul 2013, 12:09

Kad sam se prvi put u životu, prihevtao na internet, mislio sam da ako kod mene video na youtube štopa (jer je kompjuter bio kanta) da je to tako kod svakoga. Provodio sam i po sat vremena pregledajući klipove jedne te iste pjesme u potrazi za klipom koji "ne štopa" :555
online

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Peggy Sue » 09 Jul 2013, 15:09

Otisla jedna kona u Holandiju. I naravno, cim se malo snasla pocela je da nas zove... telefonom (ne u goste, sta vam je :123)
I naravno, svaki put se samo hvali. Udala se za nekog bogatasa, sve u kuci joj je na dugme.. :nos :maja

Nazvala ona jednom tako i pita imas li interent. U pocetku sam lagala da nemam, ali kasnije popustih.. Priznam :) Kaze voljela bi da putem maila razmijenimo slike, tek je dobila kcerku, pa da je vidimo.. Trazi mi mail adresu. Sta cu, priznam da i to imam (gle cuda, zivim u Bosni a imam mail adresu u 21 vijeku).. I sad diktiram ja njoj : Peggy Sue, donja crta.." Kaze kako mislis donja crta.. Sad ne znam kako da joj objasnim sta je donja crta... I hajd nekako, nakon vjecnosti, uspijem joj objasniti... I ona upise sve do kraja...
Provjerava je li dobro napisala, kaze :"Dakle, www.Peggy_.... Reko, ne treba www :sok Ona se odvali smijat, kaze pa ovdje kod nas u Holandiji treba, ccc....
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Julia-Klara » 09 Jul 2013, 15:29

Peggy Sue wrote:Otisla jedna kona u Holandiju. I naravno, cim se malo snasla pocela je da nas zove... telefonom (ne u goste, sta vam je :123)
I naravno, svaki put se samo hvali. Udala se za nekog bogatasa, sve u kuci joj je na dugme.. :nos :maja

Nazvala ona jednom tako i pita imas li interent. U pocetku sam lagala da nemam, ali kasnije popustih.. Priznam :) Kaze voljela bi da putem maila razmijenimo slike, tek je dobila kcerku, pa da je vidimo.. Trazi mi mail adresu. Sta cu, priznam da i to imam (gle cuda, zivim u Bosni a imam mail adresu u 21 vijeku).. I sad diktiram ja njoj : Peggy Sue, donja crta.." Kaze kako mislis donja crta.. Sad ne znam kako da joj objasnim sta je donja crta... I hajd nekako, nakon vjecnosti, uspijem joj objasniti... I ona upise sve do kraja...
Provjerava je li dobro napisala, kaze :"Dakle, http://www.Peggy_.... Reko, ne treba www :sok Ona se odvali smijat, kaze pa ovdje kod nas u Holandiji treba, ccc....

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by paparaci » 10 Jul 2013, 03:05

:haha

jaka ti ta "holandjanka" pravo. :cool

neki dan mi jaran prica za oca kako je napravio sa bankom "online banking". htjeo je provjeriti stanje na racunu. ali posto su kompjuteri i internet za njega spansko selo, zamolio je sina da to ucini za njega. rece mu sin da mu donese podatke koje je dobio od banke. nakon minut, dva, donosi mu obicnu bankovnu karticu i kaze da pogleda (u sta da je "turi" :D. ).

sin mu odgovara da to ne ide s karticom i pokusao mu je objasniti sta, kako, zasto,.... medjutim, posto je u njega otac jako tvrdoglav i na svoju ruku, prekinuo ga je tj. nije mu ni dao priliku da mu objasni i rekao da to mora moci, jer su mu tako u banci rekli. kazu da mogu s kojeg god mjesta na svijetu provjeriti stanje racuna. da. ali, za to su mi potrebni dodatni podaci. ali, oni su rekli......... :plavi

jedva se na kraju skontase. :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2018, 10:58

:haha Baka carica :plavi


85-GODIŠNJA baka iz Italije, koja s obitelji živi u Floridi, za Božić je od djevojke svog unuka dobila Google Home Mini, popularni uređaj koji se aktivira glasom. A trenutak kad ga prvi put pokušava koristiti postao je pravi hit na internetu.

Video je snimio Ben Actis, unuk junakinje snimke Marie Actis, koja je osvojila simpatije gledatelja diljem svijeta.




Simpatična baka lupka po uređaju i na njega viče, pokušavajući svladati osnovne komande kao što su "Ok Google" ili "Hey Google". Umjesto toga, baka viče "Ok, Goo Goo" i "Hey Goo Goo", što je vjerojatno najslađa stvar koju ćete danas vidjeti.

Njezin suprug za to vrijeme poprilično neimpresionirano sjedi sa strane. Jednom kad baka uspije natjerati uređaj da joj kaže kakvo će biti vrijeme, ona se potpuno izbezumi. "Bojim se, bojim se, ovo je misterij", počne vikati. Pogledajte cijelu snimku, neće vam biti žao.
online

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Kompjuteri, mobiteli i ostala španska sela

Post by Cvrle » 04 Jan 2018, 12:00

"Do it!" :haha
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests