Samo kod nas

Vicevi, smiješni clipovi, biseri forumaša..
User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Hannibal » 23 Jan 2018, 18:14

jbt kurvu nema ni viber
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Hannibal » 23 Jan 2018, 18:16

izbrisali su je sa pika sigurno
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by storm » 02 Feb 2018, 07:11

Bloger Krule...obrana i zastita od gluposti :oo

Tema - Bonton

U svim razvijenim zemljama bonton je na prvom mjestu. Korištenjem bontona brže rješavate administrativne probleme a i sve druge. Kako je to u ostatku EU a kako je to kod nas u Hrvatskoj.

Kad vam teleoperater pošalje poruku o dugovanju a istu ste platili pa ih zovete:

Švicarac
- Oprostite, ja sam to platio. Sad vidim da ste grešku ispravili, zahvaljujem se!
Hrvat
- j.... vam majku lopovsku, platim sve i još sam kriv! Pu p.... vam materina! Skidam se sa vaše mreže, srušilo vam odašiljače MIG-om dabogda!

Kad imate posla sa odjelom za zemljišne knjige

Šveđanin
- Ispunio sam formular i dobio sam povratni mail da je moje zemljište uknjiženo. Hvala puno!
Hrvat
- Oca vam očinskog j....... vama i gruntovnici... i katastru... i ministarstvu graditeljstva. Majku vam j.... umreženu! Vi da ste umreženi, neb ja noge podera ka kišna glista. Kojih sad 200 kuna za biljege, biljege vam j....!?

Nestanak vode na 2 sata zbog radova, uz prethodnu obavijest svim stanarima kvarta.

Danac
- Mislio sam da vode nema i nakon 2 sata, vidim da je došla, oprostite na smetnji! Hvala!
Hrvat
- j.... vam sve u rodu! Rekli ste 2 sata a vode nema od petka, utorak vam današnji j....! Od kud vodu da pijem? Da idem u Norvešku lizat glečere p.... vam materina! Veš mašina mi šteka ka golf dvica dizelaš uzbrdo... pa majku vam j....!

Kad vam HEP pošalje preveliku razlilku struje

Nizozemac
- U redu je, grešku priznate i ja ju uvažavam. Zahvaljujem se na strpljivosti!
Hrvat
- Još sam dužan!? Pa jel 3. Maj vari brodove na moj račun majku vam j.... žarenu vama i trafostanici iz koje ste ispali. Jebo vas ćaća alkoholičar koji vas je napravio! Ubio sam inkasatora za tv pretplatu, i vašeg ću očitavača, očiju mi moga psa šarplaninca!

Kad vam iz KBC-a jave termin za pregled

Nijemac
- Za 4 dana kažete? Hvala vam puno! Vidimo se!
Hrvat
- Za 9 mjeseci kažete? Jebli vi mene što me živa kanite vidjeti. Laka mi crna zemlja, sve vam j....!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Mala_Mu » 22 Feb 2018, 22:30

Split
IMG_6720.JPG
Sibenik

:ooo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Hannibal » 22 Feb 2018, 22:41

pa to nije kod nas
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Mala_Mu » 22 Feb 2018, 22:42

Sa nasih prostora :ljut Balkan :ljut
Ne zezaj :ooo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Mutevelija » 22 Feb 2018, 23:52

Hrvatska ne pripada Balkanu :oo vec Srednjoj Evropi


Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by Hannibal » 23 Feb 2018, 05:04

e jbg sad
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Samo kod nas

Post by storm » 23 Feb 2018, 06:02

Balkan je fluidni pojam...proteže se i do bečkog südbahnhofa :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2018, 16:37

Image

Spomen-obilježja žrtvama saobraćajnih nesreća česta su pojava na cestama u Bosni i Hercegovini i regiji, a riječ je o ilegalnoj praksi kojoj se često pripisuje i svetost, a produkt je svojevrsne prešutne solidarnosti u društvu.

Ploče, vijenci, svijeće i drugi oblici obilježavanja mjesta na kojima su se dogodile saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom nesvakidašnja su tradicija koja se u ovom dijelu Balkana pojavila razvojem saobraćaja i saobraćajnica.


Brzo povećanje broja vozila nije praćeno adekvatnom adaptacijom cestovnih mreža što je jedan od glavnih razloga rasta broja nesreća na cestama širom svijeta, a na području bivše Jugoslavije i povećanja broja spomenika kraj puteva.


- Ne postoji evidencija –


Toliko ih je da ih je nemoguće ne primijetiti, a uglavnom su to ploče nalik nadgrobnim spomenicima sa imenima i podacima o stradalnicima, a nerijetko su ispisane i poruke upozorenja na prolaznost života i opasnosti koje vrebaju u saobraćaju.


Zakon o osnovama sigurnosti saobraćaja u Bosni i Hercegovini u drugom paragrafu člana 19. zabranjuje podizanje spomenika i postavljanje spomen-obilježja, kao i prodavanje proizvoda na svim javnim putevima i njihovim zaštitnim pojasevima.


Iz JP Ceste Federacije ističu da ne postoji precizna evidencija o broju spomen-obilježja na cestama u BiH i naglašavaju da ih ljudi podižu ilegalno.


“Svi objekti na putevima mogu uticati na sigurnost saobraćaja, posebno oni spomenici kod kojih se ljudi povremeno okupljaju, zaustavljaju vozila i slično. Zabrana podizanja takvih spomenika je zakonska mjera koju nema potrebe dodatno pojašnjavati“, navodi se u komentaru koji je Anadolu Agency (AA) dobila od nadležne službe u JP Ceste Federacije BiH.


Profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu Oliver Jurišić u razgovoru za AA kazao je da je podizanje spomen-obilježja žrtvama saobraćajnih nesreća u BiH i regiji praksa ili tradicija koja nije toliko prisutna u drugim dijelovima svijeta.


“Postoji taj aspekt opasnosti koju ti spomenici predstavljaju po promet, ali generalno tu postoji neka vrsta prešutne solidarnosti“, kazao je Jurišić i pojasnio da nadležni organi poštuju bol ožalošćenih i generalno ne uklanjaju te spomenike, a da oni koji to podižu vode računa da u što manjoj mjeri ugroze saobraćaj na cesti.


- Upozorenje vozačima –


Jurišić je također, kazao da takvi spomenici predstavljaju i upozorenje vozačima na cesti i nekada mogu imati snažniji efekt od klasičnih saobraćajnih znakova.


On smatra da se odgovor na pitanje zašto ljudi, pored grobova, postavljaju i ploče na mjestu poginulih u saobraćajnoj nesreći može tražiti u fenomenu snažnog religijskog elementa i duhovne percepcije smrti koji su u ovoj regiji izraženiji nego drugdje u svijetu.


Dodao je da ljudi u regiji zbog čestih ratova u prošlosti imaju specifično iskustvo smrti i da su mnogo osjetljivi na umiranje. Naveo je i primjer sahrana na koje istodobno dolaze pripadnici svih religijskih zajednica i ljudi koji nisu religiozni jer se smrt ne promatra isključivo s religijskog, već i sa društvenog aspekta.


“Zanimljivo je da niko ne skrnavi takva mjesta, niti otuđuje predmete sa njih. Ta mjesta postaju na neki način sveta za većinu ljudi. Tako i ljudi koji nisu poznavali osobu kojoj je spomenik podignut često zastaju i pale svijeće ili ostavljaju cvijeće jer takva mjesta poštuju kao nešto sveto gdje se dogodila smrt“, kazao je Jurišić i zaključio da je to socijalni fenomen koji nije vezan isključivo za neku religiju.


(SB)
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Maja » 25 Feb 2018, 17:40

Meni je ovo malo morbidno. Slazem se da jesu upozorenje za vozace ali.... :cudi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Pasaga » 25 Feb 2018, 17:43

...neurbano....ne prilici sadasnjem ,novom vremenu ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Indigo NT » 25 Feb 2018, 17:52

Meni je to skroz depresivno, da se bilo šta meće pored puta. Ljudi će uvijek umirati, deal with it. Ne moram se ja izbedirati svaki put kad vozim cestom i vidim poginuo ovaj poginuo onaj, buket ruža ovdje, spomenik ondje.
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Čupava » 25 Feb 2018, 17:55

Ma ne znam u svakom slučaju djeluje ružno .. to nigdje nema osim kod nas... a uzalud tim spomenicima vozači i dalje voze brzo... spomenici nisu motivacija da sporije voze.. :cudi
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2018, 18:20

Previše je ruralno nekako. Osim toga, da su po kladanjskoj Karauli redali takve ploče, bilo bi ih sve jedna do druge, nekih 20 kilometara :ha
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by storm » 25 Feb 2018, 19:33

Seljački do bola...ne znam jel se postavljaju ploče uz krevete gdje umiru ljudi :misli
Mislim ...isti bi smisao bio :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Nice try » 26 Feb 2018, 08:07

Ne znam,da li je legalno ili ne,meni jeste tužno kad vidim.Nažalost,povod za postavljanje je vjerovatno i opomena nekim drugima da ne završe isto,a i da se na neki način obilježi mjesto tragedije.
Kod nas baš ima podosta tih spomenika,baš par njih i čim se izađe iz grada.Nekako sam navikla,pa i ne smetaju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by storm » 26 Feb 2018, 08:11

Za opomenu, koliko ja shvacam promet, postoje prometni znakovi, radarske kontrole i ostale stvari :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Melek » 26 Feb 2018, 08:13

Interesantno da sve one ogromne reklamne oglase kraj puteva niko ni ne spominje :D
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Spomenici kraj puteva su ilegalni, no za mnoge imaju posebnu sentimentalnu vrijednost

Post by Nice try » 26 Feb 2018, 08:14

Negdje nema dovoljno znakova čak ni za običnu,glupu krivinu koja je naizgled bezopasna.Pogotovo u ovakvim vrletima gdje sam ja.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Humor”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests