Sirova hrana

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Sirova hrana

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2014, 23:25

Vjerujete li vi u čudotvorna svojstva sirove hrane?
Bezmalo pa liječe sve bolesti svijeta i okoline :D

Lično, skeptičan sam prema ovim stvarima i mislim da je ovo sve lagano seruckanje. Čuj sirovo.. pa gdje je tu gušt? :p

Širokobriježanin bez lijekova pobijedio dijabetes

Image

No, uz pomoć konzumiranja sirovog voća i povrća uspio je pobijediti svoje bolesti te uz to izgubiti 20 kilograma u samo tri mjeseca. Za Dnevni list Zovko je ispričao kako se izliječio isključivo vlastitom terapijom i to kada je odlučio promijeniti prehranu te se hraniti samo sirovim voćem i povrćem.
"Šećer sam otkrio prije 4 godine i to sasvim slučajno. Naime, stalno sam osjećao žeđ. Kad sam otišao liječniku, uslijedio je šok. Izmjeren mi je šećer 29", prisjeća se Zovko koji je završio u bolnici.
"Vaša gušterača je mrtva i nećete moći više živjeti bez inzulina", rekli su mu tada liječnici.
S blenderom u novi život

Zovko priča kako se pomirio s tim. Iako nevoljko, prihvatio je to, redovito sebi davao inzulin, pomalo se bavio i sportom. Međutim, vremenom su se pojavili i drugi zdravstveni problemi. Trigliceridi skočili su na 16, tlak na 150/100, pio je mnogo tableta...

Na Staru godinu 2013. odlučio je da je dosta bolesti i okrenuo je ploču kada je, kako kaže, upalio TV i pogledao emisiju "Na rubu znanosti" u kojoj je gost bio dr. Ivan Zirdum koji punih 12 godina živi na sirovoj hrani.
"Gledao sam i razmišljao, pa zašto ne bih i ja probao. Kupio sam blender i započeo novi život", kaže Zovko. U početku je, dodaje, bilo jako teško odustati od ukusne hrane.

Za 7 dana imao je isto toliko iskušenja i sve ih je uspješno prošao. Za vrlo kratko vrijeme pokazali su se rezultati. Šećer je spao na 5.
"Nisam mogao vjerovati. Odlučio sam sebi više ne davati inzulin, jer mi je bilo logično da pri takvoj prehrani šećer ne bi trebao rasti. Razmišljao sam na način da ću, ako i pođe rasti, dati sebi inzulin i idemo dalje. Ali sve je bilo dobro. Uskoro su počeli spadati i kilogrami. Svaki dan imao sam pola kg manje. Za nekih 25 dana izgubio sam 11 kg. Sada sam svjestan da sam se razbolio jer sam prkosio prirodi i jeo mrtvu hranu", kaže Zovko koji je danas, 4 mjeseca nakon odluke prelaženja na sirovu hranu potpuno drugi čovjek. Osim što više ne koristi inzulin, tlak mu je 120/70, trigliceridi 1,4, izgubio je više od 20 kilograma, živi bez ijedne tablete i osjeća se fantastično.

Omiljeni shake

"Kod sirove prehrane teorija je da se unosi što više soka od voća i povrća, jer voće daje energiju, a povrće te hrani. S obzirom da povrće ima loš okus kada se samelje i teško ga je piti kao sok, najbolje je pomiješati zajedno voće i povrće. Meni najdraži sok jest onaj od jednog pregršta raštike, 5 kivija, 2 banane, jabuke i u to uspem pola litre vode. Ujutro popijem pola litra soka, a ostalo tijekom dana. Osim toga, stalno jedem voće, voćne salate, a zbog vitamina B 12 koji je jako potreban ljudskom organizmu u prehranu sam ubacio tunjevinu. Bit svega je da nema gladi, jer mozak ne zna da je želudac prazan, on dobiva informaciju preko krvi, a u krvi ima sve što treba. I što se događa. Tijelo ima energiju, ne mora trošiti svoju energiju na obradu hrane i ono se počne baviti samim sobom. I počne se rješavati otpada iz tijela", pojašnjava Zovko.

A da je naše tijelo pravo ‘smetlište', govori i činjenica da su, primjerice, našem organizmu potrebna 72 sata kao bi preradio meso. Stoga je naše tijelo konstantno okupirano samo sa želucem, nema se kad baviti sobom ni svojim problemima.

"Tijelo troši 80 posto energije samo na obradu hrane. Znači, najveći problem našeg tijela jest kako probaviti tu pustu hranu koju ubacujemo u tijelo. Ako se čovjek pravilno hrani, moje je mišljenje da se tijelo može regenerirati i izliječiti se od raznih bolesti. Ovim načinom prehrane može se drastično produžiti život i ne samo to, nego povećati kvaliteta života, a uz to ide i bolji izgled i mnogo više energije", tvrdi Zovko.

Na sirovom do kraja života

Ovaj se Širokobriježanin namjerava do kraja života hraniti isključivo sirovom hranom, stoga je krenuo i u sadnju povrća. "Želim imati u svom vrtu sve te blagodati prirode. Blitva, kupus, špinat..., svaka od tih namirnica ima nešto posebno u sebi. Recimo, blitva ima 400 posto kalcija na 100 grama, a kupus ima 10 puta više vitamina C od bilo koje namirnice, dok je raštika zbog klorofila uvrštena među 10 najzdravijih biljaka na svijetu, ali u sirovom obliku", ističe Zovko.

Ovaj način prehrane u Širokom Brijegu i okolici pod Zovkinim mentorstvom polučio je odlične rezultate. Svakodnevno mu se javljaju na stotine ljudi koji, slijedeći njegov primjer, žive mnogo zdravije. Stoga je njegova želja, ukoliko za to bude zainteresiranih, održati i predavanja o temi zdrave sirove hrane po svim gradovima u BiH kako bi pomogao ljudima koji imaju zdravstvenih poteškoća.

Piše: Mirela Tučić/dnevni list
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Ciklama » 11 Apr 2014, 23:34

Ja vjerujem da ima jako pozitivno djelovanje na naš organizam, posebno organski čista hrana ... od ranije znamo da termlna obrada hrane negativno utječe na kvalitet iste, svježe voće i povrće bogatije je vitaminima i mineralima .... :)))

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Lebowski » 11 Apr 2014, 23:41

Živio sam par dana po par puta na ovom.. Nije lose al brate štp se od ovog s... :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by storm » 11 Apr 2014, 23:45

Koji dan ili dva u tjednu, mislim da bi bilo dobro....da se malo organizam očisti, odmori...ali skroz prebaciti na to :hm
mislim da je bolje, tako pomalo, pa cijeli život.....nego koji mjesec, pa ti se sve zgadi i nikad više i ne pomisliš na to :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Maja » 11 Apr 2014, 23:48

Tako je storm. Povremeno ubaciti nekolika dana ovog da se odmori organizam.
Stalno jok. Ili npr svaki dorucak popiti pola litra ovog soka.
Ja bih uz to jos grickala orahe i bajame pomalo.

Ciklama
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Ciklama » 11 Apr 2014, 23:54

Kad dođe do odluke o promjeni načina života, životnih navika navikne se insan na sve pa i na takav način prehrane, a nešto je drugo što mi ne bismo. :))

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Lebowski » 12 Apr 2014, 00:00

Od povrća sam, i mogao bih, samo mrkvu ubacivati u ove sokove i to je odlično. Uz to dodavao šljive, jabuke, kruške i ponekad limun i narandže. Popiješ litar(i po) ovog za doručak i može ti biti cijeli dan.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by hrnjica » 12 Apr 2014, 00:15

u svakom slucaju ,mnogo bolje nego ovi napici za energiju
friska paprika, mrkva......
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Lebowski » 12 Apr 2014, 20:50

Zeleni kašasti sokovi: Kako napraviti ukusan i zdrav doručak za 5 minuta

Image

Zeleno povrće je puno vitamina, minerala, vlakana, klorofila i aminokiselina, koji su osnovni sastavni dijelovi proteina. To je sve, što nam je potrebno za zdravlje. Ali pojesti sirovo povrće nije tako lako - da bi došli do njegovih vrijednih sastojaka, potrebno ga je dobro sažvakati. Osim toga, zbog specifičnog okusa, teško je pojesti puno povrća u sirovom obliku.

Jutro nije Vaš omiljeni dio dana? Niste jedini.

Za mnoge od nas jutro znači rano ustajanje, žurbu na posao, spremanje djece u školu ili vrtić...

Uz sve to, potrebno je napraviti nešto za doručak. Da bude lagano, fino i - po mogućnosti - zdravo.

Uz nedostatak vremena to je skoro nemoguća misija.

Na sreću nekoliko tisuća ljudi u svijetu su već riješili ovaj problem.

Za doručak piju ukusan frape od zelenog lisnatog povrća i voća, koji se inače zove "green smoothie" ili zeleni kašasti sok.

Zeleni kašasti sok je lagan i zdrav. Zavoljet će ga svi članovi Vaše obitelji, a gotov je za samo 5 minuta.

Zeleni kašasti sok - što je to?

Viktorija Boutenko, autor knjige "Zeleno za zdravlje" smatra da je zeleno lisnato povrće savršena hrana za čovjeka.

Zeleno povrće je puno vitamina, minerala, vlakana, klorofila i aminokiselina, koji su osnovni sastavni dijelovi proteina. To je sve, što nam je potrebno za zdravlje.

Ali pojesti sirovo povrće nije tako lako - da bi došli do njegovih vrijednih sastojaka, potrebno ga je dobro sažvakati. Osim toga, zbog specifičnog okusa, teško je pojesti puno povrća u sirovom obliku.

Zbog toga Viktorija je napravila eksperiment, koji je postao pravim otkrićem u svijetu ljubitelja zdrave hrane. Viktorija je odlučila "prikriti" miris zelenog lisnatog povrća voćem i smiksati sve to u blenderu da bi ispao ukusan i lagan frape.

Zahvaljujući njezinom otkriću sada možete uživati u ukusnom obroku, koji ima nevjerojatan učinak na zdravlje.

Zeleni kašasti sok je ...

-ukusan i lagan
-pun vitamina, minerala i vlakana
-brzo se priprema
-mogu ga piti svi članovi obitelji
-poboljšava izgled kože, kose i noktiju
-daje potrebnu energiju i osvježenje
-potiče prirodno mršavljenje
-poboljšava raspoloženje
-daje tijelu sve neophodne nutrijente
-sprečava starenje stanica i karcinom
-normalizira probavu
-poboljšava pamćenje, bistrinu uma i koncentraciju

Da li je to zdravo - miješati voće i povrće?

Čuli ste da kombinirati voće i povrće nije zdravo. Ali, zašto?

To je zato što je voće lako probavljivo, dok većina povrća u sebi sadrži škrob, koji se probavlja duže.

Zbog kombiniranja takvih nekompatibilnih namirnica hrana duže ostaju u želucu, što može uzrokovati fermentaciju, nadutost, plinove i ponekad zatvor.

Ali iz ovog pravila postoji jedan izuzetak, a to je zeleno lisnato povrće. Ono ne sadrži škrob i može se bez problema kombinirati ne samo sa voćem, nego i sa bilo kojom drugom vrstom hrane.

Viktorija Boutenko piše da bi zeleno lisnato povrće trebalo svrstati u jednu posebnu kategoriju. Stručno gledano, to čak nije ni povrće.

"Zbog toga što ga smatraju povrćem, mnogi ljudi pogrešno primjenjuju na zeleno lisnato povrće ista pravila, koja se odnose na škrobno povrće. Zeleno lisnato povrće je jedina hrana koja se lako probavlja sa bilo kojom drugom vrstom hrane. Zeleno lisnato povrće potiče stvaranje probavnih enzima i alkalizira organizam, što je tako bitno."

Zbog toga, bez brige uživajte u Vašoj čaši zelenog frapea od voća i povrća!

Recepti

Koliko god Vam se činilo čudnim pripremanje frapea od sirovog povrća i voća, jednostavno prevladajte Vašu sumnju i krenite u pripremu ovog zdravog napitka.

Nakon već jedne šalice zelenog soka postat ćete "ovisni" o ovom ukusnom i hranjivom frapeu.

Za pripremu zelenog soka trebat će Vam dobar blender, nikako ga nemojte pripremati sa štapnim mikserom. Najbolje je koristiti ekološki uzgojeno voće i povrće.

Započnite izradu zelenih frapea sa ovim jednostavnim receptom:

1 banana
300 ml vode
100 g šumskog voća (svježeg ili smrznutog)
2-3 lista špinata
1 žlica smeđeg šećera ili javorovog sirupa (opcionalno)

Sve sastojke stavite u blender i meljite 1-2 minute. Sok popijte odmah, malim gutljajima. Ova količina soka je dovoljna za 1 obrok za jednu osobu.

Sa ovim receptom jednostavno ne možete pogriješiti: ima odličan okus, zavoljet će ga i djeca.

Šumsko voće možete zamijeniti bilo kojim drugim voćem (osim lubenice i dinje), špinat – keljom, salatom ili drugim zelenim lisnatim povrćem.

Salata

Za ove recepte možete koristiti bilo koju vrstu salate: kristalku, putericu, endiviju itd.
Priprema je ista: ubacite sve u blender i meljite dok ne dobijete glatku smjesu.

Frape od borovnica i salate

1 mala glavica salate, narezana na kocke
1 zrela banana
1 čaša borovnica, svježih ili smrznutih
1/2 čaše manga
1 1/2 čaše vode

Frape od trešanja i salate

1 mala glavica salate, narezana na veće kocke
1/2 čaše borovnica
1/2 čaše manga
1/2 čaše trešanja bez koštica
1 1/2 čaše vode

Frape od salate i jagoda

1 čaša jagoda
2 banane
1/2 glavice salate
1 1/2 čaše vode

Špinat

Špinat ima najblaži okus od drugih vrsta zelenog lisnatog povrća. Zbog toga ako ste novi i pripremi zelenih frapea, pogotovo ako imate djecu - započnite sa špinatom!

Započnite sa 1-2 pregršti špinata. Kada se naviknete, povećajte tu količinu do 4-6 pregršti.

Čokoladni frape sa špinatom

1 velika banana
150 - 200 g svježeg špinata
2 datulje, bez koštica
1 čaša borovnica
1 žlica kakaa u prahu
5 kockica leda
1 1/2 čaše vode

Tropski frape sa špinatom

1 velika banana
1/4 avokada
150 g svježeg špinata
3/4 šalice ananasa
3/4 šalice manga
1 žlica mlijeka kokosa (opcionalno)
1 žlica agava sirupa
1 1/2 čaše vode

Špinat sa borovnicama i jagodama

1 velika banana
1 čaša borovnica
1/2 čaše jagoda
150 g špinata
1 1/2 čaše vode

Kupus

Mogli biste pomisliti, da frape od kupusa ima odvratan okus. Bili biste u krivu.

Pripremite frape nevjerojatnog okusa i boje uz pomoć ovih jednostavnih recepata.

Kod pripreme sokova sa kupusom, najprije sameljite u blenderu kupus i vodu. Zatim dodajte ostale sastojke i meljite još 1-2 minute.

Pink frape sa kupusom

3-4 čaše zelenog kupusa, narezanog na kocke
1 1/2 banane
1 čaša jagoda (svježih ili smrznutih)
1/2 čaše malina (svježih ili smrznutih)
1-2 žlice javorovog ili agava sirupa
2 kockice leda
1 1/2 čaše vode

Čokoladni smoothie sa kupusom

1-2 čaše kupusa
1/2 čaše badema
7 datulja bez koštica
1 žlica javorovog sirupa
1 1/2 žlice kakaa u prahu
1 čaša vode
7 kockica leda
1 banana

Frape od kupusa sa kupinama

3-4 čaše zelenog kupusa
2 banane
1 čaša kupina
1 čaša borovnica
1 žlica javorovog ili agava sirupa
4 kockice leda
2 čaše vode
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Zagorka » 13 Apr 2014, 13:12

Obicno ko je zivio totalno nezdravo ode u drugu krajnost.Ne volim te neumjerenosti.Prava mjera je kljuc dobrog zivota.Termickom obradim se sacuva dio hranjivih tvari ipak,nije to bas da sve nestane.Osim toga,ljudi su umirali i prije nego su izumili vatru ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by storm » 13 Apr 2014, 17:37

Zagorka wrote:Obicno ko je zivio totalno nezdravo ode u drugu krajnost.Ne volim te neumjerenosti.Prava mjera je kljuc dobrog zivota.Termickom obradim se sacuva dio hranjivih tvari ipak,nije to bas da sve nestane.Osim toga,ljudi su umirali i prije nego su izumili vatru ;)
Pa baš to :aplauzz pomalo uključivati i te vrste obroka, pa što više se može...ekstremni prijelazi rijetko dobro završe, pogotovo ne na duži rok, pa bude na kraju više štete nego koristi...
leb, odlični recepti, ovo valja isprobati :p
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Maja » 13 Apr 2014, 19:15

Leb hvala na receptima. Kombinovat cu nesto. Krenut sa spinatom i mrkvom.
Rastiku ukljuciti kasnije :bua
Nabavila sam banane, kivi, zelene jabuke...imam grejp, limun, narancu al
ne znam ide li to :hm
Ja cu to samo za dorucak.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Fatma » 13 Apr 2014, 21:16

Poslednjih dana živjela sam od te sirove hrane.Mutila sam narandžu,limun sa korom,med,malo đumbira i vodu..super je ukusno i sito....poslije toga i nemaš nekog apetita za drugom hranom.

Problem je u nama,treba steći naviku,pa svaki dan tako nešto smućkati,a nije samo kad je bolest u pitanju.

Nisam neki ljubitelj mesa,pa se slažem sa ovom vrstom ishrane

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Maja » 23 Apr 2014, 23:06

Upravo pijem.

Velika šaka špinata + 3 dl vode izmiksala u blenderu.
Dodala 1 bananu 1 kivi i 1 zelenu jabuku. Ispadnu dvije velike čaše.
Napravim naveče i onda popijem 1 čašu, a drugu ujutro.
Znači jednu dnevno.

Jedva čekam kad će kod komšije jagode.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Dzagoda » 24 Apr 2014, 00:42

Krokodil Behko wrote:Vjerujete li vi u čudotvorna svojstva sirove hrane?
Vjerujem:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by laganini » 24 Apr 2014, 11:08

..poštivam kamenice :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Peggy Sue » 24 Apr 2014, 11:18

Fatma wrote:
Problem je u nama,treba steći naviku,pa svaki dan tako nešto smućkati,a nije samo kad je bolest u pitanju.
Za razliku od tebe ja sam veeeeeliki ljubitelj mesa.
Zbog preporuke doktora pokusala sam i ja steci zdravu naviku. Kaže doca - jedi prije posla, na poslu pojedi voćkicu, pa poslije posla opet zdrav ručak.
I tako ja prije posla pojedem sve što sam mogla naći u kući, dodjem na posao kasnije nego inače (oko 9), a u 12 mi stomak već počeo raditi... toliko sam se patila da sam morala pojesti neki sendvič samo da mi crijeva ušute.

Moj dnevni tempo mi ne dozvoljava ovaj luksuz. Ne znam se organizovati. Sve što je hranjivo - ne volim. Žitarice i ostala moderna hrana vozdra. Daj mi burek, ćevape i chickeeeen.... Sarma, vrilica... Joooojjjjjj
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Maja » 24 Apr 2014, 11:27

Užasno puno vremena uzima zdrava ishrana. Ja mogu sad dok sam kod kuće ali da radim :ne
Znači ja sebi mutim kašaste sokove, pravim zeleni čaj i lumunadu, čaj od matičnjaka, svoj hljeb od bijelog pšeničnog, ražovog i heljde, pa supu nekad krem, nekad s ledo povrćem, pa ako je njima nešto puno ugljikohidrata od čega meni skače šećer moram sebi posebno ručak. Ma bezveze al et. Guraću ovako još mjesec-dva dok ne počne kod nas voće i povrće (a hvala bogu nema čega nemamo) i onda udariti po tome a okaniti se saaarma, kljukuša, graha na suhom mesu, bamje itd zbog čega moram sebi posebno praviti ručak i gubiti vrijeme.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Peggy Sue » 24 Apr 2014, 11:30

Evo kad malo bolje skontam, ja Majo nemam ni blender kao osnov za zdravu ishranu :)
Imam oklagiju :D
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sirova hrana

Post by Maja » 24 Apr 2014, 11:32

Tuci oklagijom dok se sve ne pretvori u kašu :D.
Dobiješ kašasti sok, čvrste mišice i riješiš se stresa... 3 u 1 :D.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests