Dijeta & Linija

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by Vanilla » 05 May 2019, 23:34

Melece, kako ciji, kako ciji...
Moj radi k'o blentav :rol
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55533
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 5576 times
Status: Online

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by Duminjo » 05 May 2019, 23:36

Ne mogu zaspat gladan.. Jbg

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by Nice try » 06 May 2019, 08:03

storm wrote: 05 May 2019, 18:23
Nice try wrote: 05 May 2019, 17:07 Imam neku mini večeru oko devet i poslije pokoji slani štapić,kokice ili Tuc keks.Slatko ne jedem.
Ovdje ima i konteksta al ajd :D.
Zavisi kako ozbiljno gledaš na večeru :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by ina » 06 May 2019, 09:41

U trci ponekad mogu preskociti rucak. Za preskociti, znaci pojesti bar jabuku, sendvic ili salatu.
Veceru :ne
Svijest ima sidrište.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by Divlja_u_srcu » 06 May 2019, 10:02

nikad ne jedem navečer. ručak je većinom oko 16 ili 16.30 i to je to, večere nema. Samo jabuku pojedem navecer, svaku noć. I možda malo smokija :hihi
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by exampLe » 06 May 2019, 10:31

A ako jedem pred spavanje onda ne mogu da spavam. :hm

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by uvijek_kontra » 06 May 2019, 23:44

U mojoj kuci bilo kakav vid praznog stomaka u mene mi utice na zdravlje svih oko mene. :oo

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Odlazak na spavanje praznog stomaka utiče na zdravlje

Post by alcapone » 06 May 2019, 23:58

Ljubav ulazi na usta...
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Dijeta & Linija

Post by Merlin246 » 20 Dec 2019, 23:22

49 kg :ququ

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Dijeta & Linija

Post by gospođa Brams » 24 Dec 2019, 07:42

Ja sam se bas udebljala ove godine, nekih 5 kila, sto je meni strasno puno jer vec godinama se vrtim na istoj kilazi, i nisam nikad bila na toj novoj kilazi i osjecala sam se bas lose, kao da nosim na sebi neki nepotreban teret. I jos sam se udebljala relativno brzo, u par mjeseci. Jednostavno sam skoro potpuno prestala paziti sta jedem, par mjeseci sam se druzila s jednom kolegicom koja je svaki dan donosila neke slatkise :D. Pila sam vise kava nego inace i tako, nisam mogla vjerovat koliko brzo mi se to sve primilo.
Pa sam si rekla da mi je dosta toga i evo u zadnja 2 mjeseca sam skinula sve to, i malo vise, i planiram i jos, a nisam se nista posebno pretrgla od muke. Dala sam si truda prouciti kalorijske vrijednosti namirnica koje jedem, ograniciti dnevni unos kalorija otprilike i pocela sam do kolodvora ici pjeske umjesto s autom. I sve je otislo i sad se osjecam puno bolje, a i promijenila sam neke navike u vezi prehrane, shvatila sam da sam znala jesti puno previse praznih kalorija bez neke nutritivne vrijednosti i to sam smanjila. Osim toga, jedem sta god hocu samo u razumnim kolicinama. Nadam se da cu prezivjet ovo blagdansko vrijeme bez debljanja (gledam u tebe francuska salato :o )
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dijeta & Linija

Post by Username » 24 Dec 2019, 09:42

gospođa Brams wrote: 24 Dec 2019, 07:42 Ja sam se bas udebljala ove godine, nekih 5 kila, sto je meni strasno puno jer vec godinama se vrtim na istoj kilazi, i nisam nikad bila na toj novoj kilazi i osjecala sam se bas lose, kao da nosim na sebi neki nepotreban teret. I jos sam se udebljala relativno brzo, u par mjeseci. Jednostavno sam skoro potpuno prestala paziti sta jedem, par mjeseci sam se druzila s jednom kolegicom koja je svaki dan donosila neke slatkise :D. Pila sam vise kava nego inace i tako, nisam mogla vjerovat koliko brzo mi se to sve primilo.
Pa sam si rekla da mi je dosta toga i evo u zadnja 2 mjeseca sam skinula sve to, i malo vise, i planiram i jos, a nisam se nista posebno pretrgla od muke. Dala sam si truda prouciti kalorijske vrijednosti namirnica koje jedem, ograniciti dnevni unos kalorija otprilike i pocela sam do kolodvora ici pjeske umjesto s autom. I sve je otislo i sad se osjecam puno bolje, a i promijenila sam neke navike u vezi prehrane, shvatila sam da sam znala jesti puno previse praznih kalorija bez neke nutritivne vrijednosti i to sam smanjila. Osim toga, jedem sta god hocu samo u razumnim kolicinama. Nadam se da cu prezivjet ovo blagdansko vrijeme bez debljanja (gledam u tebe francuska salato :o )
Alkohol te udebljao

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dijeta & Linija

Post by Username » 24 Dec 2019, 09:43

Merlin246 wrote: 20 Dec 2019, 23:22 49 kg :ququ
Stani i drugom nogom

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by Mala_Mu » 22 Feb 2020, 12:26

Image
ŠTO je suhi post? Na Instagramu se pojavila nova dijeta koja se širi ekstremnom brzinom, a uključuje post u kojem se ne pije tekućina, čak ni voda. Dijetu promoviraju osobe koje tvrde da su wellness entuzijasti, a ovaj strogi režim prehrane uključuje dugotrajni post unutar kojeg nije dozvoljeno konzumirati ni hranu ni tekućinu satima, pa čak i danima.

Nakon što se pročulo da se sve više ljudi odlučuje na ovu dijetu, počeli su se oglašavati mnogi liječnici i nutricionisti i upozoravati na opasnosti ovakvog režima prehrane.

Nutricionistica Leslie Bonci ovakvu prehranu smatra opasnom i nezdravom. Bilo koji oblik prehrane koji limitira hidrataciju može imati opasne nuspojave.

“Najveći problem ove dijete je limitiranje unosa tekućine”, rekla je Bonci za portal Today Health i dodala: “Hidratacija je apsolutno nužna. Znamo da već mali oblik dehidracije može imati mnogo negativnih učinaka na zdravlje, a kada čujem da netko predlaže namjernu dehidraciju, dođe mi da ga udarim.”



Ovakve dijete propagira i Sophie, korisnica Instagrama koja je otvoreno progovorila o svojoj prehrani i režimu koji prolazi nazvavši se frutarijankom koja provodi povremeni suhi post, obično u intervalima od 13 do 18 sati na dan kada ne pije tekućinu i ne jede. Kada jede, prehrana joj se uglavnom svodi na voće. Počela je s ovakvom prehranom prije godinu dana, a imala je i razdoblja suhog posta od 36 sati.

“Promijenila sam dijetu i počela smanjivati unos vode u organizam. Danas unosim tekućinu iz voća, kokosove vode i prirodnih sokova”, izjavila je za Today Health.

Do sada nije imala negativnih nuspojava zbog posta i tvrdi da se od početka držanja ove dijete osjeća bolje nego prije. Iako postoje određene vrste voća koje imaju više tekućine, poput kantariona i jagode, nutricionistica Sarah Van Reit preporučuje da se voće ne konzumira kao glavni izvor hidratacije te da je prehrana poput ove koju drži Sophie potpuno neodrživa.

“Tijelo odrasle osobe zahtijeva više od 2000 mililitara vode na dan samo za normalno funkcioniranje, a to je količina koju voće ne može nadoknaditi samostalno.”



Jesse Boudreau počeo je sa suhim postom prije tri godine, a danas živi visoko intenzivnim tempom u New Mexicu, gdje vodi građevinsku kompaniju i ima farmu.

“Postim 16 do 22 sata dnevno, a nakon toga imam razdoblje kad konzumiram tekućine poput svježe iscijeđenih sokova, smoothija, čajeva i juha”, rekao je pa pojasnio da mu je suhi post pomogao raščistiti um, ali i osigurao više energije, samouvjerenosti i svijesti o vlastitom blagostanju.

No Bonci ne vjeruje u tvrdnje Sophie i Jesseja da se osjećaju bolje otkako su na suhom postu.

“Vaše tijelo se može naviknuti na to da funkcionira bez hrane i ne osjećaju svi glad i vrtoglavicu, ali to ne znači da je ovo zdravo za organizam”, smatra Bonci i dodaje: “Problem je u onome što ne vidimo, a to su učinci ovakve prehrane na bubrege, mozak, mišiće te transport nutritivnih sastojaka stanicama u tijelu.”

I Bonci i Van Reit su zabrinute zbog potencijalnih rizika ove dijete, kao i za pitanja o kvaliteti života koja bi mogla proizaći iz deprivacije vode.

“Tijelo mora biti hidrirano svaki dan”, istaknula je Bonci, a Van Reit dodala: “Rizik od dehidracije zbog ovakve dijete vrlo je visok. Dehidracija može utjecati na raspoloženje, koncentraciju i fokus te razinu energije.”

Joanne Edwards, koja trenutačno živi u Tajlandu, povremeno posti oko 17 sati na dan, a jede vegetarijansku i bezglutensku hranu bez mliječnih proizvoda. Početkom ožujka, kada uđe u samostan kao budistička redovnica, planira krenuti i sa suhim postom. Prvi put je za taj režim čula u Egiptu za vrijeme Ramadana.

“Većinu dana ću meditirati, jedino što će biti jako toplo. No ovo vidim kao još jedan mentalni test”, rekla je Edwards.

Bonci upozorava da je suhi post rigorozniji od bilo kojeg vjerskog posta, uključujući Ramadan.

“Vjerski postovi su generalno liberalniji, traju do 24 sata, dozvoljavaju unos tekućine i ne preporučuju se osobama koje imaju teža zdravstvena stanja. Ako se ne radi o vjerskim ili kulturološkim razlozima, ne postoji medicinsko utemeljenje za držanje ovakve dijete”, kaže Bonci i zaključuje: “Napunite čašu vodom i što prije prekinite s tom dijetom.”

index.hr

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by insomnia » 22 Feb 2020, 12:41

Muslimani na aparatima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11342 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by spacebound » 22 Feb 2020, 13:02

Boze budala :grana

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by ElTriconi » 23 Feb 2020, 07:58

Interesuje me sta ovi ljudi seru, cigle? 😂😂😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by Nice try » 23 Feb 2020, 09:39

Ekstrem tamo, ekstrem ovamo... :hm

Čemu dijeta ako oboliš?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 09:46

A cekaj. Najveca drama oko nehidriranja tijela?
Za koji mjesec ce isti ovaj portal objaviti clanak o blagodetima ramazanskog posta
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 10:03

A sto prst dole? Sta je pogresno? Jel’ ramazanski post isto ovakav? Jel’ svake godine svaki portal bude preplavljen clancima o dobrobitima istog?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Nova ekstremna dijeta širi se Instagramom, liječnici pozivaju na oprez

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2020, 10:19

Bas vala insomnia, u pravu si :cudi


U svakom slucaju - sretno svima, ovako ili onako.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests