Vazektomija: tabu za muškarce

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Pasaga » 18 Oct 2014, 18:23

gospođa Brams wrote:Možda samo želi još djece...ja bi se pazila na tvom mjestu :oo
To isto mogu da urade zene,jos jednostavije.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7122 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2014, 18:25

Pasaga, veze nemas...De malo procitaj tekst, pa jos malo makar prosurfaj po internetu pa onda pricaj kome je i sta je lakse
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Pasaga » 18 Oct 2014, 18:28

Julia-Klara wrote:Pasaga, veze nemas...De malo procitaj tekst, pa jos malo makar prosurfaj po internetu pa onda pricaj kome je i sta je lakse
Yebiga..... :lupa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by vila » 18 Oct 2014, 18:53

Velika odluka i nimalo jednostavna..zbog toga i postoje neka pravila ..pa se ne može tek tako danas odlučiti i sutra sterilizirati.
Svakako je pogrešno pričati ili tjerati muškarca da time dokazuje svoju ljubav...što žene vrlo često čine
"eto kakav si..to je tako jednostavno a ti mi to ne želiš učiniti"-pogrešan ženski način
Ali neusporedivo je teža i sa mogućim težim komplikacijama sterilizacija žene.
Ako je odluka para da je to dobar način kontracepcije onda definitivno sterilizacija muškarca :ooo

ovo o reverzibilnom postupku treba uzeti sa oprezom...nije to baš tako jednostavno

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Pasaga » 18 Oct 2014, 19:04

vila wrote:Velika odluka i nimalo jednostavna..zbog toga i postoje neka pravila ..pa se ne može tek tako danas odlučiti i sutra sterilizirati.
Svakako je pogrešno pričati ili tjerati muškarca da time dokazuje svoju ljubav...što žene vrlo često čine
"eto kakav si..to je tako jednostavno a ti mi to ne želiš učiniti"-pogrešan ženski način
Ali neusporedivo je teža i sa mogućim težim komplikacijama sterilizacija žene.
Ako je odluka para da je to dobar način kontracepcije onda definitivno sterilizacija muškarca :ooo

ovo o reverzibilnom postupku treba uzeti sa oprezom...nije to baš tako jednostavno

Nepricam napamet....
Poznam fin broj zena koje su to uradile,bez ikakvih problema....nikad posljedica...niti trudnoce.
Zahvat traje nekih 10-tak min. i to je sve....
:ćitire
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7122 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2014, 19:14

Što je sterilizacija kod žena?

Iako je uvriježeno mišljenje da se sterilizacijom smatra podvezivanje jajovoda, to nije potpuno točno. Sterilizacija žena se može vršiti na dva načina. Jedan je podvezivanje jajovoda, dok se u drugom postupku jajovodi potpuno presjecaju. Oba postupka nose sa sobom određeni rizik. Nakon postupka podvezivanja moguće je da nakon nekog vremena jajovod ponovno postane prohodan te će žena zatrudnjeti, no veoma se rijetko događa. Još je rjeđa pojava da nakon presjecanja jajovoda dođe do ponovnog spajanja i prohodnosti, no istraživanja su pokazala da je i to moguće.

Sterilizacija žena se može vršiti na dva načina. Jedan je podvezivanje jajovoda, dok se u drugom postupku jajovodi potpuno presjecaju.

Oba postupka su znatno kompliciranija i zahtjevnija nego vazektomija te je nakon ovog postupka potrebno ostati u bolnici na oporavku nekoliko dana.


Kako izgleda postupak sterilizacije?

Prije same sterilizacije pacijentici se daje lokalna ili potpuna anestezija, ovisno o stanju pacijentice. Trbuh pacijentice se napuhava sa ugljičnim dioksidom kako bi se jajovodi što bolje vidjeli i bili dostupniji prilikom zahvata. Kako bi pronašli jajovod uvodi se cjevčica sa svjetlom i povećalom laparoskopskim putem tako što se radi veoma malen rez u neposrednoj blizini pupka. Postupak se može izvesti, ukoliko se tako dogovorite s liječnikom, odmah nakon poroda ukoliko se on vrši carskim rezom. Tada nije potrebno napuhavanje trbušne šupljine jer se neposredno nakon poroda maternica nalazi još dosta visoko te je olakšan pristup jajovodima. Sam postupak traje oko tridesetak minuta ukoliko ne dođe do komplikacija.

Kada se odlučiti na postupak sterilizacija?

Da bi se podvrgnuli sterilizaciji svakako morate biti u potpunosti sigurni da to želite. Ne oslanjajte se na činjenicu da je ovaj zahvat reverzibilan i da ukoliko promjenite mišljenje će se sve vratiti na staro. Povratni proces vraćanja jajovoda u funkciju u samo 20-40% slučajeva dovodi do povratka plodnosti kod žena i nakon povratnog zahvata znatno je povećana opasnost od izvanmaternične trudnoće za koju je poznato da neizbježno završava prekidanjem trudnoće. Sam povratni postupak je i veoma skup za postupak koji ne garantira uspješnost. Imajte na umu da sterilizacija ne sprječava spolne bolesti, tako da neka vaše ponašanje bude spolno odgovorno ukoliko niste u ozbiljnoj monogamnoj vezi sa zdravim partnerom. Kako ovaj postupak ne utječe na ovulaciju ni hormone, izvođenje sterilizacije neposredno nakon poroda neće utjecati na dojenje.

:kafa toliko o jednostavnosti postupka
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Vladimir RUS » 18 Oct 2014, 21:16

Ja sam protiv bilo kakve sterilizacije bilo da je riječ o muškarcu ili o ženi jer to nije nikakva garancija vjernosti već veoma ozbiljna stvar, a ne nešto što se dobije na poklon.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7122 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2014, 21:18

ne radi se o vijernosti nego o kontracepciji , i "uklanjanju" brige o mogucnosti nezeljenje trudnoci kod parova koji ne zele vise djece :cudi

ne znam kako se samo zakacise na pricu o vijernosti, koja se valjda podrazumjeva u braku ili partnerstvu :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by greeneyes » 19 Oct 2014, 09:56

Nisam za to, a ko voli nek' izvoli, kratko i jasno. :kafa
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Maja » 19 Oct 2014, 11:28

vila wrote:
ovo o reverzibilnom postupku treba uzeti sa oprezom...nije to baš tako jednostavno
U samo 50 posto slučajeva je uspješno i to ako se ranije obavi.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Pasaga » 19 Oct 2014, 11:30

Maja wrote:
vila wrote:
ovo o reverzibilnom postupku treba uzeti sa oprezom...nije to baš tako jednostavno
U samo 50 posto slučajeva je uspješno i to ako se ranije obavi.

De ba,...zene to obave za 15-tak min. i udju u autobus
...odose kuci....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12235 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Maja » 19 Oct 2014, 11:33

Pa još sam više protiv da žene to obave. Mene je salahudin malo šokirao zato što mu je, ako se dobro sjećam, samo 38 godina.
Podržavam vazektomiju muškarca u kasnijim godinama, npr oko 60. godina u slučaju da je žena mlađa i da uopšte može da zatrudi.
Naravno, to je moj stav, a svako ima pravo da radi šta hoće.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Pasaga » 19 Oct 2014, 11:39

Maja wrote:Pa još sam više protiv da žene to obave. Mene je salahudin malo šokirao zato što mu je, ako se dobro sjećam, samo 38 godina.
Podržavam vazektomiju muškarca u kasnijim godinama, npr oko 60. godina u slučaju da je žena mlađa i da uopšte može da zatrudi.
Naravno, to je moj stav, a svako ima pravo da radi šta hoće.
Ovdje to rade masovno zene.
Vecinom poslije 2. djeteta.
Dok kod nas Bosancerosa nije slucaj.
Stim,sto ovdje zene radjaju u prosjeku mnogo starije
...cak ih je mnogo sa prvim djetetom preko 33...
U zadnje vrjeme,tako nove statistike govore,poslije 08.pocetka one velike ekomoske krize
..tad je mnogo mladih dobilo djecu.Ljudi nisu bili zauzeti drustvenim obavezama.....vecinom se bilo kuci....etc....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Zagorka » 19 Oct 2014, 13:15

Hajte vi sto se ne trosite redovno godinama pliz se suzdrzite od konacnih zakljucaka :place
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Zagorka » 19 Oct 2014, 13:28

vila wrote:Velika odluka i nimalo jednostavna..zbog toga i postoje neka pravila ..pa se ne može tek tako danas odlučiti i sutra sterilizirati.
Svakako je pogrešno pričati ili tjerati muškarca da time dokazuje svoju ljubav...što žene vrlo često čine
"eto kakav si..to je tako jednostavno a ti mi to ne želiš učiniti"-pogrešan ženski način
Ali neusporedivo je teža i sa mogućim težim komplikacijama sterilizacija žene.
Ako je odluka para da je to dobar način kontracepcije onda definitivno sterilizacija muškarca :ooo

ovo o reverzibilnom postupku treba uzeti sa oprezom...nije to baš tako jednostavno

Ne vjerujem da postoji zena koja na to tjera/moli muza niti vjerujem da se oni daju natjerati na ista.

To bi trebala biti iskljucivo njegova odluka,koju važe barem godinu,a zena da ga nimalo ne gura vec kaze:da li si siguran,ako jesi sasvim podrzacu te.

To inace tako nesto i biva,iz razloga(hajd sad smo krenuli pa moram reci),zeni je vazno da dozivi orgazam,kondom joj ne smeta,a hoce li ga na kraju istresti pored rupe ili gdje god,nije vazno ako je dozivjela orgazam.

Govorim opcenito,sigurna sam da svugdje ima iznimki.

Medjutim ONI su ti kojima kondom smeta,ONI su ti koji vole zavrsiti unutra. :djed

Eto otkud njihova ideja i odluka zeni je ok i s kondomom(ocit dokaz su vibratori da plastika/guma ne smeta,

Ponavljam,NJIMA smeta.

Stoga Pasa moj solidni zasto bih se ja operisala ako meni ne smeta??
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by gospođa Brams » 19 Oct 2014, 14:17

Ono s vjernošću je naravno zajebancija, iako, da sam žena koja vara svog muža, svakako bi mi pomrsio račune da si precvika sjemenovode :ooo

Inače ne znam zašto ste toliko protiv kontracepcijskih pilula...možda nisu idealno rješenje za svakoga, ali svakako imaju svojih pozitivnih strana. Moja prijateljica ima policističke jajnike i bez pilula ne može normalno živjeti, a i znam još neke cure kojima su pilule rješile hrpu ginekoloških problema, od neredovitih mjesečnica, preobilnih mjesečnica, bolova od kojih su padale u nesvijest i slično. Nisam još nikad čula da je netko imao baš neke jako gadne nuspojave, uglavnom se žene malo udebljaju :cudi Ja ih osobno ne pijem trenutno jer nemam potrebe za kontracepcijom ali ubrzo planiram započeti s tim jer mi se od lateksa već povraća
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by Zagorka » 19 Oct 2014, 21:13

I meni pase voltaren za diskus herniju,ali....... ;)
p.s.sto ti se povraca od lateksa,ne lizes ga valjda :zubi






...joke ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by harlekin » 19 Oct 2014, 21:21

vako,men su jednom kasapili kitu i svaka ruka koja krene prema mojoj muskosti a pripada berberu,doktoru,medicinskoj sestri (osim ak neka samo glumi u kostimu) bit ce istog trena iscupana,i vlasnik te ruke bit ce brutalno pretucen snjom :kafa

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by harlekin » 19 Oct 2014, 21:32

Salahuddin wrote:
harlekin wrote:vako,men su jednom kasapili kitu i svaka ruka koja krene prema mojoj muskosti a pripada berberu,doktoru,medicinskoj sestri (osim ak neka samo glumi u kostimu) bit ce istog trena iscupana,i vlasnik te ruke bit ce brutalno pretucen snjom :kafa
Jel' to tebi zao sto su te "osunnetili"? :zubi
ni blizu da zalim,al nikak mi se ne dopada osjecaj tudje ruke na kiti a suze u ocima,dosta mi tog :auf

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Vazektomija: tabu za muškarce

Post by harlekin » 19 Oct 2014, 21:37

Salahuddin wrote:Pa u slucaju vasektomije nema bola. Pokriju te carsafom sa rupom za kitodrom. Ciko to odradi za max. 20 minuta i onda samo sij okolo. Nema brige da ce Meksikanka da pozvoni na vrata sa djetetom u ruci. :hihi
isto tako mi pricali i kad mi odsjekose komad kite
nist to ne boli ma joookkkk,et malko pecne :oklagija

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests