Kad gluten trajno zaboli

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Kad gluten trajno zaboli

Post by Mala_Mu » 04 Apr 2016, 11:16

Image
Gluten je u posljednje vrijeme mnogima postao krivac broj jedan za sve probavne tegobe, za pretilost, a najnoviji hit su dijete - bez glutena.

Doktori upozoravaju da nikako ne bi trebalo samoinicijativno mijenjati svoj uobičajeni režim ishrane, pogotovo ne tako drastično, ako nema ozbiljnih zdravstvenih problema kao što su celijakija ili nije dokazana alergija na gluten.

Uz voće i povrće, žitarice i mlijeko predstavljaju jedan od ključeva zdravih i kvalitetnih obroka, ali kada su u pitanju oboljeli od celijakije, onda ih pšenica i neke druge žitarice zabole. Specijalisti kažu da treba razlikovati celijakiju, intoleranciju na gluten i alergiju na pšenično brašno jer su to tri različita poremećaja, te da je greška uvoditi bezglutensku dijetu čak i ako vam je npr. dokazana alergija na pšenično brašno prije nego što se prvo isključi celijakija.

Image

Simptomi celijakije

Prema riječima doktora, celijakija, ili gluten senzitivna enteropatija, je trajna nepodnošljivost glutena, bjelančevine pšenice, ječma i raži, a osobe kod kojih se dijagnostikuje liječe se bezglutenskom ishranom. Celijakija se može ispoljiti širokim spektrom simptoma ili znakova ili biti asimptomatska, pojašnjava Biljana Suzić, ljekar specijalista pedijatar i supspecijalista ishrane u

Univerzitetskom kliničkom centru RS. ''Može se ispoljiti gastrointestinalnim (probavnim): hronični proliv, mučnina, povraćanje, bolovi ili nadimanja trbuha, anoreksija, gubitak tjelesne mase, hronična opstipacija ili ekstraintestinalnim simptomima (simptomima izvan probavnog trakta i bez prisutnih "probavnih" smetnji): anemijom, niskim trombocitima, poremećajima koagulacije krvi, neurološkim smetnjama, izostanakom menstruacije, problemi sa začećem, alopecija, lomljivi nokti, edemi, artritis/artralgija, kašnjenjem puberteta, iritabilnošću, niskim rastom, frakturama kostiju pri manjim traumama/osteopenijom/osteoporozom, hroničnim umorom, kardiomiopatije, rekurentnim aftoznim stomatitisima, defektima zubne gleđi, ataksijom, herpetiformnim dermatitisom, depresijom, anksioznosti'', rekla je Suzićeva. Kazala je da se celijakija dijagnostikuje serološkim pretragama, genskim ispitivanjem HLA DQ2/DQ8 i biopsijom sluznice tankog crijeva, te da je problem što je odnos dijagnostikovanih i nedijagnostikovanih pacijenata procijenjen na 1:3 do 1:5, a to znači da većina pacijenata ostaje neprepoznata zbog različitih kliničkih manifestacija.

U Udruženju oboljelih od celijakije ''Prvi osmijeh'' iz Banjaluke kažu da u RS ima oko 280 oboljelih od celijakije, te je jedan manji dio njih član ovog udruženja. Kažu i da je ishrana osoba koje imaju celijakiju skupa, a primjera radi hljeb košta oko pet maraka, tri kifle su četiri marke, a rezanci sedam KM. ''Osobe koje imaju celijakiju ne smiju da jedu žitarice, pšenicu, ječam, raž i zob i nikakve prerađevine od njih. U nekim pekarama, iako imaju bezglutenske proizvode, zna da bude tragova glutena i dešavalo se da oboljeli imaju reakcije'', rekla je Nada Stojanac, članica Udruženja ''Prvi osmijeh'' u kojem oboljeli mogu dobiti savjete i pomoć. Iskustva Kako se nositi s posebnim režimom ishrane koju zahtijeva dijagnoza celijakije, na koji način joj je otkrivena i druga iskustva saznali smo od Maje Dragušić iz Banjaluke. ''Celijakija mi je ustanovljena kada sam imala jednu godinu, ali dijagnoza mi je potvrđena prije osam godina.

Specifičan je slučaj jer se prije smatralo da je to dječja bolest i da ju je moguće izliječiti oko sedme, osme godine i da se može nastaviti s normalnom ishranom. Tako da sam prije osam godina zbog hronične anemije ponovo radila testiranja i definitivno potvrdila dijagnozu celijakije'', priča Dragušićeva.

Image

Kaže da kod osoba koje konzumiraju gluten dođe do oštećenja crijeva, te da se oporavljaju vremenom na dijeti, a, kako kaže, upoznala je ljude koji su zbog ove bolesti bili na ivici života. ''Oni se oporave brzo, čim se krene sa dijetom. Ljudi imaju ogromne zdravstvene probleme, a dijabetes je jedna od početnih bolesti.

Dolazi do raznih karcinoma, reume u mladom životnom dobu. Kod celijakije se teško dolazi do dijagnoze jer su simptomi atipični'', kaže Dragušićeva, koja je dijagnozu potvrdila testom na antitijela, a zatim i biopsijom sluznice tankog crijeva. Ona kaže da joj je trebalo vremena da upozna ono što se jede, a kako bi bila sigurna u sastav industrijskih namirnica, obraća se i proizvođačima. ''Mi, u stvari, ne znamo šta jedemo i šta sadrži industrijska hrana, pa se u početku dijete prave i velike greške jedući nešto što se ne bi smjelo. U početku se preporučuje da se izbaci industrijska ishrana kako bi se što prije crijeva oporavila, a najveća zamka u njima su skrobovi, aditivi pšeničnog porijekla i nepravilno deklarisani proizvodi'', rekla je Dragušićeva.

Zbog iskustva sa specijalnim načinom ishrane, kaže da prilagođavanje traje stalno jer se proizvodi mijenjaju vremenom. I drugi koji vode bitku s celijakijom kažu da je danas sve više bezglutenskih recepata pa uspijevaju da spreme ukusne obroke. Gluten free Dragušićeva kaže da se može jesti mnogo toga jer je broj bezglutenskih proizvoda veliki, a problem je donekle kada je na poslu, jer mora nositi hranu, ili tokom putovanja, kada mora unaprijed misliti gdje će jesti i ima li restorana koji prave bezglutensku hranu. Ako bi u organizam ipak unijela gluten, javili bi se simptomi mučnine, bol u stomaku, povraćanje, ubrzan rad srca, mantanje.

Međutim, kaže da su ti simptomi individualni. Doktorica Suzić kaže da oboljeli od celijakije može da jede, pored specijalnog bezglutenskog brašna provjerenog proizvođača, kukuruzno brašno, rižu, krompir, meso, heljdu, lan, proso, soju, susam, povrće, voće, ulje, mlijeko i mliječne proizvode, pod uslovom da su obilježeni da ne sadrže gluten jer neki od mliječnih proizvoda mogu sadržavati gluten.

Maja kaže da i prilikom kupovine higijenskih proizvoda mora čitati sastave, te zbog toga ne može da koriste sve paste za zube, labela, ruževe i drugu kozmetiku. Oboljeli od celijakije mjesečno dobijaju deset kilograma bezglutenskog brašna, oslobođeni su plaćanja participacije, nekih ljekarskih pregleda, a za vrijeme školovanja imaju mjesečnu stipendiju.

Brzi bezglutenski hljeb

Sastojci:
140 g brašna od badema
130 g aru praha
40 g mljevenog lana
½ kašičice soli
1 kašičica praška za pecivo
4 jaja 1
kašičica jabukovog sirćeta ili limunovog soka
1 kašika nektara od agave

Priprema: Rernu zagrijte na 180 stepeni. Manji kalup za hljeb obložite papirom za pečenje. U zdjelu stavite brašno od badema, aru prah (možete upotrijebiti i mješavinu bezglutenskog brašna), mljeveni lan, so i prašak za pecivo. Dobro promiješajte i u smjesi napravite udubljenje. U drugoj zdjeli nekoliko minuta miksajte jaja. Umiješajte jabukovo sirće i nektar od agave pa tu mješavinu ulijte u udubljenje u brašnu. Kratko promiješajte i odmah ulijte u kalup za hljeb. Pecite 35 do 40 minuta. Tada drvenim štapićem provjerite da li je hljeb pečen - ako štapić ostane vlažan, smanjite temperaturu na 160 i nastavite peći još desetak minuta. Pečeni hljeb ostavite da se potpuno ohladi prije rezanja.

nezavisne.com

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Maja » 04 Apr 2016, 12:15

Ne daj boze ovo imati :lupa
Mala od rodice dijete a ne smije jesti slatkise tj naruce odnekud hranu bez glutena pa i slatkise al zao mi male kad je djeciji rodjendan svi jedu tortu, picu, a ona ne smije. Ponese joj rodica nesto al nije to to.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Chloe » 04 Apr 2016, 12:31

Skoro mi brat prenio pozdrave i narudžbu za novu turu hurmašica od jednog momka kojeg nisam vidjela par godina, sin
od naših starih prijatelja.
Momak je rođen u ratu, dok je mati dojila bilo je sve ok, pod stresom ona je ostala bez mlijeka i počeo je pakao za nju i bebu.
Bio je strašan, kost i koža, sa velikim trbuhom, većinu hrane povraćao, mada je mati upratila šta mu smeta, bio je slab, mislili smo da će umrijeti.
Odmah po okončanju Oluje, ilegalno su prešli u Hrvatsku tj. Zagreb gdje je uustanovljeno oboljenje celijakija.

Ima i dan danas poseban način prehrane, ali eto može sebi dati oduška ponekad bez posljedica.
Last edited by Chloe on 05 Apr 2016, 12:11, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 04 Apr 2016, 15:36

:)

upravo pravim glutin -free hlebac :oblizivanje
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 05 Apr 2016, 11:55

Maja wrote:Ne daj boze ovo imati :lupa
Mala od rodice dijete a ne smije jesti slatkise tj naruce odnekud hranu bez glutena pa i slatkise al zao mi male kad je djeciji rodjendan svi jedu tortu, picu, a ona ne smije. Ponese joj rodica nesto al nije to to.
Ne mislim da je bas tako strasno . Ima slatkisa bez glutina da su sasvim ok, kao i ostale hrane.

Mala -Mu je dala recept , tu se moze dodati , jabuka , ili banana i dobije super kolac-hljeb.

Sama bolest se lako kontrolise -samo se treba drzati pravila.
Image

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Mirelam » 05 Apr 2016, 12:45

Samo koliko znam cijene su mnogo vece za hranu bez glutena.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 05 Apr 2016, 12:51

Cijene cega--ja pravim hljeb i da -svaki sastojak posebno je skup ali i traje. Mislim da nema nista skuplje od cigareta recimo -1 kutija je $7 - jedan hljeb oko $6 u prodanici.

Kutija ode za dan za jednu osobu , hljeb -nisam sigurna.
Image

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Mirelam » 05 Apr 2016, 13:02

Pa recimo pakovanje tjestenine kosta 3 puta vise.Tako mi kaze kolega.
Cigarete su luksuz, nisu esencijalne.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 05 Apr 2016, 13:08

Navela sam cigarete -budjet je .

Da, tjestenina je oko $4.00 pola kg, ali i 'normalna' je znatno skuplja ako je kvalitetnija.
Image

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Mirelam » 05 Apr 2016, 13:26

Pa ako su dolar i euro tu negdje onda je skuplje cetri puta.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 05 Apr 2016, 13:47

:123


-Zavisi koji kvalitet hoces --probala sam i od $2.00. nisam zadovoljna ukusom , mozda predrasuda sto je samo $2, ali bila mi jako gorka (braon riza)

A, sto nas narod kaze -moras negdje 'spiskat' pare. :ćitire
Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Chloe » 05 Apr 2016, 14:14

@Spini, a zašto ti preferiraš bezglutensku hranu? Smeta ti ili preventivno?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 05 Apr 2016, 14:56

Chloe wrote:@Spini, a zašto ti preferiraš bezglutensku hranu? Smeta ti ili preventivno?

-Stomak mi postao osjetljiv , pa sam prestala jesti sve sto otezava varenje. Ako imas -nadimanje -- moguce da je od brasna, ili kolaca :hihi koje ti pravo tamanis.

Bez glutinski hljeb je neukusan ali ako ga tostiras i znas sta je -onda je ok. Takodje tjestenina -tu sam se lako navikla. Vise ne mi se ne svidja regularana --(izuzetak -fettuccine).
Pizzu i pitu , jedem normalno, ne u obilnim kolicinama.

Nema tu puno patnje.

Razumijem za djecu je tesko --oni imaju svoje zahtjeve i ne razumijeu sta znaci NE za slatkise.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2016, 18:46

A šta je gluten, mrsko mi da čitam toliki članak? :D
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Zagorka » 05 Apr 2016, 23:41

Krokodil Behko wrote:A šta je gluten, mrsko mi da čitam toliki članak? :D

šta je gluten,šta je gorgonzola? :D.

ima barem mjesec kako zajebaješ raju, samo te pratim.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Mala_Mu » 29 May 2016, 12:32

Prehrana bez glutena: Gdje prestaje briga o zdravlju i počinje marketinški trend?

Image

Trend prehrane bez glutena postao je posebno aktuelan u svijetu u posljednjih nekoliko godina, pa se tako dosta ljudi odlučuje iz svoje prehrane izbaciti žitarice kao što su pšenica, ječam, zob i raž.
Nedavna studija pod nazivom "The Gluten-Free Diet: Recognizing Fact, Fiction, and Fad", objavljena u američkom žurnalu pedijatara, ima za cilj rušenja određenih predrasuda u vezi glutena.

Broj osoba oboljelih od celijakije (bolest netolerancije na gluten) je u porastu u čitavom svijetu, kao i svijest o važnosti značaja zdrave prehrane u današnjem, modernom vremenu u kojem živimo. Međutim, kao i u svemu, i ovdje je potreban oprez, kao i granice, savjetuju stručnjaci, pa je tako i ova studija pokazala kako je prehrana bez glutena postala popularna i kod osoba koje nemaju nikakvu dijagnozu niti razlog zbog kojeg ne bi trebali jesti gluten.

Prehrana bez glutena je ključna u liječenju osoba sa celijakijom, osjetljivošću na gluten, te jako važna u liječenju kod osoba s autoimunim bolestima. Istovremeno, ona je danas postala svojevrsni trend, pa se na ovakav način prehrane odlučuju i osobe koje nemaju potrebu za tim.

Ovo postaje idealno plodno tlo za prehrambenu industriju koja uz pomoć "gluten free" proizvoda povećava svoju prodaju, privlači sve više ljudi koji padaju pod utjecaj određenog trenda i na taj način zarađuje novac.

Gluten free industrija je u periodu od 2013. do 2015. godine zabilježila rast od čak 135 posto, sa prosječnom prodajom od 11.6 milijardi u 2015. godini.

"I dok dosta ljudi gluten free prehranu smatra hirom, prodaja ovakvih proizvoda u konstantnom je porastu. Nedostaje nam dovoljno informacija o tome koliko je prehrana bez glutena zapravo korisna za osobe bez ikakvih zdravstvenih poteškoća", kaže dr. Norelle Reilly, profesorica pedijatrije na univerzitetu u Kolumbiji i dodaje kako se vrlo se često dešava da se ljudi odlučuju na ovakvu vrstu prehrane samostalno i na svoju ruku, bez prethodnog savjetovanja sa stručnjakom.

Gluten (lat. ljepilo, više poznat pod nazivom kao pšenični gluten) je ljepljiva, elastična bjelančevinasta tvar koja se nalazi u pšenici (žitu), brašnu, raži, ječmu, piru, te zobi koja je često kontaminirana zbog toga što se najčešće uzgaja uz pšenicu. Gluten čini tijesto ljepljivim i on daje elastičnost tijestu od sviju žitarica. Osim u spomenutim žitaricama, gluten se nalazi svuda oko nas, sadrži ga većina proizvoda – pizza, tjestenina, spirulina, industrijska hrana, pa čak i ruževi za usne. Vrlo je bitna prehrambena komponenta, jer su sjemenke žita inače siromašne bjelančevinama. Postoje i žitarice koje ne sadrže gluten: kukuruz, haljda, proso, smeđa riža i dr.

Brojni stručnjaci navode kako je prehrana bez glutena svakako neophodna za osobe oboljele od celijakije ili osjetljivosti na gluten, te izuzetno važna kod osoba koje boluju od autoimunih oboljenja (hashimoto, reulmatoidni artritis, lupus, multipla sklerza, vitiligo, psorijaza i mnoge druge).

Brojne novije studije dolaze do zaključka kako je oštećenje probavnog trakta uslijed nepodnošljivosti glutena uzrok autoimunim bolestima, kao što su na primjer dijabetes tipa 1, lupus, poremećen rad štitnjače i dr. Procjenjuje se da 9 od 10 osoba koje ne podnose gluten ne znaju za to.

Ipak, brojni stručnjaci dijele mišljenje o tome kako osobe koje nemaju zdravstvenih poteškoća ovog tipa nemaju potrebu da izbjegavaju gluten u svojoj prehrani, a to je i jedan od rezultata nove američke studije objavljene u publikaciji Journal of Pediatrics.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by Nole » 29 May 2016, 13:08

Đoković ima probleme sa glutenom. Tek kad su mu to otkrili i počeo se hraniti bezglutenskom hranom postigao je vrhunske rezultate u tenisu.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by SPINERKA » 29 May 2016, 13:18

prethodnog savjetovanja sa stručnjakom.

.I kada odes kod strucnjaka --sta ce ti savjetovati.

--Probaj hranu bez glutina , ako se osjecas dobro, nastavi ..... i to je taj savjet. ;)
Image

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kad gluten trajno zaboli

Post by uvijek_kontra » 29 May 2016, 14:44

Susjeda je dugi niz bolovala.. uz to imala
i intolerancu na laktozu. Ja sam joj vecinom
pravila kruh i pekla kolace, strudle jer su
sastojci jako neugodni za pravljenje bilo
cega, jos ako nisi vjest u kuhinji..

Skupa hrana, slabo tih proizvoda ima kod
nas. Kruh, neki slatkis.. sladoled i pizza je
vec luksuz al samo u nekim vecim
gradovima. Nije nimalo lako al sta ces
kad ne ide drugacije.

No, susjeda je godinu dana isla kod nekog
bioenergetika il sta ja znam, platila dobre
pare al danas opet jede sve. Necu tvrdit
da je mnogo toga u glavi al ona je imala
strasne reakcije. Morala kupit sebi posudu
i sve za kuhanje jer cim bi se njena hrana pravila
u posudi koje imaju kuci, ne bi se odvajala
od wc-a i imala bi grceve strasne.

Jednom sam joj pravila krompirusu i greskom
ubacila vegetu u krompir jer nisam znala... 10
minuta poslije jela.. uzas.

Da bar ima vise produkta, bilo bi mnogo
lakse jer recepti su dostupni, a sastojci
bas i ne. Brasno 1000g = 5€. Nimalo lak
zalogaj.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

"Osjetljivost na gluten je laž"

Post by Krokodil Behko » 27 Sep 2016, 23:15

Image
Sve više ljudi izbacuje gluten iz ishrane i postavlja se pitanje da li ima istine u toj najnovijoj nutricionističkoj modi. Postoji li zaista osjetljivost na gluten i da li je ona sve češća?
Odgovor je - ne.

Samo jedan odsto ljudi zaista ima celijakiju - rijetki genetski poremećaj zbog kojeg su ljudi netolerantni na gluten, ali nije zabilježen njihov porast. Drugim riječima, među stotinu ljudi, tek jedan možda ima celijakiju.

Osim toga, u studiji objavljenoj prošlog mjeseca, rečeno je da je procenat ljudi s ovim poremećajem nepromijenjen od 2009. godine. Kada su u pitanju oni koji nemaju celijakiju ali kažu da su 'osjetljivi' na gluten, studija iz 2013. sa Univerziteta Monaš takođe kaže da ni to po svoj prilici nije istina. Šta se zapravo događa kad ljudi prestanu da konzumiraju gluten? Alan Levinovic, profesor na Univerzitetu Džejms Medison, proučavao je vezu između religije i hrane i autor knjige 'Glutenska laž' kaže da se zapravo radi o mješavini psihologije i promjene u ponašanju.

U knjizi Levinovic razgovara s gastroenterologom Piterom Gibsonom, koautorom studije koja tvrdi da je osjetljivost na gluten najvjerovatnije laž. Gibson kaže da je glavni razlog zašto se ljudi osjećaju bolje nakon što iz ishrane izbace gluten taj što su promijenili način ishrane.

“Ti ljudi su odlučili da iz ishrane izbace brzu hranu i hrane se zdravije. Pročitali su nešto o ishrani bez glutena i pojačali unos voća i povrća i uopšteno su počeli bolje da se hrane.” Drugim riječima, iako može da se čini da je izbacivanje glutena iz ishrane pomoglo u mršavljenju, možda se radi o kombinaciji više drugih stvari.

“Lako je okriviti gluten, ali možda se samo radi o tome da ste počeli da birate kvalitetnije namirnice. Međutim, ovakvo objašnjenje ljudi teško prihvataju i vrlo nerado ispituju svoju dijagnozu koju su sami sebi postavili. Niko ne želi da prizna da je njegova zaluđenost bezgluteinskom prehranom čisto psihološke prirode”, kaže Levinovic.

Osim toga, povezivanje ishrane s fizičkim simptomima je izuzetno teško. Studije su pokazale da je ljudima izuzetno teško da se prisjete šta su i kada jeli, kao i da odaberu šta je zdravo a šta nije. Zato je uvijek bolje kad se ljudi drže nauke, umjesto da sami sebi postavljaju dijagnoze, prenosi Jutarnji.

(Vijesti.ba)
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests