Jesu li zdravstvene usluge u BiH kvalitetne?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Melek » 11 Dec 2018, 19:54

Malo je pretjerano koristiti pistolj. Jedna odmjerena pleska je puno ucinkovitija.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by alcapone » 11 Dec 2018, 20:06

I nista nije dobio , samo problem..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by lisko » 11 Dec 2018, 20:10

Ima Budala raznih al ima i kod doktora bahatluka.
Ja sam se porezo kuci,noz taman naostrio i po ruci.Bas je bila rana da valja,5 konaca.I ja u hitnu odem Nedelja bila,kad dole neka doktorica posle sam docuo da je nerijetko imala sukobe sa pacijentima a evo sad i zasto .
Ja uso tamo u tzv. ordinaciju ,kaze ona sta je? Dobar dan nista !Evo rekoh porezo sam se pa da pregledate sta cu dalje.
SJEDI Ja sjedem ,ona uze neki alat vatu i neku tecnost .Kad je posla po rani trljat sa onim meni srce puca od Bola ajd reko strpit cu se.
Onda kaze sestri daj igle nekako strucno je to rekla,i poce da sije.Ja pitam jel mozda imate neku anesteziju il sta jer t boli strasno ?
ODGOVOR:Nisi morao doc ovdje ! A reko dje da idem Hodzi i tu je bio kraj razgovora tako mi usila to nazivo ruka sva boli bolje da nisam iso ..
SAD ZAMISLI DA NEKOME DIJETE TAKO PATI PRED OCIMA TO POVLACI PISSTOLJ SAMAR I NISTA DOBRO !
Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Čupava » 11 Dec 2018, 20:19

Ako mu se nije cekalo, moga je pucati u sebe... :ooo
.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Pasaga » 12 Dec 2018, 06:56

cojk je u pravu ...
skroz...
jest da zvuci jezivo .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80504
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11621 times
Status: Online

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by spacebound » 12 Dec 2018, 07:00

I sad nadrlj'o. Mogu reci da ga mi ga je zao, jer znam kakve bahate i bezobrazne bagre ima medju doktorima.
Exchan ❌️

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37885
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Pasaga » 12 Dec 2018, 07:05

spacebound wrote: 12 Dec 2018, 07:00 I sad nadrlj'o. Mogu reci da ga mi ga je zao, jer znam kakve bahate i bezobrazne bagre ima medju doktorima.
dok je jos tu ...
to je sigur neki SEKIN Dr ......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Nice try » 12 Dec 2018, 08:14

Samo se ljutim i gunđam ako ulaze preko reda, oni padobranci kako ih ja zovem što nose uvijek papire i nalaze po rukama i govore " samo sekund da nešto pitam ..." :hihi
Inače čekam, šta drugo. Nemam nekih ružnih iskustava sa medicinskim osobljem, doktorima i tako tim.
A čovjek iz ove vijesti, pa pištolj i nije neka solucija. Treba malo i razmisliti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Chloe » 12 Dec 2018, 08:18

Divlji zapad.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96449
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34394 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Rum » 12 Dec 2018, 08:45

Behko na aparatima
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by damir5 » 12 Dec 2018, 08:58

Nice try wrote: 12 Dec 2018, 08:14 Samo se ljutim i gunđam ako ulaze preko reda, oni padobranci kako ih ja zovem što nose uvijek papire i nalaze po rukama i govore " samo sekund da nešto pitam ..." :hihi
Inače čekam, šta drugo. Nemam nekih ružnih iskustava sa medicinskim osobljem, doktorima i tako tim.
A čovjek iz ove vijesti, pa pištolj i nije neka solucija. Treba malo i razmisliti.
ja imam bas fuj iskustvo na tuzlanskoj klinici za orl, doktor kesetovic cini mi se. nakon dozivljenog tezeg udesa, bilo je malo krvi u nosu i iz hitne pomoci su me uputili na pregled kod njih. nikad nisam vidio goru neljubaznost, grubost prilikom pregleda, potcjenjivacki stav sto si dos'o, nije ti nista. pa hvala bogu da mi nije nista, nit' sam trazio belaj vec me sam nasao. cak nisam bio ni kriv za udes, ako ima kakve veze, mada on to nije mogao znati. uglavnom, fuj, fuj :bua


ovdje u gracanici je lik nokautirao doktora, rekao mu da nema vakcina za dijete, raspituj se pa dodji kad bude. i na hodniku sretne poznanicu koja je upravo vakcinisala dijete :sok ... koja vakcina - ona ista. vrati se onom doktoru i tras, sravni ga sa crnom zemljom. i bezbeli policija, prijava, kazna,....
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80504
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11621 times
Status: Online

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by spacebound » 12 Dec 2018, 11:17

Neke je bas sevap nalemat.To culo ni za ljudskost ni za Hipokratovu zakletvu nije.
Exchan ❌️

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Podrinjac » 12 Dec 2018, 13:02

Samo pesnicom.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by alcapone » 12 Dec 2018, 13:04

Ma nije lako ni doktorima plus svega se i oni nagledaju..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Čupava » 12 Dec 2018, 13:05

alcapone wrote: 12 Dec 2018, 13:04 Ma nije lako ni doktorima plus svega se i oni nagledaju..
Pa kome je lako, sami su birali svoj posao i duzni su ispunjavati svoje doktorske obaveze :ok ( ali nazalost nekima je to srana rijec)...
.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by alcapone » 12 Dec 2018, 13:10

Čupava wrote: 12 Dec 2018, 13:05
alcapone wrote: 12 Dec 2018, 13:04 Ma nije lako ni doktorima plus svega se i oni nagledaju..
Pa kome je lako, sami su birali svoj posao i duzni su ispunjavati svoje doktorske obaveze :ok ( ali nazalost nekima je to srana rijec)...
Znam al eto neki se cude kako ne pokazuju emocije prema pacijentima, sad zamisli svaki dan kad bi se sekirali za svakoga pojedinacno na kraju bi pukli cega se sve nagledaju.. a to stoji da trebaju raditi svoj posao profesinalno ..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Čupava » 12 Dec 2018, 13:15

alcapone wrote: 12 Dec 2018, 13:10
Čupava wrote: 12 Dec 2018, 13:05
alcapone wrote: 12 Dec 2018, 13:04 Ma nije lako ni doktorima plus svega se i oni nagledaju..
Pa kome je lako, sami su birali svoj posao i duzni su ispunjavati svoje doktorske obaveze :ok ( ali nazalost nekima je to srana rijec)...
Znam al eto neki se cude kako ne pokazuju emocije prema pacijentima, sad zamisli svaki dan kad bi se sekirali za svakoga pojedinacno na kraju bi pukli cega se sve nagledaju.. a to stoji da trebaju raditi svoj posao profesinalno ..
Ne ocekuje niko da budu emotivni, da cmizdre za svakim pacijenom, daleko od toga...

Okalili su se oni, jos kao studenti, vidali su svega i svasta, tako da njima vidjeti krv ili vodu podjednako dode...

Eh sad..drugi je problem sto u BiH, ako ne ides kod dr sa kovertom, malo kad ces pregled imati onako kako doloikuje jednom pacijentu u svijetu..
.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by Socrates » 12 Dec 2018, 13:18

Niko ne očekuje da doktori cmizdre već da budu profesionalni.
. . . . . . . . .

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZENICA Repetirao pištolj na ljekara, jer je dugo čekao na pregled

Post by alcapone » 12 Dec 2018, 13:19

To jeste , al djaba kad nam tako stanje u drzavi, korumpiran pravni sistem.. nije to samo kod doktora, vec svugdje gdje odes treba ti neka stela.. nazalost..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Sarajevo: Teror pacijenata nad doktorima u svim domovima zdravlja

Post by Krokodil Behko » 13 Dec 2018, 09:04

Image

Zbog sve učestalijih napada pacijenata, doktore u domovima zdravlja u KS-u počeli su da čuvaju zaštitari. Ova sigurnosna mjera uvedena je u devet domova zdravlja i ambulante porodične medicine nakon posljednjeg incidenta na Alipašinom Polju, kada je doktorici pozlilo zbog pretrpljenog verbalnog napada.

Problemi u komunikaciji

- Napadi su postali sve učestaliji i većinom se radi o verbalnim. Međutim, dešavali su se i oni drastičniji da pacijent gađa doktora u glavu stetoskopom, da prevrće sto u ordinaciji, zaključava vrata u ordinaciji kako doktor ne bi mogao izaći vani. Ove stvari ipak nisu nimalo bezazlene, jer gađanje stetoskopom može se okarakterisati kao pokušaj ubistva. Zbog ovakvih stvari bili smo prinuđeni da sklopimo ugovor sa jednom zaštitarskom kućom, a zahvaljujući tome, naši doktori i medicinsko osoblje sada se osjećaju puno sigurnije. Ova mjera daje rezultate, jer je manje incidenata, kazao je Arman Šarkić, portparol JU Dom zdravlja KS-a.

On pojašnjava da se napadi nikad nisu dešavali zbog pogrešnog načina liječenja ili pogrešne dijagnoze. Kako ističe, najveći su problemi komunikacijske prirode ili ako se dugo čeka u čekaonici.

- Mi smo svjesni da kada pacijent ulazi u sistem da je nervozan i ima pravo to biti, jer dolazi bolestan i zbog određenih tegoba. Međutim, pacijenti moraju shvatiti da su doktori i medicinske sestre educirane osobe i isključivo oni mogu da rade trijažu pacijenata i procjenjuju stepen hitnosti, pošto tu imamo šum u komunikaciji. Čovjek je nekad subjektivan i kada ga nešto boli, uvijek misli da je on hitniji slučaj od onog drugog i tu nastaju problemi, navodi Šarkić.

Na istoj strani

Prema njegovim riječima, najviše incidenata dešava se u domovima zdravlja Saraj-Polje i Novi Grad, jer je tu najveći pritisak pacijenata. Naglašava i da obezbjeđivanje doktora nije trajno rješenje, jer ove stvari treba rješavati na drugačiji način.

- Treba ispravljati komunikaciju na obje strane, vratiti dostojanstvo i autoritet doktora kako je to nekada bilo. Ne smiju biti otkopan rov i front sa pacijentima, moramo biti na istoj strani, smatra Šarkić.


(Oslobodjenje.ba)
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests