Pet simptoma raka debelog crijeva koji često promaknu, nemojte ih ignorirati

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pet simptoma raka debelog crijeva koji često promaknu, nemojte ih ignorirati

Post by storm » 07 May 2019, 22:32

Vanilla wrote: 07 May 2019, 22:31
storm wrote: 07 May 2019, 22:27

Kako ti znaš utješiti :sunja

:D.
Pa samo ti sjedi i nadaj se :lunka
Pa 'ta je :auf

Eno "hodam po doktorima" :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pet simptoma raka debelog crijeva koji često promaknu, nemojte ih ignorirati

Post by Konsultant » 08 May 2019, 01:35

Mani se doktora, de ti svako jutro mahni po jednu travaricu. Poslije po potrebi.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Pet simptoma raka debelog crijeva koji često promaknu, nemojte ih ignorirati

Post by Nice try » 08 May 2019, 08:29

storm wrote: 07 May 2019, 20:54
uvijek_kontra wrote: 03 May 2019, 18:13 Sve sto je navedeno moze bit i razlog za sto drugih stvari. Ali preventiva nije na odmet.

Prije mozda 9 godina meni se desilo da sam naglo smrsala, za 14 dana vise od 10kg i mama se bila uplasila da nije ono najgore jer sam i hranu odbijala. Cim sam nesto pojela strasni bolovi.. na srecu, poslije svih (mucnih) pregleda ustanovili su upalu i bakteriju.

Znaci. Pregled, da. Nervoza i misliti o najgorem, ne. Vecina tih glupih bolesti ne ostavlja nikakav trag dok mozda nije i prekasno. Simptomi, kod svakog mogu bit drugaciji.
Jučer mi je bilo :bua a ni danas nije nešto bolje... Pa sam ujutro bio kod doktorice, sve me pregledala, dao, krv, vodu... Dobio i epruvetu, ono jel :oo
Na krvi je neka upala, uzela je i markere, to je oke, zvali me prije ... E još na neku bakteriju sumnja, pa ću znati nakon analize...
Mislim neke baje da me tako smlate :ccc
Ko nije deverao s bakterijama :grana

Nadam se da ćeš biti OK :ok
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pet simptoma raka debelog crijeva koji često promaknu, nemojte ih ignorirati

Post by Zagorka » 08 May 2019, 17:37

Koja bakterija? Helicobacter pilory?

Izvadi i kad (ako) budeš gastroskopiju radio jer samo iz krvi nije 100% pouzdano.

I markeri negativni ne moraju značiti baš ništa. Ne pozuju svim oboljelima promjene.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests