Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by rocko » 28 Mar 2020, 11:34

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2020, 10:41 Evo, po ko zna koji put, za one koji misle da korona ubija samo starce

U Francuskoj od koronavirusa preminula 16-godišnja djevojka
To sto je nekom 16 godina ne znaci nista , ona je mogla imat leukemiju , rizicne grupe su starij ljudi jer imaju slabiji imunitet, ljudi cije je imunitet nacet ( hronicne bolesti kao diabeticari, operacije etc. ) redovni konzumeti droga kao crack kokain i marihuana.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80421
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11562 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by spacebound » 28 Mar 2020, 11:35

Salko_dvominutaš wrote: 28 Mar 2020, 11:31
spacebound wrote: 28 Mar 2020, 11:29 Nego, bila sam jucer u federaciji s djecom. Oni nisu izlazili iz auta. Bi li me policija kaznila za to da sam naletjela na njih? I je li to u federaciji nisu obavezne rukavice i maska u javnosti?
Kažnjivo


neki dan u Bingu u Visokom, ne daju unić bez maski i rukavica unutra...


brzinski petaka zaradih, iznajmljivo masku pred bingom ovim što nemaju
:valja
Isla sam samo 2 - 3 km, Robot, Fis, Pilot :D.
Trazila rukavice. I slucajno nadjoh maske, i za djecu.

Jao, koja je glupost to za djecu :grana Kako tvoji izdrze?
Mi jucer i u setnju. Danas cemo na Ozren.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by rocko » 28 Mar 2020, 11:36

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2020, 10:32
rocko wrote: 28 Mar 2020, 10:29

Tako ti je i ovdje racun ode jel osiguranju privatnom ili drzavnom , problem je sto najvise para bolinac pravi ako pacijent lezi manje od 3 dana.

Ti dobijes izvod od osigruanja sta je bilo podneseno sta su oni platili a zavisno od osiguranja koliko ti trebas platit. neko plati 100 dollara neko 10 hiljada. Od kako je Obama Care nemozes otpisat ko prije ako osoba nema da plati. Ti bacis osiguranju racun 100 hiljada oni kazu po nasem cjenovniku to je 42 hiljade , mi cemo platit 41000 pacijent 1000 a ostalih 58 hiljada bolnica prikaze ko gubitak.

Pa onda je makar slično kao kod nas.

Gledaj seriju The knick, da vidiš početke američkog liječenja po bolnici i račune :oo
Sve je startalo kada su rudarske kompanije formirale kasu zdravstven pomoci i poceli da placaju iz tih para da ljekari obilaze porodice ruadara i lijece ih.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Salko » 28 Mar 2020, 11:40

spacebound wrote: 28 Mar 2020, 11:35
Salko_dvominutaš wrote: 28 Mar 2020, 11:31

Kažnjivo


neki dan u Bingu u Visokom, ne daju unić bez maski i rukavica unutra...


brzinski petaka zaradih, iznajmljivo masku pred bingom ovim što nemaju
:valja
Isla sam samo 2 - 3 km, Robot, Fis, Pilot :D.
Trazila rukavice. I slucajno nadjoh maske, i za djecu.

Jao, koja je glupost to za djecu :grana Kako tvoji izdrze?
Mi jucer i u setnju. Danas cemo na Ozren.
ne pitaj me, ja sam im zabranio izlazak iz stana još 16.03. i tamam sam htio sa njima 21.03 u prirodu (subota) u petak donesena zabrana kretanja maloljetnim.....

nek oproste komšije jebajiga.....
"ignorance is bliss"

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18867
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 730 times
Been thanked: 954 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Nora Ibsenova » 28 Mar 2020, 11:42

rocko wrote: 28 Mar 2020, 11:34
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2020, 10:41 Evo, po ko zna koji put, za one koji misle da korona ubija samo starce


To sto je nekom 16 godina ne znaci nista , ona je mogla imat leukemiju , rizicne grupe su starij ljudi jer imaju slabiji imunitet, ljudi cije je imunitet nacet ( hronicne bolesti kao diabeticari, operacije etc. ) redovni konzumeti droga kao crack kokain i marihuana.
:sok Gotova sam.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by rocko » 28 Mar 2020, 11:47

Nora Ibsenova wrote: 28 Mar 2020, 11:42
rocko wrote: 28 Mar 2020, 11:34

To sto je nekom 16 godina ne znaci nista , ona je mogla imat leukemiju , rizicne grupe su starij ljudi jer imaju slabiji imunitet, ljudi cije je imunitet nacet ( hronicne bolesti kao diabeticari, operacije etc. ) redovni konzumeti droga kao crack kokain i marihuana.
:sok Gotova sam.
Ne znaci da si gotova samo da se moras vise cuvati .

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 11:48

Gotova si prije ili kasnije ako sj drogaljka masna
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 11:49




Kakve mi mlade ljekare imamo :jupi


Al.nek u kriznom stabu Vallahi nemamo ni jednog, sta ce nam? :julia
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Hannibal » 28 Mar 2020, 11:50

drogasima je mozda i pametnije da umru sad od korone nego da se poslije pate
🐽

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 11:54

Hannibal wrote: 28 Mar 2020, 11:50 drogasima je mozda i pametnije da umru sad od korone nego da se poslije pate


Kakav ti je.ovo.potpis? :ljut
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 11:57

Kaže Stevanović, Seranic odlično upravlja i rukovodi covid krizom u RS, u Federaciji rasulo. Na čelu komande ministrica financija.
:grana
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 11:59

Odoh klanjati nafilu, samo nam.Allah pomoći moze :spavanje
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 11:59

Hannibal wrote: 28 Mar 2020, 11:50 drogasima je mozda i pametnije da umru sad od korone nego da se poslije pate
Cudo nisu vec zakljucili da konoplja lijeci od ovog virusa ko i od sedamiljadasestoceteres drugih bolesti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Rockefeller » 28 Mar 2020, 12:08

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2020, 10:58 Molim da pročitate malo o ovim bestijalcima iz komšiluka.

"Europski povjerenik za susjedstvo i proširenje Oliver Varhelyi najavio je paket mjera za podršku Srbiji u borbi protiv koronavirusa. Paket uključuje financijsku pomoć u vrijednosti od 93 miliona eura. Neposredne mjere će iznositi 15 miliona eura", objavila je Europska komisija. Ni o tome se nije pričalo u medijima u Srbiji.

I još jedna izuzetno važna stvar koja se ne čuje iz usta srpskih političara. EU šalje pomoć. Kina šalje medicinsku opremu koju treba platiti. Što je potvrdio ministar vanjskih poslova Ivica Dačić.

Predsjednik Srbuje Aleksandar Vučić je evropsku solidarnost nazvao bajkom i optužio blok za licemjerje. Prema Vučićevim riječima, EU nije bila voljna prodati ili pružiti robu potrebnu za suzbijanje hitne medicinske situacije: "To su isti ljudi koji su od nas tražili da popravimo svoje tendere kako bismo isključili Kineze, kako bi firme iz EU dobile srpski novac. Sada im srpski novac više nije dovoljno dobar".

Riječ o klasičnom postupku srpske politike koja u javnosti prenaglašava pomoć iz Kine i Rusije, a minimizira onu iz EU. Slušajući njihove izjave stječe se dojam da je Kina najveći ulagatelj u Srbiju - a tek je deveti.
Glavni je ulagač Njemačka, 65% trgovinske razmjene se obavlja s EU. No, to se uvijek prešuti.
"Bit ću sasvim otvoren, nisu to samo glasine. Vraćanje vjeri je skoro opći fenomen na svim prostorima na kojima je komunizam brutalno suzbijao religiju pedeset ili sedamdeset godina. Islamizacija, kako vi to nazivate, postoji u Bosni, ali postoji u istoj mjeri i kristijanizacija, to jest vraćanje interesa za vjeru kod bosanskih katolika i pravoslavaca. Ali kršćanska Evropa ne registruje kristijanizaciju, nije osjetljiva na taj fenomen, što ja razumijem i ne zamjeram. Samo, moram vas nešto ispraviti, moja tolerancija nije evropskog, nego muslimanskog porijekla. Ako sam tolerantan, ja sam to prvo kao musliman,a zatim kao Evropljanin. Evropa ima neke zablude kojih se nikako ne može osloboditi, uprkos očiglednim činjenicama. U Bosni, u ovom ratu naprimjer, uništene su stotine crkava i džamija. Sve su ih uništili “Evropljani”, nijednu Bošnjaci. Turska vlast nije bila baš “svilena”, ali svi kršćanski narodi i svi njihovi najvažniji srednjovijekovni spomenici preživjeli su pet stotina godina turske vlasti. To je činjenica. Čuveni fruškogorski manastiri, nedaleko od Beograda, preživjeli su 300 godina turske vlasti, ali nisu preživjeli tri godine evropske vlasti. Spaljeni su u toku Drugog svjetskog rata. Fašizam i komunizam nisu azijski, nego evropski proizvod. Ni sada Evropa nije pokazala neku veliku osjetljivost prema pojavi fašizma na Balkanu. Ja cijenim Evropu, ali mislim da ona ima odveć visoko mišljenje o sebi." - Alija Izetbegović
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Hannibal » 28 Mar 2020, 12:09

Iskra wrote: 28 Mar 2020, 11:54
Hannibal wrote: 28 Mar 2020, 11:50 drogasima je mozda i pametnije da umru sad od korone nego da se poslije pate


Kakav ti je.ovo.potpis? :ljut
dosta smo bili kuci 😂
🐽

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by gospođa Brams » 28 Mar 2020, 12:13

Ekonomske posljedice ce nas unistiti vise nego korona, a da ne govorim koliko ljudi ce stradati ako imaju zdravstvene probleme koji nemaju veze s koronom.
Ljudi se javljaju da im otkazuju jako vazne preglede, tipa preglede sumnjivih novotvorevina, pa cak i operacije tumora se odgadaju. Onkoloske bolesnike salju kuci ako nisu u jako losem stanju.
Lose nam se pise.
A nitko ne zna da ce ova panika i karantena uopce uroditi plodom. Kao sto je jedan doktor dobro izjavio "governments don't end viruses".
Ima strucnjaka koji smatraju da su testovi za koronu koji se koriste totalno nepouzdani i uopce ne vjeruju sluzbenim brojkama, jer testovi nisu dovoljno specificni. Govorimo o infektolozima i virolozima.
Ne znam, nemam konacan stav, nisam nikakav strucnjak, ali korisno je saslusati sve perspektive. Nisam fan teorija zavjere, ali u zadnje vrijeme naginjem misljenju da su dublji interesi u pitanju i da nekome jebeno odgovara ova citava histerija.
Sta ce biti cak i ako uspijemo suzbiti virus, tko zna...ali sigurno nas ceka siromastvo, nezaposlenost, puno zdravstvenih problema, oslabljeni zdravstveni sustavi, uglavnom sranje.
Politicari koji su jedva cekali uvesti represivne mjere i ljudi koji im slijepo vjeruju me plase.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Mirelam » 28 Mar 2020, 12:15

Iz jednog komunizma u drugi, kult licnosti je u nasem DNK. Dzaba.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Mirelam » 28 Mar 2020, 12:21

"Ministarstvo finansija KS uputilo je apel svim pravnim i fizičkim licima u zemlji i inostranstvu da uplate novac, kao pomoc Vladi KS, u borbi protiv pandemije koronavirusa" .
Ne dadose ziro racun.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Hurija » 28 Mar 2020, 12:25

Počelo je sakupljanje Hedije,bice logističara masala


:grana
Ostalo je cutanje.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by gospođa Brams » 28 Mar 2020, 12:30

Clanak iz Hrvatske od prosle godine, usred sezone gripe

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/h ... oboljelih/

Zvuci prilicno grozno, zar ne? Nitko u javnosti nije ni trepnuo, a ljudi su prakticki umirali zbog manjka respiratora, tisuce oboljelih na tjednoj bazi. I to mlađi, relativno zdravi ljudi, na respiratorima u kriticnom stanju.
Zasto je u potpunosti izostala panika i histerija, a ljudi su umirali?
Ne zelim sad reci da je ovo isto kao obicna gripa, nije, jer je nepoznato i nemamo cjepivo, i ne znamo sto nas tocno ceka, ali ovo je jako zanimljivo za razmisljanje.
Fascinantno je koliko je lako strahom upravljati ljudima. Trenutno smo u stanju kad ljudi jedni drugima zovu policiju jer su dosli u park (dogodilo se u mom kvartu). Zastrasujuce.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests