Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 13:49

Pd svih onih koji su se borili protiv nje u KBC Dragisa Misovic jedini sam ja osto ziv. Kljakav ali ziv
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by carobnjak N » 28 Mar 2020, 13:57

ko može neka ide na selo brt
fedracija povećala poticaj sa pola miliona (što je smiješno i bilo , toliko neka prosječna opština plaća čišćenje snijega zimi) na devet
meni je isto bila smiješna izjava iz Klasa da imaju zaliha za 3mjeseca pšenice , sve je ok itd , kao da su oni bili jedini na tržištu , a većinu
tržišta tih proizvoda smo uvozili , mislim najviše iz Srbije.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by gospođa Brams » 28 Mar 2020, 13:59

insomnia wrote: 28 Mar 2020, 12:33 Da postaje jos zanimljivije kad to pise zena koja je dizala paniku od jebenog zemljotrescica
Nisam se htjela uopce osvrnuti na ovo, ali cu ipak reci, komentar ti je totalno bezveze jer nemas pojma o nasoj situaciji ovdje, ja sam zapravo u ovih tjedan dana cinila sve suprotno od dizanja panike, i svoje bliznje konstantno tjesim i zatrpavam ih statistikama, informacijama o potresima i izjavama seizmologa koje su optimisticne i pokusavam ih uvjeriti da se ne treba toliko bojati jer biti izvan sebe od straha je u ovakvoj situaciji je jako stetno. Naravno da nam je sam potres svima bio traumaticno iskustvo i ja sam na forumu otvoreno pisala kako se trenutno osjecam i da se bojim, i ne cudi me da zapravo da se to koristi protiv mene, no lijepo molim tebe i lajkasicu tvog kometara Iskru da mi se ne obracate.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 14:02

To kad otvoris neki Hrvatski-forum pa onda zamoljavaj. Naravno da nisi. Pravila si dramu ko da se grad razdvojio na pola
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Socrates » 28 Mar 2020, 14:03

Koreja ima vise oporavljenih od aktivnih slučajeva po prvi put.

Eto, nasilu sam tražio pozitivnu vijest.
. . . . . . . . .

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 14:08

gospođa Brams wrote: 28 Mar 2020, 13:59
insomnia wrote: 28 Mar 2020, 12:33 Da postaje jos zanimljivije kad to pise zena koja je dizala paniku od jebenog zemljotrescica
Nisam se htjela uopce osvrnuti na ovo, ali cu ipak reci, komentar ti je totalno bezveze jer nemas pojma o nasoj situaciji ovdje, ja sam zapravo u ovih tjedan dana cinila sve suprotno od dizanja panike, i svoje bliznje konstantno tjesim i zatrpavam ih statistikama, informacijama o potresima i izjavama seizmologa koje su optimisticne i pokusavam ih uvjeriti da se ne treba toliko bojati jer biti izvan sebe od straha je u ovakvoj situaciji je jako stetno. Naravno da nam je sam potres svima bio traumaticno iskustvo i ja sam na forumu otvoreno pisala kako se trenutno osjecam i da se bojim, i ne cudi me da zapravo da se to koristi protiv mene, no lijepo molim tebe i lajkasicu tvog kometara Iskru da mi se ne obracate.

1. Ja sam mislila da se njegov osvrt odnosio na pomenuti novinarku čiji si fi članak postavila.
2. MENI kao budućem.lijecniku je savršeno jasno da si proživjela traumu i ni u ludilu mi ne bi palo da tako nešto nipodastavam.
3. Dokaz za tvrdnju br 1 imaš u mom.postu gdje sam replicirala .insomniji rekavši da je blago rečeno, pogubno za javnost , uzimati zdravo za gotovo tekstove novinara koji se ne referiraju na mišljenje stručnjaka. I iza toga stojim.




Ostaj zdravo!
Last edited by Iskra on 28 Mar 2020, 14:11, edited 2 times in total.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 14:09

Sta si se prepala
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 14:10

insomnia wrote: 28 Mar 2020, 14:02 To kad otvoris neki Hrvatski-forum pa onda zamoljavaj. Naravno da nisi. Pravila si dramu ko da se grad razdvojio na pola


To je zbog individualnog doživljaja traumaticnog iskustva, ne reagujemo u takvim okolnostima svi jednako.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by dadojović » 28 Mar 2020, 14:14

insomnia wrote: 28 Mar 2020, 14:02 To kad otvoris neki Hrvatski-forum pa onda zamoljavaj. Naravno da nisi. Pravila si dramu ko da se grad razdvojio na pola
Kad otvoriš svoj forum nameći pravila. Danima trolaš žrtve potresa i corone. Zapravo, obezbređuješ ih a ne samo da trolaš.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 14:15

Iskra wrote: 28 Mar 2020, 14:10
insomnia wrote: 28 Mar 2020, 14:02 To kad otvoris neki Hrvatski-forum pa onda zamoljavaj. Naravno da nisi. Pravila si dramu ko da se grad razdvojio na pola


To je zbog individualnog doživljaja traumaticnog iskustva, ne reagujemo u takvim okolnostima svi jednako.
Pa mozda je i novinarka dozivjela traumaticno iskustvo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 28 Mar 2020, 14:16

:ha
dadojović wrote: 28 Mar 2020, 14:14
insomnia wrote: 28 Mar 2020, 14:02 To kad otvoris neki Hrvatski-forum pa onda zamoljavaj. Naravno da nisi. Pravila si dramu ko da se grad razdvojio na pola
Kad otvoriš svoj forum nameći pravila. Danima trolaš žrtve potresa i corone. Zapravo, obezbređuješ ih a ne samo da trolaš.
Pa kolegica ti upravo obezvrjedi zrtve korone. Kakve zrtve potresa? Potres je po svim parametrima bio umjeren.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by storm » 28 Mar 2020, 14:21

Ovo bi moglo biti bitno...
Ameri, znate nešto više o tome?
Američka firma napravila uređaj koji testira na koronavirus za pet minuta
Hina


SJEDINJENE Države odobrile su brzi test čija je svrha u svega nekoliko minuta ustanoviti je li osoba zaražena koronavirusom.

Tvrtka Abbott Laboratories, koja je osmislila uređaj, kaže da je on malen i prenosiv, otprilike veličine tostera, te da se, u slučaju potrebe može postaviti i izvan bolnice.

Testiranjem se u roku od pet minuta može utvrditi je li osoba zaražena koronavirusom, a za 13 je minuta moguće definitivno ustanoviti je li osoba negativna na virus, stoji u priopćenju američke tvrtke.

Uprava Abbotta u petak je objavila da je dobila hitno odobrenje Uprave za hranu i lijekove (FDA) za početak proizvodnje uređaja te da uskoro kane proizvoditi pet milijuna sprava mjesečno.

Proteklog je vikenda FDA odobrio postupak testiranja koji bi trebao dati rezultate u roku od 45 minuta. No problem je u tomu što se uređaji proizvođača Cepheida koriste uglavnom u bolnicama.



Borba s koronavirusom u Sjedinjenim Državama u početku izbijanja pandemije bila je otežana zbog pomanjkanja odgovarajućih testova, a u slučajevima kad su uzorci testirani zastoji su nastajali i zbog sporog prenošenja informacija o rezultatima tih testiranja.

U Sjedinjenim Državama danas je više potvrđenih slučajeva Covida-19, bolesti koju uzrokuje virus Sars-CoV-2, nego u bilo kojoj državi na svijetu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 14:24

insomnia wrote: 28 Mar 2020, 14:15
Iskra wrote: 28 Mar 2020, 14:10



To je zbog individualnog doživljaja traumaticnog iskustva, ne reagujemo u takvim okolnostima svi jednako.
Pa mozda je i novinarka dozivjela traumaticno iskustvo


Ukoliko je bila izložena, nije ni isključena ta mogućnost.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 28 Mar 2020, 14:27

storm wrote: 28 Mar 2020, 14:21 Ovo bi moglo biti bitno...
Ameri, znate nešto više o tome?
Američka firma napravila uređaj koji testira na koronavirus za pet minuta
Hina


SJEDINJENE Države odobrile su brzi test čija je svrha u svega nekoliko minuta ustanoviti je li osoba zaražena koronavirusom.

Tvrtka Abbott Laboratories, koja je osmislila uređaj, kaže da je on malen i prenosiv, otprilike veličine tostera, te da se, u slučaju potrebe može postaviti i izvan bolnice.

Testiranjem se u roku od pet minuta može utvrditi je li osoba zaražena koronavirusom, a za 13 je minuta moguće definitivno ustanoviti je li osoba negativna na virus, stoji u priopćenju američke tvrtke.

Uprava Abbotta u petak je objavila da je dobila hitno odobrenje Uprave za hranu i lijekove (FDA) za početak proizvodnje uređaja te da uskoro kane proizvoditi pet milijuna sprava mjesečno.

Proteklog je vikenda FDA odobrio postupak testiranja koji bi trebao dati rezultate u roku od 45 minuta. No problem je u tomu što se uređaji proizvođača Cepheida koriste uglavnom u bolnicama.



Borba s koronavirusom u Sjedinjenim Državama u početku izbijanja pandemije bila je otežana zbog pomanjkanja odgovarajućih testova, a u slučajevima kad su uzorci testirani zastoji su nastajali i zbog sporog prenošenja informacija o rezultatima tih testiranja.

U Sjedinjenim Državama danas je više potvrđenih slučajeva Covida-19, bolesti koju uzrokuje virus Sars-CoV-2, nego u bilo kojoj državi na svijetu.

Oni se i jesu zeznuli jer su im testovi bili neispravni. Jutros dr Stevanovic kaže da su spanci vratili.kinezima ogroman broj neispravnih testova, nisam shvatila da li su to skontali po roku trajanja ili na neki drugi način ali pošiljka je vraćena.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22430
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1654 times
Been thanked: 1355 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by MrH » 28 Mar 2020, 14:30

Godina 2015





Majku vam 🇨🇳
11/11/22

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by storm » 28 Mar 2020, 14:40

Iskra wrote: 28 Mar 2020, 14:27
storm wrote: 28 Mar 2020, 14:21 Ovo bi moglo biti bitno...
Ameri, znate nešto više o tome?
Američka firma napravila uređaj koji testira na koronavirus za pet minuta
Hina


SJEDINJENE Države odobrile su brzi test čija je svrha u svega nekoliko minuta ustanoviti je li osoba zaražena koronavirusom.

Tvrtka Abbott Laboratories, koja je osmislila uređaj, kaže da je on malen i prenosiv, otprilike veličine tostera, te da se, u slučaju potrebe može postaviti i izvan bolnice.

Testiranjem se u roku od pet minuta može utvrditi je li osoba zaražena koronavirusom, a za 13 je minuta moguće definitivno ustanoviti je li osoba negativna na virus, stoji u priopćenju američke tvrtke.

Uprava Abbotta u petak je objavila da je dobila hitno odobrenje Uprave za hranu i lijekove (FDA) za početak proizvodnje uređaja te da uskoro kane proizvoditi pet milijuna sprava mjesečno.

Proteklog je vikenda FDA odobrio postupak testiranja koji bi trebao dati rezultate u roku od 45 minuta. No problem je u tomu što se uređaji proizvođača Cepheida koriste uglavnom u bolnicama.



Borba s koronavirusom u Sjedinjenim Državama u početku izbijanja pandemije bila je otežana zbog pomanjkanja odgovarajućih testova, a u slučajevima kad su uzorci testirani zastoji su nastajali i zbog sporog prenošenja informacija o rezultatima tih testiranja.

U Sjedinjenim Državama danas je više potvrđenih slučajeva Covida-19, bolesti koju uzrokuje virus Sars-CoV-2, nego u bilo kojoj državi na svijetu.

Oni se i jesu zeznuli jer su im testovi bili neispravni. Jutros dr Stevanovic kaže da su spanci vratili.kinezima ogroman broj neispravnih testova, nisam shvatila da li su to skontali po roku trajanja ili na neki drugi način ali pošiljka je vraćena.
Ma baš danas pročitam negdje oko tih testova, ali sam zaboravio gdje i kako... U moru tih informacija.
Da su trenutačno dostupni testovi, ne baš sto posto pouzdani.
Navode čak, da dva od pet mogu pogrešno rezultirati...
E da li je to zbog roka trajanja ili opće ne adekvatnost za taj virus, ne znam.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Dorian » 28 Mar 2020, 14:41

spacebound wrote: 28 Mar 2020, 13:30
Dorian wrote: 28 Mar 2020, 13:13

Nama životinje prenijele. Sada mi prenosimo drugim životinjama. Nije sa šišmiša prešao na mačku, prešao je sa čovjeka.
Ali kazes da nisu samo sismisi krivi. Sismisi uopste nisu krivi, vec onaj ko je pojeo zarazenog sismisa. A zoonoze su takve, kako je presla sa zivotonje na covjeka, moze i sa covjeka na zivotinju. I opet se vracamo na pocetak, da covjek nije pojeo zarazenog, termicki neobradjenog sismisa ne bi bilo ni te vijesti koju si linkao.
Tehnički, nije pojeo šišmiša nego nekog pangolina kojeg je šišmiš zarazio. Još detaljnije, nije pojeo pangolina nego supu od njega.

Ovo je pojeo:

Image

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18977
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 793 times
Been thanked: 1014 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Nora Ibsenova » 28 Mar 2020, 14:42

Je li stvarno moguće da je SVE ovo poteklo od JEDNOG zaraženog čovjeka? :hm
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Dorian » 28 Mar 2020, 14:44

Iskra wrote: 28 Mar 2020, 14:08
gospođa Brams wrote: 28 Mar 2020, 13:59

Nisam se htjela uopce osvrnuti na ovo, ali cu ipak reci, komentar ti je totalno bezveze jer nemas pojma o nasoj situaciji ovdje, ja sam zapravo u ovih tjedan dana cinila sve suprotno od dizanja panike, i svoje bliznje konstantno tjesim i zatrpavam ih statistikama, informacijama o potresima i izjavama seizmologa koje su optimisticne i pokusavam ih uvjeriti da se ne treba toliko bojati jer biti izvan sebe od straha je u ovakvoj situaciji je jako stetno. Naravno da nam je sam potres svima bio traumaticno iskustvo i ja sam na forumu otvoreno pisala kako se trenutno osjecam i da se bojim, i ne cudi me da zapravo da se to koristi protiv mene, no lijepo molim tebe i lajkasicu tvog kometara Iskru da mi se ne obracate.

1. Ja sam mislila da se njegov osvrt odnosio na pomenuti novinarku čiji si fi članak postavila.
2. MENI kao budućem.lijecniku je savršeno jasno da si proživjela traumu i ni u ludilu mi ne bi palo da tako nešto nipodastavam.
3. Dokaz za tvrdnju br 1 imaš u mom.postu gdje sam replicirala .insomniji rekavši da je blago rečeno, pogubno za javnost , uzimati zdravo za gotovo tekstove novinara koji se ne referiraju na mišljenje stručnjaka. I iza toga stojim.




Ostaj zdravo!
Nemojte se uzbuđivati. Mi koji smo došli sa klixa navikli smo na insomniju. Ignorišite ga.

John Cleese
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2410
Joined: 19 Jul 2015, 12:38
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by John Cleese » 28 Mar 2020, 14:47

Mutevelija wrote: 28 Mar 2020, 12:35
gospođa Brams wrote: 28 Mar 2020, 12:30 Clanak iz Hrvatske od prosle godine, usred sezone gripe

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/h ... oboljelih/

Zvuci prilicno grozno, zar ne? Nitko u javnosti nije ni trepnuo, a ljudi su prakticki umirali zbog manjka respiratora, tisuce oboljelih na tjednoj bazi. I to mlađi, relativno zdravi ljudi, na respiratorima u kriticnom stanju.
Zasto je u potpunosti izostala panika i histerija, a ljudi su umirali?
Ne zelim sad reci da je ovo isto kao obicna gripa, nije, jer je nepoznato i nemamo cjepivo, i ne znamo sto nas tocno ceka, ali ovo je jako zanimljivo za razmisljanje.
Fascinantno je koliko je lako strahom upravljati ljudima. Trenutno smo u stanju kad ljudi jedni drugima zovu policiju jer su dosli u park (dogodilo se u mom kvartu). Zastrasujuce.
Ko onomad kad su zvali kad neko dira Titinu sliku.
Komunizam se vraca :)
Komunizam?
Vraca se?

Zanimljivo.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests