Hrkanje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Nora Ibsenova » 29 Feb 2020, 10:39

Inače ne hrčem jer ne spavam na leđima, Al čim se okrenem na leđa i za hrčem, sama sebe probudim.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 01 Mar 2020, 11:36

Strasno se namucio nocas s tim aparatom...od trenutka kad su mu to stavili sve ga je uzasno pritiskalo, pogotovo na nosu, trpio je grozne bolove cijelu noc i jedva nesto malo zaspao. Nos mu je natekao od tog zuljanja. Moze se samo nadati da ce maska koju dobije za koristenje biti bolja od ove, makar ja mislim da bi to trebali raditi po mjeri. Uglavnom grozno se osjeca i sve ga to jos uvijek boli i sad je jos vise skeptican prema tome aparatu nakon te prozivljene torture.
I nos ce definitivno morat operirat jer ne moze normalno disat kroz njega, ni sa tom maskom.
Uglavnom ceka ga jos dosta toga prije nego sto pocne normalno spavat a ja sam vec na rubu snaga i ne mogu ga vise gledat takvog kronicno umornog. Uopce ne mogu zamisliti kako je njemu.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Divlja_u_srcu » 01 Mar 2020, 11:58

Femea wrote: 16 Dec 2019, 17:26 Ne smeta mi tuđe hrkanje, ne znam ni da li ja hrčem :hm
Jedini koji hrče u našoj kući, koliko znam, je pas.
Ko i moj pas, taj hrče gore nego čovjek, ali mene to još uspava :D.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 03 Mar 2020, 14:37

Nema zasad pomoci od aparata, dok ne operira nos, tj. septum. Nista bez toga :( nedovoljna mu je prohodnost disnih puteva i nije mu nista skoro djelovalo.
Sad trebamo vidjeti koliko se na to ceka, ili dignut kredit pa ici privatno :ha
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 07 Jun 2020, 10:21

Nisam dugo nikakav update napisala, makar nema nista posebno novo, i dalje ceka termin za operaciju

Al strasno je koliko nitko ovu bolest ne shvaca ozbiljno, osim doktora koji su specijalizirali te probleme, makar mi se cini da ni oni nekad ne razumiju koliko je apneja devastirajuca za organizam

Strasno je gledati dragu osobu kako to prolazi...konstantan umor, depresivna raspolozenja, kronicni bolovi u misicima po cijelom tijelu, glavobolje, lupanje srca, nemogucnost koncentriranja, nedostatak energije, bezvoljnost...od normalne osobe pretvoris se u ljusturu samog sebe. Jedva funkcioniras.

Molim Boga da se ovo sve sto prije zavrsi i rijesi i da dobijem svog covjeka natrag 😞
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Yenna » 15 Jun 2020, 07:45

gospođa Brams wrote: 03 Mar 2020, 14:37 Nema zasad pomoci od aparata, dok ne operira nos, tj. septum. Nista bez toga :( nedovoljna mu je prohodnost disnih puteva i nije mu nista skoro djelovalo.
Sad trebamo vidjeti koliko se na to ceka, ili dignut kredit pa ici privatno :ha
Operacija septum nasi bi trebala to da riješi, nadam se da će se desiti ubrzo :cvijece

Ja se divim ljudima koji s tim žive, ja imam užasno "lak san" i meni najmanji šum smeta.
To je bas problem i za "bolesnika" i okolinu... :tjesi

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 15 Jun 2020, 08:02

Hvala
Jos cekamo termin, nadam se da cemo saznati kroz tjedan-dva
A u meduvremenu se mucimo

Vidjet cemo hoce li operacija rijesiti problem ili ce ipak trebati i CPAP uređaj
Nadam se ipak da ce se barem dio problema rijesiti operacijom
Makar, ima ljudi koji su operirali i nos i krajnike, i na kraju nije bilo poboljsanja
Kod njega je bas los protok zraka kroz nos pa nekako vjerujem da je to sigurno dio problema i da ce ipak bolje disati i spavati nakon operacije

Ja nemam pojma kako on uopce funkcionira, ja nisam svoja nakon jedne neprospavane noci, a on je nenaspavan vec 2 godine :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Yenna » 15 Jun 2020, 08:07

Vjerovatno će biti ipak nekog poboljsanja, cim nije medioponiran stvara probleme. Nadati se da će potpuno time riješiti hrkanje.

Sretno!

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Mala_Mu » 28 Nov 2020, 19:41

FB_IMG_1606582038335.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 26 Dec 2020, 10:58

Nisam dugo napisala nikakav update, moj dragi jos uvijek nije dobio termin za operaciju, zadnje sto su mu rekli je da operiraju samo hitne slucajeve i da "nece umrijeti od toga"
A on totalno u komi, ne moze vise ni raditi, tako da se cini da cemo mu morati privatno platiti operaciju, a uopce nema garancije da ce mu to rijesiti problem, iako se ja svim srcem nadam da hoce, sta cu :cudi
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by pizarro » 26 Dec 2020, 10:59

hrkanje je znak dobrog zdravlja.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by vrhbosnica » 26 Dec 2020, 11:14

pizarro wrote: 26 Dec 2020, 10:59 hrkanje je znak dobrog zdravlja.
Jel vazi onda i obrnuto...
Mi sto ne hrcemo smo jednom nogom u grobu
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31656
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Mister No » 27 Dec 2020, 01:35

pizarro wrote: 26 Dec 2020, 10:59 hrkanje je znak dobrog zdravlja.
Malo morgen.
The Dark Side Of The Forum...

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 22 Jan 2021, 11:33

Ide coek u ponedjeljak na konzultacije za operaciju septuma, privatno naravno, posto nam javno zdravstvo ne funkcionira.
Ide kod ponajboljeg ORL kirurga u drzavi pa se nadam da ce sve dobro proci, i da ce mu bolji protok zraka kroz nos omoguciti bolju kvalitetu sna. Ne sjeca se uopce kad se zadnji put naspavao.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 26 Jan 2021, 20:18

15.2. operacija septuma
Nakon toga mozda jos i UPPP (otklanjanje uvule i zatezanje mekih tkiva u grlu), ali o tom potom. Treba i to isfinancirati :grana
Trebalo bi mu pomoc da bolje dise al kaze doktor ne moze to izlijeciti apneju, kad tad ce zavrsiti na CPAP aparatu :roll
Molim Boga da sad ovo dobro prode, vec sam sad nervozna
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 08 Feb 2021, 10:20

Danas jos mora napraviti EKG i onda saljemo sve nalaze predoperativnih pretraga i cekamo zeleno svjetlo anesteziologa, nadam se da ce sve biti u normalnim granicama
Uzasno me strah nemam pojma kako cu izdrzat tih nekoliko sati kad bude na operaciji zato sto ne smijem biti unutra i necu imat pojma sta se dogada
Morat cu inzistirati da mi daju neki kontakt broj da mogu zvat i saznat u kojoj je fazi i jel se probudio
Tako mi je krivo sto necu moc bit s njim prije operacije i nakon, kad se probudi :(
Tjesim se da je to prakticki rutinska operacija, al on je zbog apneje rizican i svaka operacija mu je rizicnija nego zdravom covjeku...
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by lilith1 » 08 Feb 2021, 10:29

gospođa Brams wrote: 08 Feb 2021, 10:20 Danas jos mora napraviti EKG i onda saljemo sve nalaze predoperativnih pretraga i cekamo zeleno svjetlo anesteziologa, nadam se da ce sve biti u normalnim granicama
Uzasno me strah nemam pojma kako cu izdrzat tih nekoliko sati kad bude na operaciji zato sto ne smijem biti unutra i necu imat pojma sta se dogada
Morat cu inzistirati da mi daju neki kontakt broj da mogu zvat i saznat u kojoj je fazi i jel se probudio
Tako mi je krivo sto necu moc bit s njim prije operacije i nakon, kad se probudi :(
Tjesim se da je to prakticki rutinska operacija, al on je zbog apneje rizican i svaka operacija mu je rizicnija nego zdravom covjeku...
Bit će dobro to ako Bog da i kažeš da su mu dobri doktori ne bi oni nista radili ako procjene da ne mogu i da je pacijent u opasnosti. Zelim ti srecu i strpljenje 💙 i da sve prođe kako treba..
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 08 Feb 2021, 10:41

lilith1 wrote: 08 Feb 2021, 10:29
gospođa Brams wrote: 08 Feb 2021, 10:20 Danas jos mora napraviti EKG i onda saljemo sve nalaze predoperativnih pretraga i cekamo zeleno svjetlo anesteziologa, nadam se da ce sve biti u normalnim granicama
Uzasno me strah nemam pojma kako cu izdrzat tih nekoliko sati kad bude na operaciji zato sto ne smijem biti unutra i necu imat pojma sta se dogada
Morat cu inzistirati da mi daju neki kontakt broj da mogu zvat i saznat u kojoj je fazi i jel se probudio
Tako mi je krivo sto necu moc bit s njim prije operacije i nakon, kad se probudi :(
Tjesim se da je to prakticki rutinska operacija, al on je zbog apneje rizican i svaka operacija mu je rizicnija nego zdravom covjeku...
Bit će dobro to ako Bog da i kažeš da su mu dobri doktori ne bi oni nista radili ako procjene da ne mogu i da je pacijent u opasnosti. Zelim ti srecu i strpljenje 💙 i da sve prođe kako treba..
Hvala ti, tako i ja razmisljam, da oni valjda najbolje znaju za sve rizike i sve mjere koje trebaju poduzeti. Jos pogotovo sto smo zbog korone morali ici u privatnu kliniku, pa kad vec toliko placamo ocekujem da usluga bude vrhunska i da sve bude na nivou.
Ja cu se svim silama probat ugurati da budem unutra, pokazat cu im i potvrdu da sam preboljela koronu :D. Makar sumnjam da ce me pustiti, ali nadam se da ce biti raspolozeni makar da mi daju kontakt i da me obavjestavaju sta se dogada s njim.

Molim se svaku vecer i nadam se da ce sve na kraju dobro proci 😊
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by gospođa Brams » 11 Feb 2021, 10:14

Anesteziolog je utvrdio da je sve u redu i da je spreman za operaciju. Operacija u ponedjeljak. Uzela 2 slobodna dana da mogu biti kuci s njim, samo da to vise prode pa da mogu odahnuti konacno :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Maja » 11 Feb 2021, 10:42

gospođa Brams wrote: 26 Jan 2021, 20:18 15.2. operacija septuma
Nakon toga mozda jos i UPPP (otklanjanje uvule i zatezanje mekih tkiva u grlu), ali o tom potom. Treba i to isfinancirati :grana
Trebalo bi mu pomoc da bolje dise al kaze doktor ne moze to izlijeciti apneju, kad tad ce zavrsiti na CPAP aparatu :roll
Molim Boga da sad ovo dobro prode, vec sam sad nervozna
Kakav je to aparat, za sta sluzi?
Moj tata ima apneju citav zivot al on se ne tuzi da je nenaspavan.
Nekad po 20 sekundi ne dise a prsa se trzaju kao da ocajnicki traze kisik. Malo strasno za gledati.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests