Hrkanje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Maja » 14 Mar 2013, 00:49

Evo jedan post za tigris. U pitanju je ista tetka od neki dan kojoj se smijala (neudate cure).
Maja wrote:ja se uvijek sjetim mog tetka koji hrčeeeeeeee gluho bilo

jednom davno kad se desio onaj incident u liska parku u mostaru tetak i teka koji inače žive na zapadnoj strani gdje su većina hrvati došli su u posjetu kod nas na istočnu. pošto se digao grad na noge, policije svukud, vojske, oni će ti prenoćiti kod nas. nas bilo sedmero a dvosoban stan. u jednoj sobi spavali roditelji, u drugoj dviije starije sestre, a u dnevnom ja i brat na jednom krevetu, a nena na drugom. tetka je legla sa sestrama na spužvu a tetak s nama u dnevni isto na spužvu.

zaspali smo.....a on još na leđima. kad je počeo hrkati aaaaaaaaaaa pa to je nešto NENORMALNO. ja i brat se prvo smijali, al prođe sat, dva, tri, mi i dalje budni. šta ćemo...... brat baci hemijsku na njega-on ništa, ja jastuk-on opet ništa. a nena cijelo vrijeme roji na nas kuuuuuuuku šta vam je. onda sam se sjetila velike kristalne pepeljare od 2 kg na stolu pa sam počela lupati njome od sto i tek poslije petog pokušaja okrenuo se na stranu.

sutri dan to pričam tetki, kaže tetka što ga nisi probudila? mi spavmo na odvojenim kaučima i ja imam uvijek kraj sebe jedno drvo. kad počne hrkati bocnem ga drvetom i on se okrene na stranu

:haha

A da vas pitam...zašto se ljudi brane kad im neko kaže da hrču? Uvijek su reakcije...niiiisam...haj ne laži...nije istina... :D

Blackhawk
Status: Offline

Re: Re: HRKOSTOP

Post by Blackhawk » 14 Mar 2013, 00:54

Eh ko ce ga znati.. valjda zato sto hrkanje svima ide na zivce, pa nece da priznaju da idu drugima na zivce...

Eh moj brat isto hrce... uh... srecom pa samo jednu noc sedmicno je kod nas i kod mene spava... al on ti za minut zaspe i odmah eto muzike .... i ja ujutro kazem hrces... a on ma kakav ja ja ne hrcem...
eh i ja jednu noc mob pa snimim...
i kad ujutro pustio... kaze ti si to namjestio daj da vidim datum :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Re: HRKOSTOP

Post by Maja » 14 Mar 2013, 00:56

Blackhawk wrote:Eh ko ce ga znati.. valjda zato sto hrkanje svima ide na zivce, pa nece da priznaju da idu drugima na zivce...

Eh moj brat isto hrce... uh... srecom pa samo jednu noc sedmicno je kod nas i kod mene spava... al on ti za minut zaspe i odmah eto muzike ....
Je li to slučajno ili je zaista tako, ali hrkaši nikad ne pate od nesanice. Uvijek zaspu prvi, pa drugi imaju nesanicu zbog njih :cudi
i ja ujutro kazem hrces... a on ma kakav ja ja ne hrcem...
eh i ja jednu noc mob pa snimim...
i kad ujutro pustio... kaze ti si to namjestio daj da vidim datum :)
:D.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Peggy Sue » 01 Jul 2013, 14:54

Novi jastuk
Novi madrac
Okrenut je na bok...

Sta jos :why
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Luna. » 01 Jul 2013, 15:32

Peggy Sue wrote:Novi jastuk
Novi madrac
Okrenut je na bok...

Sta jos :why
i kod mene isto tako :zid
ne mogu vise
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Dalia » 01 Jul 2013, 15:43

Kupite one čepiće za uši ili šta već, da vam se neko dere na uho ne bi čule. :D
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Julia-Klara » 01 Jul 2013, 15:44

meni kazu da je do treceg krajnika,kojeg imam... kazem vam, kad ujednacim disanje, i opustim glasnice i budna mogu proizvoditi takve zvuke :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

dacina_curica
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by dacina_curica » 01 Jul 2013, 16:04

Hrcem kad imam upalu sinusa, tad jedino.....Doduse, kako ne spavam, nesto bas i nemam priliku da hrcem i da hocu. :grana

Ali sto moje dijete hrce :valja opada malter sa zidova. :grana

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Hrkanje

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2013, 16:33

Peggy Sue wrote:Novi jastuk
Novi madrac
Okrenut je na bok...

Sta jos :why
Nema ti pomoći. :D
Već sam naveo na ovoj temi da sam hrkao svega nekoliko put u životu i to samo kad sam bio baš iscrpljen od umora. Ti trikovi koji se spominju u članku ne dotiču suštinu. dakle ako je preduslov bio da budem umoran da bi mi se to desilo, to znači da je organizam bio u nekoj posebnoj fazi, u nekom posebnom izdanju. Hoću reći, kod ovih hrkatora to je svakodnevna pojava. Najvjerovatnije je riječ o posebnom opuštanju organizma koje nije najpravilinije ali ipak ga neki mehaniztam u glavi dovede do toga. Ili ima potrebe za tim jer su svi ljudi različiti ili se negdje nešto otkačilo.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Heidi » 01 Jul 2013, 17:19

po meni je to hrkanje kao neki ventil. ljudi koji ne mogu da se izraze danju, pa dopuste nocu organizmu i psihi da se malo....'izderu' :ooo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Nela » 01 Jul 2013, 20:27

Moj muz zna sam sebe probuditi koliko hrce. Sreca ne hrce stalno ali kad pocne uzas, sve sam probala od novog madraca, jastuka, okrenut ga na bok, zvizdati, coktati - nista. Jedino sto pali je da ga istjeram iz sobe :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Hrkanje

Post by Pasaga » 01 Jul 2013, 21:01

Nela wrote:Moj muz zna sam sebe probuditi koliko hrce. Sreca ne hrce stalno ali kad pocne uzas, sve sam probala od novog madraca, jastuka, okrenut ga na bok, zvizdati, coktati - nista. Jedino sto pali je da ga istjeram iz sobe :D
..nek legne na stomak,potrbuske....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by greeneyes » 01 Jul 2013, 21:26

Ja ne hrčem,ako hoce koja da provjeri,bujrum.. :djed
Samo sabura

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Nela » 01 Jul 2013, 22:55

Pasaga wrote:
Nela wrote:Moj muz zna sam sebe probuditi koliko hrce. Sreca ne hrce stalno ali kad pocne uzas, sve sam probala od novog madraca, jastuka, okrenut ga na bok, zvizdati, coktati - nista. Jedino sto pali je da ga istjeram iz sobe :D
..nek legne na stomak,potrbuske....
iaprobano, tad pogotovo hrce :cudi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Hrkanje

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2013, 22:59

Onda lezi ti na stomak. Možda će prestati :oo
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Nela » 01 Jul 2013, 23:00

Krokodil Behko wrote:Onda lezi ti na stomak. Možda će prestati :oo
Samo se ti zezaj s mojom mukom :p
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Ruana » 01 Jul 2013, 23:06

Niste vi bili u azil centrima, gdje su zidovi kao od kartona.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by bubica » 01 Jul 2013, 23:54

Ja kad zaspem nekad sama sebe prepadnem kako hrknem :plavi . Kad mi je muz rekao da hrcem prvo smo se smijali i zezali, meni smijesno bilo,,cuj ja hrcem..Isla sam ja kod doktora, cak sam dobila onaj hepek, mobilni ""kompjuter"" koji cijelu noc biljezi disanje i hrkanje, naravno mora se sve moguce prikljuciti, od cjevcica u nos do onih samoljepljivih kao za EKG pipaka, problem je bio ja nisam mogla zaspati, tek nekad oko 3 ujutro a u 7 morala to skinuti. Odnesem kod dr na citanje nalaza kaze super sve. Nema izostajanja disanja itd.. Naime ima jako mnogo osoba koje prestanu disati i po 3 minute, to je jako opasno za mozak, prekinut je dotok kisika u vijuge :obrve pa moze doci do problema. nas prijatelj ima masku koju mora staviti kada spava, ne pravi neku buku ali on kaze da si ne bi nikako vise mogao zamisliti zivot bez te maske. Dok je nije imao ustajao je svako jutro tako umoran da je jedva sustizao dnevne obaveze, odkako je ima ustaje odmoran i naspavan.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Calla » 02 Jul 2013, 11:06

Nela je u pravu ,
jedini spas kod muskih hrkaca je istjerati ih iz spavace sobe,,
a kod zenskih hrkaca jastuk na lice samo tako se hrce tise??!! :plavi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Hrkanje

Post by Calla » 02 Jul 2013, 11:11

bubica wrote:Ja kad zaspem nekad sama sebe prepadnem kako hrknem :plavi . Kad mi je muz rekao da hrcem prvo smo se smijali i zezali, meni smijesno bilo,,cuj ja hrcem..Isla sam ja kod doktora, cak sam dobila onaj hepek, mobilni ""kompjuter"" koji cijelu noc biljezi disanje i hrkanje, naravno mora se sve moguce prikljuciti, od cjevcica u nos do onih samoljepljivih kao za EKG pipaka, problem je bio ja nisam mogla zaspati, tek nekad oko 3 ujutro a u 7 morala to skinuti. Odnesem kod dr na citanje nalaza kaze super sve. Nema izostajanja disanja itd.. Naime ima jako mnogo osoba koje prestanu disati i po 3 minute, to je jako opasno za mozak, prekinut je dotok kisika u vijuge :obrve pa moze doci do problema. nas prijatelj ima masku koju mora staviti kada spava, ne pravi neku buku ali on kaze da si ne bi nikako vise mogao zamisliti zivot bez te maske. Dok je nije imao ustajao je svako jutro tako umoran da je jedva sustizao dnevne obaveze, odkako je ima ustaje odmoran i naspavan.

i je li zahtjevao ako ne budes hepek mobil vise drzala u spavacoj da se barem smrsa koju kilu??

zajebata stvar to sa mozgom ,povrsnim spavanjem i hronicnim svakodnevnim umorom!!
zbilja se svi preporode za kratko vrjeme upotrebe sa tim masinicama za kiseonik i navlacecim maskama pred spavanje po spavacim sobama ""!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests