Vodene ospice

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

lela007
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 19 Jul 2014, 12:52
Status: Offline

Vodene ospice

Post by lela007 » 17 Dec 2014, 20:57

Pozz,nadam se da sam na pravom mjestu.
Interesuje me da li su vodene ospice i vodene kozice isto???
Kcerka ima 5 godina i dobila je u subotu svi kazu da su vodene ospice,a neko vodene kozice da ospice vise ne postoje ,posto sam dosta citala na internetu sve mi se pobrkalo,pa evo ako ima tko da mi se javi bila bi zahvalna.Pozz svima

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26329
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14207 times
Been thanked: 3765 times
Status: Online

Re: Vodene ospice

Post by Veca » 17 Dec 2014, 21:07

...idi ti fino doktoru sa kcerkom,sve ces doznat!...mani se svijeta ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Maja » 17 Dec 2014, 21:26

Kozice i ospice
Molim Vas da mi odgovorite koja je razlika između ospica i vodenih kozica i da li se osoba koja je imala ospice može ponovo zaraziti vodenim kozicama?

Ospice i vodene kozice su 2 potpuno različite bolesti koje uzrokuju različiti virusi. Ako netko dobije vodene kozice, ne znači da ne može oboljeti i od ospica. Osip u tim bolestima je potpuno različit i ne može se zamijeniti. I za jednu i drugu bolest postoji cjepivo kojim se uspješno može spriječiti pojava bolesti.

Rok Čivljak, dr. med., specijalist infektolog

lela007
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 19 Jul 2014, 12:52
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by lela007 » 17 Dec 2014, 21:40

slider_shutterstock_125238962_kopiraj.jpg
evo ovako izgleda
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by mrki62 » 17 Dec 2014, 21:40

Kod doTkura poznatije kao varičela
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Maja » 17 Dec 2014, 21:50

Možda ovo pomogne. Ja ti pojma nemam o tome jer ih nisam imala pa jedino mogu guglati.

Ospice

Image

Definicija
Ospice su vrlo zarazna virusna bolest karakterizirana povišenom temperaturom, kašljem i osipom koji se širi.

Uzroci, učestalost i faktori rizika
Ospice uzrokuje virus. Infekcija se širi kapljicama iz nosa, usta ili grla zaražene osobe. Razdoblje inkubacije prije nego što se obično pojave simptomi je 7 do 14 dana. Imunitet protiv bolesti se stvara nakon cijepljenja, nakon aktivne infekcije, a pasivni imunitet kod djeteta čija je majka imuna traje tijekom većeg dijela prve godine života. Prije nego što je cijepljenje postalo široko rašireno, ospice su bile vrlo česta bolest u djetinjstvu, tako da je 90% stanovništva bilo zaraženo do dobi od 20 godina. Broj slučajeva ospica znatno je pao pa su ospice danas rijetka bolest i javljaju se samo sporadično. Osjetljive osobe su dojenčad u vrijeme kad se smanjuje broj antitijela dobivenih od majke, i osobe koje su odbile cijepljenje. Mladež i mlade odrasle osobe koje nisu primile drugo cjepivo također su osjetljivi.

Simptomi
Nakon 7 do 14 dana od izloženosti virusu obično se javlja povišena tjelesna temperatura uz bolove u mišićima, suhi kašalj zvuka poput laveža psa i upala očne spojnice (konjunktivitis). Javlja se bol u grlu (faringitis) i iscjedak iz nosa. Nekoliko dana nakon pojave prvih simptoma bolesti na sluznici usne šupljine javljaju se za ospice specifične Koplikove pjege. Te točkice nalikuju sitnim zrncima bijelog pijeska okružene crvenom areolom. Dan dva nakon pojave Koplikovih pjega pojavi se specifičan osip po koži. Osip počinje na čelu i ispod uha te na vratu. Osip je pjegast i sitnocrven i u roku od 24 do 48 sati proširi se po trupu i ekstremitetima. Temperatura može biti vrlo visoka (do 40 st. C). Osip u početku pjegast kasnije postaje poput malih crvenih kvržica uz lagani svrbež. Kvržice mogu i krvariti. Bolesnik može bit osjetljiv na svjetlo.

Razmak između pojave prvih simptoma i pojave osipa je obično 3 do 5 dana.
Znakovi i ispitivanja
- diferencijalna krvna slika - leukopenija (smanjen broj leukocita)
- kultura virusa (rijetko se radi)
- serološko ispitivanje na ospice

Liječenje
Ne postoji specifično liječenje ospica. Olakšanje simptoma može se postići odmorom u krevetu, uzimanje paracetamola i ovlaživanjem zraka. Paracetamol može sniziti temperaturu i smanjit bolove u mišićima. Potrebno je bolesnika njegovati, dati mu dovoljno tekućine (mlaki čaj i juha), omogućiti mu odmor u lagano zamračenoj prostoriji.

Prognoza
Ukoliko ne dođe do komplikacije ospice prolaze bez posljedica.

Komplikacije
Bakterijska infekcija može izazvati upalu srednjeg uha, bronhitis ili upalu pluća.
Encefalitis se pojavljuje kod otprilike 1 slučaja ospica na 2000 - 3.000 slučajeva. Ukoliko se javi vrlo je ozbiljna komplikacija s mogućim smrtnim ishodom.
Hemoragične ospice su rijetka komplikacija i uzrokuju krvarenje.

Kada se treba obratiti liječniku?
Ospice moraju dijagnosticirati kod liječnika kako bi se postavila dijagnoza i evidentirala bolest, liječnik će vjerojatno preporučiti skidanje temperature, sredstvo protiv bolova i kućnu njegu. No liječniku se svakako treba obratiti u slučaju ako se pojavi bol u uhu, produktivni kašalj ili ako se jave grčevi (konvulzije) ili ako se simptomi ne počnu ublažavati nakon tjedan dana.
Simptomi koji zahtijevaju hitnu intervenciju uključuju grčeve i generalizirano krvarenje (rijetko).

Prevencija
Rutinsko cijepljenje djece u dobi od 15 mjeseci s MO-PA-RU (morbili, parotitis, rubeola) cjepivom sprečava infekciju. Druga MO-PA-RU imunizacija (cjepivo) sada se daje u I razredu osnovne škole (ili prilikom upisa).



Vodene kozice (Varičele)

Image

Opis
Varičela je vrlo zarazna, obično blaga osipna dječja bolest uzrokovana virusom varičele-zostera. Isti virus uzrokuje herpes zoster (bolest koju karakterizira ograničeni osip određenoga dijela tijela /tzv. dermatom/ koju prate bolovi ili osjećaj žarenja i pečenja na zahvaćenom području).

Uzroci, incidencija i rizični faktori
Varičela je zarazna bolest koju karakterizira svrbež (pruritus) i osip na koži (mjehurići ispunjeni tekućinom) koji pucaju i pretvaraju se u kraste. Dan prije nego se pojavi osip, bolesnik može imati blagu vrućicu i osjećati malaksalost. Osip počinje sa svega nekoliko malih crvenih točkica (papula) koje se ubrzo napune tekućinom stvarajući male mjehuriće (vesicule). Mjehurići se pojave u skupinama, najprije na trupu, a onda se šire na ekstremitete, lice i vlasište u roku od dva do četiri dana. Osip se može pojaviti i u ustima te na drugim unutarnjim dijelovima tijela. Mjehurić se raspukne i pretvori u svjetlosmeđu krastu koja s vremenom potamni i postane tamnosmeđa dok na kraju ne otpadne, obično u roku dva tjedna od početka bolesti. Rijetko kad ostanu ožiljci od vodenih kozica, ali kada se to dogodi onda su to najčešće ožiljci oko očiju koji izgledaju poput malih udubljenja. Mjehurići se mogu inficirati, obično od češanja. Najčešće se inficiraju bakterijom stafilokokom. Ozbiljnije sekundarne infekcije mogu zahtijevati hospitalizaciju. Varičela se širi s jedne osobe na drugu kapljičnom infekcijom ili kontaktom s tekućinom iz mjehurića. Osoba koja ima ovu bolest može zaraziti druge u razdoblju od dva dana prije pojavljivanja osipa do šest dana nakon pojavljivanja prvih mjehurića, ili čak dok se svi mjehurići ne pretvore u kraste. Inkubacija traje od 10 do 21 dana. Većina djece zarazi se virusom do svoje desete godine. Kad se ova bolest jednom preboli, obično se stekne doživotni imunitet protiv ponovne zaraze. Nažalost, osoba koja je imala vodene kozice može kasnije tijekom života dobiti herpes zoster.

Simptomi:
* bolovi i temperatura (dan prije osipa);
* osip na prsima, leđima, ramenima, vlasištu i drugim dijelovima tijela;
* lezije u ustima, vagini, rektumu, očima ili drugim sluznicama;
* osip se nakon nekoliko sati pretvara u vodenaste mjehuriće;
* nakon dva do četiri dana mjehurić pukne i stvore se kraste;
* kraste s vremenom postaju sve tamnije;
* kraste otpadnu u roku od 9 do 13 dana;
* svrbež može biti i vrlo jak.

Obilježja bolesti i pretrage
Pojavljivanje karakterističnog osipa dovoljno je za dijagnozu.

Liječenje
Opće metode ublaživanja svrbeža koji nastaje zbog osipa uključuju kupku u mlakoj vodi u koju se doda nekoliko zrnaca hipermangana (kalijeva permanganata) da otopina bude blijedo ružičasta. Hipermangan možete nabaviti u ljekarni. Pripravci s lokalnim djelovanjem koji se mogu kupiti bez recepta u ljekarni, antihistaminici, ili drugi losioni koji sadrže kamfor, mentol ili fenol također mogu pomoći. Nanose se u malim količinama samo na zahvaćena mjesta. Nokte treba podrezati kako bi se spriječilo stvaranje ogrebotina zbog češanja, koje se naknadno mogu inficirati. Djetetu možete na ruku staviti laganu pamučnu ili flanelastu rukavicu kako biste spriječili češanje (ruke nipošto ne smijete vezati!). Izbjegavajte upotrebu acetilsalicilne kiseline! Upotreba acetilsalicilne kiseline za vrijeme virusne bolesti, naročito vodenih kozica, povezuje se s rizikom nastanka Reyovog sindroma. Za snižavanje temperature radije koristite paracetamol (Plicet). Za nesanicu se može prepisati sedativ. Lijek aciklovir dobio je odobrenje američkog FDA-a za liječenje vodenih kozica kod djece nakon druge godine života, ali se on uglavnom koristi kod tinejdžera jer je bolest intenzivnija kod te dobne skupine. Lijek bi trebao ublažiti simptome vodenih kozica, posebice kod starije djece i tinejdžera ako se uzme u roku od 24 sata nakon pojavljivanja osipa. Također se može propisati kod težih slučajeva ili kod pacijenata s imunosupresivnom terapijom. Djeca ne bi smjela ići u školu ili vrtić dok se svi mjehurići ne raspuknu i pretvore u kraste, i dok se ne osjećaju dovoljno dobro da mogu sudjelovati u normalnim aktivnostima.

Prognoza bolesti
Oporavak je odličan u nekompliciranim slučajevima. Rijetka komplikacija vodenih kozica, postinfekcijski encefalitis, ima uglavnom lošu prognozu.

Komplikacije:
Ako žena u ranoj trudnoći oboli od varičele, postoji rizik od urođenih mana djeteta (rijetko). U kasnijoj trudnoći najveći je rizik za dijete mjesec dana prije poroda i neposredno nakon poroda. Novorođenčad su pod rizikom od ozbiljne infekcije ako majka nije imuna, tj. nije preboljela vodene kozice. Ovo je jedna od najrizičnijih skupina i trebala bi dobiti varičela-zoster imunoglobulin (VZIG) u tri slučaja:

1. Ako je majka u zadnjih mjesec dana trudnoće bila u kontaktu s varičelama;
2. Ako je majka 5 dana prije poroda razvila kliničku sliku vodenih kozica;
3. Ako je majka 10 dana nakon poroda razvila kliničku sliku vodenih kozica.

Može se pojaviti sekundarna infekcija mjehurića (vesicula) stafilokokom ili streptokokom. Incidencija encefalitisa je manja od 1000:1 i najčešće se pojavljuje u kasnijoj fazi bolesti ili jedan do dva tjedna nakon što su ranice zacijelile. Reyov sindrom, upala pluća, miokarditis i akutni artritis također su moguće komplikacije vodenih kozica. Tijekom oporavka ili kasnije može doći do cerebelarne ataksije koju karakterizira vrlo nestabilan hod.

Odlazak liječniku
Najprije započnite s njegom kod kuće. Ako se kod djeteta koje trenutno ima vodene kozice ili se u protekla dva tjedna oporavilo od te bolesti, pojavi povraćanje ili dijete postane nemirno, uzrujano ili agresivno, odmah otiđite k liječniku. Također otiđite na pregled ako mjehurići izgledaju upaljeno ili sadrže gnoj, te ako se pojavi glavobolja, poremećaj svijesti (stanje slično snu iz kojeg se bolesnik teško budi), preosjetljivost na svjetlo ili ako temperatura ne posustaje.

Prevencija
Varičela-zoster imunoglobulin (VZIG) može ublažiti bolest ili spriječiti njezin nastanak ako se primi u roku od 96 sati nakon izloženosti virusu. VZIG se uglavnom daje osobama visokog rizika jer inače bolest ima dobar ishod. U rizičnu skupinu spadaju osobe koje nisu preboljele vodene kozice, koje primaju kemoterapiju, imaju imunološki poremećaj, AIDS, leukemiju, limfom ili transplantaciju organa, a bile su izložene vodenim kozicama. Vakcina protiv varičele preporuča se između 12 i 18 mjeseci starosti. Kod tinejdžera za koje nije sigurno jesu li preboljeli vodene kozice, može se pretragom krvi utvrditi jesu li podložni bolesti, te ako jesu, treba im dati vakcinu. Vakcina protiv varičele registrirana je u Hrvatskoj.


plivazdravlje.hr

lela007
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 19 Jul 2014, 12:52
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by lela007 » 17 Dec 2014, 22:00

procitala sam to,i po tom kod nas su vodene kozice,ali meni kazu da su ospice.najbolje bi bilo ako ima neka mama koja je to prosla da mi se javi

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by String » 17 Dec 2014, 22:10

Prosao sam ja, a nisam mama. :D.
Kod mene su bile ospice...80-ih nekad tamo...Nisu bile ovakve kao na slici koju si postavila. Bile su kao zadebljanja na kozi nakon ugriza komarca ali nisu bile crvene...znaci koza je bila normalne boje. Izazivale svrbez i nestale nakon upotrebe nekog pudera koji ih je isusivao.
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Pasaga » 17 Dec 2014, 22:12

lela007 wrote:procitala sam to,i po tom kod nas su vodene kozice,ali meni kazu da su ospice.najbolje bi bilo ako ima neka mama koja je to prosla da mi se javi
...draga gospodjo...
ja sam babo/tata....ovo su ti vodene ospice..
posipaj ih djecijim puderom ili krompirovim brasnom,probaj nabavit....
to ih isusiva...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by String » 17 Dec 2014, 22:17

vodene ospice /engl. Chickenpox
To trazi na google.
Image

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Fatma » 17 Dec 2014, 22:26

Da su zarazne i nisu...moj sin je davno odbolovao,kćerka je snjim spavala u istoj sobi i nije ih dobila nakon kako oni kažu inkubacije.

Poslije je bilo obdanište,škola i gdje god sam čula da neko boluje ospice vodila sam je,ali ništa..ni dan dans ih nije dobila.

Kažu da je lakše kad ih dobiješ u ranijoj dobi života,nego kasnije...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Krokodil Behko » 17 Dec 2014, 22:28

Fatma wrote:Da su zarazne i nisu...moj sin je davno odbolovao,kćerka je snjim spavala u istoj sobi i nije ih dobila nakon kako oni kažu inkubacije.

Poslije je bilo obdanište,škola i gdje god sam čula da neko boluje ospice vodila sam je,ali ništa..ni dan dans ih nije dobila.

Kažu da je lakše kad ih dobiješ u ranijoj dobi života,nego kasnije...
A šta kažu za malo stariju djecu ako ih dobiju. Npr ja?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Pasaga » 17 Dec 2014, 22:31

Fatma wrote:Da su zarazne i nisu...moj sin je davno odbolovao,kćerka je snjim spavala u istoj sobi i nije ih dobila nakon kako oni kažu inkubacije.

Poslije je bilo obdanište,škola i gdje god sam čula da neko boluje ospice vodila sam je,ali ništa..ni dan dans ih nije dobila.

Kažu da je lakše kad ih dobiješ u ranijoj dobi života,nego kasnije...
...dobro je da ih preboli svako djete dok je malo.
Nisu prelane,i nemogu se povratit...
Za BEHKA nisam siguran,mozda ga spopane... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

lela007
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 19 Jul 2014, 12:52
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by lela007 » 17 Dec 2014, 22:34

moja mala je dobila od drugarice koja ide u skolu i pola razreda je fasovalo.E sad jos jedno pitanje posto sam dobila preporuku da malu kupam u blagoj otopini hipermangana i da ne mazem nikakvim puderima vec da pustim da se same suse.
Jer sam pocela mazat tekucim puderom pa se jedna ospica upalila,pa mi je receno da ne mazem jer se ospica zatvori i samo podlijeze bakterijama,pa sta mislite o tome

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Fatma » 17 Dec 2014, 22:35

Krokodil Behko wrote:
Fatma wrote:Da su zarazne i nisu...moj sin je davno odbolovao,kćerka je snjim spavala u istoj sobi i nije ih dobila nakon kako oni kažu inkubacije.

Poslije je bilo obdanište,škola i gdje god sam čula da neko boluje ospice vodila sam je,ali ništa..ni dan dans ih nije dobila.

Kažu da je lakše kad ih dobiješ u ranijoj dobi života,nego kasnije...
A šta kažu za malo stariju djecu ako ih dobiju. Npr ja?

Problem je za stariju djecu,kao što si ti...možeš dobiti visoku temperaturu i nedaj Bože da ti ostanu ožiljci po tijelu... :mah

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by String » 17 Dec 2014, 22:36

Samo puder i nemoj dozvoliti da se cese....tako su meni prosle OSPICE. Ove vodene su jos gore kako vidim jer mogu da se pretvore u ranu veoma lako.

@Behko...kod starijih ljudi je koza tvrda i moze se desiti da odu unutra na organe sto moze biti smrtonosno u vecini slucajeva. Nadam se da ih nisi dobio...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Krokodil Behko » 17 Dec 2014, 22:39

Fatma wrote:
Krokodil Behko wrote:
Fatma wrote:Da su zarazne i nisu...moj sin je davno odbolovao,kćerka je snjim spavala u istoj sobi i nije ih dobila nakon kako oni kažu inkubacije.

Poslije je bilo obdanište,škola i gdje god sam čula da neko boluje ospice vodila sam je,ali ništa..ni dan dans ih nije dobila.

Kažu da je lakše kad ih dobiješ u ranijoj dobi života,nego kasnije...
A šta kažu za malo stariju djecu ako ih dobiju. Npr ja?

Problem je za stariju djecu,kao što si ti...možeš dobiti visoku temperaturu i nedaj Bože da ti ostanu ožiljci po tijelu... :mah
Pa šta fali? Ožiljci su baš seksi. Muževno i inn :ok
online

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Fatma » 17 Dec 2014, 22:39

String wrote:Samo puder i nemoj dozvoliti da se cese....tako su meni prosle OSPICE. Ove vodene su jos gore kako vidim jer mogu da se pretvore u ranu veoma lako.

@Behko...kod starijih ljudi je koza tvrda i moze se desiti da odu unutra na organe sto moze biti smrtonosno u vecini slucajeva. Nadam se da ih nisi dobio...


Upravu si String i mene je strah za kćerke,opet kontam vakcinisane su,pa ih možda neće ni dobiti

lela007
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 19 Jul 2014, 12:52
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by lela007 » 17 Dec 2014, 23:05

Fatma wrote:
String wrote:Samo puder i nemoj dozvoliti da se cese....tako su meni prosle OSPICE. Ove vodene su jos gore kako vidim jer mogu da se pretvore u ranu veoma lako.

@Behko...kod starijih ljudi je koza tvrda i moze se desiti da odu unutra na organe sto moze biti smrtonosno u vecini slucajeva. Nadam se da ih nisi dobio...


Upravu si String i mene je strah za kćerke,opet kontam vakcinisane su,pa ih možda neće ni dobiti

Moja je dobila jednu dozu vakcine

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vodene ospice

Post by Krokodil Behko » 17 Dec 2014, 23:16

lela007 wrote:
Fatma wrote:
String wrote:Samo puder i nemoj dozvoliti da se cese....tako su meni prosle OSPICE. Ove vodene su jos gore kako vidim jer mogu da se pretvore u ranu veoma lako.

@Behko...kod starijih ljudi je koza tvrda i moze se desiti da odu unutra na organe sto moze biti smrtonosno u vecini slucajeva. Nadam se da ih nisi dobio...


Upravu si String i mene je strah za kćerke,opet kontam vakcinisane su,pa ih možda neće ni dobiti

Moja je dobila jednu dozu vakcine
Nisam znao da je tako opasno za starije. A samo sam jednom kao mali vakcinisan. :ooo
Svaki moj vršnjak imao je dva štambilja na mišici, a ja samo jedan :(
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests