Pregledi kod doktora

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2012, 14:03

Danas sam bio kod ocnog na pregledu. Napkon, nakon sto su mi jednom, prolongirali termin.
Mili boze, cuda velikoga, vidim ko soko. Ili bar tako, kaze doktorica.
Tek mi je za citanje, preporucila dioptriju 1+ i to kaze, neobavezno. Na konju sam,
pomislih. Vid me dobro sluzi. Ali, rece doktorica: Trebamo vam neke kapi usuti u oci,
pa da izvrsimo dodatni pregled. I eto, vec nekoliko sati, ne vidim ni crne ni bijele
macke pred sobom. Da stvar bude jos neobicnija, taj dodatni pregled, bio je suvisan.
Rezultati su bili isti. samo sto ja sad imam problem sa tim kapima :bije
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Zagorka » 21 Feb 2012, 14:12

meni zglob/glezanj iskocio od trcanja,davno,i nisam reagirala i sad mi nekad iskoci dok trcim,vise sklecne u stvari i prostruji ostra bol....isla ja doktoru,neki flicnut,kaze boli li te kicma?Rekoh:ne...kaze:uslikaj ti nju ipak.....uslikam ja,sve ok....kaze ma to je isijas....rekoh,ma kakav isijas,to meni kad trcim,ma kaze primi ti ove injekcije(naskraba nesto)nece ti naskoditi a mogu pomoci :lupa covjek ide na pogadjanje.....
ja izidjem i bacim papir,taman cu primati injekcije,na pretpostavku da mogu pomoci.... :stop
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by alma75 » 21 Feb 2012, 16:14

Krokodil Behko wrote:Danas sam bio kod ocnog na pregledu. Napkon, nakon sto su mi jednom, prolongirali termin.
Mili boze, cuda velikoga, vidim ko soko. Ili bar tako, kaze doktorica.
Tek mi je za citanje, preporucila dioptriju 1+ i to kaze, neobavezno. Na konju sam,
pomislih. Vid me dobro sluzi. Ali, rece doktorica: Trebamo vam neke kapi usuti u oci,
pa da izvrsimo dodatni pregled. I eto, vec nekoliko sati, ne vidim ni crne ni bijele
macke pred sobom. Da stvar bude jos neobicnija, taj dodatni pregled, bio je suvisan.
Rezultati su bili isti. samo sto ja sad imam problem sa tim kapima :bije
Proširila ti je zjenice, to je pouzdanija metoda nego kompjutersko odrđivanje dioptrije. Ništa ne brini, do večeras ćeš sve normalno vidjeti. Doktorica je samo htjela da bude sigurna, pa je primijenila i tu drugu metodu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2012, 16:18

alma75 wrote:
Krokodil Behko wrote:Danas sam bio kod ocnog na pregledu. Napkon, nakon sto su mi jednom, prolongirali termin.
Mili boze, cuda velikoga, vidim ko soko. Ili bar tako, kaze doktorica.
Tek mi je za citanje, preporucila dioptriju 1+ i to kaze, neobavezno. Na konju sam,
pomislih. Vid me dobro sluzi. Ali, rece doktorica: Trebamo vam neke kapi usuti u oci,
pa da izvrsimo dodatni pregled. I eto, vec nekoliko sati, ne vidim ni crne ni bijele
macke pred sobom. Da stvar bude jos neobicnija, taj dodatni pregled, bio je suvisan.
Rezultati su bili isti. samo sto ja sad imam problem sa tim kapima :bije
Proširila ti je zjenice, to je pouzdanija metoda nego kompjutersko odrđivanje dioptrije. Ništa ne brini, do večeras ćeš sve normalno vidjeti. Doktorica je samo htjela da bude sigurna, pa je primijenila i tu drugu metodu.
E jeste, cini mi se, da je pominjala neko prosirivanje zjenica.
Malo je bolje ali i dalje, ne mogu procitati SMS koji mi je
neko poslao u medjuvremenu :zid

A kad sam tek izasao vani, pa ovo snijezno bjelilo.. potpuno me zaslijepilo.
Nijednu baru nisam promasio do kuce :ljut
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by silence » 21 Feb 2012, 16:29

Krokodil Behko wrote:
E jeste, cini mi se, da je pominjala neko prosirivanje zjenica.
Malo je bolje ali i dalje, ne mogu procitati SMS koji mi je
neko poslao u medjuvremenu :zid

A kad sam tek izasao vani, pa ovo snijezno bjelilo.. potpuno me zaslijepilo.
Nijednu baru nisam promasio do kuce :ljut
Radio si proširivanje zjenica i taj problem sa slabijim vidom će da prođe za par sati. Sve će vratiti na svoje... :D

Ali tvoja doktorica nije uradila svoj posao do kraja, onako kako je trebala. Pošto ti taj pregled radiš prvi put i nisi upučen, doktorica je trebala da te posavjetuje i kaže da izbjegavaš jaku svijetlost. Zjenice su proširene i upijaju više svjetlosti nego što inače upijaju. Odmakni se ti Behko i od kompa, zamrači i lezi, odrijemaj dok se to ne smiri. :hihi . To ti je bolje nego da joj budeš morao ponovo ići.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2012, 19:31

silence wrote:
Krokodil Behko wrote:
E jeste, cini mi se, da je pominjala neko prosirivanje zjenica.
Malo je bolje ali i dalje, ne mogu procitati SMS koji mi je
neko poslao u medjuvremenu :zid

A kad sam tek izasao vani, pa ovo snijezno bjelilo.. potpuno me zaslijepilo.
Nijednu baru nisam promasio do kuce :ljut
Radio si proširivanje zjenica i taj problem sa slabijim vidom će da prođe za par sati. Sve će vratiti na svoje... :D

Ali tvoja doktorica nije uradila svoj posao do kraja, onako kako je trebala. Pošto ti taj pregled radiš prvi put i nisi upučen, doktorica je trebala da te posavjetuje i kaže da izbjegavaš jaku svijetlost. Zjenice su proširene i upijaju više svjetlosti nego što inače upijaju. Odmakni se ti Behko i od kompa, zamrači i lezi, odrijemaj dok se to ne smiri. :hihi . To ti je bolje nego da joj budeš morao ponovo ići.
Ma vec je podnosljivije.
Jedino sto je nepodnosljivo, jeste to da su me rezultati razocarali.
Cuj to, vidim ko soko? :ljut
Nadao sam se "boljim" rezultatima. :mrgud
online

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by nezaboravna » 21 Feb 2012, 20:56

Ima behko u Rosmana ili bilo kojoj drogeriji pa kupis sebi naocale plus 5 ces vidis ,jest da su stakla poteska a mogu ti poslati povecalo za citanje koje je imala moja nana
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2012, 21:01

Ne bi mi tesko, da skoknem do hodnika i donesem metar.
Tvoj post, procitah sa udaljenosti od oko 130 cm.
Povecalo zadrzi. trebace ti :DD
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by silence » 21 Feb 2012, 21:06

Krokodil Behko wrote:
Ma vec je podnosljivije.
Jedino sto je nepodnosljivo, jeste to da su me rezultati razocarali.
Cuj to, vidim ko soko? :ljut
Nadao sam se "boljim" rezultatima. :mrgud
Meni nije jasno... :lupa

Behko, hajde ti nama kaži zašto si ti išao kod očnog ljekara ako nisi imao problema sa vidom...? :plavi

Hahahah...možda ipak nešto nisi mogao da vidiš, a htio...Da to nije bila možda doktorica ili medicinska sestra...? :plavi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2012, 21:09

silence wrote:
Krokodil Behko wrote:
Ma vec je podnosljivije.
Jedino sto je nepodnosljivo, jeste to da su me rezultati razocarali.
Cuj to, vidim ko soko? :ljut
Nadao sam se "boljim" rezultatima. :mrgud
Meni nije jasno... :lupa

Behko, hajde ti nama kaži zašto si ti išao kod očnog ljekara ako nisi imao problema sa vidom...? :plavi

Hahahah...možda ipak nešto nisi mogao da vidiš, a htio...Da to nije bila možda doktorica ili medicinska sestra...? :plavi
Ama samo me katkad, desno oko zaziga od sunca ili sta ja znam. Citanja na primjer.
Pa mi bude muka. I to je sve. A tih 1+ samo za citanje, nije nista, koliko se
ja razumijem u dioptrije.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by silence » 21 Feb 2012, 21:33

Krokodil Behko wrote:
Ama samo me katkad, desno oko zaziga od sunca ili sta ja znam. Citanja na primjer.
Pa mi bude muka. I to je sve. A tih 1+ samo za citanje, nije nista, koliko se
ja razumijem u dioptrije.
Sada kako si ovo napisao da +1 nije ništa, shvatila sam da nečeš ni koristiti dioptrijske naočale. Taj problem koji imaš sa okom može upravo da bude zbog promjene vida. Jeste da je mala dioptrija, ali možda tebi pravi smetnje sa okom. Može se uz to javiti i glavobolja, a da nisi ni svjestan da je to zbog očiju.
Moj savjet je da ideš kod optičara i počneš da nosiš načale...kaže se za blizu :D ...A i vrijeme provedeno čitajući, posebno za računarom može jako da zamori oči.
Ako budeš odugovlačio i nekoristio naočale, može ti dioptrija početi brzo da raste... :cvike ..a sa naočalima možeš da je usporiš i sebi da olakšaš..
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Calla » 28 Jun 2012, 11:55

posto cjelu vjecnost radim u klinici sve te nekakve manje zdravstvene preglede obavim sa kolegama ovdje interno gdje radim(velika prednost ,ne gubim radno vrjeme )
tako da i nemam nekakva velika iskustva sa tim pregledima kod doktora vani u drugim praksama a nisam na svu srecu ni bila nesto opasno bolesna do sada ,,
ali evo jedna svjeza informacija od moje mame koju sam odvela jutros ovdje kod mene kod kucnog ljekara na vadenje krvi .
,,roditelji su mi trenutno ovdje u posjeti i mama prima u bosni od skora antikoagulacijsku terapiju ,
sto znaci obavezna je da redovno ide na vadenje krvi i pregleda nivo INR(a) ili quicka)
da bi joj se odredila pravilna terapija varfarina.
Njeno jutrosnje iskustvo sa samo jednim vadenjem krvi u drugacijem sistemu rezultiralo je velikim rjecima i pozitivnim prenosenjem velike hvale za germanski sistem kako to da je odmah dosla na red,,(u bosni ceka po dva tri sata )kako to da joj je sestra stavila flaster na ruku i ostavila je par min na stolici da saceka dok krvarenje nije prestalo (dok naime u bosni dobije vatu i niko i ne gleda da li taj ubod jos krvari ili ne)e sad da li je do mentaliteta ljudi ili nemarnosti prema poslu ili do pojedinca koji se docepao radnog mjesta pa misli da moze da radi kako hoce i da mu je pacijent nebitan to ne znam ,
ali me ovakve izjave od mame nimalo ne raduju jer znam da se vraca tamo i da je ovisna o tim ljudima ako nam se radnici u zdravstvenim ustanovama prema pacijentima ponasaju kao prema nekom predmetnom namjestaju?!!
Last edited by Calla on 28 Jun 2012, 16:32, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Zagorka » 28 Jun 2012, 12:54

Ja imam doktoricu bulu,mislim da ta rusi ugled svim normalnim bulama.
Yebe se njoj za pacijentima,ta treba biti do dva,zakljuca u 11 i ode....
Nema je cijeli ramazan,nema je prije ramazana,sastavi neke godisnje,ne radi cetvrtkom nikako,vikend naravno isto ne,pocesto ne dodje,ili kaze vi sto ste iz grada vratite se kući,neka ovi iz daljine samo ostanu....
Jutros ovaj moj na glas yebao majku sve i jednoj buli.....eto ti...insan se i bruka i ogriješi..... :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Luna. » 28 Jun 2012, 16:18

doktori se tako ponasaju, jer mu svijet tako dozvoli.. to je sasvim normalno da ode kuci kad hoce, da li doktor, da li sluzbenik negdje i svi kazu, tako je to, oni rade sta hoce... u nas stanje nikad nece bit´ kao ovdje, jer su nam i svijest i savjest drugaciji ali se ipak moze nesto promijenit´...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Calla » 28 Jun 2012, 16:43

madam Bovary wrote:Ja imam doktoricu bulu,mislim da ta rusi ugled svim normalnim bulama.
Yebe se njoj za pacijentima,ta treba biti do dva,zakljuca u 11 i ode....
Nema je cijeli ramazan,nema je prije ramazana,sastavi neke godisnje,ne radi cetvrtkom nikako,vikend naravno isto ne,pocesto ne dodje,ili kaze vi sto ste iz grada vratite se kući,neka ovi iz daljine samo ostanu....
Jutros ovaj moj na glas yebao majku sve i jednoj buli.....eto ti...insan se i bruka i ogriješi..... :cudi
onda mi je sve jasnije i jasnije zasto do sada nisam u Bosni mogla nikakavu partnersku kooperaciju uspostaviti , vec par godina trudim se da uspostavim saradnju sa nasim i germanskim ljekarima na osnovi prenosa znanja,,(toliko susreta i razgovora sam organizirala i svaki put ostanem ne pozvana,,prevarena i iznevjerena
(ovoliko arogantnosti u zdravstvu nisam jos nigdje srela u svjetu kao kod nas u Bosni )
´dobila sam osjecaj kao da ne zele previse obaveza..i jos usput ako bi mozda donijeli znanje i novac na poklon , ee to bi mozda islo,jbg ,ja sam samo ponudila medicinsko znanje ,
a oni izgleda ,,sve znaju i sve imaju!!!??? :cudi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2013, 09:27

Krokodil Behko wrote: I ovo sto koristim nije za mene.. Budale su
mi prepisale lijek za secerase.. Odnosno,kad secerasi obole od ove
ili slicne neurološke bolesti.
Što se godinu dana poslije pokazalo kao tačno. Prije ja skonto nego oni.

Ljetos sam bio u hitnoj zbog nekog pritiska kojeg sam osjećao u grudnom košu.
Bio je to period onih ekstremnih suša. I pojašnjavam ja i pojašnjavam doktorici
kako se osjećam. Nikad joj pojasniti :lupa
Uradili EKG i kažu "Momački rezultat". Nakon pola sata pojašnjavanja pita me
doktorica: "A imaš li ti slučajno kakvu dijagnozu u životu"
Ma nemam odgovorih joj. tek nešto malo neurološke dijagnozice i ništa više.
Pokažem joj nalaz sa EMG i ona čim je vidila: "I ti mene ovdje zadržavaš?"
"Sestro, zvizni mu voltaren i razlaz!"
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Nela » 15 Mar 2013, 11:17

Kad sam imala anafilakticki sok od alergije na jagode, lezim ja skopcana na aparate i taman dosla sebi. Odjeca na meni pocijepana jer su me primili u besvjesnom stanju pa samo pocijepali i majicu i pantalone i ulazi neki tehnicar pita doktoricu :"jel se to ta predozirala?" :help kaze dr "jeste, ali jagodama", bas sam se okretala da vidim imam li ga cime pogoditi u glavu pametnu ali bila je samo ona kesa od infuzije, ona mi bi nekako lagana.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Maja » 15 Mar 2013, 11:22

Nela wrote:Kad sam imala anafilakticki sok od alergije na jagode, lezim ja skopcana na aparate i taman dosla sebi. Odjeca na meni pocijepana jer su me primili u besvjesnom stanju pa samo pocijepali i majicu i pantalone i ulazi neki tehnicar pita doktoricu :"jel se to ta predozirala?" :help kaze dr "jeste, ali jagodama", bas sam se okretala da vidim imam li ga cime pogoditi u glavu pametnu ali bila je samo ona kesa od infuzije, ona mi bi nekako lagana.

:haha

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Nela » 15 Mar 2013, 11:23

Krokodil Behko wrote: oko 80 pitanja na koja se odgovara
sa DA ili NE.. Uglavnom,sto se vise zaokruzuje odgovor DA,
ispadate sve ludji i ludji.. dakle,definitivno ne treba biti poslusan
u zivotu...
Trebao si je pitati je li ona priznala porodici da je lezbaca, pa neka odgovori sa da ili ne :valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Pregledi kod doktora

Post by Pasaga » 15 Mar 2013, 11:27

Calla wrote:
madam Bovary wrote:Ja imam doktoricu bulu,mislim da ta rusi ugled svim normalnim bulama.
Yebe se njoj za pacijentima,ta treba biti do dva,zakljuca u 11 i ode....
Nema je cijeli ramazan,nema je prije ramazana,sastavi neke godisnje,ne radi cetvrtkom nikako,vikend naravno isto ne,pocesto ne dodje,ili kaze vi sto ste iz grada vratite se kući,neka ovi iz daljine samo ostanu....
Jutros ovaj moj na glas yebao majku sve i jednoj buli.....eto ti...insan se i bruka i ogriješi..... :cudi
onda mi je sve jasnije i jasnije zasto do sada nisam u Bosni mogla nikakavu partnersku kooperaciju uspostaviti , vec par godina trudim se da uspostavim saradnju sa nasim i germanskim ljekarima na osnovi prenosa znanja,,(toliko susreta i razgovora sam organizirala i svaki put ostanem ne pozvana,,prevarena i iznevjerena
(ovoliko arogantnosti u zdravstvu nisam jos nigdje srela u svjetu kao kod nas u Bosni )
´dobila sam osjecaj kao da ne zele previse obaveza..i jos usput ako bi mozda donijeli znanje i novac na poklon , ee to bi mozda islo,jbg ,ja sam samo ponudila medicinsko znanje ,
a oni izgleda ,,sve znaju i sve imaju!!!??? :cudi
kolegice...oni sve neznaju,a sve imaju...
nije to samo slucaj kod tebe....
ja se jos obrukah par puta...pihhhhh
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests