Bol u leđima

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Bol u leđima

Post by alma75 » 30 Apr 2013, 23:05

Čini mi se da nema čovjeka kojem se nije bar jednom desilo da ga bole leđa. Kakva su vaša iskustva? Ima li to veze sa težinom? Ima li lijeka?
Ja mislim da nema. Čini mi se kako sam starija da me taj problem sve više muči. Nekad sam pila voltarene i druge otrove, pa sam odustala jer ne pomažu dugoročno, dok djeluje tableta, dobro je. Vježbe sam isto tako radila pa prestala, jer ne pomažu.
U suštini, neizlječiva bolest sa kojom se umire, nije opasna, ali je dosadna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2013, 23:10

alma75 wrote:Čini mi se da nema čovjeka kojem se nije bar jednom desilo da ga bole leđa. Kakva su vaša iskustva? Ima li to veze sa težinom? Ima li lijeka?
Ja mislim da nema. Čini mi se kako sam starija da me taj problem sve više muči. Nekad sam pila voltarene i druge otrove, pa sam odustala jer ne pomažu dugoročno, dok djeluje tableta, dobro je. Vježbe sam isto tako radila pa prestala, jer ne pomažu.
U suštini, neizlječiva bolest sa kojom se umire, nije opasna, ali je dosadna.
Pošto pominješ voltarene, vjerovatno misliš na kičmu?

Nije loše uraditi RTG snimak pa da znaš šta je tačno. Što se tiče voltarena, mislim da
voltaren emulgel može pomoći kao i tableta. Slažem se s tim da se od toga ne umire ali
ne bih se baš složio da nije opasno. Može imati veze s težinom ali to sam samo načuo.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Maja » 30 Apr 2013, 23:14

Boljelo me 2-3 puta, al ništa pretjerano. Sve dok sam mogla u wc (doduše jedva) bilo je ok.
Obično bi me dok sam sagnuta npr nad kadom nešto samo presjeklo u leđima...i gotovo...ne možeš se ispraviti.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Zagorka » 30 Apr 2013, 23:18

Pa je li ne znas dijagnozu? :hm Ako je odgovor da,nije ti to dobro,ali to i sama znas.

Ja imam diskus herniju na petom,tako da me ponekad boli noga.......isla sam,slikala,pregledala,vele da nije opasno,da ne treba operacija,to je pocetak,radila malo vjezbe neke,isla na masaze,i tako......nista posebno,ako doktori vele da se ne sikiram mnogo,necu se sekirati,pa vidjecemo sta ce vrijeme pokazati......ja i ne mislim na to,navikla zivjeti s tim povremenim bolom,nekako ga ignorisem,malo mašem nogom,prohodam ili namazem,nista posebno......ali vele da se trebam cuvati tereta,nepravilnog sjedenja,nositi dobru obuću i tako........nije to ni zanemarivo,ljudi kad ne obraćaju paznju idu na operaciju,i mlade osobe,a niko ne zna kako ce cija operacija proci........i sve je povezano tako da jedno vuce drugo.......a od kicme se i u kolicima ostaje,tako da se cuvas i pregledas......nemoj samo voltarene,to ublazi bol,ali nije to izljecenje......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by gejsha » 02 May 2013, 23:05

Leđa me često znaju boljeti pred menstruaciju, ali inače nisam osjetila neke bolove.
Kada znam da je od toga, znam i da će proći brzo i znam iz kojeg me razloga bole, pa se i ne brinem puno.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2014, 10:26

Katastrofa. Poslije devet injekcija, stanje se tek malo promijenilo.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Ruana » 21 Mar 2014, 10:57

Krokodil Behko wrote:Katastrofa. Poslije devet injekcija, stanje se tek malo promijenilo.
Drugi put pazi kad se budes hvalio da te ne bole. Hoce to ko ima ledja :p

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2014, 11:42

Eh, napokon je malo popustilo. Ne znam da li to ima neke veze sa proljepšavanjem vremena ali danas, život mi ne izgleda toliko loše kao prekjučer, na primjer :)
online

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by alma75 » 29 Mar 2014, 11:51

Krokodil Behko wrote:Eh, napokon je malo popustilo. Ne znam da li to ima neke veze sa proljepšavanjem vremena ali danas, život mi ne izgleda toliko loše kao prekjučer, na primjer :)
Kažu da starim ljudim smeta promjena vremena :888 :888

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2014, 11:52

alma75 wrote:
Krokodil Behko wrote:Eh, napokon je malo popustilo. Ne znam da li to ima neke veze sa proljepšavanjem vremena ali danas, život mi ne izgleda toliko loše kao prekjučer, na primjer :)
Kažu da starim ljudim smeta promjena vremena :888 :888
Jeste ali ja nisam star. Samo sam malo ušinut :(
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Maja » 29 Mar 2014, 11:57

Meni su prije gorjeli vrat i ramena a sad mi ovaj dio oko i između lopatica ko da sam led stavila. Naravno, koža je topla već taj osjećaj leda. Evo sad me boli, još minut-dva i moraću se ispružiti.
Da vas pitam, kad neko ima upalu živca jel to popraćeno niskom temperaturom?

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by alma75 » 29 Mar 2014, 11:58

Krokodil Behko wrote:
alma75 wrote:
Krokodil Behko wrote:Eh, napokon je malo popustilo. Ne znam da li to ima neke veze sa proljepšavanjem vremena ali danas, život mi ne izgleda toliko loše kao prekjučer, na primjer :)
Kažu da starim ljudim smeta promjena vremena :888 :888
Jeste ali ja nisam star. Samo sam malo ušinut :(
Ma šalim se baaaaaa :zubi

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Sibila » 30 Mar 2014, 22:50

mislim da me polako pocinju boljeti. stadnardno me bole vrat i ramena a sad se spusta niz ledja............primjetim da kad ustanem ujutro me bole sva nista jako,ali bole...........kasnije prestanu............ne znam moze li to biti od loseg jastuka kako neki govore.......citala sam na trepkinoj temi o uljima da ricinusovo pomaze................samo ne kontam sta toplo staviti.......idem da procitam :(
rad za racunarom lose drzanje.............ne idem na masazu mrsko mi to itd..........ostavlja poslijedice polako......

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Calla » 31 Mar 2014, 13:04

ma nista onda ja cu zaista ponijeti sator sledece godine,,#
ima da se namasiram tih vasih vratnih i lednih uvrnjenosti ..... :hihi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Trepavica
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Trepavica » 31 Mar 2014, 13:05

A ja cu , ponijeti ulja...... :respekt

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Calla » 31 Mar 2014, 14:28

ee to to,,jos mi treba malo vrele vode da ih zagrijemo(mislim na uljane flase)

koja ce to biti fina uzivancija,,,za tjelo koje masiramo :)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Sibila » 17 Apr 2014, 21:00

razmisljam da kupim pojas za pravilno drzanje ramena, ima u apoteci ima par modela....za pocetak.,toliko se nepravilno drzim da je to grozno........

a ledja, dobila uputnicu za neurologa i nisu me htjeli primiti u ovom domu zdravlja gdje stanujem vec mi rekli da moram tamo gdje sam prijavljena...........drugi dom zdravlja tako da nisam ni otisla.
privatniku nisam raspolozena .
ledja nek sacekaju ko da me malo manje bole, uzela bih taj pojas....pitam se uopste moze li se nakon toliko godina nepravilnog drzanja to promjeniti.........izvjezbati da se pravilo drzi........sjedi itd.......

onda, kad otkvitam neke obaveze ide jastuk ...... :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2014, 21:28

Tigris wrote:razmisljam da kupim pojas za pravilno drzanje ramena, ima u apoteci ima par modela....za pocetak.,toliko se nepravilno drzim da je to grozno........

a ledja, dobila uputnicu za neurologa i nisu me htjeli primiti u ovom domu zdravlja gdje stanujem vec mi rekli da moram tamo gdje sam prijavljena...........drugi dom zdravlja tako da nisam ni otisla.
privatniku nisam raspolozena .
ledja nek sacekaju ko da me malo manje bole, uzela bih taj pojas....pitam se uopste moze li se nakon toliko godina nepravilnog drzanja to promjeniti.........izvjezbati da se pravilo drzi........sjedi itd.......

onda, kad otkvitam neke obaveze ide jastuk ...... :zubi
Prvo bi morali znati šta je u pitanju, pa da ti odgovorimo. :D
Evo, ja sam to oko leđa sve doktorir'o i ti samo donesi nalaz. :p

Inače, ako doktori to ne preporučuju, bolje je držati se nekog standarda. Uraditi nalaz, a potom bi te po potebi, poslali na fizikalne tretmane, a možda i u banju. Banju ti zdravstveno neće platiti - naravno :DD
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Sibila » 17 Apr 2014, 21:33

ma behko :zubi na fizikanim sam bila vec dva puta tokom ranijih godina zbog ramena.........zna se sta je.......zato i kontam pojas da kupim ne bil se pocela pravilno drzati..........i eto plivanje.........znas kako je po drzavnim.....malo one struje....malo satro masaze koja vjezba ...i hajd zdravo. kod privatika isto to samo dosta bolje al te odere po novcaniku.

nego da mi budemo sami svoji majstori. ima li iko ikakvih slika sa vjezbama za ramena i ledja to bi nam bilo od koristi.........molit cu lijepo :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bol u leđima

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2014, 21:40

Tigris wrote:ma behko :zubi na fizikanim sam bila vec dva puta tokom ranijih godina zbog ramena.........zna se sta je.......zato i kontam pojas da kupim ne bil se pocela pravilno drzati..........i eto plivanje.........znas kako je po drzavnim.....malo one struje....malo satro masaze koja vjezba ...i hajd zdravo. kod privatika isto to samo dosta bolje al te odere po novcaniku.

nego da mi budemo sami svoji majstori. ima li iko ikakvih slika sa vjezbama za ramena i ledja to bi nam bilo od koristi.........molit cu lijepo :zubi
Dobro, izvini zaboravih za prijašnje tretmane. U pravu si. Malo struje i vježbica i to je sve. Ne vjerujem da plivanje može mnogo pomoći, mada ga svi neurolozi preporučuju, ko da je to nešto čudotvorno. Ako pitaš Ahhhha on će ti sigurno odgovoriti iscrpno jer i on sam, imao je neki problem upravo sa ramenom, pa eno ga, džilita tegove ko Arnold Šafciger :555
Naravno, on ovu temu ne čita. Moraš ga pitati na temi o teretani. :D
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests