H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, Malta

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, Malta

Post by Lebowski » 05 Aug 2014, 15:57

Image


Image




Italy
Najuspješnija evropska nacija na svjetskim prvenstvima samo jednom bila je prvak Starog kontinenta i to 1968 kada su nakon uzvratne utakmice dobili Jugoslaviju u Rimu. Do finala su dolazili još 2000. i 2012.



Hrvatska
Od nezavisnosti Hrvatska se kvalificirala na 4 od 5 evropskih prvenstava a nisu uspjeli biti jedino 2000. godine.
Generacija sa Ćirom Blaževićem došla je 1996. do četvrtfinala a sličan uspjeh postigli su i 2008. kada su nakon kasnog izjednačenja Turske i izgubili meč na penale izgubivši šanse za prolazak među najbolje 4 reprezentacije Evrope.


Norveška
Samo jednom su uspjeli proći kvalifikacije i to na turnir 2000. kada su ostvarili i pobjedu nad Španijom od 1-0. Nisu imali sreće da prođu grupnu fazu.


Bugarska
Učestvovali na prvenstvima 1996 i 2004. ali nisu mogli proći grupu. Iz kvalifikacija ostaće upamćena pobjeda protiv Njemačke 3-2. Najveći uspjeh osvajanje 4. mjesta na SP 1994 u SAD.


Azerbejdžan
Nemaju nekih većih uspjeha a najveći je kada su u kvalifikacijama za EURO 2012 osvojili 7 bodova u grupi pobjedivši Tursku i Kazahstan dok su sa Belgijom igrali 1-1, sve na domaćem terenu.


Malta
Imaju samo 3 pobjede u svojoj historiji što se tiče kvalifikacija a najveća im je ona protiv Grčke iz 1975. od 2-0.
Jedno od najvećih dostignuća ove reprezentacije je i 0-0 sa Njemačkom 1979 a tu su i 2-2 sa Portugalom 1987 kao i pobjede nad Islandom i Mađarskom.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 06 Aug 2014, 14:20

Sa italijom imamo odličan score do sad.... nismo nikada izgubili od njih....
bugari ništa posebno,a vikinge poderemo kad hoćemo :hihi .....oslo nek se čuva i podigne nivo sigurnosti sljedeći septembar :pusi
ipak prognoziram drugo mjestu u grupi jer smo bahate balkančine :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by Krokodil Behko » 06 Aug 2014, 17:05

I još da imate Radanovića, pa da zabije Bugarima...možda bi i prošli :D
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 06 Aug 2014, 18:28

Ono na poljudu... Ma ljudi moji, je li to moguće :spanac
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by Mala_Mu » 06 Aug 2014, 18:46

storm wrote:Ma ljudi moji, je li to moguće :spanac


:hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 06 Aug 2014, 18:53

Egzakli mala :ok
Kolko sam star kad se živo ove tekme sjećam :sok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 21 Aug 2014, 07:15

mali :klanja :klanja :klanja

....samo da se zna .....navijam za Strømsgodset IF , a ovi novinar bi se mogli potruditi ispravno napisati bar ime kluba :kafa

Najmlađi debitant u povijesti: Hogmo pozvao 15-godišnjaka u norvešku reprezentaciju

Image

Martin Odegaard postat će najmlađi reprezentativac u povijesti
Hogmo ga je pozvao za prijateljski susret Norveške i UAE

Piše: V.B.


IZBORNIK Norveške Per-Mathias Hogmo pozvao je za prijateljski susret protiv UEA 27. kolovoza 15-godišnjeg veznjaka. Riječ je o dječaku Martinu Odegaardu rođenom 17. prosinca 1998. godine, koji će na dan utakmice imati 15 godina i 253 dana.

Odegaard trenutno igra u dresu norveškog prvoligaša Stromsodseta, za koga je već upisao 14 nastupa uz tri postignuta gola i pet asistencija. Prema popularnom Transfermarktu već vrijedi milijun i pol eura.

"Tako dobro igra u prvenstvu da sam ga poželio vidjeti u reprezentaciji. Već sam prije početka sezone rekao da je on komet i da bi lako mogao postati najmlađi norveški reprezentativac u povijesti", rekao je norveški izbornik Hogmo.

Iako su ovaj potez mnogi norveški mediji dočekali sa skepsom, igračev otac kaže: "Ako si dovoljno dobar onda si i dovoljno star". Sam nogometaš pak oduševljen je pozivom: "Ovo je ostvarenje sna, iako bi lagao kad bi rekao da nisam šokiran".

Dodajmo za kraj da bi ovo norveškog čudo od djeteta mogli gledati i hrvatski navijači u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj, jer su Norveška i Hrvatska zajedno u skupini.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 09 Sep 2014, 22:56

Image

Modrić i Kramarić probili malteški blok, Hrvatska pobjednički u kvalifikacije


Pišu:
Borna Rupnik


Hrvatska nogometna reprezentacija slomila je otpor Malte na početku kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. i pobijedila 2:0 u Zagrebu. Luka Modrić proslavio je svoj 29. rođendan lijepim golom na startu drugog poluvremena, a Andrej Kramarić je zabio prvijenac u svojem drugom nastupu.

Igrajući s igračem više 60 minuta, Hrvatska je pokazala dva lica. Ono bolje, rastrčanije i motiviranije ukazalo se u drugom poluvremenu. Tada je Modrić probio malteški bunker udarcem iz daljine, a Kramarić je u svojoj prvoj reprezentativnoj natjecateljskoj utakmici iskoristio asistenciju Nikice Jelavića i još jednom istaknuo kandidaturu za prvi sastav.

Izdanje Hrvatske u prvom poluvremenu bilo je vrlo blijedo, bezidejno. Igrajući samo s Mandžukićem u napadu, Hrvatska je samo jednom uputila udarac u gol, napadala je uglavnom s desne strane, dok je lijeva ostala neiskorištena. Malta je čak zamalo došla do gola na otvaranju susreta. Schembri je predriblao Milića i pucao, no Subašić je dobro reagirao.

Poslije pola sata, Malta je ostala s igračem manje. Borg je dobio izravni crveni karton zbog udaranja Mandžukića u lice, a hrvatski je napadač zbog potezanja prije toga zaradio žuti. Ni brojčana prednost nije trgnula Hrvatsku. Rakitić je u svojem prvom dolasku naprijed uspio zabiti gol, ali iz zaleđa, pa je on opravdano poništen. Njegova i Modrićeva kreativnost ostale su zagušene na pozicijama ispred obrambene linije, a Brozović, Halilović i Kovačić nisu uspjeli izbaciti Mandžukića u izgledniju priliku.

Modrić je otvorio drugi dio sjajnim pogotkom i smanjio pritisak sebi i suigračima. Vidjelo se to odmah jer je Hrvatska zaigrala poletnije, ali i dalje se najviše pokušavalo probijati kroz sredinu, gdje je bilo najmanje prostora. Samo Srna je nabacivao s krila.

Nekoliko dobrih akcija i poteza rezultiralo je šansama Halilovića, Rakitića i Milića. Kramarić je pogodio prečku poslije lažnjaka u 74. minuti. Potom je uspio zabiti uletjevši u prazan prostor nakon što se jelavić fino zagradio i dodao. Uglavnom, Maltežani su bili prikovani za svoj kazneni prostor, no Hrvatska je propustila ući u kvalifikacije s uvjerljivijom gol- razlikom.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u Bugarskoj 10. listopada, a tri dana poslije ugostit će Azerbajdžan, koji je ranije u utorak izgubio kod kuće od Bugarske 1:2.

Kvalifikacije, skupina H
09.09.2014.
Hrvatska 2 : 0 Malta
Azerbajdžan 1 : 2 Bugarska
Norveška 0-2 Italija ? ( trenutno)

LJESTVICA
1 Hrvatska 1 +2 3
2 Bugarska 1 +1 3
3 Italija 0 0 0
4 Norveška 0 0 0
5 Azerbajdžan 1 -1 0
6 Malta 1 -2 0
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by laganini » 09 Sep 2014, 22:57

znam da će se stor ljutiti ali po meni nikad igrača od kove....dižem palac za brozovića prije njega...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 09 Sep 2014, 23:03

laganini wrote:znam da će se stor ljutiti ali po meni nikad igrača od kove....dižem palac za brozovića prije njega...
šta se imam ljutiti.... prilično mi je ravno do ove družine ... postao on ili ne, sebi će....
ovim trkeljanjem i pobjedom protiv malte, mene ne mogu kupiti
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by laganini » 09 Sep 2014, 23:05

ža mi je što je isključen onaj njihov baš me zanima kad bi kovač uvalio drugu špicu...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 10 Sep 2014, 06:32

Norveška 0-2 Italija ...tako je i ostalo

LJESTVICA
1 Hrvatska 1 +2 3
2 Italija 1 +2 3
3 Bugarska 1 +1 3
4 Azerbajdžan 1 -1 0
5 Malta 1 -2 0
6 Norveška 1 -2 0

Kao i Bugarska ranije u utorak, i Italija je pobjednički krenula u skupini H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. u kojoj se nalazi Hrvatska. Cipar, koji je izgubio u Puli prošlog tjedna od Hrvatske, šokirao je Bosnu i Hercegovinu, a u iznenađenja svakako spada i pobjeda Češke protiv Nizozemske.

Simone Zaza i Leonardo Bonucci donijeli su Italiji početna tri boda u Norveškoj u prvoj natjecateljskoj utakmici izbornika Antonija Contea, donedavnog trenera Juventusa.

Zaza je postigao svoj prvijenac za Italiju poslije samo tri minute pogodivši snažnim šutom bliži kut, a Bonucci je u drugom poluvremenu, poslije ulaska u igru, iskoristio asistenciju Pasqualea i zakucao glavom iz blizine.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by laganini » 10 Sep 2014, 11:20

izgleda da je conte dobro posložio stvari...da se uzdamo u tradiciju... :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by drugrankovic » 05 Oct 2014, 08:34

italija i hrvati su favoriti... nemoj sad da mi neko kaze kao bugari su super zbog ludogoreca? prvo ludgorec je boranija a partizan i dinamo još veći koji su pukli od njega... i u njemu po najmanje igraju bugari...


norveška može biti neugodna, ali mislim da će sve doć na svoje na kraju
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 08 Oct 2014, 20:51

nikakvi smo, ali bugare treba razvaliti bez pardona :kafa

Image
Vraća se najbolji Hrvat s brazilskog SP-a: "Nisam još na sto posto, ali tu sam"


Posljednji trening pred put u Bugarsku
Hrvatska u petak u 20:45 igra drugu utakmicu kvalifikacija za EP


Piše: I.G.


HRVATSKA reprezentacija odradila je posljednji trening pred sutrašnji odlazak u Sofiju gdje će u petak igrati protiv Bugarske kvalifikacijsku utakmicu za Europsko prvenstvo.

Pred novinare su uoči treninga izašla dva Ivana, Strinić i Perišić, obojica povratnici u reprezentaciju nakon što su prvo okupljanje nakon SP-a propustili zbog ozljeda.

Perišić, nabolji hrvatski igrač na SP-u u Brazilu, vraća se nakon ozljede i operacije ramena ohrabren dobrim igrama u Bundesligi i mogao bi zaigrati protiv Bugara od prve minute.

"Bio sam dva mjeseca van terena. Radio sam marljivo kako bih se što prije vratio, i vratio sam se pet tjedana ranije od predviđenog. Dobio sam šansu od trenera zbog dobrog rada na treninzima i već sam odigrao četiri utakmice u zadnjih deset dana. Nisam još na 100 posto, ali tu sam i igrat ću koliko izbornik kaže", rekao je Perišić.

U Bugarskoj ne očekuje lak posao: "Mi uvijek idemo na pobjedu, ključno je da mi budemo pravi. Nadam se da ćemo i u Sofiji i u Osijeku uzeti sva tri boda. Slijedi nam detaljna analiza Bugarske i svaki će igrač dobiti točno određene zadatke. Svatko ima pravo na optimizam. Bugarska igra pred punim stadionom, ali glavno je pitanje kakvi ćemo mi biti".

Perišić se osvrnuo na velike promjene u reprezentaciji ovog ljeta, odlaske Vukojevića, Eduarda, te dolazak novih, mlađih imena.

"Igračima koji su se oprostili od reprezentacije treba zahvaliti, a u svakoj je reprezentaciji normalno da tijekom pomlađivanja bude novih lica na okupljanju", kaže Perišić.

Strinić: Sve je u našim nogama

Ivana Strinića je protiv Malte zamijenio Hrvoje Milić i pokazao kako osim Dnjiprovog beka i Danijela Pranjića, Kovač ima spremnu još jednu podjednako dobru opciju za kritičnu lijevu stranu. Ipak, Strinić je ponovo bliže prvoj momčadi.

"Dugo me nije bilo zbog raznih ozljeda, ali to je iza mene. Čekaju nas dvije vrlo važne utakmice i nadam se da ćemo ih apsolvirati sa svih šest bodova. S time bismo svi bili sretni", rekao je Strinić i dodao: "Okreće se nova stranica, nove su kvalifikacije u pitanju. Na meni je da se pokažem u što boljem svjetlu na početku novog ciklusa".

"S izbornikom ćemo još bolje pojedinačno upoznati mogućnosti bugarskih igrača, ali najvažnije je da se mi što bolje pripremimo i budemo pravi, da pokažemo kvalitetu koju sigurno imamo", izjavio je Strinić.

"Nema podcjenjivanja! Moramo biti spremni na vruću atmosferu u Sofiji. Sve je u našim nogama", zaključio je.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by drugrankovic » 09 Oct 2014, 19:52

i remi je ok za kockaste...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 09 Oct 2014, 19:59

ma treba to dobiti....ovi bugari nemaju veze sa onim veličanstvenim generacijama i prilično su loša momčad ....hrvati mogu jedino samo sebe pobijediti, ako ne pristupe pravilno tekmi :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 10 Oct 2014, 05:56

Hrvatska reprezentacija
Cico Kranjčar: Niko, ne kopiraj Nijemce! Pa oni su se priklonili našoj igri


Image

Zlatko Kranjčar za Index je najavio susret između Hrvatske i Bugarske
Bivši izbornik smatra kako Rakitić mora biti bliže golu
Kranjčar je upozorio Kovača da ne kopira Njemačku

Piše: Dario Dalmacija


HRVATSKA reprezentacija u petak od 20 sati i 45 minuta na stadionu Levski u Sofiji lovi svoju drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje se 2016. godine održava u Francuskoj. Nakon Svjetskog prvenstva u Brazilu, Niko Kovač pred prvim je pravim ispitom u novom kvalifikacijskom ciklusu.

Kranjčar: Naljutili smo Bugare

Hrvatska je do sada pet put igrala protiv Bugarske, ali samo je jednom slavila u Sofiji i to u vrijeme vladavine Zlatka Kranjčara. Cico je u dva navrata rušio Bugare u njihovoj prijestolnici. Prvi put kao izbornik Hrvatske u kvalifikacijama za SP u Njemačkoj, a drugi put kao izbornik Crne Gore u kvalifikacijama za Euro 2012.

"Očekuje nas velika utakmica koja nema veliki značaj, ali može utjecati na tijek kvalifikacija. Vidi se po izjavama bugarskih igrača da su ambiciozni. Svjesni su da im dolazi snažna Hrvatska i vidi se da žele iznenaditi. Naravno, kvaliteta je na našoj strani. Nadam se da su Kovač i igrači analizirali protivnika i da će pronaći njihove slabe točke. Mi ne smijemo izgubiti, jer je grupa nezgodna. Tu su Norveška i Italija, a zajedno s nama i Bugarima imate četiri reprezentacije koje mogu jedna drugu iznenaditi. Mi moramo biti koncentrirani i spremni, jer nas čeka pun stadion. I u moje je vrijeme tamo 2005. godine bilo tako, ali to je bila druga utakmica, utakmica odluke koja nam je otvorila put na SP", rekao je Kranjčar, koji se osvrnuo na prvu hrvatsku pobjedu na bugarskom tlu.

"Bila je to iskusna i kvalitetna momčad. Ovi mladići imaju talent, a siguran sam da će im iskusni Srna, Ćorluka, Modrić i Rakitić pomoći da do kraja pokažu svoj talent. Ne vjerujem da će pasti pod utjecaj punog stadiona i ne vjerujem da će ih to toliko impresionirati. Kažem, bitno je samo da ne izgubimo, jer gostovanje kod Bugara nije mala stvar. Ni neodlučeno nije loše, jer Bugari nisu neka nova generacija koja se tek okuplja. Ne, oni imaju strašnu ambiciju jer osjećaju da su ih hrvatski igrači podcijenili i to ih je naljutilo. Bugari će učiniti sve da nas pobijede, a nadam se samo da su naši igrači shvatili svoje zadatke"

Vi imate pozitivna iskustva s Bugarima. Kako bi izgledala vaša Hrvatska da ste izbornik?

"Svaki trener ima svoju viziju sistema i igre. U tom sistemu vidim Raketu ofenzivnije, dakle prema naprijed. Na SP-u se najbolje vidjelo da u ovoj ulozi u kojoj je sada ne daje ono što bi mogao dati prema naprijed i što pokazuje u Barci, odnosno što je pokazao u Sevilli. Opet, to je izbornikova odluka, ali ja bih ga stavio prema naprijed. Nadam se da i on razmišlja o tome da određene primjedbe prihvati. Ako Rakitić i dalje bude neučinkovit, onda je logično da Kovač jednom popusti", rekao je Cico.

Međutim, Kovač i dalje ne odustaje od ideje da Modrić i Rakitić igraju zajedno na poziciji defenzivnog veznog. "Oni su naš Pirlo, to je put modernog nogometa koji slijedim", nedavno je rekao izbornik. I ne samo to, Kovač razmišlja i o opciji da Rakitića stavi na desno krilo, dok bi onda Brozović i Modrić "glumili" Pirla. Slažete li se s Kovačem ili biste radije vidjeli Raketu bliže protivničkim vratima?

"Kao trener imam svoju viziju igre, koja se mijenja kroz tijek utakmice. Međutim, krenimo od formacije 4-4-2 u rombu pa zatim 4-3-3. To je formacija za koju stoji teza da joj je cilj uvijek zabiti gol više od protivnika. Znam da većina sada igra 4-2-3-1, koja je ofenzivna, ali i dosta zatvorena formacija. Tu su najbitnije strane koje moraju biti ofenzivne. Olić možda po lijevoj strani, on čak i u ovim godinama pokazuje da može, zatim Perišić koji je bio u dobroj formi na SP-u. Rakitić bi tu po meni trebao biti u središnjici. On je opasan po golu i taj sistem s trojicom može proći sutra protiv Bugara. Iskreno, vjerujem da će Kovač i igrati tako, ali sad je pitanje kako Kramariću otvoriti prostor. Neka se izbornik zabavlja".

A što kažete na Kovačeve pokušaje da od Hrvatske napravi Njemačku? Javnost dosta skeptično gleda na Nikinu veliku ideju. Zar ne bi bilo pametnije da Niko razvije svoj trenerski stil.

"Logično, pa ne možemo se mi uspoređivati s Nijemcima koji su se, pazite, priklonili našoj igri! Ne samo našoj, nego i od Talijana, Španjolaca. To je taj nogomet s puno dodavanja, pas igre. To su Nijemci shvatili još u vrijeme Zebeca i Čajkovskog, koji su im donijeli taj stil igre. Sada je došla mlada generacija trenera koja teži nadigravanju u igri. To je Njemačka radila na SP-u i zato su bili dominantni. Mi imamo svoj stil igre u kojem, a slažem se s Kovačem, mora biti taktičke discipline, ali opet naš stil igre je i kreativnost! Zbog toga je Hrvatska već duži niz godina u vrhu svjetskog nogometa, odnosno među 20 najboljih reprezentacija"

Spomenuli ste Kramarića, napadač Rijeke u fantastičnoj je formi. Ove sezone odigrao je 18 utakmica, a postigao je 16 pogodaka!



"U Rijeci je napravio uspon. Kontinuirano zabija golove, prikazuje sjajnu igru. On je momentalno najbolji hrvatski igrač. Zavrijedio je poziv i poziciju da bude pod pritiskom. Znate, teško je igrati u Rijeci, ali u reprezentaciji su zahtjevi puno veći. On ima kvalitetu za ovu reprezentaciju i ne samo da bi trebao biti među 18, nego bi za njega trebalo biti mjesta u prvih 11".

Jesu li u Dinamu pogriješili što su ga tako olako pustili?

"Sad se postavlja pitanje je li Dinamo pogriješio, mislim da nije pogriješio. Nije mu se vjerovalo kada je bio junior i nije ga se forsiralo, iako se takav talent mora forsirati. Njemu se moralo oprostiti nekoliko slabijih utakmica, a ne da ga se stavlja po 10 do 20 minuta. Takve igrače se stavlja odmah od početka utakmice i treba ga što dulje držati, tako da bi dobio taj kontinuitet i iskustvo. Ali njega su selili od Lokomotive do Rijeke i probudili su u njemu inat. Dinamo je trebao razmišljati o tome da ga zadrži, da mu ponude kvalitetan ugovor, da ga forsiraju, tako je trebalo razmišljati. Dinamo ima svoje razloge zašto to nije napravio, a Kramarić nije ni prvi ni zadnji koji je otišao i pokazao svoj talent negdje drugdje"

Jeste se čuli s Nikom? Hoćemo li ga ponovno vidjeti u dresu reprezentacije?

"Niko se složio s izbornikom da mu još uvijek treba jedan period da se vrati kroz utakmice. On je zadovoljan što se vratio u englesku ligu i što se QPR plasirao u Premiership. Isto tako, zadovoljan je i što je napokon zdrav. Imao je taj peh što se ozlijedio i što nije išao na SP. Mislim da je njegov povratak u reprezentaciju logičan, ali sve ovisi o njemu i izborniku".

I za kraj, nedavno ste zabrinuto komentirali kako je Hrvatska doživjela naglu smjenu generacije. Hoće li se Kovaču to pomlađivanje obiti o glavu?

"Uvijek dođe smjena generacije, i to je normalno, ali ovo je bilo prenaglo. Utakmica protiv Bugarske je ispit za ovu novu selekciju punu mladih igrača. Pitanje je koliko se mogu adaptirati, ali odgovor na to pitanje dobit ćemo već u petak".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by storm » 10 Oct 2014, 20:44

Image
Kovač napokon popustio! Rakitić bliže protivničkim vratima, Brozović i Modrić defenzivni vezni

Bugarska - Hrvatska, stadion Levski od 20:45
Najava susreta i posljednje vijesti iz Sofije
Ako bodrite Hrvatsku u Bugarskoj, šaljite nam svoje fotografije i vijesti

Piše: D.D.


ODBROJAVAMO posljednje sate pred večerašnji sudar Hrvatske i Bugarske u Sofiji (20:45) u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

UOČI UTAKMICE:

20:40 U tijeku su himne... Hrvatska himna je bila poprilično izviždana.

20:35 Niko Kovač nekoliko minuta prije utakmice potvrdio je kako će Ivan Rakitić večeras igrati na mjestu ofenzivnog veznog, a da će Modrić i Brozović činiti defanzivni blok ispred obrane. Kovač je tako poslušao brojne savjete hrvatskih trenera i stručnjaka.

"Mislim da to nije iznenađenje. Htjeli smo da Ivan bude istureniji, on može dati onu okomitu loptu koja nam večeras treba", rekao je Kovač.

20:20 Bugarski mediji javljaju da je oko tisuću hrvatskih navijača stiglo u Sofiju.

20:18 "Nema straha, pritisak je uvijek tu. Dečki su spremni, znaju što ih čeka", rekao je Kovač.

"Reprezentacija koja se formirala kroz tri, četiri godine. Čim smo saznali da nam je Bugarska protivnik, odmah sam rekao da će nam biti teško. Svjestan sam što nas čeka ovdje", nadodao je Kovač za HRT.

20:15 Nije dobro počelo. Došlo je to tučnjave između hrvatskih i bugarskih navijača ispred stadiona Levski.

19:45 Jeste li zadovoljni Kovačevom postavom? Vaše komentare očekujemo na našoj Facebook stranici: Index Sport

Kovač se odlučio na stoperski tandem Ćorluka - Vida, koji do sada još nismo imali prilike vidjeti u reprezentaciji. Vida je, podsjećamo, uskočio u prvu postavu nakon što je Kovač ostao bez ozlijeđenog Lovrena. Što se tiče napada, Kovač je odlučio udariti Bugare s Mandžukićem, povratnikom Perišićem i veteranom Olićem. Riječ je o igračima koji su predvodili napad Hrvatske na SP-u u Brazilu.

19:30: POZNATI SU SASTAVI!

BUGARSKA: Stojanov, A. Popov, Zanev, Bodurov, Minev, Manolev, Popov, Milanov, Gadžev, Djakov, Micanski

HRVATSKA: Subašić, Ćorluka, Srna, Vida, Pranjić, Perišić, Rakitić, Modrić, Brozović, Mandžukić, Olić

19:20 Hrvatski reprezentativci izašli su u posljednju inspekciju terena na kojem će večeras igrati protiv Bugarske.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37665
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: H: Italija, Hrvatska, Norveška, Bugarska, Azerbejdžan, M

Post by Pasaga » 10 Oct 2014, 22:48

..kako prodjose kockasti...
.... :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests