Nije lako biti Srbin

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2015, 19:35

Kao što rekoh, brzo će se to vratiti kao bumerang.

Image
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Sheval » 10 Jul 2015, 19:43

Ne žalosti se,Hugo ti daruje utješnu nagradu.
Natašu Šaviju :D

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by laganini » 10 Jul 2015, 20:11

..sigurno da nije lako bit srbin i to će teško bit dok se neke stvari ne zaborave..a poznato je da se u nas sporo zaboravlja...u principu ja suosjećam sa većinom srba jer nije lako nosit kolektivnu krivnju :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by storm » 10 Jul 2015, 20:27

laganini wrote:..sigurno da nije lako bit srbin i to će teško bit dok se neke stvari ne zaborave..a poznato je da se u nas sporo zaboravlja...u principu ja suosjećam sa većinom srba jer nije lako nosit kolektivnu krivnju :ok
Suosjećam s manjinom koja se iskreno grozi nekih dijelova nacionalne povijesti .. Većina je ipak blago do jako naklonjena veličati je.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2015, 23:27

laganini wrote:..sigurno da nije lako bit srbin i to će teško bit dok se neke stvari ne zaborave..a poznato je da se u nas sporo zaboravlja...u principu ja suosjećam sa većinom srba jer nije lako nosit kolektivnu krivnju :ok

Sami su je sebi nametnuli.
Nek odustanu od te glupe uravnilovke, nek kažu to i to i bit će bolje.
Pretpostavljam, da bi Srebrenica kao političko pitanje, prešla u drugi plan, ali ovako neće, niti treba. Toliko.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by laganini » 10 Jul 2015, 23:30

...da je to tako jednostavno...ali hipotetski i da se svi ograde bili im virovali :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2015, 23:44

U političkom kontekstu, morali bi, jer niko ni ne potencira ništa drugo osim istine o dešavanjima u i oko Srebrenice. Po tebi se vidi da nisi iz Bosne, pa zato to i pitaš. Osjeti se to u zraku, da bi pale tenzije ukoliko bi došlo do toga. Ni bošnjačka strana, ne želi se baviti ratnim tematikama do kraja svijeta. To je to. da, "evo je-nabaci" i idemo dalje, a istina ostaje u historiji iza nas, jer valja svima živiti u BiH.

Ovako ne ide. Orvelovska vlast u RS, ponovo proglašava ljiljane isključivo ratnom zastavom ARBiH i prijeti da će prekinuti marš mira do Srebrenice, ukoliko vide samo jednu jedinu zastavu s ljiljanima u koloni.

Ne čini li ti se da je i to produkt nepriznavanja prošlosti, to jeste, raspoznavanja istine u svim tim tragičnim dešavanjima? Zar jučer nije napadnut kamion s posmrtnim ostacima žrtava genocida?

Sve dok im politika bude pravila prostor za djelovanje, bit ćemo i dalje svjedoci takvih vandalizama i skoro pa podrazumijevajućih slika Karadžića i Mladića na svim srpskim utakmicama, plus "nož-žica-Srebrenica" itd.

Bile su te slike i slogani i na onoj već čuvenoj utakmici Srbija-Albanija, pa nikom ništa. Sve regularno. E pa eto, sjebaše ih danas. Molim? Albanski dron? Ma koga je briga za to, kad vidiš da su na drugoj strani fašisti? I njih su proizveli negatori prošlosti i niko ih neće istrijebiti, niti će moći, ako se ne pogleda istini u oči.

E pa evo, bili i ljiljani u koloni

Image

Što nisu stisnuli petlju pa prekinuli marš?
Jes malo sutra, toliko se ustalasao cijeli svijet oko ovoga, da slobodno možemo reći, da je britanska rezolucija postigla cilj.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by laganini » 10 Jul 2015, 23:48

..ma žalosno je da srebrenica koristi u dnevno političke svrhe..mislim na srbe..bošnjaci čak i mogu :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2015, 00:03

Čak šta više, Britanci su ustalasali s tom Rezolucijom i u vezi ostalih genocida.
Ovako to rade normalni narodi:
Berlin: Carska Njemačka je izvršila genocid

BERLIN - Predsjednik Bundestaga Norbert Lamert opisao je kao genocid masakr koji je počinila carska Njemačka u Namibiji prije 100 godina, prenosi njemački nedjeljnik Cajt.

Predsjednik donjeg doma njemačkog parlamenta je rekao da je vojska carske Njemačke sistematski pobila starosjedeoce iz plemena Herero i Nama na tetoriji današnje Namibije.

"Imajući u vidu sadašnje međunarodno pravo, suzbijanje ustanka plemena Herero je bio genocid", naveo je Lamert povodom 100 godina od završetka njemačke kolonijalne uprave u Namibiji, koja je trajala od 1884. do 1915.

Po njegovim riječima, Njemačka je u Namibiji vodila rasistički rat.

"Bilo je nekoliko desetina hiljada ubijenih iz plemena Herero i Nama i to ne samo u sukobima, već od bolesti i gladi", rekao je Lamert i dodao da su mnogi umrli u koncentracionim logorima od prinudnog rada.

Povodom godišnjice, mnoge njemačke nevladine organizacije i opozicione partije, zatražile su od njemačkih vlasti da priznaju genocid u toj afričkoj zemlji.

Pleme Herero je 1904. godine podiglo ustanak protiv surove njemačke okupacije ondašnje "Jugozapadne Afrike", a Njemačka je u pustinju Namib poslala generala Lotara fon Trotu, već poznatog po surovim obračunima s pobunjenicima u njemačkim kolonijama u Aziji i na istoku Afrike.

On je u Namibiji naredio da se istrebe svi domoroci, te su njemačke kolonijalne Šuc-trupe u klanac kod Vartemberga na ulazu u pustinju Namib saterale više od 60.000 ljudi i otrovali izvore vode.

Potonji pomor u pustinji Namib današnja istoriografija, smatra – prvim genocidom u 20. vijeku. Više od tri četvrtine stanovništva naroda Herero pobile su njemačke snage 11. avgusta 1904. godine, a 15.000 odvedeno je u pustinju i ostavljeno da umre od gladi.

Južna Afrika preuzela je vlast nad tim područjem 1915. godine.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Pasaga » 11 Jul 2015, 06:22

BEHKO....
Nek ti Britanci pometu najpre ispred svojih vrata......
Trag im smrdi zlom,necovjestvom....
Genocidi,koje su oni inicirali u raznim djelovima svjeta,....traju i danas.....
trajat ce jos godinama.....mozda nikad nece stati.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by laganini » 11 Jul 2015, 07:04

..svaki narod ima svoju evoluciju...nećemo se sad vraćat na osmansko carstvo :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Vladimir RUS » 11 Jul 2015, 10:23

Nije lako biti Srbin, a jos je teze rezolucijama postici neki cilj posto sve te institucije se svakodnevno frljaju sa raznoraznim rezolucijama tako da jos jedino se u FBiH pridodaje paznja o necemu sa cim se javnost u Evropi i svijetu uveliko sprda. :D

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Vladimir RUS » 11 Jul 2015, 10:29

Moze zapad da izglasa rezoluciju o tome da sunce mora da sija svaki dan, ali to znaci samo mrtvo slovo na papiru posto sunce ne sija svaki dan i pokretaci ovih i ovakvih rezolucija osjete to i na svojoj kozi.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Melek » 11 Jul 2015, 10:31

Krokodil Behko wrote:Kao što rekoh, brzo će se to vratiti kao bumerang.

Image
srbin - srbout ?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by KOMESAR » 19 Jul 2015, 12:15

SRBI DANAS SLAVE SVETOG SISOJA:

U narodu je uvriježeno verovanje da na ovaj dan treba obavezno zapaliti svijeću ovom svecu kako bi vam “krenulo u životu”.

Takođe se vjeruje i da nije dobro da najmlađi, čiji je ovaj svetac zaštitnik ignorišu dan onoga koji ih čuva…

Ako na današnji dan pada kiša, obavezno treba pustiti djecu da istrče napolje i dobro pokisnu! U nekim krajevima naše zemlje i do danas je sačuvano vjerovanje da je to voda koju Sveti Sisoje sa neba šalje na njih i da će tako najbolje i najzdravije porasti.

Stariji kažu da je Sveti Sisoje najveći prognitelj svih đavola koji napadaju djecu. Zbog toga se vjeruje da danas djeca mogu ostati napolju i noću, jer svi demoni bježe i kriju se.

Od Sisoja!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by titicha » 19 Jul 2015, 12:49

Biba wrote:Ne bih ja filozofirala je li teško i koliko i zbog čega. Svekom čovjeku je ponekad jako teško, dakle i Srbinu. Pisala sam da znam kako je bilo u Jasenovcu...neću dalje. Radije ću reći da je teško biti čovjek. Imam ja još jednu priču. Priču o ženi Srpkinji.
Moga djeda i brata mu mater je ostavila kad su bili maleni i preudala se. Nije se slagala sa zaovom...Djed je patio, nije mogao jesti. Ta žena Srpkinja ga je savjetovala : "Znam da ti je teško ali jedim neka ti suze padaju u tanjur, ali jedi!"
Moj djed je imao tragedija...Prebolio je i španjolsku gripu ali tugu nije mogao. Umro je od žalosti...ne znam zbog čega je sve bio žalostan, i jedan sin mu je poginuo mlad ali ne u ratu...bio je to nesretan slučaj pod nerazjašnjenim okolnostima...pričalo se i o kletvi...djedov sin je imao priviđenje onoga dana kad je poginuo....Eto moga djeda je ostavila mater a tješila ga srpska majka...
I u selu moga tate je bilo Srba...neko od njih su bili jako dobri mojoj mama. I u selu gdje sam sada mojoj mami su neki bili puno bolji od Hrvata...Teško je biti čovjek, najteže...
Bravo Biba
Ne možeš izabrati tko će ti biti roditelji i hoćeš li se roditi kao srbin,hrvat ili musliman. Niti možeš izabrati koju boju kože ćeš imati.
Ali možeš izabrati kakav ćeš ČOVJEK biti!
Ali mislim da je tema ipak nešta drugo :)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by laganini » 19 Jul 2015, 13:28

..nije nekad bilo lako bit ni njemac... :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Mala_Mu » 19 Jul 2015, 13:31

Poslje svega procitanog ,, zakljucih lako je biti Srbin,nije lako biti Srpski Nacionalista.

Doduse ovo teme u vezi sporta , tu nikome nije lako :oo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by Melek » 19 Jul 2015, 13:33

Pa u principu se dijele na Nacionaliste, Rome i Crnogorce.
Te tri skupine. Nijednima nije lako.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nije lako biti Srbin

Post by rethna » 19 Jul 2015, 13:38

Ovo ti nece oprostiti ako ih ima ovdje
Question everything.

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests