Baraž EURO 2016

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Baraž EURO 2016

Post by storm » 18 Oct 2015, 08:38

Image

Danas izvlačenje parova baraža

Hoće li Zmajevi biti miljenici sreće?



Piše: A. Pašić

Danas će u švicarskom gradu Nyonu biti obavljeno izvlačenje parova baraža za Evropsko prvenstvo koje počinje 10. juna naredne godine u Francuskoj. Fudbalska reprezentacija BiH po treći put u svojoj historiji naći će se u doigravanju za plasman na kontinentalnu smotru. Ovaj put naš nacionalni tim će imati etiketu nositelja i put do prvenstva u Francuskoj će morati tražiti preko reprezentativaca Danske, Republike Irske, Norveške i Slovenije.
Još od trenutka kada smo pobijedili Kipar (3:2) i osigurali baraž, počele su špekulacije i objašnjenja koja bi nam od nabrojanih selekcija najviše odgovarala. Većina građana, ali i sami igrači priželjkuju najviše Sloveniju, koju smo u posljednjoj prijateljskoj utakmici odigranoj 6. februara 2013. godine u Ljubljani pobijedili rezultatom 3:0. Sa druge strane, selektor bh. reprezentacije Mehmed Baždarević ne krije da bi za njega povoljni protivnici bili Republika Irska i Danska, dok Norvešku i Sloveniju ne želi isključivo iz dva razloga.
"Svaka reprezentacija koja se domogla baraža tu nije slučajno, nego posjeduje znanje. Ako bih morao izdvojiti nekog od potencijalnih rivala, onda je to Norveška, koja je možda za nijansu pokazala nešto više od ostalih", objasnio je Baždarević, te dodao: "Slovenija nam po mnogim stvarima odgovara. Blizu je, sličan mentalitet i uvijek smo ih pobjeđivali. Sve nam to ide na ruku, međutim izuzetno poštujem i volim njihovog selektora sa kojim sam proveo puno vremena. Ako se sastanemo morao bih ga eliminisati, pa je moja želja ipak da se sastanemo u Francuskoj", istakao je.

Sa reprezentacijom Norveške smo do sada igrali četiri puta i svaki put je to bilo u kvalifikacijama za evropska prvenstva. Ono što danas Norvežane karakteriše, jeste da imaju najmlađi tim kvalifikacija i ujedno najpopularniji igrač ove reprezentacije je 16-godišnji 'wunderkind' Martin Ödegaard koji nastupa za Real Madrid Castillu. Od iskusnijih igrača vrijedi izdvojiti Nordtveita (Borussia M'Gladbach), Skjelbreda (Hertha) i Tetteya (Norwich).
Irska je put u baraž ispred Škotske izborila zahvaljujući povoljnom rasporedu. Irci su poznati kao izuzetno defanzivno jaka reprezentacija, a u bliskoj historiji do sada je odigran samo jedan susret protiv BiH. To je bilo 26.5.2012. godine u Dublinu, a više razloga za slavlje imala je Irska koja je slavila s minimalnih 1:0 golom Shanea Longa. Uz Longa, među poznatijim i ujedno najboljim igračima ove reprezentacije su Keane, O'Shea, Coleman, McCarthy...
Najveći izazov svakako bi bila Danska, uzimajući u obzir kvalifikacije iz 2004. godine kojih se nerado sjećamo. Tada smo Dance u prvoj utakmici iznenadili na Parken stadionu i slavili rezultatom 2:0, ali onda u posljednjem i ujedno odlučujućem meču kvalifikacija odigrali smo 1:1, što nije bilo dovoljno za plasman na prvenstvo u Portugalu. Najvneća opasnost po gol Begovića predstavljao bi Eriksen, dok je zadnjoj liniji neprikosnoven kapiten Daniel Agger koji je slavu stekao igrajući za Liverpool.
Među potencijalnim protivnicima je i Slovenija, koju je reprezentacija BiH posljednji put pod vodstvom Safeta Sušića porazila rezultatom 3:0. Za najveće 'zvijezde' među izabranicima Srećka Kataneca slove Samir Handanovič, Josip Iličič, Valter Birsa i iskusni Milivoje Novakovič.
Našim momcima će definitivno biti potrebna sreća na današnjem žrijebu parova koji počinje od 11:20 sati, a svečanosti u Nyonu će prisustvovati i selektor Baždarević. Delegaciju N/FS BiH još će činiti potpredsjednik Darko Ljubojević, generalni sekretar Jasmin Baković, te sekretar stručnog štaba Elmir Pilav. Podsjetimo, prve utakmice baraža igraju se između 12. i 14. novembra, a uzvrati između 15. i 17. novembra.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by storm » 18 Oct 2015, 09:10

Mislim, da su Slovenci najbolji izbor... Loše igraju, blizina, poznavanje... Sigurno ogromna podrška na gostovanju... Na svim dosadašnjim tekmama kojima sam bio slo navijači su bili u manjini kad se igralo sa Bosnom :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by greeneyes » 18 Oct 2015, 11:22

storm wrote:Mislim, da su Slovenci najbolji izbor... Loše igraju, blizina, poznavanje... Sigurno ogromna podrška na gostovanju... Na svim dosadašnjim tekmama kojima sam bio slo navijači su bili u manjini kad se igralo sa Bosnom :oo
Šta će, "domaći" smo i tamo i na Bilinom Polju. :D.
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 11:28

Kakve smo sreće, izvući ćemo Portugal
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 11:34

ode slovenija ukrajini. Baksuzi smo, znao sam
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by greeneyes » 18 Oct 2015, 11:36

E jbg. Sad ćemo dobiti najtežeg mogućeg protivnika.
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 11:37

Eto, najteži protivnik.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 12:04

Pola tima im igra u engleskoj premijer ligi

Odbrana: Given (golman), Keogh, O'Shea, Ward, Coleman
Vezni red: McClean, Hendrick, McCarthy, Hoolahan
Napad: Murphy i Walters.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 12:13

Da stvar bude još gora, revanš se igra u Irskoj.


Najnovija vijest sa Klixa:

Mi smo već ispali iz baraža, samo što nam nije javljeno.
UEFA će naštimati da Irci pobijede, da ih Platini malo obešteti za onaj skandalozni prolazak Francuske na SP u utakmici protiv Irske. Šta vas čudi i da se obistini?

Ok, tehnički smo jači i ako odigramo dobro na Bilinom i zabijemo par komada, Irci nek trču ćaći svom, pošto kažu da im je trka glavni adut.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by storm » 18 Oct 2015, 12:27

Ne najbolje :123

Doma ih nakantat... O gore sa stavom... Mi smo bosna ko vam ebe m :bali
Tako to ide... 11 ratnika a ne igrača :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by rethna » 18 Oct 2015, 13:21

Tako :kafa nisam se dzaba molio,sad se pokazite zmajevi i zasluzite to ebeno mjesto
Question everything.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by Pasaga » 18 Oct 2015, 16:02

storm wrote:Ne najbolje :123

Doma ih nakantat... O gore sa stavom... Mi smo bosna ko vam ebe m :bali
Tako to ide... 11 ratnika a ne igrača :ok


...sve sto mozes danas,ne ostavljaj za sutra.... :djed

....u Dablinu ukopat bunker......bodljikavu zicu.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

b@jric
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 274
Joined: 08 Apr 2015, 23:33
Location: ⚜ Republika BiH ⚜
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by b@jric » 18 Oct 2015, 16:20

Bice teška utakmice ali vjerujem u naše igrače da mogu dobiti kod kuce i izvuci nerjeseno u gostima :)
⚜ ⚜ Ne prihvatam himnu i zastavu koje mi je dejton dao, jer dejton mi je uzeo srce a dao zamišljene granice!!
Hoću ljiljane zlatne i zemlju tisućljetnu i hoću balkan na kojem heroji nisu ratni zločinci!! ⚜ ⚜

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by Pasaga » 18 Oct 2015, 16:26

b@jric wrote:Bice teška utakmice ali vjerujem u naše igrače da mogu dobiti kod kuce i izvuci nerjeseno u gostima :)
..u pobjedu kod kuce,nebih smjeo sumnjati...
inace,nemaju radi cega ici tamo...
...nek odmah predaju mec...... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26712
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14769 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: Baraž EURO 2016

Post by Veca » 18 Oct 2015, 16:28

rethna wrote:Tako :kafa nisam se dzaba molio,sad se pokazite zmajevi i zasluzite to ebeno mjesto

:ok
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by greeneyes » 18 Oct 2015, 16:45

Kak'i su da su, nisu bolji do Velsa. Kao i svaka otočka ekipa/repka fizički su vrh vrhova i Baždarević će morati poraditi s našim igračima i pripremiti ih fizički što bolje, jer i sami smos vjesni da fizička sprema naših igrača nije još uvijek na visokom nivou, iako je bolja no prije koji mjesec. Naravno, ja lično ne sumnjam u prolaz samo ako ozbiljno shvate ovaj dvomeč i ako fizički budu na visokom nivou, tehnički smo svakako jači od njih, kao i poimenično. Džekson će biti tu, imaš dva-tri rezervna napadača koji mogu kao djokeri riješiti tekmu. Pjanić je svakako na vrhuncu i očekujem da će zadržati ovako visok nivo igara. Hajmo Bosno i Hercegovino! :bih3
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by storm » 18 Oct 2015, 18:10

Image

još ostali parovi....

ja vidim prolaz ( barem želje sad :oo )
slovenije, bosne, švedske i norveške

mada slovenci jako teško mogu dobiti ukrajinu, ali su ih već izbacivali u baražu sa ševčenkom na čelu

Maestro Ibra bi trebao riješiti dance

a norvežani su u tekmama sa hrvatskom i italijom pokazali, da mogu s jakima, što mađari svakako nisu
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by Mala_Mu » 18 Oct 2015, 21:45

O'Neill strahuje od Džeke: BiH je sa Edinom mnogo jača

Selektor Irske Martin O'Neill je za britanske medije govorio o dvomeču sa Bosnom i Hercegovinom, koji će dati putnika na Evropsko prvenstvo.



O'Neill je istakao da je prednost njegove reprezentacije to što se revanš igra u Dublinu, ali je svjestan da će biti teško izbaciti BiH.

Osim toga, irskog selektora je strah i da Edin Džeko ne bude novi Robert Lewandowski, koji je prije nekoliko dana bio nerješiva enigma za defanzivce ove otočke selekcije.

"BiH će do utakmice s nama vjerovatno biti jača za Edina Džeku, a on je odličan napadač. Osim njega, tu su još neki veoma kvalitetni igrači na koje trebamo obratiti pažnju", rekao je O'Neill.

Selektor Irske je još dodao i to da je samopouzdanje u taboru njegove selekcije poraslo nakon velike pobjede nad Njemačkom (1:0).

Prvi meč Bosne i Hercegovine i Irske igra se 13. novembra u Zenici, s početkom u 20:45.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by Hannibal » 18 Oct 2015, 21:47

Ne znam sta oneal ima da strahuje od bosne, nek se on drzi kosarke...
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Baraž EURO 2016

Post by Podrinjac » 18 Oct 2015, 21:57

Nas svaka ekipa koja vise trci i koja je brza moze pobjediti. Vidjeli smo protiv Kipra koliko smo se napatili. Jedina nam je sansa sto im nece igrati neki vazni igraci

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests