Kako stojite s matematikom?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Kako stojite s matematikom?

ne znam ništa
10
15%
poznajem četiri osnovne tablice
4
6%
samo sabiranje
1
2%
samo sabiranje i oduzimanje
3
5%
sabiranje, oduzimanje i množenje
8
12%
snalazim se s negativnim brojevima
2
3%
rješavam zagrade
2
3%
rješavam razlomke
2
3%
rješavam jednačine
3
5%
rješavam jednačine sa više nepoznatih
14
21%
derem kvantnu fiziku
3
5%
rješavam matematičke probleme za novac
2
3%
pametniji sam od Tesle
12
18%
 
Total votes: 66

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Kako stojite s matematikom?

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 10:03

Matematika nije bauk...... kažu smorovi :D.

Odmah da kažem, što se mene tiče, a u vezi matematike, mislim da je tu nešto vanzemaljskog porijekla, ili ja ili dotična, pa nemamo nikakvih dodirnih tačaka, čak ni u geometrijskim teorijama :haha

Vječito navlačenje na ostalim predmetima, da bi se pokrili minusi na matematici i fizici.
Npr 5 iz historije, geografije i SH jezika, da se poprave (poklonjene) trojke iz fizike i matematike. :why

A haj' pošteno recite, da li vam je ikada zatrebalo poznavanje jednačina u životu? :lupa

Ne sjećam se da sam ikada valjano ovladao tablicom dijeljenja, pa mi nije jasno, kako sam uopšte mogao završiti srednju školu, a tražili su se i sistemi jednačina i sl. A sve kažemo, kako je nekad škola bila bolja i jača i djeca bila pametnija :plavi

Koje računske operacije vi poznajete without digitron? :)
Ok, sabiranje "sa crtom" ali oduzimanje lii nedaj bože dijeljenje?

Jeste li ikada u životu, imali priliku riješiti neku jednačinu ili ne lezi vraže, sisteme jednačina, a čini mi se da postoje i iste takve NEjednačine?

Išli na ona grebatorska takmičenja iz tih oblasti?
Ja vala nisam. :hihi Išao sam samo na likovno takmičenje, to jeste, ne ja nego moj likovni rad, mada ga nisam ja uradio nego mi brat "pomogao", ali oni to nisu znali :haha
Nisam išao čak ni na takmičenje iz historije, jer me je mrzio nastavnik. Rekao sam da je neki lik iz partizana (ne sjećam se sad koji) bio u španskom građanskom ratu, a on meni kaže da nije i ismijao me pred cijelim razredom. Sutradan, donesem ja neku "stručnu" partizansku knjigu, sve sa slikama i poturim mu pod nos.

Šta će on meni koje pm predavati historiju, kad ne zna od usta do nosa :bije

Ali nije tema o tim doživljajima, nego o matematici, a i anketa je :ideja

Izvolite, možete glasati za dvije opcije :D
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Julia-Klara » 12 May 2015, 10:08

matematika :sok
covjece , ja pala godinu radi iste
doduse,ne sto nisam znala, ali kad bih vidjela profesora noge bi mi se oduzele, pa ni beknut nisam znala, a kamoli rjesavat jednacine
uzimala sam privatno casove, covjek se za glavu hvatao jer mu nije bilo jasno kako imam jedinicu :cudi

kao sto rekoh ponavljac :D ali matematikom se sasvim dobro sluzim (osnovne operacije, ove 4 jel)
i da, dobro si sa ovim pitanje-sta nam je trebalo sve ono?
koji ce mi djavo logaritmi :grana
geometrija hajd, vise sam je voljela, bila je kretivnija , ali ostalo :kuku dvije table ispises da uradis jedan zadatak
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Julia-Klara » 12 May 2015, 10:08

odabrala "ne znam nista", i "poznajem 4" :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Biba » 12 May 2015, 10:15

Hoće bit neskromno od mene ako kažem da sam na testu nepoznatih matematičkih zadataka jedina sve točno riješila (To je bilo davno) :ovaj Naravno psihologinja nije vjerovala da je to moj test jer sam uvijek šutjela...pa je rezultate pripisala mojoj prijateljici...poslije mi se ispričala žena...Donedavno sam mogla napamet dijeliti višeznamenkaste brojeve dvoznamenkastim...Inače pamtim besmislene brojeve ..a imena ljudi teško....Znam i negativne brojeve i više računskih radnji ...razlomke, zajedničke nazivnike ...Ja sam prirodnjak...nisam bila dobra u riječima ni rječita...Moja baba je bila matematičarka...a s mamine strane su društvenjaci...nisam u povijesti nikad bila dobra... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Maja » 12 May 2015, 10:22

Dok sam se školovala rasturala sam matematiku. Tata bio profesor ISTE :oo
Tjerao me da učim napamet, kad je pred zagradom manje, u zagradi se mijenja stanje, kad je pred zagradom više, zagrada se briše :oo
Jedina slaba tačka mi je bila geometrija koju sam uvijek prezirala iz dna duše.
A sad....sad ne znam ništa osim razlomaka. Sve sam zaboravila. Ustvari, dovoljno bi mi bilo da me neko samo podsjeti ali eto nisam imala prilike.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Julia-Klara » 12 May 2015, 10:26

kod mene svjedocanstvo (moracu ga uslikat)

sh-hs 5
engleski 5
marksisam 5
(haman) muzicko 5
i onda do dna sve
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

:valja :plavi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by storm » 12 May 2015, 10:33

Volim samo geometriju... Ona mi i sad koristi, ostalo mi je dosadno bilo... I pogađate... Ničemu mi sad ne koristi to ostalo :123
Izuzetak je procentni racun... A i to radi Excell... Koji me btw nisu naučili u skoli koristiti nego sam sam morao :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 10:33

I ja sam išao na produžnu zbog jednačina :why

Ustvari, dovoljno bi mi bilo da me neko samo podsjeti ali eto nisam imala prilike.
Samo da znam pisati razlomke s ovim hepekom, baš bih te čekirao.

:misli

Zapravo, prethodno bih morao znati postaviti zadatak.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Biba » 12 May 2015, 11:02

Voljela sam matematiku od prvog dana a i sada.Šuteći sam svojoj učiteljici uvijek prva nosila svoju tekicu...obožavala sam matku :pusi :tjesi usudim se reći i da u geometriji i crtanju nitko nije bio bolji ...ali to je sve bilo nekad...ne znam sada....
Last edited by Biba on 12 May 2015, 11:03, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Julia-Klara » 12 May 2015, 11:03

storm wrote:Volim samo geometriju... Ona mi i sad koristi, ostalo mi je dosadno bilo... I pogađate... Ničemu mi sad ne koristi to ostalo :123
Izuzetak je procentni racun... A i to radi Excell... Koji me btw nisu naučili u skoli koristiti nego sam sam morao :kafa
znas sta,bratac?
ti meni iz dana u dan sve vise i vise licis na mene
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by supersonic » 12 May 2015, 11:06

pa eto znam rijesiti jednacinu sa dvije nepoznate :hihi
Are u player or pretender..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by storm » 12 May 2015, 11:07

Julia-Klara wrote:
storm wrote:Volim samo geometriju... Ona mi i sad koristi, ostalo mi je dosadno bilo... I pogađate... Ničemu mi sad ne koristi to ostalo :123
Izuzetak je procentni racun... A i to radi Excell... Koji me btw nisu naučili u skoli koristiti nego sam sam morao :kafa
znas sta,bratac?
ti meni iz dana u dan sve vise i vise licis na mene
Sister :oo
:pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 11:54

Biba wrote:Voljela sam matematiku od prvog dana a i sada.Šuteći sam svojoj učiteljici uvijek prva nosila svoju tekicu...obožavala sam matku :pusi :tjesi usudim se reći i da u geometriji i crtanju nitko nije bio bolji ...ali to je sve bilo nekad...ne znam sada....

Kladim se, da su te mnogi mrzili zbog toga.
Dasam išao s tobom u razred, garantovano ti ne bih nikad pomogao na času fizičkog. ;)
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by vila » 12 May 2015, 12:37

Totalni antitalent za matematiku
Bas dibidus
jedino volim brojat lovu,,e tu me nitko ne moze zajebat
Ni tu ne volin negativne brojeve
u skoli sam imala ili dvojku ili trojku ali i to jedva i
valjda zbog drugih ocjena,,,vecinom petice
u srednjoj mi matematku predavala razrednica koja mi je bila i zemljakinja
i znala je da erama matematka treba tocno onoliko koliko im je prirodno usađeno, :valja

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Julia-Klara » 12 May 2015, 12:37

:ok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Biba » 12 May 2015, 12:42

Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:Voljela sam matematiku od prvog dana a i sada.Šuteći sam svojoj učiteljici uvijek prva nosila svoju tekicu...obožavala sam matku :pusi :tjesi usudim se reći i da u geometriji i crtanju nitko nije bio bolji ...ali to je sve bilo nekad...ne znam sada....

Kladim se, da su te mnogi mrzili zbog toga.
Dasam išao s tobom u razred, garantovano ti ne bih nikad pomogao na času fizičkog. ;)
:ok Pogodio si!Najvise su me mrzili zbog tehnickog crtanja...e danas smo pricali o fiskulturi..ma bila sam ko mali zmaj....pola godine nisam radila tjelesni zbog kraljeznice....nastavila sam a uvijek smo imali grozne prrofesorice...nijedan momak nije mogao vise trbusnjaka napraviti....majke mi....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Krokodil Behko » 12 May 2015, 12:45

Biba wrote:
Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:Voljela sam matematiku od prvog dana a i sada.Šuteći sam svojoj učiteljici uvijek prva nosila svoju tekicu...obožavala sam matku :pusi :tjesi usudim se reći i da u geometriji i crtanju nitko nije bio bolji ...ali to je sve bilo nekad...ne znam sada....

Kladim se, da su te mnogi mrzili zbog toga.
Dasam išao s tobom u razred, garantovano ti ne bih nikad pomogao na času fizičkog. ;)
:ok Pogodio si!Najvise su me mrzili zbog tehnickog crtanja...e danas smo pricali o fiskulturi..ma bila sam ko mali zmaj....pola godine nisam radila tjelesni zbog kraljeznice....nastavila sam a uvijek smo imali grozne prrofesorice...nijedan momak nije mogao vise trbusnjaka napraviti....majke mi....

Ma dobro eto, čovjek s godinama bude razumniji, pa bih ti sad možda i pomogao oko fiskulture, to jeste ti meni, kad si već toliko gipka i mobilna :D.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Biba » 12 May 2015, 12:57

Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:
Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:Voljela sam matematiku od prvog dana a i sada.Šuteći sam svojoj učiteljici uvijek prva nosila svoju tekicu...obožavala sam matku :pusi :tjesi usudim se reći i da u geometriji i crtanju nitko nije bio bolji ...ali to je sve bilo nekad...ne znam sada....

Kladim se, da su te mnogi mrzili zbog toga.
Dasam išao s tobom u razred, garantovano ti ne bih nikad pomogao na času fizičkog. ;)
:ok Pogodio si!Najvise su me mrzili zbog tehnickog crtanja...e danas smo pricali o fiskulturi..ma bila sam ko mali zmaj....pola godine nisam radila tjelesni zbog kraljeznice....nastavila sam a uvijek smo imali grozne prrofesorice...nijedan momak nije mogao vise trbusnjaka napraviti....majke mi....

Ma dobro eto, čovjek s godinama bude razumniji, pa bih ti sad možda i pomogao oko fiskulture, to jeste ti meni, kad si već toliko gipka i mobilna :D.
:plavi Ma ponekad jesam i hitra i gipka ...ali imam malo i problema sa zglobovima....oduvijek...a najviss s niskom tlakom.... :hihi ...bila je jedna vjezba koju nitko osim mene, pa ni praofa nije mogao napraviti....smijaonse ko šašav...majke mi :pusi ...al malo sam se i zdebelila pa teska... :rumenko
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by laganini » 12 May 2015, 20:33

.....volim matematiku .....zanimljivo da sam je zavolio dosta kssno na faksu....a kako sam imao troje dice tako da sam znanje redovno obnavlja kroz repeticije...i to s gustom...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kako stojite s matematikom?

Post by Podrinjac » 13 May 2015, 23:24

Krokodil Behko wrote:Matematika nije bauk...... kažu smorovi :D.

Odmah da kažem, što se mene tiče, a u vezi matematike, mislim da je tu nešto vanzemaljskog porijekla, ili ja ili dotična, pa nemamo nikakvih dodirnih tačaka, čak ni u geometrijskim teorijama :haha

Vječito navlačenje na ostalim predmetima, da bi se pokrili minusi na matematici i fizici.
Npr 5 iz historije, geografije i SH jezika, da se poprave (poklonjene) trojke iz fizike i matematike. :why

A haj' pošteno recite, da li vam je ikada zatrebalo poznavanje jednačina u životu? :lupa

Ne sjećam se da sam ikada valjano ovladao tablicom dijeljenja, pa mi nije jasno, kako sam uopšte mogao završiti srednju školu, a tražili su se i sistemi jednačina i sl. A sve kažemo, kako je nekad škola bila bolja i jača i djeca bila pametnija :plavi

Koje računske operacije vi poznajete without digitron? :)
Ok, sabiranje "sa crtom" ali oduzimanje lii nedaj bože dijeljenje?

Jeste li ikada u životu, imali priliku riješiti neku jednačinu ili ne lezi vraže, sisteme jednačina, a čini mi se da postoje i iste takve NEjednačine?

Išli na ona grebatorska takmičenja iz tih oblasti?
Ja vala nisam. :hihi Išao sam samo na likovno takmičenje, to jeste, ne ja nego moj likovni rad, mada ga nisam ja uradio nego mi brat "pomogao", ali oni to nisu znali :haha
Nisam išao čak ni na takmičenje iz historije, jer me je mrzio nastavnik. Rekao sam da je neki lik iz partizana (ne sjećam se sad koji) bio u španskom građanskom ratu, a on meni kaže da nije i ismijao me pred cijelim razredom. Sutradan, donesem ja neku "stručnu" partizansku knjigu, sve sa slikama i poturim mu pod nos.

Šta će on meni koje pm predavati historiju, kad ne zna od usta do nosa :bije

Ali nije tema o tim doživljajima, nego o matematici, a i anketa je :ideja

Izvolite, možete glasati za dvije opcije :D
Jarane, i ja sam tako mislio da mi nikada neće jednačine i sistemi jednačina trebati u životu. ALi kada sam pošao na faks vidio sam da su itekako potrebne. Mislio sam da mi ni integrali, ni limesi, ni faktorijeli neće trebati, ali treba. Spomenut ću ti Mehaniku, Automatsko upravljanje, Termodinamiku i Mehaniku fluida.

Inače sam OK sa matematikom. Jbg, mašinstvo je fakultet koji ne može bez matematike.
Možda ću vam biti lud, ali matematika je oblast koja nije teška uopšte. Potrebno je samo ovladati vještinom i uključiti mozak, i svakodnevno vježbati. Ako se ne uključi mozak, vježbanje u uzaludno. Još ću reći da se matematika ne može 100 % naučiti. Koliko god da si matematičar, postojat će neki zadaci koji će ti zadati glavobolje. Ja sam inače osoba koja jako mrzi štreberske predmete. Recimo, ja sam historiju i bosanski jezik jedva prolazio u srednjoj, jednostvano bilo mi ih mrsko učiti. Ja u životu nijednu lektiru do kraja nisam pročitao, ne privlači me to uopšte.

Ja nisam neki matematičar, niti sam ti i rekao. Daleko sam ja od matematičara, ali osnove znam dobro. Kao recimo, rješavanje diferencijalnih jednačina, sistemi jednačina, limese, integrale itd.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests