New primitives & TL nadrealista

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gdje je danas i šta radi ekipa "Top lista Nadrealista"

Post by laganini » 27 Nov 2014, 09:16

kad se sijetim da sam lovio emisije još na radiu..subot mislim da je bilo .....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Elfudin
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 629
Joined: 19 Nov 2014, 22:54
Location: Rajvosa
Contact:
Status: Offline

Re: Gdje je danas i šta radi ekipa "Top lista Nadrealista"

Post by Elfudin » 27 Nov 2014, 16:19

Nele meni bio jedino smjesan u ulozi zene jer je nakav nametljiv :plavi :plavi
Horde Zla 1987

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: New primitives & TL nadrealista

Post by Lebowski » 18 Jan 2015, 23:45

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

OBN izazvao gnjev javnosti: Ljudi se takmiče u siromaštvu

Post by Lebowski » 12 Feb 2015, 14:28

Image
Otvoreno pismo povodom ove emisije, koja je koncipirana kao svojevrstan reality show, upućeno je OBN-u, STECO Centru koji proizvodi kuće, suprugama ambasadora koje su podržale emisiju, te Regulatornoj agenciji za komunikacije BiH, Instituciji ombudsmana za ljudska prava, OSCE-u, načelnicima općina i socijalnim ustanovama u općinama Vareš, Istočno Novo Sarajevo i Čapljina

Na stranici change.org pokrenuta je peticija protiv nove OBN-ove emisije 'Dom je sreća najveća' u kojoj će gledatelji odabrati tri porodice koje će dobiti montažne kuće. Po jednu kuću u Varešu, Istočnom Novom Sarajevu i Čapljini OBN će dodijeliti porodicama koje od gledatelja dobiju najviše glasova, odnosno koje pokažu da su najsiromašnije.

U tri emisije OBN predstavlja po deset porodica koje su aplicirale za kuće u tri bh. općine, a kako najavljuju, 15 porodica će ući u uži krug.

Otvoreno pismo objavljeno uz peticiju objavljujemo u cjelosti:


Televizija OBN, STECO centar, supruge ambasadora u BiH, Regulatorna agencija za komunikacije BiH, Institucija ombudsmana za ljudska prava Bosne i Hercegovine, OSCE predstavnica za slobodu medija, gledateljstvo i sponzori televizije OBN, načelnici općina/opština i zaposleni u socijanim ustanovama u općinama/opštinama Vareš, Istočno Novo Sarajevo i Čapljina.

Obraćamo vam se u vezi tzv. humanitarne emisije „Dom je sreća najveća“ koja se na najbrutalniji način poigrava sa dostojanstvom bosanskohercegovačkih porodica koje žive u najtežim socijalnim uslovima u BiH. Koncept emisije u kojem se siromašne porodice takmiče da dokažu koja je najbjednija kako bi dobile montažnu kuću je izvan svakog prihvatljivog poimanja poštivanja ljudskog dostojanstva koji je u srži svih dokumenata o ljudskim pravima uključujući i Ustav BiH.

Svjesne/i smo da TV kuće trebaju popuniti svoj program nečim, ali da li je to nešto ponižavanje ljudi i vrijeđanje njihovog dostojanstva? Postoji bezbroj načina da se pomogne ljudima i da se njihovo dostojanstvo sačuva, da se o tome snimi emisija i u isto vrijeme da se osigura gledanost te emisije, a i da se osigura promocija proizvođača montažnih kuća. Može se ljudima pomoći i tako što umjesto troškova za telefonski poziv taj novac preusmjeri direktno prema pomoći ljudima u potrebi, a sigurne/i smo da će se i gledatelji/ce osjećati korisnijima i zadovoljnijim. Također, umjesto što socijalni radnici/e i načelnici/e izabranih općina troše svoje radno vrijeme u razmišljanju koga nominovati da učestvuje u TV emisiji, možda bi mogli bolje raditi svoj posao i provjeriti prazne stanove u vlasništvu općina i dodijeliti ih ovim porodicama? Poštovane supruge ambasadora u BiH, postoji toliko drugih akcija pomoći koje ne vrijeđaju ljudsko dostojanstvo a kojima bi vaša podrška bila od velikog značaja....

Shvatamo da se ovo može doživjeti kao moralna pridika nekih tamo relativno ekonomsko i socijalno zbrinutih osoba i da su ove porodice, zato što ne vide drugi način kako da riješe svoj status, pristale na ovaj vid poniženja. Ali, da li im je pružena neka druga opcija i da li se ovaj pristanak stvarno može računati stvarnim pristankom za učešćem u ovakvoj emisiji, ili su ovo očajni potezi ljudi dovedenih na rub egzistencije. Imamo li mi moralno pravo na zabavu i gledanje njihove patnje?

Pozivamo sve vas pomenute, kao i sve građane i građanke Bosne i Hercegovine da se udružimo i nađemo načine da pomognemo ljudima u stanju ekonomske i socijalne potrebe, bez ikakve eksploatacije njihove patnje.

Pozivamo odgovorne kreatore, sponzore i simpatizere emisije "Dom je sreća najveća" na OBN televiziji, na obustavu iste, te se ovom prilikom obraćamo građanima i građankama BiH, kako bismo pomogli socijalno ugroženim

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: OBN izazvao gnjev javnosti: Ljudi se takmiče u siromaštv

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2015, 15:53

[ytube][/ytube]
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: OBN izazvao gnjev javnosti: Ljudi se takmiče u siromaštv

Post by Lebowski » 12 Feb 2015, 21:58

Kako će se tek osjećati izigrano i poniženo ljudi koji se pojave ovdje a ne dobiju kuću ili neku pomoć.. OBN će vjeovatno i zaraditi na njima.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: New primitives & TL nadrealista

Post by Maja » 07 Jul 2015, 01:45

[ytube][/ytube]

0:31 šešir i 2:01 hod :D.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: New primitives & TL nadrealista

Post by Konsultant » 09 Jul 2015, 16:38

Maja wrote:[ytube][/ytube]

0:31 šešir i 2:01 hod :D.
:plavi Jedan od top 5 najboljih skeceva nadrealista. Svaki sekund je neki jedinstveni biser.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcima"

Post by Mala_Mu » 22 May 2016, 01:10

Povratak Nadrealista: Zenit Đozić u Sarajevu otvara centar posvećen "novim primitivcima"

Image

Zenit Đozić, glumac, humorista, TV producent, te nekadašnji bubnjar sarajevske grupe "Zabranjeno pušenje" i jedan od idejnih tvoraca pokreta Novi primitivizam u razgovoru za Klix.ba otkriva kako u planu ima otvaranje centra u Sarajevu posvećenom Novom primitivizmu, subkulturnom pokretu koji je obilježio Sarajevo osamdesetih.

Zenit Đozić je bio jedan od idejnih tvoraca pokreta Novi primitivizam, zajedno sa Neletom Karajlićem, Sejom Sexonom, Elvisom J. Kurtovichem, bubnjar benda Zabranjeno pušenje, kao i član popularne Top lista Nadrealista, humoristične serije aktuelne osamdesetih i devedesetih godina u BiH.

Nadrealisti su djelovali kroz svoje karakteristične skeč formate, a bavili su se političkom i društvenom satirom, secirajući i ismijavajući pojave u tadašnjem, jugoslovenskom društvu, naročito u BiH krajem osamdesetih i tokom devedesetih godina. Serija je na teritoriji čitave Jugoslavije poprimila kultni status, a brojni skečevi i fore Nadrealista žive i aktuelni su i danas.

Novi primitivizam mnogi smatraju jugoslavenskim odgovorom na britansku punk kulturu i new wave scenu, a izraz novog primitivizma se manifestirao prvenstveno kroz karakterističan humor i prikaz duha "obične raje" iz sarajevskih mahala i underground krugova.

Zenit Đozić danas živi u Sarajevu gdje se posvetio porodičnom životu. U razgovoru za Klix.ba se prisjeća davnih vremena i otkriva kako u planu ima veliku izložbu i projekat posvećen novom primitivizmu. Želja mu je da u Sarajevu napravi centar posvećen pokretu New primitives, a u posljednjih osam mjeseci aktivno radi na tome.

"New primitives" kao autentični sarajevski proizvod


"Ja sam opsjednut idejom da zaista skupimo sve stvari koje smo dosad radili. Pojavljivali smo se u različitim medijima - na radiju, televiziji, te producirali ogromnu količinu materijala, tako da imamo jako puno slika, umjetničkih radova, fotografija... Želim da okupim sve te radove i da se zajedno sa tim materijalima - emisijama i intervjuima stvori jedan pregled svega toga šta smo mi radili", govori Zenit.


Image

Sličan je projekat, putujuća izložba pod nazivom "Novi primitivizam za početnike" bio organiziran 2013. godine, a obišla je Beograd, Tuzlu, Sarajevo, Zagreb, Novi Sad, Banju Luku i Ljubljanu. Zenit ističe kako bi volio da njegov projekat bude obimniji i potpuniji.

Dodaje kako se dosta stranaca zanima za ovu temu, te svoje akademske radove posvećuju upravo ovom periodu. Nedavno je dao intervjue za autore iz Amerike i Poljske koji su pisali dvije doktorske disertacije o novom primitivizmu. Spominje i Pavla Levija sa Stanforda koji je napisao svoju doktorsku disertaciju o novom primitivizmu, a tu su radovi sa Bolonje, sa Kanadskog univerziteta....

Zenit pojašnjava kako mu je želja da napravi stalnu postavku koja će imati turneju po Evropi. Pilot izložbu bi volio organizirati u Cirihu, gdje su u toku pregovori sa nekim ljudima, a nakon toga u Pragu. Plan je da se tokom turneje po Evropi skuplja novac za centar posvećen novom primitivizmu i Nadrealistima koji bi se trebao nalaziti u Sarajevu, u prostoru Crvenog krsta, na prostoru nekadašnjeg kina Sutjeska.

"U tom kinu je praktično i nastao dio novoprimitivnog pokreta. Vjerujem da bi ta stalna postavka mogla biti turistička atrakcija i samoodrživi projekat, Centar bi bio multimedijalnog karaktera, prostor gdje bismo mogli da radimo sve naše stvari koje smo dosad radili - koncerte, izložbe, predstave, seminare... To bi bio naš, sarajevski pečat raje koja su toliko dala ovom gradu", kaže Zenit i dodaje kako ostaje da se vidi kako će se ponašati gradske strukture i da li će ih podržati u tome. Dodaje kako dosta ljudi želi da pomogne projektu iz patriotskih razloga, te imaju veliku podršku ne samo u BiH, nego i vani.


Image

Govoreći o značaju novog primitivizma, Zenit ističe kako je to bio jedan originalni kulturni pokret čiji se utjecaj ogledao u tome što je bio u stanju da mijenja perspektive ljudi i načine na koji su posmatrali društvo i svijet.

"U pitanju je jedna od rijetkih originalnih bosanskih, sarajevskih stvari, naš kulturni identitet i ono što ćemo ponijeti u Evropu. Ja to želim to okupim, ojačam, da se na taj način predstavimo Evropi i dobijemo mjesto koje zaslužujemo. Obilježili smo osamdesete i devedesete godine, a pojedine generacije i danas odrastaju na tome. Vjerujem da pred nama postoji jedna budućnost i da mnogi autori koji su bili dio te priče nisu završili i rekli svoje posljednje stvari, te imaju još puno toga lijepog da kažu", kaže Zenit i dodaje kako je danas aktivno jako puno ljudi ljudi koji se ne deklariraju kao novi primitivci, ali je očito da je u njihovom radi bio ogroman utjecaj ovog pokreta, te su svojevrsni nasljednici new primitivesa.

Nadrealisti žive i danas


Zenit Đozić je u posljednjih nekoliko dana u Hercegovini radio na snimanju novog spota Zabranjenog pušenja za pjesmu "Klasa optimist", a kaže kako ga je snimanje podsjetilo na snimanje Top liste nadrealista.

"Zezancija, improvizacija, blesavština i pozitivna atmosfera. Ja volim to, uživam u tome. Sa Sulom sam i počeo svoju karijeru, on i ja smo krenuli zajedno i uvijek mi je drago da mogu da mu pomognem", kaže Zenit.

Prisjeća se perioda u kojem su nastali Nadrealisti i utjecaja koji su izvršili na društvo tada i danas.

[ytube][/ytube]

"Radili smo u različitim medijima - na televiziji, radiju, u pozorištu, rock'n'rollu i to nas čini jedinstvenim, nismo bili samo obična popularna humoristična emisija, nego i više od toga. Istovremeno smo imali najpopularniji rock bend i najpopularniju emisiju. Naša generacija je imala ogromnu privilegiju da smo uspjeli da mijenjamo svoju okolinu i da utječemo na nju, te da ugradimo nešto svoje i to je nešto što me stvarno ispunjava", kaže Zenit.

Krajem mjeseca putuje na arhitektonsko bijenale u Veneciji, gdje je pozvan da predstavi skečeve Nadrealista u kojima su se bavili pomjeranjem granica. U jednom skeču su prikazali granicu koja se uspostavlja kroz Sarajevo, u drugom je to bila ona koja se uspostavlja kroz Evropu, koja je zaštićena i okružena bodljikavom žicom, dok u jednom skeču ta granica prolazi kroz stan porodice, na jednom mikro, ljudskom nivou.

"Činjenice da naši skečevi i dan danas žive govori o tome kako su u pitanju evropske teme. Naša predviđanja, opservacije, pogled u budućnost, kao neka vrsta izvidnice u budućnost su bile jako značajne za ljude. Ljudima smo uspjeli da otvorimo neke nove uglove gledanja na stvarnost, perspektive koje oni dotad nisu primjećivali. Naši skečevi su bili određeno upozorenje na ugao gledanja na život i to je ono što je neka naša zasluga", kaže Zenit.

[ytube][/ytube]


Najveći značaj Nadrealista bio je upravo u kolektivu


Zenit ističe kako je njegov rad uvijek bio vezan za rad kolektiva, te kako se najveća vrijednost ogleda upravo u tome što su bili stvarna grupa ljudi koja se nadopunjavala.

"Nismo mi nikakva organizirana, nego spontana grupa. Ljudi imaju svoj ego, ali ono što je jasno jeste da smo najveće domete imali upravo kao kolektiv, što je logično. Čovjek je otišao na Mjesec kao dio tima, a ne kao sam, individualac. Nadrealisti su bili značajni baš zbog toga što smo bili jedan tim, grupa, a u toj grupi je bilo različitih ljudi, talenata, kapaciteta, backgrounda i svi su davali nešto svoje", kaže Zenit.

[ytube][/ytube]

Dodaje kako ne spada u skupinu ljudi koji idealiziraju prošlost i vjeruju kako su stvari nekad bile bolje, budući da svako vrijeme sa sobom nosi i dobre i loše stvari.

"Ne mislim kako je nekad bilo sve fantastično, a danas je sve katastrofalno. Mislim da je prije bilo dosta stvari koje su bile divne, ali je naravno bilo i dosta stvari koje su bile loše, baš kao i danas. Naš koncept života je bio takav da smo se koncentrisali na te dobre stvari, a da smo i njih isticali i o njima govorili. Uspijevali smo da kod ljudi očistimo te neke negativne strane i pojačamo pozitivne. Na taj smo način stvarali dobru situaciju."

Ističe kako mu nije namjera da kritikuje novo vrijeme, tehnologiju i društvene mreže, no pojašnjava kako je npr. Facebook ljudima dozvolio da se mogu sakriti iza njega.

"Ljudi na Facebooku mogu da budu ono što nisu, a u stvarnom životu čovjek mora da dostigne da bude to što jeste. Ta realističnost ono što možda danas nedostaje, iako vjerovatno postoje neki drugi prostori gdje čovjek može da se izrazi. Nisam fatalista koji hvali prošlost, ali ne dozvoljavam da se minimiziraju te određene kvalitete koje smo mi imali u životu. Činjenica je da smo mi jako lijepo živjeli sa vrlo malo para i sa vrlo malo uslova, mi smo stvarali uslove i to je bilo lijepo", kazao je Đozić.

Image

U razgovoru za Klix.ba je komentarisao i knjigu "Fajront u Sarajevu", autora Neleta Karajlića, jednog od idejnih tvoraca new primitivesa, Zabranjenog pušenja i Nadrealista. Kaže kako se iz Neletove knjige može vidjeti u kolikoj je mjeri bio oslonjen na ostatak grupe. U knjizi je, navodi, Nele vrlo dobro opisano sve ono što su kao grupa radili, dok je dio u kojem opisuje svoje novo viđenje svijeta nazvao "prilično tanjušnim".

"Nele je puno bolje funkcionirao u grupi nego sad, sam. Imamo njegovu knjigu pa to možemo da vidimo. Nele je bio jako značajan za Top listu nadrealista i možda najznačajniji čovjek, ali smatram kako je on u svojim izjavama neopravdano podcijenio doprinos drugih ljudi", kazao je Đozić i dodao kako smatra da je to dio njegovog psihološkog stanja u kojem se trenutno nalazi.

"Ne znam zašto mu to treba, nikad nije bio takav. Meni je jednom rekao da Zabranjeno pušenje ne može postojati bez njega, pa je evo opstalo, postoji. Emir Kusturica također svira bez njega i ja mislim da je to možda trenutak u kojem on treba da razmisli o sebi."

klix.ba

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by storm » 22 May 2016, 08:03

Jedan kult... Treba to djeci puštati, da malo uhvate tog duha..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Nole » 22 May 2016, 08:59

storm wrote:Jedan kult... Treba to djeci puštati, da malo uhvate tog duha..
Definitivno su deo moje mladosti. Sve su imali dobro i skečeve i pesme...šteta što nisu više zajedno. Nele se trudi sam ali to nije ni blizu onog šta su bili kao tim.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Pasaga » 22 May 2016, 09:01

Nole wrote:
storm wrote:Jedan kult... Treba to djeci puštati, da malo uhvate tog duha..
Definitivno su deo moje mladosti. Sve su imali dobro i skečeve i pesme...šteta što nisu više zajedno. Nele se trudi sam ali to nije ni blizu onog šta su bili kao tim.
Bolje receno....baca sjenu,razvaljuje sve ono iza sebe.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Nole » 22 May 2016, 09:13

Pasaga wrote:
Nole wrote:
storm wrote:Jedan kult... Treba to djeci puštati, da malo uhvate tog duha..
Definitivno su deo moje mladosti. Sve su imali dobro i skečeve i pesme...šteta što nisu više zajedno. Nele se trudi sam ali to nije ni blizu onog šta su bili kao tim.
Bolje receno....baca sjenu,razvaljuje sve ono iza sebe.
Mene čudi da se opet ne organizuju, nisu toliko matori da opet ne mogu napraviti isti bend i istu glumačku ekipu. Duha sigurno još svi u sebi imaju...Zamisli ih tek sad kad imaju " materijala" još više nego onda jer sad imaju 6 država....

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Krokodil Behko » 22 May 2016, 10:05

Potrebna je nova ekipa. U starim nadrealistima umro je nadrealizam.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Mala_Mu » 22 May 2016, 13:36

Nevezano za temu, mene ovaj s prve sliki podsjeti na Krokodila :ooo Lice malo :hm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by storm » 22 May 2016, 13:40

Mala_Mu wrote:Nevezano za temu, mene ovaj s prve sliki podsjeti na Krokodila :ooo Lice malo :hm
Hoćeš reći da je behko nadrealan :hm

:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Julia-Klara » 22 May 2016, 13:44

Meni je Zenit faca

I ne podsjeca me ni malo na Behka
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by storm » 22 May 2016, 13:45

Julia-Klara wrote:Meni je Zenit faca

I ne podsjeca me ni malo na Behka
Hoćeš reći da behko nije faca :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Krokodil Behko » 22 May 2016, 16:37

Mala_Mu wrote:Nevezano za temu, mene ovaj s prve sliki podsjeti na Krokodila :ooo Lice malo :hm

Prvi mi haber o tome :D
Obično su mi govorili da ličim na Tifu.
Sad, kad se zagledam u Zenitovu sliku, negdje neke konture glave jesu slične, s tim da sam ja naravno, nosatiji od njega, još ljevši i još nadrealniji od cijelog Dubrovnika :djed
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Povratak Nadrealista: Centar posvećen "novim primitivcim

Post by Lebowski » 23 May 2016, 22:56

Mislim da nema toliko društvenih tema trenutno za ismijavanje a publika je znatno osjetljivija.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests