Zašto su školarci sve brutalniji?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Chloe » 01 Oct 2018, 08:57

Pa oonda napišite ljigavci ... mada :hm ... olako ljude kategorišemo. Dovoljno je da ne misle kao mi, a kamo li da se ponašaju drugačije ... jel' to ispravno ili je to neprihvatanje različitosti i osjećaj veće vrijednosti.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Hurija » 01 Oct 2018, 09:02

Ovisi o tome koga ocjenimo.ili.kategorisemo radim sa ljudima Choe treba da ih prihvatamo sa vrlinama i manama ima kompromisa , dogovora ljudi smo nego po par tvojih postova cini mi se da si promjenila svoj odnos prema meni, ako sam u necem pogrjesila reci slobodno Choe
Ostalo je cutanje.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by storm » 01 Oct 2018, 09:10

Šonjo....šonjo ce se kurciti tamo gdje je nadmocan...gdje je suprotnik u svakom smislu slabiji...
A kad naleti na ravnopravnog ili jaceg...mali je zeko :oo
On ce skruseno promatrati, kako mu se vrijedja pa i fizicki zlostavlja bliska osoba, od nekog jaceg...
A bespotrebno ce nekoga maltretirati, samo da si dokaze nesto...naravno, slabijeg...obicno bliske osobe.
Pun je lovackih prica...neki šamar iz proslosti, danas opisuje kao epski boj...krvi do koljena, policija, hitna...mada je samo dobio plesku i sutke produzio dalje, ne dizuci pogled, da ne bi dobio još :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Chloe » 01 Oct 2018, 09:12

Hurija wrote: 01 Oct 2018, 09:02 Ovisi o tome koga ocjenimo.ili.kategorisemo radim sa ljudima Choe treba da ih prihvatamo sa vrlinama i manama ima kompromisa , dogovora ljudi smo nego po par tvojih postova cini mi se da si promjenila svoj odnos prema meni, ako sam u necem pogrjesila reci slobodno Choe
O prihavatnju upravo i govorim. Šonjo, ljigavac, ovakav, onakav ... zašto tek 'tako okaraktreišemo ljude.
Radim i ja s ljudima, ali sam i odgojena da općenito ljude prihvatam onakvima kakvi jesu,
zato se uvijek i bunim kod omalovažavanja i ismijavanja drugih.

:hm ... možda ne vidim sebe :misli , ali ništa se nije promjenilo, no sikiriki ... :cvijece
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Hurija » 01 Oct 2018, 09:17

Ok je Choe iskreno legnem uveče i preispitam svoje postupke ljudi smo od krvi i mesa u globalu bitno je izvući pouku i iz lošeg postupka pa i greške nažalost nekad se mora biti i grubo , nepristupačno sramota me reći i bahato tek te onda uvažavaju i poštuju
Ostalo je cutanje.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by ina » 01 Oct 2018, 11:47

Djeca su simptom svoje porodice i konteksta u kojem žive – kaže Lončarica
Jedne prilike mali mi je ispricao kako su u vrticu neki djecaci zezali nekog malca zbog nacina na koji je bío obucen. Oslovljavajuci ga ruznim imenima.
:cudi
Svijest ima sidrište.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 13:18

...63-ce sam godiste, isla sam dole u osnovnu skolu, uglavnom se slazem sa Stormom, bilo je problema ali ne kao danas...odgoj je bio drugaciji i kod kuce si vec ucio da su ucitelji-nastavnici, respekt persone, da te uce i da ti zele nesto dobro...djeca koja su bila "slabija su bila zasticena od ucitelja i nastavnika...ako se nesto desilo izmedju ucenika, razgovarali su sa ucenicima pred cijelim razredom i problemi su se tako rjesavali, otvoreno i odmah, dok nije eskaliralo-bar se ja tako sjecam-ja svoju uciteljicu i dandanas postujem i volim! ...da mi zivi duuugo i sretno! :srce ....................ucenici su "imali razloga da me zayebavaju", ali nisu i to mogu zahvaliti svojoj uciteljici-to je do 4-tog razreda, poslije 5-ti i nadalje, bilo je pokusaja, ali samo pokusaja-imala sam neku snagu da se suprostavim iako sam zensko bila :stop , samo dovdje!!! ...ovo nije za primjer ali, ja sam rano pocela pusiti, zimi sam pusila u razredu na velikom odmoru, bilo mi je hladno da idem u WC ili vani, zato sam uvijek na otvorenom prozoru pusila, nitko od ucenika me nije osmek'o, iza skole igrala bliske i lopte sa muskarcima-zensko drustvo me nije bas interesiralo :ha ...ako pravis od sebe zrtvu i bices zrtva! :djed


...a sad o skoli ovdje, imam dva sina, gel?!
...svoju djecu sam vaspitavala da imaju respekt od sviju, djece i nastavnika, starijih od sebe, bila im primjer...kao djeca nisu imali problema, imali su puno prijatelja, ja sam njihove prijatelje docekivala, a njihovi roditelji su moju djecu...u skoli ako se nesto i desi, ucitelji ili nastavnici imaju broj telefona od kuce, odmah nazovu i onda se ide u skolu na razgovor, saslusam-nekad sam samo sa njima razgovarala, sta bih ja mogla promijeniti kod kuce-ponekada su i djeca prisustvovala razgovoru, zavisi o kojoj vrsti problema se radilo, ako su moja djeca bila nesto kriva, a bilo je i toga, nikad ih nisam branila, nego sam bila na strani prosvetnih radnika (osim jednom)!...tu se radi o mom Taifunu, tada je bio na Realschule, radi se o nastavniku engleskog, uvijek je imao slabu ocjenu kod tog nastavnika (a gle cuda, kod drugog uvijek za bar ocjenu je bio bolji,uglavnom za dvije)! ...ja svoje dijete stavim preda se i razgovaram s njime, neka bude otvoren i kaze mi, zasto je to tako, postalo mi je suveli- nista mu se desiti nece i nikakvu kaznu za to nece dobiti od mene...i dijete se meni otvori i kaze mi: mama, taj nastavnik mene nikako ne podnosi, sta god ja kazem, napisem, odgovaram, on mene pred cijelim razredom omalovazava, kaze mi da sam glup i kako je moguce da tako mogu biti glup :sok ...jel' to rekoh sine, stvarno istina-kaze, mama, jest! ...kontam u sebi, ma maju ti yebem i sve ti yebem, ma tko si ti da mom djetetu tako govoris i to pred cijelim razredom :ljut ...kazem ja svom sinu, nista se ne boj i ne sekiraj, mama ce to srediti, a ti se i dalje ponasaj fino na njegovom casu! ...odmah sam ga nazvala i napravila termin s njime! ...odem ja u skolu i napravim se luda, kao nista ja ne znam o tome, samo me interesira zasto moj sin kod njega ima tako slabu ocjenu, kod drugog je imao bolju-u tom razredu kod tok nastavnika, ja sam njemu morala placati privatnu skolu, samo da dobije pozitivnu ocjenu-dijete u toj skoli je uvijek za najmanje 3-cu imao znanje :hm -nisam ja to njemu nista rekla, cekam sta ce mi reci...heeeej, kad on meni u oci, k'o iz topa, VAS SIN JE TAKO GLUP, DA JA NEMAM RIJECI :sok ...joooj, u meni se probudi vulkan, ja skocih :sok ma majku ti yebem i yebem onoga tko ti dade diplomu, usuti rekoh, vise ni jedne ne progovaraj, prepade se on, ma svatko bi se prep'o od mene da me je tada vidio :cudi...odakle ti ta hrabrost da to meni, njegovom roditelju u oci kazes, a boga pitaj kako je to izgledalo u razredu pred ucenicima, jadno moje dijete...rekoh, ti mom djetetu neces vise predavati, a najbolje da ne predajes nigdje, sad odoh kod direktora, a i tuzicu te! ...vjerujte da me je molio da to ne uradim i izvinjavao se samo tako, kaze nece vise.....................odem ja kuci i pricam sa svojim sinom, sve mu ispricam sta i kako je bilo, joj, dijete skoci, sjaji dijete, grli mene, ponosan k'o stijena, i kaze meni, hvala ti mama :srce ...dogovorim se sa Taifunom da ga ne prijavim, da si uzmemo jos malo vremena i pogledamo kako ce se ubuduce ponasati :) ...sin je bio zadovoljan, promijenio se nastavnik!


...ja sam dozivila sa Dinom, ma koliko da se trudis kao roditelj, u srednjoj da je poceo lajat k'o cuko i nekako postao agresivan..........i tako jednom u svadji, ne mogu da se sjetim tacno sta mi je rek'o, ali znam da sam bila sokirana...smirim malo svadju i onda ga predase, sine, zasto? ...od koga si to vidio, od mame nisi, od pape nisi, od brata nisi, to je grozno i ne ide nikako...kaze on meni :mama, ti nemas pojma kako se drugi ponasaju, kao, ja sam super, ne preuvelicavaj :sok ...pa, tko npr. reci mi, kaze on meni, jonas :sok i podje meni prepricavati kako se on ponasa prema svojim roditeljima, ja u soku ostala dugo, od tog prijatelja su oboje roditelja bili prosvetni radnici :sok...i sta tu da covjek misli i radi..............pricala sam puno s njim, vise nije prijatelj s njim .........................i tako kad cujem da sve zavisi od roditelja, ja kazem da ne zavisi...dijete se treba vaspitavati, da...ali vaspitati dijete mozes mozda do 6-7 godina, sto si propustio, propustio si, poslije prijatelji igraju veliku ulogu, drustvo u kojem se krecu.....................ja svoje sinove nisam mogla sacuvati od nekih "prijatelja, sve dok sami nisu shvatili i rijesili se.........i uvijek sam bila u pravu, radi se o "prijateljima gdje sam ja iz sveg srca zelila da ih se rijese, sta god da sam radila, nisam uspjela, poslije su ih se sami rijesili!


...inace, sto se ovdje skolskih institucija tice, zadovoljna sam, cim neki problem, zovu nas na razgovor, potpisuju se ugovori, sa djecom, a ponekad i s nama roditeljima, ne iskljucuju roditelje i to je dobro! .................eto veco, dosta i tebe!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Chloe » 01 Oct 2018, 13:23

Veca wrote: 01 Oct 2018, 13:18 ...ja sam dozivila sa Dinom, ma koliko da se trudis kao roditelj, u srednjoj da je poceo lajat k'o cuko i nekako postao agresivan..........i tako jednom u svadji, ne mogu da se sjetim tacno sta mi je rek'o, ali znam da sam bila sokirana...smirim malo svadju i onda ga predase, sine, zasto? ...od koga si to vidio, od mame nisi, od pape nisi, od brata nisi, to je grozno i ne ide nikako...kaze on meni :mama, ti nemas pojma kako se drugi ponasaju, kao, ja sam super, ne preuvelicavaj :sok ...pa, tko npr. reci mi, kaze on meni, jonas :sok i podje meni prepricavati kako se on ponasa prema svojim roditeljima, ja u soku ostala dugo, od tog prijatelja su oboje roditelja bili prosvetni radnici :sok...i sta tu da covjek misli i radi..............pricala sam puno s njim, vise nije prijatelj s njim .........................i tako kad cujem da sve zavisi od roditelja, ja kazem da ne zavisi...dijete se treba vaspitavati, da...ali vaspitati dijete mozes mozda do 6-7 godina, sto si propustio, propustio si, poslije prijatelji igraju veliku ulogu, drustvo u kojem se krecu.....................ja svoje sinove nisam mogla sacuvati od nekih "prijatelja, sve dok sami nisu shvatili i rijesili se.........i uvijek sam bila u pravu, radi se o "prijateljima gdje sam ja iz sveg srca zelila da ih se rijese, sta god da sam radila, nisam uspjela, poslije su ih se sami rijesili!


...inace, sto se ovdje skolskih institucija tice, zadovoljna sam, cim neki problem, zovu nas na razgovor, potpisuju se ugovori, sa djecom, a ponekad i s nama roditeljima, ne iskljucuju roditelje i to je dobro! .................eto veco, dosta i tebe!
Što ga nisi pustila da nastavi?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 13:34

...jer sam takva, nema teorije da ja okrecem oci od stvari za koje mislim, da nisu u redu!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Socrates » 01 Oct 2018, 13:36

Ne znam, sta da vam kazem. Nasilje je nasilje. Mozemo u njemu traziti neku plemenitost, ali je nasilje nasilje.

Evo, koliko se ja sjecam Zenice, a I iz prica roditelja, nisi mogao da opstanes ako se ne znas I ne zelis tuci. Jednostavno ces biti donji.

I koliko god da je moja mama pokusavala da od mene napravi miroljubivo dijete, to nije funkcionisalo u tom okruzenju. Ne znam ja da li je to bilo i zbog rata, ali nisi mogao biti miroljubiv :cudi

Tata je bio pragmaticniji. On me je ucio da se tucem, a poslije I boksam, sto nije ista stvar. :D. Pa I u Zagrebu sam se morao tuci, najvise iz razloga sto su me posprdno zvali Bosancem. :valja To mi je bio fuckin' okidac, nikako nisam mogao shvatiti toliku dozu pokvarenosti. Sav pocrvenim u licu. :zao

Uglavnom, izmedju mamine miroljubivosti i tatine pragmaticnosti, nekako i to pregurah. Dodjoh u Kanadu, odjednom ta potreba da se tucem nestade. Ima I ovdje vrsnjackog nasilja, da se razumijemo, ali, iz mog iskustva, sve je to nekako daleko naivnije.
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Heidi » 01 Oct 2018, 13:46

Fali im ljubavi.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Čupava » 01 Oct 2018, 13:47

Heidi wrote: 01 Oct 2018, 13:46 Fali im ljubavi.
Ljubavi i vrijeme..Posvecenost..
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Chloe » 01 Oct 2018, 13:50

Veca wrote: 01 Oct 2018, 13:34 ...jer sam takva, nema teorije da ja okrecem oci od stvari za koje mislim, da nisu u redu!
I to je to. Odigrala si ulogu roditelja kako treba. Imala si osnovu, koja se prvenstveno očituje kao autoritet roditelja ... da nisi oduvijek bila roditelj ništa ti ne bi napravila ni s tim razgovorom. :cudi
Ima slučajeva kad mi zaista više ništa ne možemo, al' opet snosimo odgovornost jer nismo uvidjeli promjene kod djeteta i blagovremeno reagovali. :cudi

Ne znam ni ja šta me čeka u budućnosti, al' sam itekako svjesna svojih propusta kod djece ma koliko se trudila biti odgovrna majka.



Soc, nema više tog nekadašnjeg šaketanja ni kod nas. :hm A ako ga nema u Krajini ne bi trebalo ni u cijeloj BiH.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by storm » 01 Oct 2018, 13:51

Socrates wrote: 01 Oct 2018, 13:36 Ne znam, sta da vam kazem. Nasilje je nasilje. Mozemo u njemu traziti neku plemenitost, ali je nasilje nasilje.

Evo, koliko se ja sjecam Zenice, a I iz prica roditelja, nisi mogao da opstanes ako se ne znas I ne zelis tuci. Jednostavno ces biti donji.

I koliko god da je moja mama pokusavala da od mene napravi miroljubivo dijete, to nije funkcionisalo u tom okruzenju. Ne znam ja da li je to bilo i zbog rata, ali nisi mogao biti miroljubiv :cudi

Tata je bio pragmaticniji. On me je ucio da se tucem, a poslije I boksam, sto nije ista stvar. :D. Pa I u Zagrebu sam se morao tuci, najvise iz razloga sto su me posprdno zvali Bosancem. :valja To mi je bio fuckin' okidac, nikako nisam mogao shvatiti toliku dozu pokvarenosti. Sav pocrvenim u licu. :zao

Uglavnom, izmedju mamine miroljubivosti i tatine pragmaticnosti, nekako i to pregurah. Dodjoh u Kanadu, odjednom ta potreba da se tucem nestade. Ima I ovdje vrsnjackog nasilja, da se razumijemo, ali, iz mog iskustva, sve je to nekako daleko naivnije.
Naravno nasilje je uvijek nasilje, ali ja sad ne mogu reci da sam bio cvjecka, kad nisam :oo
Eto kako si spomenuo i sam, i moj kvart je bio...jesi ili te nema. Nije to bio ni neki izbor ako si uopce htio izaci iz stana, kuće.
Ali manjeg je intenziteta bilo i gotovo se svako dijete, omladinac he he, znao nekako postaviti za sebe...
Danas ih gledam...ili su metroseksualci...ili nasilnici do kraja...nema izmedju :oo
A zagreb hahaha...a tri četrtine porijeklom iz BIH :oo

I ja sam tu bio bosanac...prekleti bosanec ...pa prezime na ić...:ha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 13:51

...ama ne mogu reci da je ovdje perfektno, perfekcija ne postoji :p ...ne mogu ja ovdje knjige pisati :ha
...ja vaspitavala djecu primjerom, bez agresije, dok su bili maleni...bilo je slucajeva da mi je Taifun dosao par x iz skole, bjen :sok ...on stvarno nije bio agresivan kao dijete, puno se volio smijati i bio zaigran :srce ...dodje jedan dan bjen, ja pricam s njim, objasnjavam, pokazujem, kako ce se braniti...dodje sledeci dan, opet bjen :sok :ha ...znas sta ba, rekoh, dodji sutra opet i reci mi da si prebijen, e tek onda ces vidjeti kako ce te mama prebiti :valja ...vise mi nije nikad rekao da su ga prebili ...onda ga prijavim na judo :ha ...moj Taifun je preko 1,90, 130 kg.-dobar k'o hljeb, ali lud na mamu! :djed -u horoskopu OVAN :valja ...ned'o bogo nikom da je ispred mog Taifuna, kad on pukne :sok .......................drago mi je sto ne puca cesto!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by storm » 01 Oct 2018, 13:56

Heidi wrote: 01 Oct 2018, 13:46 Fali im ljubavi.
Ni ne fali....obijest je po meni tocnija dijagnoza...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 14:01

...ima i obijesti, ali takve bi trebalo u startu prebiti, izgaziti nogama, vjeruj mi da u startu nisu to dozivjeli, da jesu, razmislili bi drugi put! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Socrates » 01 Oct 2018, 14:02

Ako kazete da im (nam) fali ili je falilo ljubavi, onda kazete da je roditeljstvo u Bosni katastrofalno.

To ja za svoje roditelje ne mogu reci. Jednostavno si se morao tuci da opstanes. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 14:04

...treba biti realan! ...nisam za silu ali nekima je itekako potrebna! :p
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Potražili smo odgovor na pitanje: Zašto su školarci sve brutalniji?

Post by Veca » 01 Oct 2018, 14:06

...Damire dragi, prepade me sa svojim nickom! :sok
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests