Planeta Zemlja Iznutra

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 02 Dec 2011, 20:40

Kad hodas povrsinom Zemlje, zapitas li se ikada, sta ima ispod? Ukoliko neko ima neki mineral, dragi kamen, stijenu koja bi mogla biti intereresantna, neka to podijeli sa nama. Za početak stavit cu par meni zanimljivih minerala, koji imaju siroku primjenu, cak dok ovo i citate,neki su vam tik ispod ruke ;)

ZA SVAKI DODANI MINERAL BIT CE ISPISANA MJESTA NA KOJIMA SE NALAZE,KAO I NJIHOVA UPOTREBA!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Krokodil Behko » 02 Dec 2011, 20:46

Izvini GaneART,da te pitam,primjetih da si nesto pisao na chatu a ja ne chatam bas puno.
Dakle,da li je istina,da resursi srebra u Srebrenici,jos uvijek postoje i da su respektabilni?
online

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 02 Dec 2011, 20:49

Krokodil Behko wrote:Izvini GaneART,da te pitam,primjetih da si nesto pisao na chatu a ja ne chatam bas puno.
Dakle,da li je istina,da resursi srebra u Srebrenici,jos uvijek postoje i da su respektabilni?
naravno da ima, cak znam i mjesto zile odakle se moze i izvaditi elementarno srebro. Generacijama Srebrenica je uzrok ratova, pored srebra imaju rudu aluminijuma,olova i srebra. Aluminijum se jos eksploatise. dok je ovo ostalo stalo. pitanje zasto, POLITIKA je odgovor :D
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 02 Dec 2011, 21:02

Krokodil Behko wrote:Izvini GaneART,da te pitam,primjetih da si nesto pisao na chatu a ja ne chatam bas puno.
Dakle,da li je istina,da resursi srebra u Srebrenici,jos uvijek postoje i da su respektabilni?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Krokodil Behko » 02 Dec 2011, 21:08

Ma znam za te ratove. Pogotovo u srednjem vijeku.
Mislio sam da su te zile iscrpljene :hm
Lijepo izgledaju ti kristalici,mora se priznati.
ne bi mi smetala koja tona u garazi :D

Inace,pitam se,kako to,da smo krcati svim rudama a razvoj nula!
online

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 02 Dec 2011, 21:21

Krokodil Behko wrote:Ma znam za te ratove. Pogotovo u srednjem vijeku.
Mislio sam da su te zile iscrpljene :hm
Lijepo izgledaju ti kristalici,mora se priznati.
ne bi mi smetala koja tona u garazi :D

Inace,pitam se,kako to,da smo krcati svim rudama a razvoj nula!
pricamti, znam lokaciju odakle zila izlazi bio licno, kad podjes na perucac na jednom mjestu ima zila u sumskom putu. Krcati, naravno, al nema niko interesa. Ruda srebra se vadila rucno, da bi se otvorio rudnik sada, moraju se dogovorit ciji ce biti, vlada RS-a nema volje za tim, nasi isto, a strancima nedaju, jedino sto jos uvijek vade je Boksit u rudniku SASE.
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Krokodil Behko » 03 Dec 2011, 10:59

Kako to,jbg,da kod nas nema tih dijamanata?
Bas bi nam dobrodosli,mada mislim,sa ovakvim mentalitetom,
ni svi dijamanti u galaksiji,ne bi nam pomogli...
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12169 times
Contact:
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Maja » 04 Dec 2011, 10:58

Baš je juče bilo na BHT1 kako ima srebra u rijeci Bosni.
Je li to moguće :sok

Ali lik ga traži kao u američkim filmovima :oo zagrabi u posudu šljunka sa dna i miješa, pa vadi komadiće. Na tom mjestu je bila bistra rijeka. Biće da je negdje uz izvor.

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 04 Dec 2011, 14:40

:D ma jok, mjesto gdje on sapira to srebro, je samo lokacija gdje se transport zaustavio, srebrena zila moze biti kilometrima uzvodno, pa pod uticajem erozije rijecna struja nosi nizvodno, treba samo pratiti rijeku, uzvodno i trazit srebrenu zilu. :D izgleda mu niko nije to rekao :D ako ko hoce srebro znam gdje ga ima :p.. usput elementarno srebro je neupotrebljivo. mora se preraditi ... tad dobija cijenu u elementarnom stanju je jeftino
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Krokodil Behko » 05 Dec 2011, 10:01

Reci ti nama,ima li gdje zlata? Pusti srebro. To je jeftino.
A posebno me zanima,napravise li ikada alhemicari,neki recept da dobiju
zlato,iz nekog drugog materijala? Koliko ja znam,to je bila misija nemoguce :kafa
online

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 05 Dec 2011, 13:22

i sam nostradamus se bavio alhemijom, i nikad nisu uspjeli dobit zlato alhemijom, pa se presli na pozlacivanje obicnih metala, (presvlake zlata) brzo su skontali, pa su grickali zlato da provjere kvalitet...zlata ima na kosovu...Kosovo fight stoljecima :D
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
GaneART
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 29 Nov 2011, 19:43
Location: Tuzla
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by GaneART » 05 Dec 2011, 18:03

e ovako su dali rudnik SASE i Rusima..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ZIV SAM ZBUNJEN I U SEBI IZGUBLJEN
U SOPSTVENOM TJELU NE MOGU DA SE PRONADJEM
NISAM SE IZGUBIO
NISAM NI NASAO
MAZDA SAM SAMO U MISLIMA NESTAO
POGLED SVOJ DALEKO PRUZAO
U POGLED SVOM NESTAO
TEBE I SEBE ZABORAVIO
PUT DO SEBE IZGUBIO

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Planeta Zemlja Iznutra

Post by Krokodil Behko » 07 Jan 2012, 16:31

Najvrijedniji plemeniti metal nije zlato

Rodij je kemijski element koji u periodnom sustavu elemenata nosi simbol Rh, a atomski (redni) broj mu je 45. Ime mu dolazi od grčke riječi rhodon što znači ruža.

Image

Rodij je prijelazni metal devete grupe koji osim toga pripada i skupini platinskih metala. Otkrio ga je 1803. godine u platinskoj rudi engleski kemičar W. H. Wollaston, ubrzo nakon otkrića paladija. Srebrno-bijele je boje, a u prirodi se najčešće nalazi u platinskim rudama. Koristi se u legurama s platinom i kao katalizator. Rodij je najskuplji dragocjeni metal (u listopadu 2007 bio je oko 8 puta skuplji od zlata).
Trenutno to nije slučaj, jer je cijena zlata zbog svjetske ekonomske krize višestruko skočila i još raste, tako da je zlato trenutno skuplje od rodija, no nije i vrijednije, jer ga ipak ima kudikamo više od tog plemenitog materijala.
Isto tako, rodij je plemeniti metal koji se u prirodi rijetko pronalazi, čak 1.000 puta rjeđe od zlata te je zato i vrlo skup, a ulaganje u rodij vrlo unosno, piše Guardian.
Rodij je tvrd i otporan metal sivo-bijele boje i velike reflektancije. Ima visoku temperaturu tališta (1964 °C) i vrelišta (3695 °C).

Image

Zajednički element skupocjenom nakitu, automobilima i Paulu McCartneyju

Najvažnija primjena rodija je u legurama platine i paladija kojima poboljšava čvrstoću. Ove se legure koriste u zavojnicama za peći, cijevima za proizvodnju staklenih vlakana, elementima termočlanaka, elektrodama u svjećicama zrakoplova i laboratorijskim reaktorima.
Vrlo je važna njegova primjena kao katalizatora u brojnim industrijskim procesima. Zajedno s platinom i paladijem koristi se kao katalizator u katalitičkim pretvornicima motora s unutarnjim izgaranjem. U industriji nakita koristi ga se za elektrolitsko prevlačenje proizvoda od srebra i bijelog zlata.
Postoji još jedan vrlo interesantan podatak o rodiju, a nije vezan za industriju metala, već onu glazbenu. Naime, 1979. godine poznati britanski glazbenik Paul McCartney dobio je rodijsku ploču umjesto platinaste, za rekordnu nakladu i najprodavanijeg izvođača/tekstopisca svih vremena.

[media]n0BM5KZBTZQ[/media]
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Uskoro zlatna groznica u Fojnici!

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2012, 12:24

Image

Raspisuje se međunarodni tender za istraživanje zlata, srebra i bakra, a zasad se sigurno zna da zlata ima na području Fojnice. Zlatna groznica je na ovim područjima vladala prije stotinjak godina kada su ga iskopavali Britanci. U FBIH se nalaze i velike zalihe bakra.

Ove godine u Federaciji BiH mogla bi početi prava zlatna groznica. Prema dosadašnjim informacijama, zlata, srebra i bakra na području FBiH ima, a koliko i gdje, još nije točno istraženo. Ono što je zasad sigurno jesu zalihe zlata na području Fojnice, točnije lokalitetu Bakovića

I ukoliko sve bude išlo kako se planira u Vladi FBiH, za dva-tri mjeseca se očekuje raspisivanje međunarodnog javnog tendera za istraživanje i eksploataciju zlata na lokalitetu Bakovića. Ovu mogućnost za Oslobođenje najavio je federalni ministar energije, rudarstva i industrije Erdal Trhulj.

- Ponukani podacima da tamo ima zaliha zlata i željom da se dođe do novih prihoda i za općine i za županije i za Federaciju, pripremali smo određenu dokumentaciju za istraživanje i eksploataciju, kazao je ministar Trhulj.

Na području Bakovića staro je nalazište zlata i za vrijeme nekadašnje Kraljevine Jugoslavije Britanci su imali koncesiju za istraživanje i eksploataciju na tom lokalitetu. Koncesiju su vratili, a rudnik zatvorili, prema dostupnim informacijama, 1936. godine neposredno pred Drugi svjetski rat. Od tada rijetko da je itko ozbiljno ulazio u istraživanja nalazišta srebra, zlata, ali i bakra na području sadašnje Federacije BiH, mada postoje procjene koje kažu da oko Fojnice ima zlata vrijednog 300 milijuna dolara. Isti izvori tvrde da su zapravo na prostoru bivše Jugoslavije, usprkos Boru i Majdanpeku, u Federaciji i najveća nalazišta bakra?!

- Prirodna bogatstva se moraju iskoristiti za dobrobit svih građana kako bi se kasnije koristila kao investiciona sredstva. Sve države na svijetu to rade, pa zašto ne bismo i mi, smatra ministar Trhulj. On kaže da bi se eventualnom eksploatacijom na području Fojnice dobila nova radna mjesta, a omogućio bi se i dodatni prihod općini, Srednjobosanskoj županiji i FBiH, što bi značilo i nova ulaganja.

Ministar Trhulj kaže da u planiranim aktivnostima ne očekuje nikakve probleme, jer se radi o nečemu što samo može donijeti dobro i lokalnoj razini i entitetu. Ukoliko se utvrde potencijalna nalazišta i na drugim lokalitetima, ideja je da se i za njih raspisuju međunarodni tenderi.
- Zaista postoje osnove za pokretanje ovakvih istraživanja, zaključuje ministar Trhulj.

A i na nižim razinama nemaju ništa protiv da se u Bakovićima počne istraživati, ali naravno u dogovoru sa njima. Salkan Merdžanić, načelnik općine Fojnica, ističe da bi takvo što doprinijelo razvoju općine i povećanom zapošljavanju, a da takva istraživanja novim tehnologijama ne štete okolini.

- To je sve pozitivno, dobro je za razvoj, za imidž Fojnice, ali u tim aktivnostima treba biti oprezan. Ne bih volio da se ulazi u taj posao bez mišljenja lokalne zajednice. Ukoliko se i krene s tim, trebalo bi imati suglasnost lokalne zajednice. I ako se nekom da koncesija, treba vršiti strogu kontrolu ubuduće, smatra načelnik Merdžanić.

Od ministra gospodarstva Srednjobosanske županije Sedžada Milanovića saznajemo da postoji mogućnost da se uskoro, na osnovu zahtjeva jedne firme, otpočne procedura raspisivanja tendera za istraživanje na području Bakovića.

- U parlamentarnoj proceduri su izmjene i dopune Zakona o koncesijama, zasad je ovo u nadležnosti županije. U svakom slučaju, mislim da takve stvari treba istraživati, jer je to mogućnost za povećanje zapošljavanja i prihoda i općinama i županijama i entitetu, kazao je ministar Milanović.

Nezvanično saznajemo da firma Au-Aurum iz Jajca od 2008. godine pokušava dobiti koncesiju za istraživanje zlata u Bakovićima, te da je u općini Fojnica lani dobila prethodnu suglasnost za dodjelu koncesije za istraživanje rude zlata na lokalitetu Bakovića. Ista firma tražila je od Srednjobosanske županije koncesiju, ali tu još ništa nije dozvoljeno.

Na području Bakovića staro je nalazište zlata i za vrijeme nekadašnje Kraljevine Jugoslavije Britanci su imali koncesiju za istraživanje i eksploataciju na tom lokalitetu. Koncesiju su vratili. a rudnik zatvorili, prema dostupnim informacijama, 1936. godine neposredno pred Drugi svjetski rat

Vlada FBiH 31. kolovoza 2011. usvojila je odluku o proglašenju geoloških istraživanja plemenitih metala na području FBiH od interesa za FBiH.
U njoj stoji da u cilju utvrđivanja postojanja potencijala i ekonomski značajnih rezervi plemenitih metala (zlata i srebra) na području FBiH, Vlada FBiH proglašava da su geološka istraživanja plemenitih metala na području FBiH od interesa za FBiH.
Istom odlukom se zadužilo Ministarstvo energije, rudarstva i industrije FBiH da u suradnji sa federalnim Zavodom za geologiju pripremi dokumentaciju i raspiše javni poziv za geološka istraživanja plemenitih metala na području Federacije u skladu sa Zakonom o geološkim istraživanjima FBiH i Zakonom o javnim nabavkama
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Uskoro zlatna groznica u Fojnici!

Post by String » 19 Feb 2012, 20:01

Jos jedna groznica? :sok Prvo "piramide" pa sad i ovo ....ccc
Evo objavljujem da sam na unutrasnjoj strani blatobrana na autu pronasao neke svjetlucave gromade koje izgledom i okusom podsjecaju na SO!!!!
Nosili smo uzorke na analizu i zakljucili da se zaista radi o soli. :jupi
Od tog dana svi smo u garazi kada parkiram auto i kopamo SO po blatobranima i zaista sam presretan sto sam u garazi otkrio nalaziste soli koje kolicinski moze opskrbiti cijelu Evropu :jupi
Image

User avatar
bboyFireFish
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 152
Joined: 16 Feb 2012, 22:31
Location: Skojevska / Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Uskoro zlatna groznica u Fojnici!

Post by bboyFireFish » 19 Feb 2012, 22:44

i ako ima zlata nasa vlast ce ga "pokloniti" evropljanima da bi vratili dio sredstava MMF-u :)
Blog:
Magazin Urbane Kulture

Nije mi žao što su ukrali moje ideje već što nisu imali svoje!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Uskoro zlatna groznica u Fojnici!

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2012, 22:51

Ne budi tako siguran. Prije ce biti da ce ga pokloniti sebi.
U najboljem slucaju, ici ce u stranacke svrhe.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Uskoro zlatna groznica u Fojnici!

Post by blento59 » 20 Feb 2012, 00:38

String wrote:Jos jedna groznica? :sok Prvo "piramide" pa sad i ovo ....ccc
Evo objavljujem da sam na unutrasnjoj strani blatobrana na autu pronasao neke svjetlucave gromade koje izgledom i okusom podsjecaju na SO!!!!
Nosili smo uzorke na analizu i zakljucili da se zaista radi o soli. :jupi
Od tog dana svi smo u garazi kada parkiram auto i kopamo SO po blatobranima i zaista sam presretan sto sam u garazi otkrio nalaziste soli koje kolicinski moze opskrbiti cijelu Evropu :jupi
:ruke
potpis
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Otkrili "ocean" 640 km ispod površine Zemlje

Post by Lebowski » 18 Jun 2014, 13:30

Image

Znanstvenici se nadaju da ovo otkriće može pomoći u rasvjetljavanju pitanja koja se tiču oceana.

Uskoro ćemo na kartu svijeta možda morati dodati još jedan 'ocean', međutim ovaj je skriven stotinama kilometara ispod površine naše planete.

Novo istraživanje tvrdi da je skriveni 'ocean' smješten u zemljinom plaštu na dubini od oko 640 kilometara ispod Sjeverne Amerike. Skriveni rezervora, navodno zaključan u plavom kristalnom mineralu, može držati tri puta više vode nego je ima u oceanima na površini zemlje.

Dokaze o postojanju masivnog spremika vode pronašli su istraživači sa Sveučilišta Northwest, na čelu sa Stevenom Jacobsenom.

Ovo otkriće moglo bi pomoći objasniti odakle je voda na Zemlji došla i kako podzemna voda utječe na pomicanje stijena u zemljinoj vanjskoj kori, piše Huffington Post.

'Geološki procesi na zemljinoj površini kao što su potresi i izbijanja vulkana izraz su onoga što se događa unutar Zemlje' kaže Jacobsen i nastavlja: 'Mislim da napokon vidimo dokaze za cijeli zemljin ciklus vode, što može pomoći u objašnjavanju golemih količina tekuće vode na površini našeg nastanjivog planeta. Znanstvenici su u potrazi za ovom nestalom dubokom vodom već desetljećima'.

/dnevnik.hr/
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Otkrili "ocean" 640 km ispod površine Zemlje

Post by alma75 » 18 Jun 2014, 23:52

Pa to su izgleda te podzemen vode. Baš me zanima ima li života dole u tom oceanu???

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests