Darwinova teorija

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Podrinjac » 22 Feb 2016, 16:58

Ja tvrdim da me je Zeus stvorio, a za vas ne znsm...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 22 Feb 2016, 18:22

Podrinjac wrote:Ja tvrdim da me je Zeus stvorio, a za vas ne znsm...
Mene Mars :valja ..ratoborna sam ...

A šta da kažem...
Čitam nedavno našli lubanju ko biva hobita...
Znanstvenici tvrde da nema genetske sličnosti s čovjekom...
Naš ministar kaže da evolucija i religija nisu u suprotnosti...čvrstih dokaza za darvinovu nema...

Svašta se piše, jedni ovako, drugi onako...
Neki kažu da ljudi nisu bili na Mjesecu..eno danas čitam da je bila tajna kako su astronauti čuli jezive zvukove blizu Mjeseca..
I u što da vjerujemo...
Neki sad tvrde da je Zemlja ravna a neki da nema šanse to...
Et jedino izgleda da je treći svjetski na pomolu..al i to neki kažu da je zapravo četvrti..

Je li sve to bitno....osim ratova tj. mira...

Mislim da je sve nebitno...osim ljudskosti...a ona nema gene...a i sve je manje baš nje..ebo darvinizam i nauke..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Podrinjac » 24 Feb 2016, 23:10

Biba wrote:
Podrinjac wrote:Ja tvrdim da me je Zeus stvorio, a za vas ne znsm...
Mene Mars :valja ..ratoborna sam ...

A šta da kažem...
Čitam nedavno našli lubanju ko biva hobita...
Znanstvenici tvrde da nema genetske sličnosti s čovjekom...
Naš ministar kaže da evolucija i religija nisu u suprotnosti...čvrstih dokaza za darvinovu nema...

Svašta se piše, jedni ovako, drugi onako...
Neki kažu da ljudi nisu bili na Mjesecu..eno danas čitam da je bila tajna kako su astronauti čuli jezive zvukove blizu Mjeseca..
I u što da vjerujemo...
Neki sad tvrde da je Zemlja ravna a neki da nema šanse to...
Et jedino izgleda da je treći svjetski na pomolu..al i to neki kažu da je zapravo četvrti..

Je li sve to bitno....osim ratova tj. mira...

Mislim da je sve nebitno...osim ljudskosti...a ona nema gene...a i sve je manje baš nje..ebo darvinizam i nauke..
A zašto se u tim religijama ne spominje da su nekada hodali ljudi koji si bili visoki 3m, ili da su nekada hodali dinosaurusi? Ili su i to zapadnjačke izmišljotine?

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Melek » 25 Feb 2016, 20:49

Salahuddin wrote: Ko to porice dinosauruse? I da, bas po islamu, ljudi su nekad bili znatno visi. Zavisi koga pitas koliko ce biti u odgovoru. Nisu zapadnjacke izmisljotine. Dinosaurusi su postojali, mnogo prije covjeka. Islam bar, koliko ja znam (a znam :valja ), ne porice to niti se vjeruje da je Zenlja stara nekoliko hiljada godina. Naravno, ti ces sada opet pitati kao u onom vicu u vuku, zecu i medvjedu: "A gdje ti je kapa vuce?". Znaci, nema kraja tom vasem neprestanom napadanju svega sto ima veze sa religijom a prvi cete kukati kako vas vjernici tjeraju na nesto. Ja bih rekao da je bas obrnuto, da vi koristite svaki momenat da se popisate po nama.
Pazi ovako: - Islam je arapska inovacija. Ne znam kako izgledaju tvoji lokalni arapi, ali ovi ovdje su mahom metar i zilet. I mahom nisu ljudi (vec pás do pásá). Dakle po Islamu su i danas ljudi znatno visi. OK ?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 25 Feb 2016, 23:06

:123

Et htjela sam cijeli dan sutit...al moram progovorit :p
Spominju se u Bibliji ljudi bozji i zene zemaljske..almhbga nisam ja teolog pa da sve tumacim a i ovo nije tema Religija..
Moram iscitati ponovo sta kaze Biblija i pise li o nefilima...

...al jedno jest sigurno..u Bibliji se spominju bica slicna dinosaurima..drukcije su ih nazivali...je pa nisu ih onda zvali tironosaurus rex i tak to...
...a svi znamo i za azdaje ..sv. Juraj ubija azdaju ...e al to sam objasnila sta znaci...
..a svi znamo da su ljudi u pecinama slikali azdaje i zmajeve...postojali su al to ne znaci da su nam pradjedovi :p
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Melek » 26 Feb 2016, 06:26

Biba wrote::123

Et htjela sam cijeli dan sutit...al moram progovorit :p
Spominju se u Bibliji ljudi bozji i zene zemaljske..almhbga nisam ja teolog pa da sve tumacim a i ovo nije tema Religija..
Moram iscitati ponovo sta kaze Biblija i pise li o nefilima...

...al jedno jest sigurno..u Bibliji se spominju bica slicna dinosaurima..drukcije su ih nazivali...je pa nisu ih onda zvali tironosaurus rex i tak to...
...a svi znamo i za azdaje ..sv. Juraj ubija azdaju ...e al to sam objasnila sta znaci...
..a svi znamo da su ljudi u pecinama slikali azdaje i zmajeve...postojali su al to ne znaci da su nam pradjedovi :p
Pa nisu Srbi uvijek izgledali kao danas. Gdje je Rankec?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 26 Feb 2016, 11:26

Pa sta mene pitas za rankeca..
Mozda ja svasta umisljam, ali vrlo vjerojatno je da je i zbog tebe odleprsao na malo dulji odmorcek..
Sumnjivi ste vi meni svi... :pusi
...al mene je to nebitno jednako ko nefili i gmazovi...kontas :biba
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Melek » 26 Feb 2016, 15:06

Biba wrote:Pa sta mene pitas za rankeca..
Mozda ja svasta umisljam, ali vrlo vjerojatno je da je i zbog tebe odleprsao na malo dulji odmorcek..
Sumnjivi ste vi meni svi... :pusi
...al mene je to nebitno jednako ko nefili i gmazovi...kontas :biba
Pravo da ti kazem, blaage veze nemam o cemu ti laprdas, i to ne samo u ovom postu nego opcenito.
I ne pitam tebe za Rankeca, pitam onako sarkasticki i javno. Pomjeri se malo s centra, takoreci :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 26 Feb 2016, 15:28

Melek wrote:
Biba wrote:Pa sta mene pitas za rankeca..
Mozda ja svasta umisljam, ali vrlo vjerojatno je da je i zbog tebe odleprsao na malo dulji odmorcek..
Sumnjivi ste vi meni svi... :pusi
...al mene je to nebitno jednako ko nefili i gmazovi...kontas :biba
Pravo da ti kazem, blaage veze nemam o cemu ti laprdas, i to ne samo u ovom postu nego opcenito.
I ne pitam tebe za Rankeca, pitam onako sarkasticki i javno. Pomjeri se malo s centra, takoreci :oo
Abdul Al -Shalafi je pisao o dinosaurima...da ne fulam temu, pa et prouci ga malo..
..ili ces i za njega reci da laprda..
Ja tebi nisam kriba sto ne kontas sta ja pisem...
Vidis ja tebe jako dobro kontam...nisi ti bas andjelak...nemoj da ti ja pocnem pojasnjavati..
Mislim da se razmemo jelte... ;)
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Melek » 26 Feb 2016, 15:29

Biba wrote:
Melek wrote:
Biba wrote:Pa sta mene pitas za rankeca..
Mozda ja svasta umisljam, ali vrlo vjerojatno je da je i zbog tebe odleprsao na malo dulji odmorcek..
Sumnjivi ste vi meni svi... :pusi
...al mene je to nebitno jednako ko nefili i gmazovi...kontas :biba
Pravo da ti kazem, blaage veze nemam o cemu ti laprdas, i to ne samo u ovom postu nego opcenito.
I ne pitam tebe za Rankeca, pitam onako sarkasticki i javno. Pomjeri se malo s centra, takoreci :oo
Abdul Al -Shalafi je pisao o dinosaurima...da ne fulam temu, pa et prouci ga malo..
..ili ces i za njega reci da laprda..
Ja tebi nisam kriba sto ne kontas sta ja pisem...
Vidis ja tebe jako dobro kontam...nisi ti bas andjelak...nemoj da ti ja pocnem pojasnjavati..
Mislim da se razmemo jelte... ;)
Ma salim se ja, sta god od mene procitas prvo dobro promisli je li sala ili nesto ozbiljno.
Sanse za ozbiljno su otprilike 9%
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 26 Feb 2016, 15:31

Ja mislim da znam sta je s rankecom... :pusi
Sigurno nije s dinosaurima...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 28 Feb 2016, 14:12

Evo nas ministar u Nu2...
Je, vecina religija zagovara kreacionizam iliti inteligentni dizajn..
Katolicanstvo tj. IvanPavao II. je izjavio da je evolucija cinjenica...
Međutim znanstvenik koji izucava gmazove kaze da je evoluciju tesko dokazati..ponekad prođe desetak tisuca godina da se dogode manje promjene...
Nas ministar kaze da je istrazio dosta promjene gena..ali ostaje moguxnost inteligentnog stvoritelja..
Zbog toga su ga neki ostro i ruzno popljuvali..
et.. a pametan coek... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 28 Feb 2016, 14:37

Njutn je izjavio - gravitacija- ne znam sta je..otvara prostor okultnoj religioznosti...

Nas ministar - Vjera potiče razum i sumnju...nisu u kontadiktornosti vjera i razum iliti cinjenice... :biba
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Bla » 18 May 2016, 02:19

Digla se ovih dana prašina oko pronalaska fosila makroskopskih oblika života koji datiraju u rikverc milijardu ipo godina.
Makroskopski = vidljivi golim okom.
Do sada je bilo uvriježeno mišljenje (zasnovano takođe na pronalascima) da su kompleksni oblici života te veličine nastali prije nekih 500 miliona godina. Dakle, izgleda da je bila fula za čitavu milijardu godina.

http://www.nature.com/ncomms/2016/16050 ... 11500.html
ncomms11500-f3.jpg
(a) Linear fossil without preservation of either end (a(1)) and fragment of tongue-shaped fossil (a(2)), Qg98017. (b) Linear fossil without preservation of either end (b(1)) and tongue-shaped fossil with longitudinal striations (b(2)), Qg20011; (c,d) Cuneate fossils, 07kg1332 (c), Qg20017 (d). (e) Oblong fossil with possible holdfast, 07 kg1331. (f) Cuneate fossil preserved with differentiated holdfast, Qg98021; (g) linear fossil without preservation of either end. Scale bars, 5 cm (in a,b,g), 20 mm (in c), 40 mm (in d) and 5 mm (in e,f).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Krokodil Behko » 18 May 2016, 10:15

Pa što bolan, bolan podiže ovu temu? Sad kad Biba opali rafal i ako navrati Štatebriga :help

Samo kad jednog dana pronađu fosilizirane pankere, stare 2 milijarde god.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Biba » 18 May 2016, 10:24

Ma necu rafal..pa nisam ja znanstvenik ebte...

Ali svasta se pisalo...da su mnoga otkrica zataskana...a idu u prilog kreaacionizmu...
Najzanimljivije mi je ono otkrive da su ljudi postojali puuuno ranije nego sto u udzbenicima pise..
....i da su lijeni i mesposobni ubijali masovno one vrijedne i prisvajali njihov teritorij i hranu ...
....wabuwabu oduvijek postoji i postojat ce ....... :pusi
Ma nas ministar je otkrio meke promjene na genima...al me znam pojedinosti pa mecu laprdati a ev odoh na jenu :kafa
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Bla » 18 May 2016, 10:25

Krokodil Behko wrote:Pa što bolan, bolan podiže ovu temu?
Pa pazi, nije ovo sitna vijest, koliko god bila nepropraćena zbog nemanja prostora od Evrovizije. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by Krokodil Behko » 10 Aug 2016, 20:09

Otkrivena najveća naučna prevara u historiji

Image
Istraživači su koristeći moderne forenzičke tehnike došli do novih spoznaja o jednoj od najvećih naučnih prevara, takozvanog "Čovjeka iz Piltdowna" i uvjereni su u identitet krivca.

Lažni fosilni ostaci "karike koja nedostaje" između majmuna i ljudi, postavljeni u šljunak blizu engleskog sela Piltdowna, bili su sastavljeni od čeljusti i zuba jednog orangutana i dva ili tri seta ljudskih kostiju, uz pomoć ljepila za zube, otkrili su istraživači u srijedu.

Smatraju kako njihovo istraživanje potvrđuje da iza prevare stoji Charles Dawson, amaterski arheolog koji je 1912. "otkrio" fosile u Piltdownu i koji je od tada glavni osumnjičenik.

Istraga koja je provedena analizom DNA, preciznim mjerenjima, spektroskopijom i drugim tehnikama, objavljena je u časopisu Royal Society Open Science na 100. godišnjicu Dawsonove smrti.

"Ovo je fascinantna potraga za krivcem koja pokazuje kako se novom tehnologijom mogu riješiti stari problemi", rekao je paleoantropolog Chris Stringer iz Prirodoslovnog muzeja u Londonu.

Pronalasci u Piltdownu svojevremeno su bili naučna senzacija jer su predstavljali dugo očekivanu "izgubljenu kariku" koja potvrđuje evolucijsku teoriju Charlesa Darwina. Trebala su proći četiri desetljeća da bi se to navodno otkriće pokazalo lažnim.

"Prevara je unazadila proučavanje ljudske evolucije za nekoliko godina, pogotovo u Britaniji, jer su na nju nasjeli neki od istaknutijih stručnjaka", rekao je Stringer.

Stručnjaci smatraju kako su Dawsonovi motivi bili slava i priznanje naučne zajednice, a nedavne analize njegove kolekcije fosila otkrile su još prevara.

(avaz)
online

abdulah
Na probnom
Na probnom
Posts: 54
Joined: 26 Jul 2016, 21:32
Status: Offline

Re: Darwinova teorija

Post by abdulah » 10 Aug 2016, 22:01

Mrsko pročitati članak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Hrvatski filozof: Izbaciti Darwinovu teoriju iz škola

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2017, 16:39

Image
Gost današnje emisije Nedjeljom u dva na HRT-u bio je filozof Jure Zovko, snažno angažiran oko smjene ministra Pave Barišića.

U emisiji je među ostalim objasnio zašto Tita smatra zločincem i zašto je, prema njemu, upitna Darwinova teorija evolucije.

U emisiju je došao s poklonom, hercegovačkom rakijom i duhanom, "s uredno prijavljenom carinom". Za ministra zdravstva Milana Kujundžića rekao je da ne može biti loš čovjek, jer je "u mladosti radio na baušteli".

Zovko pobačaj smatra moralnim nedjelom o čemu se mora provesti sustavna edukacija. Problem vidi u uvođenju restrikcija, čime bi bila učinjena veća šteta.

"Nikome ne preporučam pobačaj, ali ga ne bih zabranjivao", rekao je. Isto misli i za prostituciju - "Ona narušava ljudsko dostojanstvo, ali je nikome ne bih preporučio i legalizirao bi je po uzoru na zapadne zemlje", kazao je. Smatra da svećenici ne bi trebali biti samo muškarci.

"Ja kao filozof imam pravo postaviti ljestvicu malo više, zašto bi moja kćer morala biti diskriminirana u odnosu na nekoga", rekao je.

90-ih pjevao ustaške pjesme?


Na optužbe da je je devedesetih godina pjevao ustaške pjesme, a da danas doživljavaju kao ljevičara kazao je i danas i onda imao iste stavove te kako "svatko tko ima Domovnicu ima pravo biti Hrvat".

"Mi ćemo sutra imati 200 tisuća Arapa ovdje. Sjetit ćete se ove emisije", dodao je. Za Andreja Plenkovića je rekao kako je za HDZ postavio letvicu vrlo visoko - personalizirao je i europeizirao stranku.

"Ja i Ivica Đikić zalažemo se da se ta letvica preskače - ali ima dosta ministara koji se 'švercaju' poput ministrice kulture zbog situacije u HAVC-u i ministra znanosti i obrazovanja Pave Barišića zbog plagijata", rekao je te dodao kako ministar Barišić ima dosta materijala za ostavku. "Zahtijevat ćemo donošenje Etičkog kodeksa u Saboru po uzoru na Veliku Britaniju i Njemačku - pravila prema kojima plagijatorima nema mjesta u politici, fakultetima itd", rekao je Zovko.

Misli da je glede reforme obrazovanja i kurikuluma Plenković trebao nastaviti suradnju s Borisom Jokićem jer smatra da je on u sustavu 'postavio dobru bazu'. Rekao je da je, unatoč kritikama, prijatelj s Tomislavom Karamarkom, ali mu zamjera što Anju Šovagović nije imenovao ministricom kulture. Problem je i što je u HDZ postavio 'karamarksističku strukturu' s kojom sad borbu vodi Andrej Plenković. Smatra da bi Karamarka trebalo vratiti u stranku jer je zaslužan za obnovu i konsolidiranje HDZ-a.

Izbacio bi Darwina iz škola

Potvrdio je svoj stav da bi iz hrvatskih škola trebalo izbaciti Darwinovu teoriju. Pozvao se na papu Benedikta XVI. koji je rekao kako Crkva nema problema s teorijom evolucije, ali ima problem s dogmatizacijom te teorije. Pozvao se i na antievolucijsku knjigu filozofa Thomasa Nagela, "najvećeg američkog ateista".

Zovko je u emisiji objasnio zašto Tita smatra zločincem.

"U širokom Brijegu su partizani napravili najveći kulturocid, spalili gimnaziju, ubili franjevce. Tko je kriv, cigan Mišo ili Tito?, upitao je. Uz Tita su, dodao je, vezani Bleiburg, Huda jama, protjerivanje Njemaca i Talijana.

"On je bio protiv demokracije, ne bi trebao imati tg i treba ga prepustiti povjesničarima", kazao je Zovko.

(index.hr)
online

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests