Fatalne zene..

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: 10 najljepših žena svijeta svih vremena

Post by radeta62 » 28 Jan 2015, 16:38

Krokodil Behko wrote:
radeta62 wrote:
Maja wrote:Radeta ko pravi Srbin voli Moniku.

Joj kad se sjetim nedavnog prepucavanja u vezi toga jel ljepša "naša" Anđelina ili "njihova" Monika :grana
I to sve likovi koji samo na politici pišu, RS vs tkz Fildžan država.
I onda ja uletim i kažem kako su Hrvati BiH opet ugroženi te im predlažem Anjelicu Huston kao počasnog državljanina Hercegbosne :valja
Andja je ok glumica ali kao covek je losa,lobira za one koje amerika forsira i podrzava radi svojih ciljeva.Monika je suprotnos Andji, fina,lepa,pametna,pravedna voli nas srbe pa ko da je ne voli. :kiss
Jeko Monika? Ima li oskara? Neku zvučnu plemićku titulu? Neku ekscelencijsku dužnost?
Ima toplo srce i dusu veca joj titula nije potrebna. ;)

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: 10 najljepših žena svijeta svih vremena

Post by radeta62 » 28 Jan 2015, 16:39

drugrankovic wrote:andjin film o bosni je tipicni debilizam americki...
Slazem se. :ok

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: 10 najljepših žena svijeta svih vremena

Post by Mala_Mu » 29 Jan 2015, 00:47

greeneyes wrote:Meni ova Audrey Hepburn bezveze, barem kad bih sudio na osnovu ove jedne slike. Isto tako i Merlin Monro na ovoj slici izgleda ni manje ni više nego ko Donna Ares. :dole
Aaa pa stvarno :grana

Merlin Monro poredis s tamo nekim :o lele lele :p

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: 10 najljepših žena svijeta svih vremena

Post by Heidi » 29 Jan 2015, 01:20

Kate Moss moze jedino da ucestvuje u istrazivanjima za najljepsu anoreksicarku :D
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Terasa svjesti » 06 Jul 2015, 16:21

Lyudmila Pavlichenko - žena snajperista


Lyudmila Mykhailvna Pavlichenko je rodjena 1916 u gradu nedaleko od Kijeva. Jednom prilikom kada se dječak iz komšiluka hvalio svojim uspjesima u streljani, ona je odlučila da pokaže da žene mogu biti jednako dobre. U junu 1941 tokom cetvrte godine studiranja istorije na univerzitetu u Kijevu, Njemačka počinje invaziju Sovjetskog Saveza, a Ljudmila je bila medju prvim dobrovoljcima.

Pavličenkova je poslata na front gdje je kako kaže "bila svjesna da je njen zadatak da puca na ljudska bića. U teoriji je to bilo uredu ali znala je da će stvarnost biti sasvim drugačija."

Prvi dan na bojnom polju našla se blizu neprijatelja i paralizovana od straha nije imala snage da podigne svoje oružje, pušku Mosin - Nagant 7.62 mm sa optikom. Mladi ruski vojnik je stajao pored nje i prije nego što su zauzeli položaj, pucanj je odjeknuo i njemački metak je usmrtio njenog prijatelja. Taj momenat je pokrenuo. "Bio je tako divan i veseo momak i bio je ubijen pored mene. Nakon toga, ništa me nije moglo zaustaviti."

Prva dva od ukupnih 309 ubistava je postigla tokom tog dana kada je usmrtila dva njemačka skauta. Pavličenkova se borila u Odesi i Moldaviji gdje je postigla većinu svojih ubistava, u kojim se nalazilo i stotinu oficira. Njemačka napredovanja su njenu jedinicu natjerala na povlačenje u Sevastopolj na Krimskom poluostrvu.
Kako su brojke rasle dobijala je sve opasnije zadatke uključujući i onaj najopasniji - kontrasnajperisanje.

Ono je podrazumjevalo duele sa nacističkim snajperistima, koje ona nikada nije izgubila i u kojima je zabilježila 36 ubistava. "Lov" bi trajao danima i noćima, u jednom slučaju tri dana koje je ona opisala kao "najnapetije iskustvo u životu" u kome je bila potrebna nadljudska izdržljivost i snaga volje jer se u jednom položaju znala zadržati 15 do 20 sati. "Na kraju" rekla je za svog nacističkog progonitelja, "napravio je jedan pokret previše."

U Sevastopolju se borila osam mjeseci okružena brojnijom njemačkom vojskom. "Kosili smo hitlerovce kao žito". U maju 1942 ratno vijeće je pohvalilo zbog 257-og ubistva. Tada je obećala da će napraviti još više. Obećanje koje je ispunila.

Čak i Njemci su znali za njen Čak i Njemci su znali za njen "rezultat" . Navodno su pokušavali da je pridobiju porukom preko razglasa "Ljudmila Pavličenko dodji kod nas. Daćemo ti mnogo čokolade i postaćeš oficir." Kada to nije uspjelo krenule su prijetnje: "nećeš nam pobjeći, kada te uhvatimo, rastrgati ćemo te u 309 komada!"
Ranjena je cetiri puta, dobila psihičke traume uslijed čestih bombardovanja ali ostala u borbama. Povukli su je iz borbe, kada je njen položaj bombardovan a ona pogodjena šrapnelom u lice. Nakon toga obučavala je nove snajperiste.

Poštanska markica sa njenim likom. "Nisam osjećala komplikovane emocije povodom ubijanja nacista. Jedini osjećaj je bio veliko zadovoljstvo koje osjeća lovac kada ubije grabežljivca.""Svaki nacista koji ostane živ će ubijati žene, djecu i stare. Mrtav nacista je bezopasan, tako da kada ubijam naciste, ja spašavam živote."
U Vašington stiže 1942 sa misijom da prikupi američku podršku i ostvari Staljinov plan otvaranja "drugog fronta" u Evropi.

Očajnički mu je bila potrebna invazija zapadnih saveznika, koja bi podjelila Njemačke snage i smanjile pritisak na Sovjetske trupe.

Posjetila je predsjednika Frenklina Ruzvelta, i postala prvi sovjetski gradjanin u Bijeloj kući.

Ruska delegacija u pratnji Pavličenkove (desno) tokom posjete Vašingtonu 1942.Ruska delegacija u pratnji Pavličenkove (desno) tokom posjete Vašingtonu 1942.
Tokom svoje posjete, upoznaje Elenor Ruzvelt koja je poziva na obilazak Amerike kako bi sa amerikancima podijelila svoja iskustva i grozote koje su se dešavale.

U svom govoru u Čikagu pred jednim velikim skupom, izjavila je: "Gospodo, imam 25 godina i ubila sam 309 nacističkih okupatora do sada. Zar ne mislite, gospodo, da ste se predugo sakrivali iza mojih ledja?" Riječi koje su izazvale snažnu podršku.

Elenor i Ljudmila su razvile snažno prijateljstvo tokom zajedničkih putovanja.
Po povratku u Rusiju Ljudmila završava svoje obrazovanje i postaje istoričar.

15 godina nakon susreta sa Pavličenkovom, Elenora Ruzvelt je obilazila Moskvu. Zbog hladnog rata svaki korak je bio isplaniran i pomno praćen, ali Elenora je bila istrajna u jednom zahtjevu - da posjeti Ljudmilu. Kada su se srele u njenom stanu, pričale su formalno dok Ljudmila nije pronašla izgovor da odvede Elenoru nasamo u spavaću sobu i zatvori vrata. Sakrivene od znatiželjnih očiju Pavličenkova se bacila u zagrljaj staroj prijateljici plačući i smijući se, srećna što je vidi.


ludmila-pavlichenko-zena-snajperista-1.jpg
ludmila-pavlichenko-zena-snajperista-3.png
ludmila-pavlichenko-zena-snajperista-8.jpg
ludmila-pavlichenko-zena-snajperista-13.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Fatalne žene

Post by Terasa svjesti » 15 Jul 2015, 17:42

Evo nešto pomalo koncizno od mene :


Fatalna žena iliti femme fatale je izrazito mentalno jaka i sposobna žena koja sa svojom gestikulacijom tijela ostavlja svakoga kraj sebe inferiornijim. Osjećaj koji se stvara kad se nađeš u prisustvu takve persone je neopisiv i duboko se zavuče u onoga tko ostvari kontakt sa njom.

To nije žena za kojom se muškarac okrene, ne da bi ocijenio atribute, nego zato što je bio prizvan nekakvom nevidljivom i neobjašnjivom zrakom koja se događa . Ima emocionalu hladnoću uz prisutan osjećaj za zavitlavanje muškarca i odličnu sposobnost manipulacije. Isto postiže sa iskustvom i konstantnim upoznavanjem same sebe i ulaganjem u sebe . :D

Još nešto fatalnih žena ima i starijih jer su tada potpunije i iskustvo ih čini jačim . :cvike
Last edited by Terasa svjesti on 15 Jul 2015, 17:45, edited 1 time in total.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Ledena » 15 Jul 2015, 17:44

heeeee takva sam i ja nekad bila......
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by supersonic » 15 Jul 2015, 17:47

a gdje ti je .. :ovaj
Are u player or pretender..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Biba » 15 Jul 2015, 17:58

Ja ne vjerujem u te fatalne žene...žena može ostaviti dubok dojam ali fatalnost zavisi i od promatrača....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Terasa svjesti » 15 Jul 2015, 18:27

:D Nemoj bibo ispadaš ljubomorna .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Mala_Mu » 15 Jul 2015, 18:30

Ja mislila da ovo postoji samo u filmovima :ooo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7701 times
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2015, 18:34

Isto tako i fatalne duple teme, mogu biti kobne :D. :D.
online

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Terasa svjesti » 15 Jul 2015, 18:36

Spoji behko ako gdje ima ja tražio u ljubavi i seksu, nisam našo . :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by titicha » 15 Jul 2015, 18:42

zanimljiva tema
ali,mislim da bi muški dio forumaša bolje ovo komentirali.fatalna žena...žena koja ima veliko samopouzdanje,ne mora nužno biti ljepotice niti imati mjere 90-60-90. bitna je osobnost,personality.zna šta hoće,kako doći do toga,ali na jedan fin ženstven način. mora imati i dozu provokativnosti...ali malu dozu,onak biti sexy. da s godinama žene postaju sigurnije u sebe zato su možda fatalnije.haha.ali ne nužno.eto

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Biba » 15 Jul 2015, 19:18

Terasa svjesti wrote::D Nemoj bibo ispadaš ljubomorna .
ja ljubomorna, pa ja sam fatalna škorpija :valja

da bi žena bila fatalna - netko mora donijeti sud da je ona takva...mislim da taj pojam različito neki definiraju...jedna žena je za nekoga fatalna, a za nekoga preobična..sve je to relativno...ali osobnost je jedna i samo jedna...fatalna žena ne mora biti lijepa ali ima "oo nešto" po čemu se samo ipak izdvaja iz mase... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Terasa svjesti » 15 Jul 2015, 19:22

Biba wrote:
Terasa svjesti wrote::D Nemoj bibo ispadaš ljubomorna .
ja ljubomorna, pa ja sam fatalna škorpija :valja

da bi žena bila fatalna - netko mora donijeti sud da je ona takva...mislim da taj pojam različito neki definiraju...jedna žena je za nekoga fatalna, a za nekoga preobična..sve je to relativno...ali osobnost je jedna i samo jedna...fatalna žena ne mora biti lijepa ali ima "oo nešto" po čemu se samo ipak izdvaja iz mase... :pusi

:ok reko sam Bibo u onaj suprtnoj temi , meni mora da bude ok i potaman .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by drugrankovic » 15 Jul 2015, 19:29

Madlen odvrajt
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Biba » 15 Jul 2015, 19:32

drugrankovic wrote:Madlen odvrajt
:plavi :plavi :plavi :plavi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2419 times
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Melek » 15 Jul 2015, 20:48

drugrankovic wrote:Madlen odvrajt
dušmanka majkić :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fatalne žene

Post by Biba » 09 Aug 2015, 18:12

Terasa svjesti wrote::D Nemoj bibo ispadaš ljubomorna .
ama čovječe sad sam tek vidjela koliko mi jedna sliči...zagledaj malo bolje te fotke..ma ista ja :perezube

a jel ova već bila ..

Volis Simpson je bila jedna od onih žena koje su zaista menjale svet oko sebe. Fatalna u pravom smislu te reči, ali ne i na prvi pogled. Neumitno fatalna za jednog čoveka koji je trebalo da postane kralj. Ona nije bila seks simol, ona je “samo” bila čelik koji je odvojio čoveka pod krunom od krunisanja.

Rođena je kao Besi Volis Vorfild u Pensilvaniji. U Americi je bila udata za mornaričkog oficira sa prezimenom Spenser, pa se razvela, pa se udala za gospodina Spensera. To prezime joj je ostalo kao znak raspoznavanja iako je kasnije postala vojvotkinja od Vindzora. Bila je, za kraljevsku porodicu, a i za ostali svet gospođa Simpson, ona koja je pokušavala da osvoji princa Edvarda od Velsa. I osvojila ga je! Amerikanka običnog porekla, dva puta udavana, ne baš najlepša od najlepših! Kada je Edvard postao kralj, ona se razvela i drugi put nadajući se trećoj, kraljevskoj udaji. Njen ljubljeni, tada već Edvard VIII, mogao je dovesti Veliku Britaniju u ustavnu krizu ukoliko bi je oženio. Odlučio se za možda još kontroverzniji korak, abdicirao je! Zbog nje. Zbog ljubavi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests