Fatalne zene..

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120038
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7704 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Krokodil Behko » 12 Jul 2018, 18:16

Ali svi troje na slici, izgledaju debilno, ukjlučujući tu i maksumče :D.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Zagorka » 13 Jul 2018, 19:40

Krokodil Behko wrote: 12 Jul 2018, 10:28
Zagorka wrote: 12 Jul 2018, 01:19
Rum wrote: 11 Jul 2018, 09:13Na cemu je on bio
Tako je to. Niz godine se mijenja ideal ljepote. Ne tako davno što manja usta su bila ludilo pa se govorilo:"ma divna, usta joj ko dugme".
Sad su u modi usne od 250-300 grama svaka.
Opet kasnije bice nesto drugo.
Sjecam se kad je jedna nana pričala da su se tražile cure sa što čupavijim nogama i to crne dlake.
Vladao je mit da su temperamentnije sto su sebi preveli kao bolje u krevetu.
Pa je nana brijala noge zimi da joj na ljeto budu gušće.
Znam, sad je čudno i smiješno.
I mi ćemo biti nekome.

Možda se vjerovalo, da će manje pričati, ako su joj mala usta :hihi

Tačno, ideal ljepote se mijenja.
Merlinku, onakvu kakva je bila, ne bi ubacili ni u reklamu za tost, jer bi je definisali kao predebelu.

Šutale su i one s velikima, takav zeman bio :oo

Merlinka sa konfekcijskim brojem 44 danas bi bila pod hitno podvrgnuta liposukciji.

Kužim ja da je ovo ljudima danas šokantno i da im nije lijepo ali ne kužim da vjeruju kako se i u to doba dotična smatrala neprivlačnom.

Konkubine i kurtizane su i bile najljepše žene. Ili mislite da je neki vladar suhim zlatom plaćao ženu koju je smatrao rugafetom?

Prosto, tako je bilo koliko god nam smiješno izgledala.

U Talijanskoj renesanski bio je popularan oveći trbuh i obavezno da se istakne.

A koža blijeđa od svakog mrtvaca pa nosi devet slojeva sukanja i suncobrane da te ne dohvati sunčeva zraka(i fataj zrak ko ćurka), jer se samo fukara pekla na suncu i bivala preplanula.

Pa ona prejeziva Lotos stopala su potrajala čitavih hiljadu godina :lupa

Mrvile se kosti i apsolutno nakazilo i deformisalo stopalo a prilikom hoda klatilo se da je po dvojica drže. Opet su samo seljanke bivale pošteđene te muke jer neko je morao normalno hodati i raditi.

I one gejše koje su bile ideal seksipila i nedosanjan san sirotinje, njihove originalne slike danas ne možeš gledati od ružnoće.

U dvijehiljaditima smo dobili izgled koji jos traje ali se na crvenom tepihi desavaju promjene zadnje 2-3 godine, u smislu vadjenja ogromnih silikona i ukidanja kvarcanja.(pocinje era povratka prirodnom izgledu).
Naravno kasne mnoge svijetske zemlje za trendovima a Balkan je u prašini na začelju kolone.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95053
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33316 times
Been thanked: 20323 times
Contact:
Status: Online

Re: Fatalne zene..

Post by Rum » 20 May 2019, 21:42

LJUBAVNA PRIČA

Među hiljadama okupljenih nacista na mitingu u Hamburgu 13. juna 1936. godine, jedan čovjek odbio je salutirati nacističkim pozdravom. August Landmeser znao je da time krši zakon i potpisuje smrtnu presudu. August Landmeser bio je lojalan nacista sve do trenutka kada se zaljubio u Jevrejku. Godine 1931. August se pridružio Nacionalsocijalističkoj partiji. Kao i svi nacisti, slušao je Hitlera i slijepo ga pratio, dok u njegov život nije ušla Irma Ekler. Od tog dana, August je počeo slušati svoje srce, a ne Hitlera.
Par se upoznao 1933. godine, kada je August bio član Hitlerove partije. Znao je da je Irma Jevrejka, ali to ga nije spriječilo da se ludo zaljubi i, znajući da rizikuje sve, 1935. godine zaprosio je Irmu. Kada se za to pročulo, Landmeser je isključen iz partije i posavjetovan da što prije raskine vezu s Jevrejkom. Nije poslušao. 1935. godine odlučio je oženiti Irmu. Zbog takozvanih Nirnberških zakona, donesenih u septembru 1935. godine, Landmeser se nije mogao oženiti Irmom, pa su njih dvoje ostali nevjenčani. U oktobru 1935. godine, dobili su kćerku Ingrid. Iduće godine, na skupu nacista, Landmeser je u znak protesta odbio salutirati nacističkim pozdravom dok su hiljade ljudi oko njega podigle desnu ruku u zrak. Ladmeser je jako dobro znao šta ga čeka. Iduće godine, zajedno sa porodicom pokušao je prebjeći u Dansku, ali je uhvaćen na granici. Optužen je za "vrijeđanje rase", ali je oslobođen zbog nedostatka dokaza. Ponovo su ga upozorili da mora okončati vezu s Irmom, ali je ignorisao želju nacista i osuđen 1938. godine. Proveo je tri godine u koncentracionom logoru.
August više nikada nije vidio voljenu Irmu niti kćerku. Gestapo je uhapsio Irmu, koja je u tom trenutku bila trudna. U zatvoru je rodila drugu kćerku, Irenu. Nakon porođaja, poslali su je u koncentracioni logor, a 1942. premještena je u zavod za "eutanaziju", gdje je ubijena u gasnoj komori. Irma je posljednje pismo iz logora poslala 1942. godine. Kada je August izašao na slobodu, u februaru 1944. mobilizovan je u kazneni vod, 999. laki afrički bataljon, gdje je nestao u akciji i smatra se poginulim. Ljubav Irene i Augusta 1951. retroaktivno je ozvaničena, kada je Senat u Hamburgu prihvatio ovaj brak, koji se do tada smatrao nezakonitim.

Image

Image
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Zagorka » 21 May 2019, 11:34

I kad neko kaže da nema ljubavi, pa tačno bi ga :bije
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Zagorka » 21 May 2019, 11:35

Elem i ja sam fatalna žena. Fatam se đe stignem :tigris
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86347
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1640 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Mutevelija » 21 May 2019, 12:01

Zagorka wrote: 21 May 2019, 11:34 I kad neko kaže da nema ljubavi, pa tačno bi ga :bije
Nema ljubavi :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by lejlamo » 26 Dec 2019, 17:42

sjoo, gardnerke


Ava Gardner je slučajno postala glumica. Sestrin muž je bio fotograf, i on ju je fotografisao i poslao filmskom studiju. Ubrzo je dobila angažman i važila za jednu od lepših glumica. Dok je sa jedne strane bila veoma predana glumačkom pozivu i ređala vrlo uspešne uloge u fimovima "Mogambo", "Na plaži", "Jedan dodir Venere", njen privatni život je bio veoma buran. Udavala se tri puta za tri slavna imena-Mikija Runija, Artija Šoa i Frenka Sinatru. Sa prvom dvojicom je bila po godinu dana u braku, a sa Sinatrom 6 godina. Nisu imali dece, Ava je dva puta abortirala, jednom je izjavila: "Nismo mogli da se brinemo ni za sebe, a kako bismo onda za decu." Onda je usledio čitav osvajački niz slavnih muškaraca, uspela je da zavede Klarka Gejbla, Hauarda Hjuza, Ernesta Hemingveja, Roberta Mičama i mnoge druge.
Piter O'Tul je jednom nimalo džentlmenski izjavio da mu je Ava Gardner rekla da je deset puta bolji ljubavnik od Klarka Gejbla, ali da nije ni blizu Robertu Mičamu. :D.
Te 1964. godine Ava je spavala u troje sa O'Tulom i Bartonom. Rekla je da u njoj plamti vatra koju mogu ugasiti samo dvojica jakih muškaraca, Velšanin i Irac. O'Tul je posle izjavio da su zaista bila potrebna njih dvojica da je zadovolje.
Umorna od svega posle smrti voljenog Hemingveja otišla je u London, i slabije snimala filmove.
Kada se razbolela, Sinatra je redovno zvao Avu i godišnje plaćao 250.000 dolara medicinske pomoći, a kada je čuo da je umrla nije mogao da progovori ni reč.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86347
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1640 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Mutevelija » 26 Dec 2019, 17:42

Jel to ona sto se da ufatit, pitam za jarana :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by dadojović » 04 Feb 2020, 17:51

Helena Trojanska zasigurno spada među one najpoznatije žene koje zaslužuju da ih se titulira s
nazivom femme fatale. Prema mitologiji, zbog ove kćerke boginje Lede i boga Zeusa, započeo je jedan od naslavnijih ratova u istoriji. Onaj trojanski.
Povijest i književnost su zapamtite brojne sudionike toga rata, tako da su, neki od njih, i danas nakon više stoljeća, još uvijek opće poznati.
Ahilej, Odisej, Paris, Eneja, samo su neki od njih. Svi oni bili su inspiracija mnogim umjetnicima koji su ih, kroz minula stoljeća, spominjali u svojim djelima. Kako slavni pjesnici, veliki književnici ili kipari, pa sve do današnjih režisera.
I sve to zbog jedne fatalne žene, koja je pokrenula događaje koji i danas bude maštu i nude neke nove teorije i interpretacije.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22160
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12674 times
Been thanked: 12249 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Dori » 05 Feb 2020, 11:26

dadojović wrote: 04 Feb 2020, 17:51 Helena Trojanska zasigurno spada među one najpoznatije žene koje zaslužuju da ih se titulira s
nazivom femme fatale. Prema mitologiji, zbog ove kćerke boginje Lede i boga Zeusa, započeo je jedan od naslavnijih ratova u istoriji. Onaj trojanski.
Povijest i književnost su zapamtite brojne sudionike toga rata, tako da su, neki od njih, i danas nakon više stoljeća, još uvijek opće poznati.
Ahilej, Odisej, Paris, Eneja, samo su neki od njih. Svi oni bili su inspiracija mnogim umjetnicima koji su ih, kroz minula stoljeća, spominjali u svojim djelima. Kako slavni pjesnici, veliki književnici ili kipari, pa sve do današnjih režisera.
I sve to zbog jedne fatalne žene, koja je pokrenula događaje koji i danas bude maštu i nude neke nove teorije i interpretacije.
Jesi citao ikada Alan Ford, Trojanski rat? Kada Helenu ukradu, pa pocne da trosi, pa hoce da je vrate, ali je niko nece :plavi

EDIT:

San jedne zimske noci

Image

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Socrates » 05 Feb 2020, 11:32

Da li bi se žene osjećale dobro u ulozi fatalne žene?

To je pitanje za one koje nisu.

Da li se ove koje jesu fatalne osjećaju dobro?

Sedmog februara je petak.
. . . . . . . . .

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by dadojović » 05 Feb 2020, 11:33

Dori wrote: 05 Feb 2020, 11:26
dadojović wrote: 04 Feb 2020, 17:51 Helena Trojanska zasigurno spada među one najpoznatije žene koje zaslužuju da ih se titulira s
nazivom femme fatale. Prema mitologiji, zbog ove kćerke boginje Lede i boga Zeusa, započeo je jedan od naslavnijih ratova u istoriji. Onaj trojanski.
Povijest i književnost su zapamtite brojne sudionike toga rata, tako da su, neki od njih, i danas nakon više stoljeća, još uvijek opće poznati.
Ahilej, Odisej, Paris, Eneja, samo su neki od njih. Svi oni bili su inspiracija mnogim umjetnicima koji su ih, kroz minula stoljeća, spominjali u svojim djelima. Kako slavni pjesnici, veliki književnici ili kipari, pa sve do današnjih režisera.
I sve to zbog jedne fatalne žene, koja je pokrenula događaje koji i danas bude maštu i nude neke nove teorije i interpretacije.
Jesi citao ikada Alan Ford, Trojanski rat? Kada Helenu ukradu, pa pocne da trosi, pa hoce da je vrate, ali je niko nece :plavi
Čitao sam, naravno.
Te se konkretno epizode ne sjećam.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35555
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 989 times
Been thanked: 506 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Venera » 05 Feb 2020, 13:36

Greta Garbo – "Ja se ne bojim ničega... Osim da mi ne bude dosadno."

Helene Stanton – "Ženi nije stalo do toga kako muškarac zarađuje za život, već kako vodi ljubav."
moja filozofija Gretinog i Heleninog stava, plus, fattalnost ukljucuje bintovan karakter :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Chloe » 05 Feb 2020, 13:37

Socrates wrote: 05 Feb 2020, 11:32
Sedmog februara je petak.
:cool
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Socrates » 05 Feb 2020, 13:43

Chloe wrote: 05 Feb 2020, 13:37
Socrates wrote: 05 Feb 2020, 11:32
Sedmog februara je petak.
:cool
Al' zato je senaesti novembar usamljen.
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95053
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33316 times
Been thanked: 20323 times
Contact:
Status: Online

Re: Fatalne zene..

Post by Rum » 21 May 2021, 18:58

Image

Lezlie Gwynn
Upoznajte gospođu Jeanne Louise Calment, koja je imala najduži potvrđeni ljudski život: 122 godina, 164 dana. Sudbina je očito odobrila način na koji je živjela svoj život. Rođena je u Arlesu, Francuska, 21 veljače 1875. godine. Eiffelov toranj izgrađen je kada je imala 14 godina. Tada je upoznala Vincenta van Gogha. ′′ Bio je prljav, loše odjeven i neugodan," prisjetila se intervjua koji je dao 1988.
Kada je imala 85 godina, popela se na ogradu, a još je vozila bicikl kada je napunila 100. godina, u dobi od 114 godina, glumila je film o svom životu, sa 115 godina imala je operaciju na kuk, a sa 117 godina je odustala od pušenja, počela je sa 21 godina 1896. godine. Nije odustala iz zdravstvenih razloga; razlog joj je bio taj što nije voljela da mora da traži od nekoga Pomozi joj da zapali cigaretu jednom kad je bila skoro slijepa.
Jeanne je 1965 imala 90 godina i nije imala nasljednika. Potpisala je ugovor o prodaji stana 47-godišnjem odvjetniku po imenu André-Fran çois Raffray. Pristao joj je platiti mjesečni iznos od 2,500 franaka pod uvjetom da će naslijediti njen stan nakon smrti. Međutim, Raffray ne samo da je na kraju platila Jeanne za 30 godina, već je tada umrla prije nego što je to učinila u dobi od 77. godina. Njegova udovica je bila zakonski dužna nastaviti plaćati Madam Calment do kraja svojih dana.
Jeanne je zadržala oštre mentalne sposobnosti. Kada su je na 120 rođendan pitali kakvu budućnost očekuje. Njezin odgovor: ′′ Vrlo kratak."
Evo pravila života iz Jeanne Louise Calment:
′′ Zaljubljen sam u vino."
′′ Sve bebe su prelijepe."
Mislim da ću umrijeti od smijeha.
′′ Zaboravio me naš dobri Bog."
′′ Imam samo jednu boru i sjedim na njoj."
′′ Nikad ne nosim maskaru; smijem se dok često plačem."
′′ Ako nešto ne možeš promijeniti, ne brini se zbog toga."
′′ Uvijek čuvaj svoj osmijeh. Tako objašnjavam svoj dug život."
′′ Vidim loše, čujem loše, i osjećam se loše, ali sve je u redu."
′′ Imam ogromnu želju za životom i veliki apetit, posebno za slatkiše."
′′ Imam željezne noge, ali da vam kažem istinu, počinju malo hrđati i kopčati."
′′ Uživao sam kad sam mogao. Ponašao sam se jasno i moralno i bez kajanja. Imam sreće."
′′ Biti mlad je stanje duha, ne zavisi od nečijeg tijela. Ja sam zapravo još mlada djevojka, samo što nisam izgledala tako dobro zadnjih 70 godina."
Na kraju jednog intervjua, novinarka je rekla: ′′ Gospođo, nadam se da ćemo se sresti opet negdje sljedeće godine." Na što je Jeanne odgovorila: ′′ Zašto ne? Nisi toliko star; još ćeš biti ovdje!"
Slika sa krilima je umjetničko djelo
L. L. Lichtenfells
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by Hurija » 25 May 2021, 16:26

:D

Vidi Meleka.
Ostalo je cutanje.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by vrhbosnica » 25 May 2021, 22:33

ovi njeni citati bolje zvuce u orginalu..pogotovo ovo za bore
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by insomnia » 25 May 2021, 22:54

Alaj su ga preveli
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Fatalne zene..

Post by vrhbosnica » 25 May 2021, 23:01

Ne treba ni prevoditi..svi znamo engl.. okaciti orginal, pa da skontamo sta vele 😳
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests