Snobovi koji šetkaju beštije..

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by Terasa svjesti » 12 Apr 2015, 20:47

:ok Časni i pošteni ljudi
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by Pasaga » 12 Apr 2015, 20:47

Bas plemenit cojk.
Ovde je bitno da ovi prnalazaci dobiju malo vjere u ljude,u rjec.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Maja » 13 Apr 2015, 00:13

Nije stvar u blagostanju vec u zadovoljenu osnovnih potreba. Srecom, nije velik broj onih sto prevrcu po kontejnerima. Uz samo malo aktivnosti, mogli bi se rijesiti problemi. Nakon toga stepenicu po stepenicu.
Zar stvarno misliš da će se kod nas situacija IKAD toliko srediti da gladnih i siromašnih više uopšte neće biti? Neće ba. Zato nije ok da se sa svim ostalim stvarima koči jer eto, postoje prioriteti. To bi značilo dići ruke od svega što nije, kako ti kažeš, osnovna ljudska potreba.

Ovaj dio posta o ptici u kavezu, pedikeru za pse i učenju djece da im je životinja veći prijatelj od čovjeka je smiješan i neću ni komentarisati :oo

Uostalom, osvrnula sam se samo na ovaj tvoj komentar
Zasto kada kazes sta ce ti pas, komsija/ca ti prevrce po kontejneru automatski postajes osoba koja mrzi zivotinje?
po kojem sam zaključila da si ti inače protiv držanja pasa. Ne shvataš da neki ljudi zaista vole te životinje i uživaju u druženju s njima. Lično bih voljela nego ne znam šta na svijetu da imam psa ali to ne znači da sam snob ili luđakinja koja nema veze s ljudima, da sam nedruštvena, mrziteljica ljudskog roda itd.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by Maja » 13 Apr 2015, 00:22

Tovare možda je i ovaj lik spasio psa koji se koristio za borbe. Samo ne znam može li se pripitomiti već odrastao pas koji ima tih borbi iza sebe. Opet, rađe ću vjerovati u to nego da je pas pobjegao od vlasnika koji je zarađivao na njemu pa ga se opet dočepao.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by tovar » 13 Apr 2015, 00:49

Bolje se uvjeriti nego vjerovati.
Ma samo ću malo pročačkati i to za vrijeme pauze jer mi to nije u opisu radnih zadataka. Nitko neće niti znati a kamo li stradati ako je sve "čisto".

(Da, nitko živ nikada neće znati osim mene i ovo malo foruma)
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by tovar » 13 Apr 2015, 13:58

Izvršenom provjerom navedenih osoba nije indicirano kršenje zakona osim što opisani automobil nikada nije bio evidentiran na osobu koja se predstavlja kao vlasnik istog ali to je problem prometne policije. U ostvarenom telefonskom kontaktu sa veterinarskom klinikom veterinarskog fakulteta u Zagrebu je utvrđeno da djelatnici iste sa pozornošću prate cijeli slučaj gdje je predmetni pas već liječen u nekoliko navrata od zadobivenih trauma za koje do sada nisu mogli sa sigurnošću utvrditi uzrok nastanka istih a nadležna veterinarska inspekcija će u slučaju bilo kakvih saznanja o mogućem zlostavljanju psa o tome obavijestiti nadležnu policijsku upravu.

Eto, ujo vuk magare.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by Maja » 13 Apr 2015, 23:21

I šta sad, nema dokaza da je pas korišten za borbu?
Kako se inače saniraju povrede tih pasa? U veterinarskim stanicama? Jel to zakonito uopšte i kako mogu veterinari da ne prijave policiji kad im stigne takav pas. Možda je ovaj lik podmitio veterinare pa "nisu mogli sa sigurnošću utvrditi uzrok nastanka povreda".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by storm » 13 Apr 2015, 23:32

Maja wrote:I šta sad, nema dokaza da je pas korišten za borbu?
Kako se inače saniraju povrede tih pasa? U veterinarskim stanicama? Jel to zakonito uopšte i kako mogu veterinari da ne prijave policiji kad im stigne takav pas. Možda je ovaj lik podmitio veterinare pa "nisu mogli sa sigurnošću utvrditi uzrok nastanka povreda".
Imaju oni svoje veterinare.... privatnih sad kolko hoćeš, a lova radi sve :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by Maja » 13 Apr 2015, 23:39

Bagra!

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by drugrankovic » 13 Apr 2015, 23:52

sve bi pohapsio i tuko do... inace sto se tice staforda jebo njih...

ajde normalnom covjeku je jasno da se tu radi o kompleksima gazde koji na neki nacin biva primecen... pa se klinci sisaju na opasno i nabavljaju staforde canu korse pizde materne...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by kuplung » 14 Apr 2015, 02:00

Zar stvarno misliš da će se kod nas situacija IKAD toliko srediti da gladnih i siromašnih više uopšte neće biti? Neće ba. Zato nije ok da se sa svim ostalim stvarima koči jer eto, postoje prioriteti. To bi značilo dići ruke od svega što nije, kako ti kažeš, osnovna ljudska potreba.
Nije stvar hoce li se promjeniti vec ako neko ima prijedlog, drugaciju viziju nazovi to kako hoces odmah se osudjuje, preuvelicava itd. Nisu isti nivoi siromastva. Imas nekog ko je siromasan u nekoj trosnoj kuci zivi, sastavlja kraj s krajem. Jos gora su kategorija ljudi koji spavaju na otvorenom, prevrcu kontejnere, nisu dalje od 100-200 m od objekta gdje zivis.
Maja wrote: po kojem sam zaključila da si ti inače protiv držanja pasa. Ne shvataš da neki ljudi zaista vole te životinje i uživaju u druženju s njima. Lično bih voljela nego ne znam šta na svijetu da imam psa ali to ne znači da sam snob ili luđakinja koja nema veze s ljudima, da sam nedruštvena, mrziteljica ljudskog roda itd.
Volem Maju. :srce

Los zakljucak. Zamisli kad se navecer u stanu do tebe navije lajati ili udjes u lift a pas obavio nuzdu. Nije do psa vec do gazde i onih koji su projektovali zgradu. Posto je kolicina losih gazdi daleko vec od onih normalnih koji dresiraju svoje pse, stavljaju im brnjicu, brinu o njima itd. dodjes do zakljucka nije zivotinja za svakoga, odnosno nase drustvo jos nije zrelo za toga, obostrano. Zakonska procedura rjesavanja agresivnuih ponasanja ili ugriza nije bas najbolje rjesena kod nas. Imamo li rjesen problem kada vlasnik pusti psa na ulicu? Ne znam da imamo. Znam bar 2 takva slucaja.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by tovar » 14 Apr 2015, 05:55

Ja sam i sa gospodinom Gjanićem (nalaznikom psa) obavio telefonski razgovor. Čovjek je bio očito uznemiren pa mi je u jednom momentu rekao:"Ne želim imati posla niti s vama niti s njima!?!" Ja sam ga potom zamolio da mi kaže zašto nije htio prihvatiti ponuđenu nagradu a on mi je na to odgovorio da auto nema nikakvih papira pa ga niti na otpad ne može prodati. Ispričao sam mu se na uznemiravanju i obećao da ga više neću uznemiravati. Cijela priča jeste mutna ali ja dalje ne mogu ići jer bi počinio zlouporabu ovlasti i službenog položaja budući da mi ovakvi slučajevi nisu u opisu poslova i radnih zadataka, i ovako sam otišao predaleko pa još o tome ovdje brbljam a priznat ću vam da to radim sa prikrivenim ciljem, naime, ne bi bilo prvi puta da učestali pozivi građana određenim službama pokrenu neku stvar sa mrtve točke. Ne morate zvati nadležnu policijsku upravu ako se libite policije (što nije rijetko) da bi se (kao) informirali o ovom slučaju, možete nazvati nadležnu veterinarsku inspekciju koji su prvi dužni izvršiti određene provjere u ovakvim slučajevima i postupati u skladu sa zakonom kako im se barem sada ne bi dogodio (ne)namjerni propust. tel.: 01/ 6447 194
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Biba » 14 Apr 2015, 12:04

Moj Bubi nije nikad bio vezan.Mislim da bi crko od zalosti..Cijepim ga i lijecim..Seta po maminoj letnoj kuhinji a kad je bio mali smio je dugo biti u mojoj sobi da se grije...Sta znaci sav namjestaj u odnosu na toliko ljubavi..pa kad je otiso u svaleraciju i danima nije kuci dolazio...uprtila sam ga i donijela kuci da se najede i ugrije...ama poludi kad se zaljubi..urlice...ali moj susje ima opasnog psa...to bih zabranila da setju po ulici i na povou
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by tovar » 17 Apr 2015, 06:51

JAVNA ISPRIKA!

Ispričavam se osobama koje se osjećaju povrijeđenim mojim napisima na ovoj temi!
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by storm » 17 Apr 2015, 07:04

Zašto bi netko bio povrijeđen napisanim :cudi
Ali jedno je sigurno.... nema zezanja s tobom kad zapneš neki događaj rasvijetliti :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nestao pas u Zagrebu: Vlasnik za nagradu ponudio Porsche

Post by storm » 20 Apr 2015, 22:04

Ovo postaje prava priča :cool

Image


Romano dobio laptop, igračke i slatkiše, no najviše ga je razveselio susret s Čikom
Foto: Robert Anić/PIXSELL

BORNA JAKUŠIĆ i njegov prijatelj Antonio Jurčević danas su odvezli pun automobil stvari za malenog Romana Gjanića i njegovu obitelj. Podsjetimo, njihovo poznanstvo počelo je kada je Borni nestao pas Čiko, a u maksimirskoj šumi pronašao ga je Romano i nagovorio oca Nikolu da ga odvedu kući. Čim su vidjeli oglas u kojem očajni Borna nudi i Porschea osobi koja mu vrati ljubimca, javili su mu se, a za nagradu nisu htjeli ni čuti. Zbog njihove skromnosti Borna i Antonio odlučili su pomoći obitelji.

"Danas smo odvezli prvu turu poklona, jer nismo sve stigli staviti u automobil i nismo se stigli naći sa svima koji su obećali pomoći obitelji Gjajić. Romanu smo odvezli PlayStation s igricama tako da će se moći igrati. Odvezli smo pun auto stvari, od kućanskih potrepština do stvari za školu i igračaka. Bila je tu i lopta i druge stvari za igru u prirodi", nabrojao nam je samo dio onoga što se našlo u automobilu Antonio Jurčević.

Podsjetio je da je Romano prije nekoliko dana dobio bicikl od bivše pravobraniteljice za djecu Ljubice Matijević Vrsaljko, a danas su mu Borna i Antonio donijeli dva laptopa, no Antonio nam priznaje kako su im u žurbi ostali punjači kod kuće pa će mu ih sutra odvesti.

"Kad je riječ o novčanim uplatama za njih, sutra ćemo znati koliko je uplaćeno. Mi smo račun otvorili na ime gospodina Gjanića, a on još nije dobio karticu pa ne zna kakvo je stanje na računu," rekao nam je Antonio.

Podsjetio je kako je Porsche oldtimer i dalje u oglasniku i traži se kupac, a čim ga prodaju novac će uplatiti obitelji Gjajić.

"Javili su nam se i ljudi koji rade slikovnicu o Čiki i Romanu, a zastupnik Porschea je obećao da će provozati Romana u Porscheu. Vjerojatno će htjeti ići i Romanova cura", našalio se Antonio.

Dodaje da je njemu i Borni drago što su nabavili sve što su obećali, a još više što su usmjerili pozornost na ovu obitelj. U posjet je naravno išao i sedmogodišnji ljubimac, glavni "krivac" za sve ovo.

"Čiko je sad glavna zvijezda, a Romano je odmah skočio do svog prijatelje Čike. On je najsretniji jer je dobio sve za školu, bojice, flomastere i sve drugo", ispričao nam je Antonio.

Na pitanje koliko im se ljudi javilo, spremno pomoći obitelji Gjajić, Antonio odgovara: "Borni nije telefon prestao zvoniti, slali su nam poruke i na Facebooku i zvali iz cijele regije".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2019, 16:06

HOROR U PANČEVU: Staford ubio ženu, drugu spašavaju


Image

Strašna tragedija dogodila se jutros u Pančevu kada je pas rase "staford" napao majku vlasnika i izujedao je do smrti

Pas vlasnika I.M. (33) napao je jutros i do smrti izujedao njegovu majku R.M, a rodicu V.M. teško povrijedio, javlaju beogradski tabloidi.

Tragedija se dogodila u porodičnoj kući jutros oko 8 sati. Nakon napada pomahnitalog psa preminula je žena stara 66 godina, dok je druga žena prevezena u pančevačku Opštu bolnicu.

Ona ima prelome obje potkoljenice a velike rane od ugriza i na natkoljenicama, saopšteno je iz bolnice u koju je smješten i jedan od radnika komunalnog preduzeća za zoohigijenu, koji su došli da odvedu psa, a koji je takođe napadnut, javio je RTS.

(SB/Mondo)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 16:11

Muk..
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by storm » 02 Mar 2019, 16:17

Pas je ogledalo vlasnika tj čovjeka.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Pasaga » 02 Mar 2019, 16:24

ovde su davno zabranili slicne vrste
svakim danom ih zabranjuju vise i vise
Cak su poceli da zabranjuju i drzanje u stambenoj zgradi...
ovo sto je dozvoljeno...to su one sorte...ko macke ....
stradalo je mnogo naroda,vecinom djece ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests