Kućni ljubimci

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Kojeg kućnog ljubimca biste voljeli imati?

Psa
72
50%
Mačku
35
24%
Kunića
4
3%
Hrčka
2
1%
Ribicu ili kornjaču
3
2%
Zmiju ili pauka
9
6%
Papigu, kanarinca i sl
7
5%
Nešto drugo
12
8%
 
Total votes: 144

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Cici » 07 Feb 2011, 12:52

Image


sto smo pepi :)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 07 Feb 2011, 13:01

žalost.... :(
ostario više
kako je meni žao starih pasa :(

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by merylin » 07 Feb 2011, 13:06

Maja wrote:žalost.... :(
ostario više
kako je meni žao starih pasa :(
a šta da se radi...uglavnom ne ostavljamo ga na cjedilu... :)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sanjarko » 07 Feb 2011, 14:09

marinac wrote:Nemam kucnih ljubimaca a pogotovo nikakve pse ili macke ne bih u kuci drzao....bljak
Vani je ok, jer volim zivotinje ali ne toliko da mogu jesti iz istog tanjira i piti iz iste case kao sto to rade neki nasi ljudi....vidio svojim ocima
Nisam ni ja mogla zamisliti da mi pas bude u kuci al eto desilo se...sve zavisi kako ga odgojis od pocetka,mora znati gdje je njegovo mjesto,gdje spava,gdje jede...
Isto tako i macka,mada su one malo na svoju ruku...
I sto mi je najdraze lijepo se slazu oboje,nije ono kao pas i macka :plavi
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Toruk Makto » 07 Feb 2011, 21:09

Image

Roney ,
Kavkaski ovcar


Povijest

Kavkaski ovcar (caucasian ovtcharka, kavkazskaia ovtcharka), se smatra jednom od najstarijih pasmina pasa. Nastala na podrucju kavkaskog masiva i okolnih stepskih podrucja, koji ukljucuju prostor Daghestana, Gruzije, Armenije, Azerbejdjana, istoka Turske, sjevernog Irana.
S obzirom na sirok areal nastanka pasmine razlikovali su se i razliciti tipovi pasa.
Medjutim Gruzijski tip se smatra najprihvatljivijim i tipu kojem se tezi.
1930 je zabiljezen prvi KO na jednoj Europskoj izlozbi.
Za vrijeme SSSR-a, u ondasnjim vojnim uzgajivacnicama je puno ucinjeno na razvoju i standardizaciji pasmine.
Rusija se danas smatra maticnom zemljom kavkazca.



Karakteristike pasmine

Veliki pas, masivne glave, "medolikog" izgleda, snazne ponekad grube konstitucije, snaznog kostura i misicja, guste,ravne dlake koja moze biti razlicite duzine zavisno od tipa, u razlicitim bojama, mada najcesce u razlicitim varijacijama sive i ridje. Jedino cisto crna i u kombinaciji sa ridjom, te kestenjsta u bilo kojoj mjeri nije dozvoljena..
Visina po standardu ne smije biti niza od 65 kod muzjaka i 62 kod zenki, gornje granice nema. Pa danas imamo pse i preko 80, medjutim tako veliki psi smatraju se ne pozeljnim, jer su manje pokretljivi.
U Rusiji je na snazi dopuna standarda kojom je pozeljna visina svedena u muzjaka na 72-76cm, a u zenki na 66-69 cm.



Pas je to snaznog, stabilnog karaktera, izbalansiranog temperamenta. Izrazenog nepovjerenja prema nepoznatim osobama. Iskonski cuvar i zastitnik po rodjenju.
Jedna cinjenica je bitna za spoznavanje i bolje razumijevanje karktera KO; njigov gotovo potpuno neovisan nacin zivota kojeg su vodili kroz citavo vrijeme svog nastanka i ljudskog odabira koji je vrsen prvenstveno na osnovu sposobnosti psa da potpuno samostalno obavljaju zadatke u divljini, cuvanje stada i imovine, borbe sa zvijerima.
Kako se primice zavrsetak rasta tako zauvijek prestaje njegova potreba za mazenjem i igrom, obitelj pocinje shvacati kao copor i cilj mu je zauzeti sto visu poziciju. Razliciti oblici agresije su "metode" kojima se pas u ovom periodu koristi.
U takvim slucajevima odgovor ostalih clanova copora tj. obitelji mora biti jasan, snazan i energican. Samo onaj tko odgovori dovoljno snazno, za njega je dominantan.
Propusti u tom trenutku mogu imati za rezultat veoma opasnog psa i za samu obitelj.

Ali kod pravilno formiranog odnosa to su odani psi i mada niti prema "vodji copora"ne pokazuju narocite emocije, spremni su za njega dati sve, pa i zivot da bi ga zastitili.
Roney sad ima tek 5 mjeseci , a ogroman je , budem ga slikao ponovo pa da vidite , njegov otac Lari bio tezak 105 kg , ooogroman bio , pogubio sam njegove slike , sjebo se hard i tako . :)
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by sann » 07 Feb 2011, 21:51

Laki.... :pusi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 08 Feb 2011, 10:32

rony :ok

sann vidi se na njemu da je šejtan :D

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by sann » 08 Feb 2011, 11:23

Maja wrote:rony :ok

sann vidi se na njemu da je šejtan :D
joj.Majo.skontala si ga odmah... :)
nego sta je...izludi me,..al ga volim, :D ,ne bi bio tako drag da ne radi sve sto radi.
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Sanjalica
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 22:39
Location: u njegovom srcu<3
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sanjalica » 24 Feb 2011, 13:47

shapa svima! :)
ja se zovem papi, star sam 1,5god i vazem 2,5kg.
moji mama i tata su najbolji roditelji na svijetu, vole me, pa ze me i maze me...uhhh jest mi fino...ja samo
jedem, spavam, idem van AL bas ono kad prikipi, jer zima je i ima puuuno snijega i onda mi zebu shape ako sam dugo vani, jako cesto skakucem na 3 shape al sva sreca pa moji samo obidju mali krug samnom, et bash onako kako meni pashe..
ljetos smo se preselili u novo naselje, auuuuuuuuu nacisto sam poludeo kad je doshlo vreme za parenje, oko mene samo zenske a ja pun hormona...gotovo da poludim, samo sam ih kroz prozor snimao kad bi se shetkale, nekad mi je mama znala dati svoju trenerku pa se se ja na trenerki istresem i bude mi ko lakshe :sex znao sam da ne jedem po 5dana od tuge...al neshto se sa mnom desilo..moji mene jedan dan odvedose kod veterinara, dade on meni bocu i ja za sebe nisam znao...kad sam dosho pri sebi...na glavi sam imo "luster" nekakvi, nisam mogo nista sa njim, jedva sam se naucio piti vodu sa njim...i taman kad sam se navikao oni mi ga skinuse..ja ko nov..ja sad jedem samo tako, stalno sam gladan, al nedaju mi bas cesto hranu, valjda da se ne ugojim :hm al dobijem ja `arane svega, cas parizera, cas sudjuka, pa suhog mesa, pa cevapa auuuhhh ja se pravo napucam..vazda gladan...nekako se sada osjecam smireniji posle one boce kod veterinara...osjetim da mi dole nest fali AL lakse se nosim bez njih..iskreno da vam kazem :ooo
cujem sad pricaju kako hoce da me vode kod frizera, da me kupaju, sisaju itd...joooj to bi volio, kako me one tete samo srede, ja mushim na sve strane i sepurim se u svom naselju, kad vidim one druge kakvi su, njih roditelji ne maze ko mene...IHHH :lol
volim svakog, pazljiv sam sa malom djecom..ponekad me neko i nagazi (valjda sto sam majecki) al ja samo skiknem a oni me uzmu sebi i maze me...nezalim se ja, meni je ko u raju...
eto sad znate malo i o meni, i mom zivotu..mogu ja stavti i koju slicicu da vidite kako ja izgledam..
liz liz od mene :sram :)


evo kad su me tek donijeli u moj novi topli dom:

Image

a evo me kako izgledam sad:

Image
Image

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by merylin » 24 Feb 2011, 13:50

hahahha,medich pravi :ok
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 24 Feb 2011, 14:04

ma sladak pravo :srce

User avatar
Sanjalica
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 22:39
Location: u njegovom srcu<3
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sanjalica » 24 Feb 2011, 14:46

hvala vam puno :ruke
Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by gejsha » 27 Feb 2011, 20:56

Imala sam mačke ,ali nikada nisu živjele u kući,nego ispred kuće,pa ne znam pika li se kao kućni ljubimac :hm
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by merylin » 27 Feb 2011, 21:02

gejsha wrote:Imala sam mačke ,ali nikada nisu živjele u kući,nego ispred kuće,pa ne znam pika li se kao kućni ljubimac :hm
ma pika se čim ih hraniš i osjećaš nešto prema njima :oo

Moja prijateljica švabica ima 3 mačke u stanu,Moritz(koji je pao čak sa osmog sprata i nije mu bilo ništa :laugh ),Luna i Lary.
Eh taj mačor Moritz mene zahebava kad god prespavam kod nje...u toku noći odem često do toaleta,i čim izađem u hodnik,Moritz mi se počne motati oko nogu tako brzo da se ja ne mogu pomaknuti s mjesta jedno desetak minuta...ali to se dešava svaaaaki puta,ali baš svaki put kad sam kod nje! :plavi
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
neon cores
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 26 May 2011, 21:32
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by neon cores » 26 May 2011, 22:36

Image

Denčica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 26 May 2011, 23:48

slatkiš :srce

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Toruk Makto » 02 Jun 2011, 13:13

Ledena wrote:Imala prvo papigu,, umrla..
pa imala 2 ribice, musko i zensko, i ovaj muski umjesto da je j... on je ubio..
Pa onda imala cuku, malu finu,, Dona se zvala.. Dosla za nama u grad sa planine,
iz jednog doma gdje tata radio..
I bila malo kod nas, i ode,, i vise je nikad nismo vidjeli.. :((((((((((((((((((((
Pa onda jedan kanarinac, narandjast, pjevao koo lud,, mama ga bas volila.. i on umre.. jesam se isplakala..
Jednom isla u prodavnicu kad ispred 2 mala psica, a jedan presladak..
ja ga povedem kuci, okupam, nagranim,, i zaspe mi u patiki.. i navece cvili, ne znam sta cu mu,,
i morala ga napolje iznijet, tata reko,, a napolju pada kisa,, a meni kad srce nije puklo kad sam ga ostavit morala..
pa sam imala stiglica, i on umro..
eh sad imam zlatnu ribicu.. a ona neka na mene,, vrckava,, jednom je iskocila iz vode, nasla je na stolu,,
hajvan.. a uopste nije plitka voda,, kako li je to uspjela,, pih
aman, kolko smrtnih slucajeva :tuga
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Krokodil Behko » 25 Oct 2011, 01:49

[media]e8GJI5pC0Bw[/media]
online

User avatar
senko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1389
Joined: 02 Oct 2011, 20:34
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by senko » 26 Oct 2011, 14:27

Moj teddy
IMG0086.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Uzmi osmijeh i
daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Otkrij ljubav i
pokaži je čitavom svijetu.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 26 Oct 2011, 15:49

vidi mu njuške :hihi

sladak je

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests