Kućni ljubimci

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Kojeg kućnog ljubimca biste voljeli imati?

Psa
71
50%
Mačku
35
24%
Kunića
4
3%
Hrčka
2
1%
Ribicu ili kornjaču
3
2%
Zmiju ili pauka
9
6%
Papigu, kanarinca i sl
7
5%
Nešto drugo
12
8%
 
Total votes: 143

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 21 Sep 2018, 13:06

Treba pogledat istini u oci :oo

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 21 Sep 2018, 13:21

Majo, samo da znas koliko puta sama isto razmisljam.

Juce u autu sjedimo I pricamo o Misi I ne mogu, samo mi se place. I sad sam ti bila napisala sve I obrisala jer se gusim u suzama. Daj boze da je istina sto mi je vet rekla I ne bi mu mogla pomoci nikako, inace ne bih sebi oprostila nikad. A tako je bio umiljat I dobar macak. Spasis ga da bi mu pruzio sve sto treba pa ti onda ugine na rukama. Uzasno se osjecam. I sad kad se s mackom ovo desava, sve mi isti prizori u glavi I razmisljam sta ako su ljekovi ubrzali sve kod njega.. ne znam. Strasno mi je zao jer da sam znala da ce tako biti, ne bi dala da pati.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95677
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33897 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Rum » 21 Sep 2018, 14:26

Miso je bio med
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by toxic » 21 Sep 2018, 20:56

Divlja_u_srcu wrote: 21 Sep 2018, 08:37
toxic wrote: 20 Sep 2018, 21:25 Kako meni bude zao ovih cuka kad ih vidim ofarbane :cudi
Divlja tvoj je presladak, al' u svojoj prirodnoj boji.
nije moj, ko bi ga kupao poslije :valja
ne vjerujem da je ofarban, mislim da je samo sprejan sa farbom koja se vodom ispere..ali sigurno ima ljudi koji farbaju svoje ljubimce :grana
A lice :D. isprika onda sto sam pomislila da bi tebi tako nesto palo na pamet:)
A sta znam, sprej, farba, whatever, uopste ne lajkam takva eksperimentisanja na ljubimcima, a vidjam svega i svaceg.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 22 Sep 2018, 21:56

uvijek_kontra wrote: 21 Sep 2018, 13:21 Majo, samo da znas koliko puta sama isto razmisljam.

Juce u autu sjedimo I pricamo o Misi I ne mogu, samo mi se place. I sad sam ti bila napisala sve I obrisala jer se gusim u suzama. Daj boze da je istina sto mi je vet rekla I ne bi mu mogla pomoci nikako, inace ne bih sebi oprostila nikad. A tako je bio umiljat I dobar macak. Spasis ga da bi mu pruzio sve sto treba pa ti onda ugine na rukama. Uzasno se osjecam. I sad kad se s mackom ovo desava, sve mi isti prizori u glavi I razmisljam sta ako su ljekovi ubrzali sve kod njega.. ne znam. Strasno mi je zao jer da sam znala da ce tako biti, ne bi dala da pati.
Eeeeee.... Fazliji je bilo dobro ko Bogu tobejarabi. A nama isto toliko dobro s njim, toliko nas je uveseljavao. I onda ode sa samo godinu i po starosti a da i nije baš jasno kako i zašto. Jel ga neko otrovao, slučajno ili namjerno, jel bio bolestan a da mi to nismo primijetili iako bih i najmanju sitnicu u njegovom ponasanju primijetila. Folder sa slikama mu još nisam otvorila, samo nekad slučajno vidim neku zalutalu fotku u drugim folderima i odmah zaplačem. Ali šta da se radi. Možemo se samo tješiti da nije bilo do nas.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 23 Sep 2018, 16:33

Pisala sam za onog komsiju i epizode s mackama.Prvo je macka stalno hranio, pa pembu zatvorio u podrum, jednom mi je rekao kako on prati kad ce se ona okotit :sok
Eh sad, Pemba se okotila, znate da nije htjela bit s macetom, pa sam je ganjala po polju da je doji, pa je tjerala da je doji, pa hranila mace spricom.Bas smo se borili da prezivi.Kasnije se Pemba uhavizala, dolazila, hranila, ali isla i napolje i donijela buhe :grana Prasili smo ih ali bezuspjesno jer dzaba, ona izadje, vuca se s mackom i ne mozes ih se rijesit.Kad sam vidjela buhu na djetetovoj nozi kap je prelila casu.I sve sam macke otpremila napolje, i malo, i Pantu i Duskicu izbacila sa sprata, izvrsili deratizaciju i nema im vise u kucu.S Pembom smo narusili odnos kako smo je tjerali da doji i znali bit i pogrubi u tome.Ona nama vise ne ide, napolju je i gore kod komsije, i sad mace stalno vodi gore, ona odvede, muz ili ja donesemo nazad.
Macetu smo fino gnjezdo napravili, i udobno i zasticeno od pasa lutalica.Redovno je(1 do 2 puta dnevno) prasimo radi buha.Prije par dana nema mog maceta, ja pitam komsiju je li gore, rece da jeste i prokomentarisa da je puno buha.Nisam mogla odmah po njega, odem kasnije, ja gore mace mokro i zapraseno lezi :sok I svaki dan odemo par puta gore, komsija je zove, nudi hranu.Danas muz otisao i kako je zena bila vani prokomentarisao kako je Pemba stalno vodi i da stalno mora ici po nju, kad mu ona rece:"Kako bi tebi bilo da te vode od matere?" On rekao:"Pa dole im je kuca, ja se brinem za njih." A ona:"Da se brines ne bi bilo puno buha." :sok On se okrenuo i otisao, nece da ulazi u diskusiju ili se svadja.Pa dobro, imaju li ljudi mozga.Valjda tudju zivotinju mozes pomazit i to je to, ali da ti hranis, kupas, zivkas i prasis protiv buha tudje zivotinje je meni van pameti, i jos da se nesto kao ljutis kad neko dodje po svoju zivotinju :lud

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95677
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33897 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Rum » 23 Sep 2018, 16:33

Maja wrote: 22 Sep 2018, 21:56
uvijek_kontra wrote: 21 Sep 2018, 13:21 Majo, samo da znas koliko puta sama isto razmisljam.

Juce u autu sjedimo I pricamo o Misi I ne mogu, samo mi se place. I sad sam ti bila napisala sve I obrisala jer se gusim u suzama. Daj boze da je istina sto mi je vet rekla I ne bi mu mogla pomoci nikako, inace ne bih sebi oprostila nikad. A tako je bio umiljat I dobar macak. Spasis ga da bi mu pruzio sve sto treba pa ti onda ugine na rukama. Uzasno se osjecam. I sad kad se s mackom ovo desava, sve mi isti prizori u glavi I razmisljam sta ako su ljekovi ubrzali sve kod njega.. ne znam. Strasno mi je zao jer da sam znala da ce tako biti, ne bi dala da pati.
Eeeeee.... Fazliji je bilo dobro ko Bogu tobejarabi. A nama isto toliko dobro s njim, toliko nas je uveseljavao. I onda ode sa samo godinu i po starosti a da i nije baš jasno kako i zašto. Jel ga neko otrovao, slučajno ili namjerno, jel bio bolestan a da mi to nismo primijetili iako bih i najmanju sitnicu u njegovom ponasanju primijetila. Folder sa slikama mu još nisam otvorila, samo nekad slučajno vidim neku zalutalu fotku u drugim folderima i odmah zaplačem. Ali šta da se radi. Možemo se samo tješiti da nije bilo do nas.
otrovan garant kakva bolest
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 24 Sep 2018, 01:46

Spejs kako posipate macke. Cime, pa tako cesto to radite a da im ne naskodi kad se lizu :hm

Moze biti da mace odu zbog guzve kod kuce.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 24 Sep 2018, 18:37

A niko da mi kaze da sam napisala deratizacija umjesto dezinsekcija :valja :rumenko
Majo, neopitroid koristim.Evo dovukla se Pemba, nema kod komsije finog toplog mjesta, na kojem je i suha i zasticena :oo
Ma ne idu zbog toga, valjda macka nije vjerna, nije kao pas :cudi
Hej pa da ih mi ne hranimo pa da skontam, nego se gospodi uzima meso iz mesnice, nekad kuhamo, nekad sirovo dajemo, mazili, pazili, cistili i ono samo ode :zao

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 24 Sep 2018, 18:39

I u kucu ulazili kako su htjeli, cijelu zimu uz sporet spavali, svaku kisu u kuci na suhom i toplom bili, k'o carevi :gazi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 24 Sep 2018, 18:48

Ja mislim da macke ne vole guzvu. Teritorijalne. Posebno cesto ode zenska macka ako ima macak tu.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 24 Sep 2018, 18:49

Pa eno je gore kod komsije, s dva macka :oo Imat ce komso macice :ooo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Chloe » 24 Sep 2018, 20:55

A zaşto moje mačke nikad nemaju buhe? :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 25 Sep 2018, 13:51

Nije u tome stvar. Izbacili ste ih iz kuce, macja sujeta. Macke se vrlo lako naljute, jos kad vide da ih tamo hrane... gdje ces bolje. Ja kad sam nasoj stavljala ogrlicu protiv buva, tri dana nije mi prilazila, nit me bendala 5%. :hihi

Psu mozes svasta I opet ce da mase repom kad te vidi, dok su macke drugacije, sa njima nema trte mrte. Space, preporucujem ti ampule jer ne valja previse time posipat. Ako nemas, napravi kuci 1:1, sirce I vodu, dodaj I limuna I time ih prskaj.

Chloe, zavisi gdje se krecu, I macke I psi. A I poznato je da nisu sve macke sklone tome, bas kao I ljudi, sto se komaraca tice. Nasu Aju su izujedale svake godine pa strasne alergije imala, dok macka I mamin macak nista.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by spacebound » 25 Sep 2018, 15:24

Ko ce je znat, eno je opet pred mojim vratima, od jucer :cudi
Ne smijem ampule jer lizu jedni druge, a kazu da to ne smiju progutat.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Julia-Klara » 25 Sep 2018, 15:48

uvijek_kontra wrote: 25 Sep 2018, 13:51 Nije u tome stvar. Izbacili ste ih iz kuce, macja sujeta. Macke se vrlo lako naljute, jos kad vide da ih tamo hrane... gdje ces bolje. Ja kad sam nasoj stavljala ogrlicu protiv buva, tri dana nije mi prilazila, nit me bendala 5%. :hihi

Psu mozes svasta I opet ce da mase repom kad te vidi, dok su macke drugacije, sa njima nema trte mrte. Space, preporucujem ti ampule jer ne valja previse time posipat. Ako nemas, napravi kuci 1:1, sirce I vodu, dodaj I limuna I time ih prskaj.

Chloe, zavisi gdje se krecu, I macke I psi. A I poznato je da nisu sve macke sklone tome, bas kao I ljudi, sto se komaraca tice. Nasu Aju su izujedale svake godine pa strasne alergije imala, dok macka I mamin macak nista.
Kucke :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 25 Sep 2018, 17:50

Juce bilo 6 mjeseci od kako je Duska s nama.
Zahladilo gospoNDŽi pa citav dan spava u kuci.
Sad se obavila oko moje noge i spava pa ono nekad udahne i izdahne ko Fazlija.
Samo jos da se da malo vise maziti i da mi pocne dolaziti u krilo. Pa hoce li ikad ne znam. Ali eto...i ako ostane ovakva postovat cu to.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 25 Sep 2018, 20:12

Hoce Majo. Znas zasto znam? Nasa maca je dosla kod nas iz ljepog doma. Nista joj falilo nije, bila je mazena I pazena I svejedno.. evo, sa nama je 3 godine I jos malo I tek ove godine je postala mazna, umiljata.. dodje se mazit I pusti da je mazimo. Prije? Samo meni dozvoljava I jos to rjetko rjetko kada. :) Zamisli onda kako je tek Duski..

Julia. :D. tako nekako

space.. napravi kucni sprej I bice ok. :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 25 Sep 2018, 20:17

Znaci ima nade :jupi

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 27 Sep 2018, 20:44

Ima uvijek. :) Sta sve je pretrpila, dobro pa uopste pogleda covjeka.

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests