Udruženja za zaštitu životinja

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Udruženja za zaštitu životinja

Post by Mala_Mu » 25 Nov 2018, 12:06

Tko stoji iza pokreta Levijatan? Priča je puno mračnija nego što se čini na prvu
Image

SNIMKA grubog premlaćivanja i zlostavljanja pasa u Dalmatinskoj zagori zgrozila je javnost, no popularni i po mnogočemu kontroverzni pokret Levijatan, odnosno njegova hrvatska podružnica, otišao je korak dalje.


Došli su do zlostavljača te su ga natjerali da im prizna što je učinio, a njegovu izjavu su snimili. Nije ovo prvi put da se Levijatan koristi metodama koje su na rubu zakona, a njihovi osnivači iz Srbije ovog su tjedna završili i u zatvoru. Iako ih mediji veličaju kao zaštitnike životinja, njihova prošlost, ali i današnji stavovi nekih članova, daleko su od modela uzornih građana.

Od maskiranih zaštitnika do registrirane zaklade


Maskirani, opasni i istetovirani Srbi, osvetnici životinja, beskompromisni pravednici, nježni grubijani – tek su neki od opisa aktivista za životinje okupljenih oko pokreta Levijatan, koji je osnovan, kako piše na njihovoj službenoj stranici, spontanim okupljanjem 2015. godine u Beogradu. Kršni momci istetoviranih ruku i s fantomkama na glavama koji spašavaju zlostavljane životinje, a zlostavljačima poručuju: "Ne diraj životinje, naći ćemo te", vrlo brzo su privukli pozornost medija i pokupili simpatije javnosti.

Njihovi osnivači i članovi izašli su iz anonimnosti, skupina je registrirana kao zaklada, a nedavno su osnovali i hrvatsko predstavništvo. Unatoč tome što im nasilje nije strano i što ih beogradski mediji povezuju s podzemljem, a njihov osnivač Pavle Bihali deklarirani je ultradesničar, Levijatan uživa ogromnu podršku javnosti, barem ako je suditi po njihovoj stranici na Facebooku koja ima više od 160 tisuća pratitelja.

Ipak, vođe skupine Pavle Bihali i Aleksandar Buhanac, nakon što ih je policija na zahtjev tamošnjeg tužiteljstva istraživala od prošle godine, privedeni su u srijedu zbog internetskih prijetnji jednom azilu za pse. Nježni prema nemoćnima, grubi prema onima koji zlostavljaju slabije - kratak je opis njihovog djelovanja utjelovljenog u već spomenutom Pavlu, najistaknutijem članu pokreta.

Ljubitelj čivava, Zemunskog klana i "arkanovaca"

Na jednoj fotografiji Bihali, mladić izbrijane kose i istetoviranih mišićavih ruku, nježno drži malu čivavu, svog ljubimca Dona, kojeg je, kako piše, uzeo iz divlje uzgajivačnice "mrtvog bolesnog" i pretvorio ga u zdravog psa. Na prvi pogled nije teško shvatiti zašto je upravo on omiljeni predstavnik ove skupine, no detaljniji pregled njegova profila na Facebooku i njegove izjave ipak otkrivaju nešto drugačiju sliku.

Image

Pokazuje to i fotografija na kojoj nosi majicu s likom Luke Bojovića, šefa Zemunskog klana i bivšeg pripadnika Srpske dobrovoljačke garde te suradnika kriminalca i ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana. I izrazi sućuti koje je objavio nakon ubojstva njegovog brata Nikole Bojovića također otkrivaju bliske odnose s ovom obitelji.

Na naslovnoj fotografiji njegovog Facebook profila, uz spomenutog Bojovića, još je jedan "arkanovac" – Rade Rakonjac, Arkanov kum i tjelohranitelj te pukovnik Srpske dobrovoljačke garde.

Image

Uz to, među fotografijama koje objavljuje Bihali, mogu se pronaći i one na kojima su Milorad Ulemek Legija i njegove Crvene beretke, odnosno Jedinica za specijalne operacije (JSO) odgovorna za niz ratnih zločina i ubojstava na području bivše Jugoslavije.

Image

Bihaliju nije dalek ni srpski rakovički klan poznat po trgovini drogom i pljačkama. Krajem kolovoza kad je njihov tadašnji vođa Nebojša Stojković Stojke propucan u Barceloni, Bihali je stavio njegovu fotografiju kao svoju profilnu sliku.

Blizak neonacističkim bajkerskim skupinama


Na profilnoj fotografiji Bihali je, pak, u zagrljaju s Miljanom Vukovićem, sinom još jednog Arkanovog kuma Vuka Vukovića i vođom bajkerske skupine "Hells angels", poznate po članovima s kriminalističkim dosjeima. Na drugoj fotografiji s Vukovićem i Bihalijem još je jedan član Levijatana - Dušan Džakić, MMA borac i veliki ljubitelj životinja koji kod kuće ima desetak ljubimaca, od mačaka i pasa do kornjača, gusaka i ribica.

Image

Kad imam bliski susret s nekim tko je zao i tko maltretira životinje, uživam u tome, znate, zato što je on isti onaj koji je uzeo i gurnuo petardu u anus psu, ili je isti onaj koji je odsjekao šape psu, ili isti onaj koji je odsjekao rep mački, ili isti onaj koji je uzeo tek rođene mace i bacio ih u kontejner ili tek rođene pse pa bacio u vodu tako da ljudima koji rade zle stvari bez razloga, ja volim s razlogom da im j.... mater", ispričao je prošle godine Džakić za RTL, a što "bliski susreti" znače, ostalo je gledateljima da sami procijene.

Bihaliju nije strana ni još jedna ozloglašena bajkerska skupina u Srbiji MC Srbi, koja u svojim redovima ima i neonaciste prepoznatljive po tetovažama kukastih križeva i prslucima s lubanjama.

Image

U nekim davnijim postovima, Bihali je objavljivao i fotografiju Slobodana Miloševića, kao i protivljenja beogradskom prajdu.

"Neformalna banda kriminalaca iz fašističkog miljea“


"Levijatan je neformalna banda kriminalaca i nasilnika iz fašističkog miljea koja tobožnju borbu za dobrobit životinja koristi kao pokriće za fašističke i kriminalne radnje... Jezgro grupe čine kriminalci, uglavnom članovi narkoklanova, fašistički aktivisti i nasilnici. Veći dio je osuđivan za kaznena djela nasilja i trgovinu narkoticima. Bliski su prijatelji i rođaci poznatih i velikih narkotrafikanata u Srbiji. Pored toga, uključeni su u mnoge nasilne akcije protiv Roma, homoseksualaca i ostalih 'neprijatelja srpstva'. Levijatan se služi lažima, falsifikatima i ekshibicionizmom, kriveći Rome za težak položaj životinja. Kao rezultat dogodilo se nekoliko napada na skupljače sekundarnih sirovina sa zapregama. Redovno javno veličaju srpske ratne zločince i kriminalce", upozorili su iz organizacije Antifašistička Akcija Novi Sad uoči ovogodišnjeg Weekend Media Festivala u Rovinju, gdje su sudjelovali Jasminka Herceg iz hrvatskog ogranka Levijatana te Aleksandar Buhanac, za kojeg tvrde da je "također poznati nasilnik i fašist, uglavnom aktivan kroz huligansku scenu".

"Ja sam bio ultradesničar prije deset godina“


Zanimljivo je pritom da na pitanje Radio Tivta da prokomentira ove optužbe, Bihali to nije demantirao. "Ta priča o nacistima i fašistima je toliko smiješna. Rekao sam milijun puta, evo reći ću i vama, ja sam bio ultradesničar prije deset godina i ja sam svoj politički smjer promijenio zato što smatram da postoji drugačiji način za rješavanje tih problema s kojima smo se mi ultradesničari susretali i smatrali da ih treba riješiti. Ja imam prijatelje u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni, dakle nemam problem s tim, nemam problem govoriti o tome", izjavio je Bihali.

Prokomentirao je i svoju tetovažu, varijaciju simbola lubanje koju su koristile divizije SS-Totenkopfverbände u nacističkoj Njemačkoj odgovorne za vođenje koncentracijskih logora u toj zemlji i diljem okupirane Europe.

"Neću skidati svoje tetovaže zbog grupe komunističkih otpadaka"


"Svoje tetovaže sigurno neću skidati zbog grupe od petero, šestero ljudi, tih komunističkih otpadaka iz Novog Sada. Vidjeli ste kako je njihov pokušaj završio tako da im se cijeli Weekend Media Festival smijao, pošto smo imali jedan od najuspješnijih panela ove godine na Festivalu, gdje ih je bilo toliko puno da su ljudi sjedili na podu. Mene jako zanima, sve i da je to tako, a nije, kakve veze to ima sa životinjama? Postoje sudovi, postoje nadležne ustanove. Zašto bi se mi svađali oko toga jesam li ja vođa kriminalne grupe? Pa to radi policija, neka me dođu uhapsiti, zašto me netko ne uhapsi? To je bla, bla, bla koje traje već četiri godine bez ijednog dokaza", rekao je Bihali koji je danas u zatvoru.

"Morate shvatiti da je to jedna marginalizirana grupica ljudi od doslovce pet-šest ljudi. Ja ne znam prvo što znači to antifa, ne znam to prevesti, što znači to, kakav fašizam? Prvo, ja sam židovskog podrijetla, kako ja mogu biti fašist? Biti nacionalist i fašist su dvije potpuno različite stvari. Ja nisam ni jedno ni drugo, ali oni miješaju, brkaju pojmove. Neobrazovani su, lupetaju, ne znaju povijest, ne znaju tko mi je bio djed, ne znaju ništa", rekao je Bihali čiji je djed bio jedan od osnivača nekad poznate beogradske izdavačke kuće Nolit.

"To su ljudi koji su ljevičarski opredijeljeni. Oni ne prate rad Levijatana, oni prate mene. Drugo bi bilo da oni znaju što radi Levijatan pa da su rekli: 'Levijatan je super stvar, pomogli su tolikim psima, macama, ovaj njihov vođa je malo ovo i ono', to ima smisla, razumijete li? Nisam ja išao na Weekend Media Festival, Levijatan je išao. Kakve veze imam ja kao ja ili cijela priča o mom privatnom životu sa životinjama? To je moje pitanje. Potire li jedno drugo? Umanjuje li to što netko govori da sam ja kriminalac ono što sam ja učinio za pse? To je pitanje koje mi postavljamo. Pri tome morate imati podatak da ja nikad u Srbiji nisam osuđivan niti se ijedan kazneni postupak protiv mene vodio. U ovom trenutku, ni u prošlosti", rekao je Bihali krajem listopada.

index.hr

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2018, 17:15

Treba pitati Ševala, gdje je bio zadnjih dana.

Eto, svi ovi na forumu, koji su branili životinje, sad napokon su došli na svoje :D

To su ljudi koji su ljevičarski opredijeljeni. Oni ne prate rad Levijatana, oni prate mene.
Pa kakvo im je tek desno krilo, ako su ljevičari ovakvi?
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Mutevelija » 25 Nov 2018, 17:26

Samo se u nasilju mogo i udruziti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Pasaga » 25 Nov 2018, 17:29

...nek me jos ko optuzi,da sam yu.nostalgiCar...
TO NISAM .....
MILICIJO.... ZAVEDI RED .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Maja » 25 Nov 2018, 18:16

Podrska momcima. Ovo s kim se slikaju i koga idolisu necu komentarisati. Pun je klinac takvih na sve strane.

Došli su do zlostavljača te su ga natjerali da im prizna što je učinio, a njegovu izjavu su snimili.

Zasto ga nisu išaketali?

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Mala_Mu » 25 Nov 2018, 22:33

Druga strana price, da bi bilo jasnije cime se bave,s obzirom da su ih u uvodnom clanku samo ocrnili :oo

Svojim aktivnostima žele skrenuti pažnju na sve one koji se na neprimjeren i neprihvatljiv način odnose prema životinjama. Rade i na smanjenju prekomjerne populacije, ali i pružaju potpunu zdravstvenu njegu kako bi sve životinje koje mogu, izliječiti.

Jedan od njihovih primarnih ciljeva je otvaranje regionalnih prihvatilišta u kojima će sve životinje imati najbolje moguće uvjete za rehabilitaciju i priliku za novi, bolji i kvalitetniji život. Oni nisu azil, a njihova je glavna misija zbrinjavanje zlostavljenih životinja i pritisak na sustav, da se drži zakona.

Planovi za budućnost


Imaju mnogo planova za razvoj same fondacije, pa tako osim prihvatilišta, planiraju sagraditi pravu malu bolnicu za pse, gdje će ih liječiti i nakon operacije se brinuti o njima. Žele kupiti i životinjska kola hitne pomoći, kojima će moći otići na teren, preuzeti životinju i već tijekom vožnje obaviti najnužniji medicinski zahvat. U tim bi kolima mogli obavljati i kastracije uličnih životinja. No, zasad o kolima samo razmišljaju jer po ranjene životinje odlaze privatnim automobilima i upravo to im predstavlja najveći trošak.

U timu Levijatana nalazi se 45 ljudi koji misle na sve, a neki od njih su odvjetnici, veterinari, financijaši, web developeri, marketinški stručnjaci i drugi. Ima i mnogo ljudi po terenima. Na raspolaganju su stalno, u svako doba dana, poručila je Jasminka Erceg, članica Upravnog odbora fondacije, Slobodnoj Dalmaciji.

Od samog početka svog djelovanja bili su vrlo glasni. Njihovim djelovanjem bili su oduševljeni svi koji vole životinje, ali to ih je uvalilo u probleme s nekim drugima. Prijavljivali su ih policiji, gasili su im profil na društvenim mrežama, pustili su trač da su povezani sa srpskim podzemljem. No, ništa im nije uspjelo naštetiti. Vratili su se na društvene mreže, novinarima su objasnili pravo stanje stvarim a policija u njihovom djelovanju nikad nije našla ništa ilegalno.

Njihova organizacija djeluje na području Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a planiraju se proširiti i u Sloveniju. Pozivaju sve građane koji žele pomoći u spašavanju životinja da se slobodno jave, a isto tako ako netko želi donirati sve informacije nalaze se na njihovim službenim stranicama, kao i na njihovom Facebook profilu.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Mutevelija » 25 Nov 2018, 23:04

Jesam li ja zlostavljač ako psa ubijem u šumi prije nego što mi on otkine prste?
Ja i kad bi se našao u situaciji da ubijem psa u samoobrani normalno tog leša bi se riješio.

Idu mi na kutnjak ovi što štite prava životinja iz luksuza, a ne mare za prava građana, ja da moram birati uvijek bi birao svoje zdravlje motku kakav veliki kamen dok me ovaj pobješnjeli pas ne dofati
Kasnije jarane kad fasujes bjesnilo i crknes niko se neće brinuti za tebe, nit ce biti protesta kmecanja ko za pašči je, crkni od bjesnila ko te zašto.
Čak kad bi i ove baje došle da me biju što sam se branio, tu bi morao nabaviti utoku :cudi ili zaglaviti groba ili zatvora.
A da treba država plaćati paščinje da se zbrine, a država siromašna, jami jadna, da ne bi.
Ima i prečih stvari
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Zagorka » 25 Nov 2018, 23:58

Krokodil Behko wrote: 25 Nov 2018, 17:15 Treba pitati Ševala, gdje je bio zadnjih dana.

Eto, svi ovi na forumu, koji su branili životinje, sad napokon su došli na svoje :D


:?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Zagorka » 26 Nov 2018, 00:03

Divi naslov...:hm....srbi i zemunci....da nije zemun pripao nama ? :ovaj
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Mala_Mu » 26 Nov 2018, 00:21

Zemunci su posebna sorta :ooo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Socrates » 26 Nov 2018, 00:24

Sto su maskirani na prvoj slici?
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: OSVETNICI ŽIVOTINJA: Tetovirani Srbi, Hrvati i Zemunci premlaćuju zlostavljače životinja

Post by Zagorka » 26 Nov 2018, 00:26

Meni je više sikirli što su tetovirani. Nije to džabe u naslovu.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests