Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu obješen pas (FOTO)

Post by Krokodil Behko » 12 Nov 2017, 18:23

SARAJEVO: Lažni zaštitnici pasa protestiraju, premijer Konaković hrabro se protivi


Image

"Vas lažne zaštitnike koji ne udomljavaju pse, a vrše pritisak smatram suodgovornim za sve što se na ulicama dešava, za svaki napad na naše sugrađane. Sram da vas bude", napisao je premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković na svom Facebook profilu.


Image


Status premijera KS prenosimo u cijelosti:

"Prvo ste napravili pritisak kod donošenja Zakona da u njemu ne stoji dio da će se zdravi psi eutanizirati ako nakon određenog vremena u prihvatilištu, 15-30 dana, kao što je praksa u regionu i zemljama EU, ne budu udomljeni. Uradili ste to jer vi nećete da udomljavate.

Prošlo je nekoliko godina i na našim ulicama našlo se preko 12000 pasa. Napadaju ljude svaki dan.

Vas nekolicina ima male biznise i manji dio pasa vozite van BiH i to dobro naplaćujete.

Istovremeno mi srećemo roditelje čija djeca danas imaju dijabetes ili epilepsiju zbog napada, trudnicu koja je izgubila dijete u visokom stepenu trudnoće, staricu kojoj je zbog napada amputirana ruka.

Stručne analize su pokazale da je 65% pasa zaraženo bolestima koje su prenosive na ljude i da je preko 75% igrališta i parkova zaraženo bakterijama kojim se naša djeca mogu zaraziti.

Vi i dalje mislite da ćete pritiscima, prijetnjama koje stalno šaljete i podrškom pojedinih novinara koji izmišljaju priče zaustaviti ovu aktivnost?

Broj napada se smanjio ali i dalje u prosjeku jednom dnevno neko od naših sugrađana biva napadnut.

Od iduće sedmice aktivnosti nastavljamo još intenzivnije.

Vas lažne zaštitnike koji ne udomljavaju pse, a vrše pritisak smatram suodgovornim za sve što se na ulicama dešava, za svaki napad na naše sugrađane. Sram da vas bude", napisao je Konaković na svom Facebook profilu.


(SB)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu obješen pas (FOTO)

Post by Mutevelija » 13 Nov 2017, 00:05

Ne znamo da li je pas koga ugrizao, onog koga pas napane dva puta ohladi na ovo.
Zanemaruju ljudska prava a ganjaju zivotinjska.

Bezobrazluk je stati u odbranu pasa kad oni ujedaju ljude, sta mene pas napadne podere malo ja ga prikoljem, i mene zbog tog tuze oni iz zivitibjskih prava.


Meni je s vejedno sto je pas objesen. :cudi pa i covjek bude kolko ljudi pogine u svijetu.
A jos ako je i pit bull


Mene dva puta lutalice napale jednom na magistrali drugi put u sumi, i serite mi o zivotinjama
Jeble vas pomije lutalice..

Samo udri ako napadne.. i onog ko ga brani vise, a ti ih egoisti i nabavljaju te ljubimce kucne, obicni egoisti koji svoj cef iskaljuju na zivotinji i svoje hirove na njoj ispoljavaju, vecinom su to osobe koje imaju nekih problema socijalnih pa nabave sebi nesto na cemu ce se izovljavati.

Jebote koja tema ovakve teme dodju ko podjebavvanje bosanskog napacenog drustva.
Crkla dzukela pa sta sad..
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by damir5 » 01 Dec 2017, 11:48

:oo

received_10203991247779304.jpeg
Last edited by damir5 on 01 Dec 2017, 22:15, edited 2 times in total.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Julia-Klara » 01 Dec 2017, 12:06

de ba damire, skontali smo :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Nice try » 01 Dec 2017, 13:17

Mutevelija wrote: 15 Aug 2017, 21:53

Sviđao mi se heski i njemački ovčar ali nakon ovog videa i bosanski tornjak mi se više svidio ne samo zbog pridjeva.
Mi smo imali tornjaka,predivni psi,odani,pametni,doduše mana im je veličina i što trebaju ogroman prostor oko kuće.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Mutevelija » 01 Dec 2017, 14:35

Lijep video bio pa da shareujem.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Divlja_u_srcu » 01 Dec 2017, 18:38

Julia-Klara wrote: 01 Dec 2017, 12:06 de ba damire, skontali smo :rol

šta je uradio?
:oo
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by damir5 » 01 Dec 2017, 19:44

Divlja_u_srcu wrote: 01 Dec 2017, 18:38
Julia-Klara wrote: 01 Dec 2017, 12:06 de ba damire, skontali smo :rol

šta je uradio?
:oo
Neces vjerovati, postavio sliku cuke :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Divlja_u_srcu » 13 Dec 2017, 18:39

Kako je lijep :srce 😍

Image
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by spacebound » 07 Jan 2018, 07:31

:valja :love


User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Vjetar » 07 Jan 2018, 10:14

Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Rum » 03 Feb 2018, 18:42

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Sarajevu obješen pas (FOTO)

Post by storm » 04 Feb 2018, 06:36

Mutevelija wrote: 13 Nov 2017, 00:05 Ne znamo da li je pas koga ugrizao, onog koga pas napane dva puta ohladi na ovo.
Zanemaruju ljudska prava a ganjaju zivotinjska.

Bezobrazluk je stati u odbranu pasa kad oni ujedaju ljude, sta mene pas napadne podere malo ja ga prikoljem, i mene zbog tog tuze oni iz zivitibjskih prava.


Meni je s vejedno sto je pas objesen. :cudi pa i covjek bude kolko ljudi pogine u svijetu.
A jos ako je i pit bull


Mene dva puta lutalice napale jednom na magistrali drugi put u sumi, i serite mi o zivotinjama
Jeble vas pomije lutalice..

Samo udri ako napadne.. i onog ko ga brani vise, a ti ih egoisti i nabavljaju te ljubimce kucne, obicni egoisti koji svoj cef iskaljuju na zivotinji i svoje hirove na njoj ispoljavaju, vecinom su to osobe koje imaju nekih problema socijalnih pa nabave sebi nesto na cemu ce se izovljavati.

Jebote koja tema ovakve teme dodju ko podjebavvanje bosanskog napacenog drustva.
Crkla dzukela pa sta sad..
Ti si u kurcu momak...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu obješen pas (FOTO)

Post by Julia-Klara » 04 Feb 2018, 15:17

srculence7 wrote: 10 Nov 2017, 01:16 Obično psihopate uživaju u mučenju i ubijanju životinja ili šizoidne ličnosti s izraženim manijakalnim sposobnostima :sok
Sećam se jednog lika koji je odrao živu mačku...strašno :grana
Da ponovimo
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Rum » 05 Feb 2018, 17:23

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Vjetar » 05 Feb 2018, 17:35

Mutevelija wrote: 05 Feb 2018, 17:31
Julia-Klara wrote: 04 Feb 2018, 15:17
srculence7 wrote: 10 Nov 2017, 01:16 Obično psihopate uživaju u mučenju i ubijanju životinja ili šizoidne ličnosti s izraženim manijakalnim sposobnostima :sok
Sećam se jednog lika koji je odrao živu mačku...strašno :grana
Da ponovimo
TI nisi imala iskustvva sa psima lutalicama zato i govoriš kao i srculence.
Pa čekaj, ona govori o mučenju i ubijanju životinja, dranju žive mačke... I ti kažeš da je to OK jer imaš loše iskustvo sa psima lutalicama?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Mutevelija » 05 Feb 2018, 17:39

Ja sam nekad volio se igrati sa psima, ali ako moram birati dranje čovjeka i dranje psa biram deranje psa :cudi

Nije pred vas iskakala "kucanija" 100 put, u tom trenutku da sam imao neko oruđe sa sobom a da me je napao oderao bi ga, a ne govorim ja sad da mlatneš kera kamenom i da zavežeš za jabuku mu noge pa ga oguliš ko janje.

Obično ova strana što osuđuje napade na pse posjeduje pse. A ne zanima ih druga strana nego je etiketiraju za luđačkom.

To je isto kad bi vlasnik mercedesa branio mercedese, zato što mercedesi gaze ljude npr. A bunio se kad bi tim mercedesima bušili gume ljudi što ih
gazi mercedes.

Kad u jednom mjestu 2 3 puta psi napadnu ljude, jednom napali ženu ugrizli je, drugi put čovjeka on se branio kišobranom, treći put dijete napalo.

I hajte sad pametujte mi kako sam ja luđak ako ubijam vuka koji napada ovce

:cudi

I ti što pametuju ne žive u ruralnim sredinama gdje problem sa psima je opasan, i odgovor na njega je nelegalan ali jeftin. (Shvatite ovo nelegalan ali jeftin kako hoćete) Uzrok tim psima lutalicama su baš ovi što brane pse i nasilje nad nema bivši vlasnici ili samo vlasnici.

Iz budžeta ne treba dati ni marke, ili pobiti oružijem ili oporezovati vlasnicima postojećih pasa držanje pasa kojim bi se finansiralo sklonište pasa lutalica.

Eto vi što imate pse plaćajte porez na njih. Tim novcem obezbijedite drugim psima azil.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

FOTO /Naša stranka traži uvođenje poreza na kućne ljubimce

Post by Mutevelija » 05 Feb 2018, 17:52

Image
Osim toga, na konferenciji za medije održanoj u srijedu, predložili su i uvođenje poreza na kućne ljubimce, jer bi, kako navode, na taj način bila pomognuta izgradnja azila, kao i vakcinisanje i sterilizacija pasa lutalica.

"Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja jasno nalaže ko je dužan skloniti životinje sa ulice. Međutim, ni do danas Kanton Sarajevo, Gradska uprava i općine nisu ništa uradili kako bi taj problem bio riješen te smo mi odlučili Kantonalnoj inspekciji poslati prijavu s nadom da će se nešto u narednom periodu riješiti. Ne očekujemo puno, ali ako inspekcija bude radila svoj posao, pomaka bi trebalo biti", rekla je Sanja Lazar, predsjednica GO Naše stranke.

Arijana Aganović, članica Odbora Naše stranke, kaže kako će sačekati odgovor inspekcije te onda vidjeti šta dalje. Kako kaže, od 2009. godine, od kada je donsen Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja, nadležni nisu ispoštovali rok od godinu dana za izgradnju azila te su zbog toga svi podjednako krivi za ovaj problem.
Uvođenjem poreza na kućne ljubimce i građani bi pomogli u izgradnji azila, kao i sterilizaciji pasa lutalica. Svaki ljubimac bi na taj način bio obilježen, a ukoliko bi oni i završili na ulici, vlasnik bi bio pronađen i kažnjen”, dodala je Aganović.

Konferenciji je prisustvovao i Amir Mujezin, stopostotni invalid i član Udruženja slijepih i slabovidnih osoba KS, kojeg su prije nekoliko dana na ulici napali psi lutalice.

"Pritrčao mi je neki čovjek i pomogao mi da se odbranim. To me ponukalo da dođem i ovom prilikom se obratim nadležnim da hitno počnu poduzimati neke mjere, jer slijepim osobama poput mene nije baš svejedno hodati ulicom i braniti se od pasa", kazao je Mujezin.

Eto na muci se poznaju junaci.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Chloe » 05 Feb 2018, 20:17

Nešto se poduzimati mora, al' prvo se vlasnici kućnih ljubimaca staviti pod kontrolu, porez, kontrole ne znam šta ali treba ... :123
Mi imamo nekakav azilčić :grana prešutat ću.

Da se vratim par godina unazad, kad nam je jedna njemačka organizacija, zahvaljujuči našim sugrađanima sa privremenim boravkom tamo a rade u udruženju za zaštitu životinja, donirala sredstva za sterilizaciju. Akciju steralizacije pasa lutalica je sprovodilo naše udruženje "Topla šapa" kojima se u tome period priključio znatan broj građana i "pročešljana" je cijeela općina, nije se mogao vidjeti pas lutalica bez "crvene naušnice" kao oznake sterilizacije.
E, ne znam kako su po drugim općinama ili krajevima BiH građani odgovorni, pa adekvatno se brinu o svojim ljubimcima, ali kod nas su neobrazovani, bezobrazni, sebični itd. pa su svoje pse u tom periodu vezali da "zaštite" illi šta već :cudi a nisu ih oni odveli veterinaru sterilizirati, a nakon okota mlade su nosili od kuće na smetlišta, da bismo nakon određenog perioda mogli vidjeti mlade pse po cesti i putevima. Na to sve iz drugih općina nam dovezu preko noći :ooo i ostave po desetak komada :grana ... ali nema više doniranih sredstava za sterilizaciju, ne mogu ljudi nadavati koliko mi možemo biti neodgovorni, pa opet ih se nakotilo da se maknuti ne može od njih.. :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Post by Rum » 05 Feb 2018, 20:19

ode muta u sintore
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests