Pas - čovjekov najbolji prijatelj

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 19:29

To sto je navedeno,nije i ne moze biti razlog za ukidanje azila za pse,kao ni da se oni ubijaju.. To nema nigdje pa nece biti ni u BiH,to znam ja a znate i vi. Ako je problem u covjeku a jeste,onda znaci,da psi nisu krivi.. Zar ne ?
Mozda vam se cini malo nerealnim ali uvjeravam vas,da zakoni o zivotinjama u EU,nisu bas nebitni zakoni.. Dakle,mora se ici na prilagodjavanje. Treba ubiti tog koji je krao a ne pse. Psi nisu ukrali. Kao i podizanje zajednicke svijesti o svemu pa i o ovim stvarima. Zalosno je vidjeti,da neki ne kontaju,sta se to dobija uvodjanjem i provedbom evropskih zakona.
Rijec je o promjeni cjelokupnog drustva,sa iznimkama u vezi kulturne i historijske tradicije. Sve ostalo,ide na dobos. Pa i takva razmisljanja.
online

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Ledena » 10 Sep 2011, 19:32

Joj juce ispred moje zgrade 2 mala cukica... i idem ja, jedan meni oko nogu, i krene za mnom, ide ide,, sve iza mene..
ja desno on za mnom, ja lijevo on opet.. i onda sam sve morala pazit kad idem preko ceste, prvo njega prevedem, da
ga ne udari auto,.. ajoooj kako je sladak bio.. i sve me do skole otpratio..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by String » 10 Sep 2011, 19:36

Kako neki ljudi ne kontaju da je osnivanje raznoraznih organizacija samo cash u dzepu bez zrna humanosti.....ali eto neka se ima sta pricati,,,,
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 19:38

String wrote:Kako neki ljudi ne kontaju da je osnivanje raznoraznih organizacija samo cash u dzepu bez zrna humanosti.....ali eto neka se ima sta pricati,,,,
Ja sam jednom ubio psa :kafa

A ti ?????

Znas li kakav je osjecaj?

Da li prihvatas da ti budes taj koji ce ubijati pse,
ako je to sve vec tako??
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by blento59 » 10 Sep 2011, 19:40

a sta je sa azilom za ljude ?toliko beskucnika imamo a mi razglbamo o psima.
volim zivotinje ali su mi ljudi ispred njih
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by String » 10 Sep 2011, 19:43

Krokodil Behko wrote:
String wrote:Kako neki ljudi ne kontaju da je osnivanje raznoraznih organizacija samo cash u dzepu bez zrna humanosti.....ali eto neka se ima sta pricati,,,,
Ja sam jednom ubio psa :kafa

A ti ?????

Znas li kakav je osjecaj?

Da li prihvatas da ti budes taj koji ce ubijati pse,
ako je to sve vec tako??
Drug moj...ja radio u azilu za pse u Tz...nemam vise zivaca o tome da pricam....takodje bavio se 10-ak godina UZGOJEM I DRESUROM PASA za vojsku, policiju, minere...itd.
Znaci ja sam kompetentan da pricam o ovome!! the end :ruke....
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 19:45

To je pitanje na mjestu ali ne moze biti odgovor na postavljenu problematiku..
To znas i sam.. To sto je nasa zemlja takva kakva jeste,ne znaci da takva treba da ostane..
Morace se ici naprijed ili propadamo. Ici naprijed,znaci rijesiti i jedan i drugi problem. Nema nafake,ako budemo gledali u buducnost sa danasnjeg aspekta. Problem po problem,tako bi trebalo i tako EU trazi. Tako ce morati da bude.. Dakle malo manje socijalnih slucajeva,a pokolji pasa ne dolaze u obzir. Ili tako ili u Africku uniju.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 19:49

String wrote:
Krokodil Behko wrote:
String wrote:Kako neki ljudi ne kontaju da je osnivanje raznoraznih organizacija samo cash u dzepu bez zrna humanosti.....ali eto neka se ima sta pricati,,,,
Ja sam jednom ubio psa :kafa

A ti ?????

Znas li kakav je osjecaj?

Da li prihvatas da ti budes taj koji ce ubijati pse,
ako je to sve vec tako??
Drug moj...ja radio u azilu za pse u Tz...nemam vise zivaca o tome da pricam....takodje bavio se 10-ak godina UZGOJEM I DRESUROM PASA za vojsku, policiju, minere...itd.
Znaci ja sam kompetentan da pricam o ovome!! the end :ruke....

ja tebe nisam ni nazvao kvazikompetentinim

A ako ti je to nesto,da mislis da samo oni koji su radili tu,mogu pricati o tome,mogu ti reci da to i nije bas neko posebno dostignuce.. Svaka budala zna,da ne treba ubijati ni ljude ni zivotinje.. Gdje ti tu vidis posebne kompetencije??
I kako si mogao doci do zakljucka da to treba rjesavati po kratkom postupku?
kako se to uklapa u image jednog rockera?
Nema the enda.. sorry.. Mislim da ima mjesta za diskusiju na svakoj temi i da nije produktivno,proglasavati neke samostalne the endove..
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by blento59 » 10 Sep 2011, 19:50

Krokodil Behko wrote:To je pitanje na mjestu ali ne moze biti odgovor na postavljenu problematiku..
To znas i sam.. To sto je nasa zemlja takva kakva jeste,ne znaci da takva treba da ostane..
Morace se ici naprijed ili propadamo. Ici naprijed,znaci rijesiti i jedan i drugi problem. Nema nafake,ako budemo gledali u buducnost sa danasnjeg aspekta. Problem po problem,tako bi trebalo i tako EU trazi. Tako ce morati da bude.. Dakle malo manje socijalnih slucajeva,a pokolji pasa ne dolaze u obzir. Ili tako ili u Africku uniju.

"problem po problem"
tacno ali prvo rijesimo problem covjeka pa tek onda problem pasa.
psi nase probleme ne mogu rijesiti a mi njihove mozemo ali tek posto rijesimo svoje
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 19:56

Ja vas ne razumijem nikako :cudi
To sto sam rekao,tako mora biti.. Ne bas sutra...ali jednog dana.. Ko ubije psa,ide na klavir,zajedno sa seljacima,koji su iznijeli rakiju na pijacu na prodaju a nisu platili ekstra porez na visokotarifnu robu i nisu dali proizvod na provjeru kvaliteta. Skupa sa njima,na klavir idu i nadritravari,zajedno sa vlasnicima restorana koji istaknu razanj,pored samog puta. Najvjerovatnije ce na tom istom klaviru,svirati i auto-mehanicari,koji ne daju pismene garancije za popravke kola i jos svasta... Nekad to mora biti i mora se ici u tom smjeru.. Sve ostalo,moze biti samo odlaganje neophodnog. Ko je htio procitati onaj clanak kojeg sam doneo danas,mogao je uvidjeti,da su kazne za pojedine opcine vec formirane.. Helem.. ne vidim nejasnoce :cudi
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by blento59 » 10 Sep 2011, 20:03

Krokodil Behko wrote:Ja vas ne razumijem nikako :cudi
To sto sam rekao,tako mora biti.. Ne bas sutra...ali jednog dana.. Ko ubije psa,ide na klavir,zajedno sa seljacima,koji su iznijeli rakiju na pijacu na prodaju a nisu platili ekstra porez na visokotarifnu robu i nisu dali proizvod na provjeru kvaliteta. Skupa sa njima,na klavir idu i nadritravari,zajedno sa vlasnicima restorana koji istaknu razanj,pored samog puta. Najvjerovatnije ce na tom istom klaviru,svirati i auto-mehanicari,koji ne daju pismene garancije za popravke kola i jos svasta... Nekad to mora biti i mora se ici u tom smjeru.. Sve ostalo,moze biti samo odlaganje neophodnog. Ko je htio procitati onaj clanak kojeg sam doneo danas,mogao je uvidjeti,da su kazne za pojedine opcine vec formirane.. Helem.. ne vidim nejasnoce :cudi
nemam nista protiv pravne drzave.
ali prvo covjek,gradjanin te drzave.
on je taj koji cini tu modernu drzavu.
ponavljam volim zivotinje, posebno pse, ali ljudi su mi drazi.
zakon o zastiti pasa ne rjesava ljudske socijalne probleme.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Rum » 10 Sep 2011, 20:05

Masovna sterilizacija pasa
ImageImage



Udruženje za spašavanje i zaštitu životinja ŠAPA Zenica u saradnji sa Općinom Zenica, Veterinarskom stanicom POLIVET d.o.o. Zenica i holandskom organizacijom Stichting Dierenopvang Bosnie organizuje projekat MASOVNIH STERILIZACIJA I KASTRACIJA NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA U ZENICI OD 11. DO 16. SEPTEMBRA 2011.

U skladu s preporukama Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja Općina Zenica nastavlja sa primjenom programa humane i efikasne kontrole populacije napuštenih pasa lutalica, kroz projekte masovnih sterilizacija/kastracija i obilježavanja, primjenom metoda uhvati-steriliši-pusti, a u cilju stabilizacije populacije napuštenih pasa lutalica.

Od 11. do 16. septembra 2011. planirana je masovna sterilizacija napuštenih životinja u Zenici, kao i pasa u vlasništvu iz seoskih mjesnih zajednica.



Sve životinje obuhvaćene projektom biće sterilisane/kastrirane, očišćene od stomačnih i vanjskih parazita, vakcinisane protiv bjesnila, a napušteni psi markirani oznakom na uhu koja na sebi ima broj, i koja je znak da je pas koji takvu markicu nosi obuhvaćen projektom. Svaki životinja obuhvaćena projektom se uvodi u bazu podataka.

Članovi Udruženja ŠAPA Zenica će biti angažovani na humanom hvatanju napuštenih životinja, njihovom dovođenju na sterilizaciju/kastraciju na lokalitet Profesionalne Vatrogasne jedinice Zenica ulica Velikog sudije Građeše 19., brizi u toku oporavka, te vraćanju na lokaciju sa koje su dovedeni. Pozivamo sve vlasnike pasa da pozivom na broj telefona 061 329 164 dobiju termin za sterilizaciju svog psa.
Podsjećamo, uzrok problema napuštenih životinja je napuštanje životinja od strane ljudi koje generira novu generaciju napuštenih životinja, te nekontrolisana reprodukcija postojeće uz neizmijenjene uvjete sredine.

Rješenju vodi isključivo i samo konsolidovan pristup dakle i provođenje sterilizacija (čime se sprečava dalji rast populacije, najpopularnija i najefikasnija mjera gašenja požara prepoznata kao takva od strane svih najvećih i najkredibilnijih svjetskih organizacija), identifikacija vlasništva i obavezno mikročipovanje, sankcioniranje napuštanja životinja, udomljavanje, naposlijetku osnivanje gradskog skloništa, kontrola otpada, edukacija u kontinuitetu u pogledu odnosa ljudi prema životinjama koje su odgovornost svih nas.

Jer svaka napuštena životinja jeste rezultat ljudske nebrige i neodgovornosti, na isti način kao što i svako nasilje nad životinjama prozvodi dalekosežne posljedice i po ljude i po životinje.

Budete odgovoran vlasnik, ne napuštajte svog kućnog ljubimca, sterilišite i registrujte svog ljubimca i podržite sterilizaciju napuštenih životinja

Dajmo im šansu i pravo na život

STERILIZACIJA SPAŠAVA ŽIVOTE!
SVI SMO ODGOVORNI ZBOG PORASTA BROJA NAPUŠTENIH ŽIVOTINJAImage


PODRŽIMO MASOVNE STERILIZACIJE NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA

BORIMO SE ZAJEDNO ZA HUMANIJE DRUŠTVO
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Ledena » 10 Sep 2011, 20:09

Jebala ih Šapa,, klincu ne valjaju.. Što kaže jedan čovjek: Pa neće me cuko jebat, već ujest......
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Bahra » 10 Sep 2011, 20:11

Ledena wrote:Jebala ih Šapa,, klincu ne valjaju.. Što kaže jedan čovjek: Pa neće me cuko jebat, već ujest......
:haha
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2011, 20:11

Eto dobar prijedlog..
Sterilizirati pse koji sada imaju status lutalica,da se ne razmnozavaju a uvesti zakon,da svako ko zeli mati psa,moze to uraditi na zakonit nacin,kao i da prijavi da ima psa. Naravno,mora iznijeti u buducnosti i razloge ako zeli razmnozavati tog psa.. Sve se moze kad se hoce.. :cvike

Ledena... radi se na tome..
Na ovaj nacin,smanjuje se njihov broj,bar za 40% u naredne dvije godine.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by blento59 » 10 Sep 2011, 20:13

evo ja sam cuko ali necu te ujest nego.....
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2011, 10:19

Zahvaljujuci drustvenim mrezama zabranjen festival jedenja pasa star 600 godina

Image

U kineskom gradu Qianxi postoji spomenuta tradicija jedenja pasa na festivalu, u kojoj godišnje biva ubijeno čak 15.000 pasa. Sve to u spomen bitke koja se prije 600 godina odvijala u tom gradu, u kojoj je napadačka vojska pobila sve pse prije napada na grad, kako ih ne bi lavežom odali braniteljima. Nakon pobjede, osvajači su ubijene pse pojeli.
Još u 80-im godinama prošlog stoljeća, u tom se gradu ubijalo pse, koje bi onda na licu mjesta oderali i pekli ili kuhali, kako bi bili što svježije jelo. Kineska vlada je u međuvremenu zabranila tako brutalan i surov način proslave festivala. No posljednjih par godina, običaj se ponovo počeo vraćati među stanovništvo, ali su ovoga puta reagirali ljudi koji su slike pokolja vidjeli na kineskim društvenim stranicama, prenosi Huffington Post.
Nakon burne reakcije internet zajednice u Kini, vlada je odlučila zabraniti festival kao takav. Kinezi su u posljednje vrijeme razvili i simpatije prema čovjekovom najboljem prijatelju pa su se tako i počeli ponašati prema njemu. U Kini je sve više onih koji ih uzimaju kao kućne ljubimce, a ne kao hranu.
online

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by Voljena » 24 Sep 2011, 14:07

Imagemoja bubav :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Pas..covjekov najbolji prijatelj...

Post by mrki62 » 07 Oct 2011, 00:28

Probajte psu dati domaće grožđe, koje nije prskano a zatim probajte ono iz trgovine , pa se čudite :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Vjerni pas čuva grob svoga preminulog vlasnika

Post by Maja » 20 Nov 2011, 15:40

Image

Dirljiva priča iz Kine o neraskidivom prijateljstvu čovjeka i psa obišla je svijet i zagrijala ljudska srca.

Naime, stanovnici sela Panjiatun, u kineskoj pokrajini Shandong, toliko su dirnuti vjernim psom, koji već sedam dana strpljivo čuva grob svog preminulog vlasnika, da mu uz njega namjeravaju izgraditi kućicu.

Pas je pripadao Kinezu Lao Panu, samcu, koji je preminuo u 68. godini.

Nakon starčeve smrti, susjedi su primijetili da psa više nema u selu. Na opće iznenađenje, četveronožac je pronađen uz grob, gladan i žedan.

Pokušali su ga odvesti nazad u selo, i nahraniti ga, ali pas bi se svejedno uvijek vratio na grob.

Stoga su mu kraj vlasnikovog groba odlučili sagraditi novi dom, gdje će mu svakodnevno nositi hranu i vodu.

[media]aum9TBEwM7s#![/media]

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests