Konji

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Konji

Post by Rum » 03 Oct 2012, 23:42

Odlican vidi mu bataka za bifteka :oblizivanje
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

MakeeR
Na probnom
Na probnom
Posts: 52
Joined: 08 Aug 2012, 21:22
Status: Offline

Re: Konji

Post by MakeeR » 03 Oct 2012, 23:44

Inna wrote:Gledajte kako je savršen *_*

Image
Bas je lijep.Konj je jaka plemenita zivotinja...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Konji

Post by Zagorka » 04 Oct 2012, 19:50

Inna wrote:Gledajte kako je savršen *_*

Image
eh,da baš takav,još kad mu svežu rep,pa ga nauče da onako graciozno korača,oličenje ljepote i elegancije :cool
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Konji

Post by niska grana » 04 Oct 2012, 20:10

Lijepa tema, slike :ok

Jahao nisam izuzevši kratko poziranje u sedlu, ali dobro pamtim zonu sumraka u koju sam uletio prije nekih desetak godina i glupu scenu koja se samo meni može desiti.
Dok sam u nedjeljno predveče prolazio kroz park gradskog naselja, primijetim konja. Nemam pojma otkud se tu stvorio, nije izgledao kao jedan od onih oronulih koje koriste Romi.
Bio je naprotiv dosta krupan, lijep i uhranjen. Nije bilo nikoga od ljudi uokolo.
Opazio sam da nije vezan i, kad me je ugledao, instinktivno sam ubrzao korak jer se sa životinjama nikad ne zna a i ranije sam imao loših iskustava....a kad sam čuo polagani a odmah zatim i ubrzani topot kopita počeo sam i trčati. Samo sam se jednom munjevito osvrnuo iza leđa i vido da i on trči za mnom.
Od bliskog susreta s krajnje neizvjesnim ishodom spasilo me nekoliko sekundi i prilično prometna cesta koju sam pretrčao olimpijskom brzinom; na svu sreću konj se nije usudio da je pređe.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Konji

Post by Rum » 04 Oct 2012, 20:16

Zagorka wrote:
Inna wrote:Gledajte kako je savršen *_*

Image
eh,da baš takav,još kad mu skuhaju rep,pa ga naulje da onako ukusno hrska pod zubima ,nista ukusnije nema od konja :bali :gladan l
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

dacina_curica
Status: Offline

Re: Konji

Post by dacina_curica » 04 Oct 2012, 20:22

Rume slomicu te :oklagija

Clydesdale - najdrazi konj mog djetica :)
Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Konji

Post by Rum » 04 Oct 2012, 20:24

Uh taj ima dobre koljenice za supe :bali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

dacina_curica
Status: Offline

Re: Konji

Post by dacina_curica » 04 Oct 2012, 20:26

:puca Rume


Image

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Konji

Post by Mister No » 04 Oct 2012, 20:40

niska grana wrote:Lijepa tema, slike :ok

Jahao nisam izuzevši kratko poziranje u sedlu, ali dobro pamtim zonu sumraka u koju sam uletio prije nekih desetak godina i glupu scenu koja se samo meni može desiti.
Dok sam u nedjeljno predveče prolazio kroz park gradskog naselja, primijetim konja. Nemam pojma otkud se tu stvorio, nije izgledao kao jedan od onih oronulih koje koriste Romi.
Bio je naprotiv dosta krupan, lijep i uhranjen. Nije bilo nikoga od ljudi uokolo.
Opazio sam da nije vezan i, kad me je ugledao, instinktivno sam ubrzao korak jer se sa životinjama nikad ne zna a i ranije sam imao loših iskustava....a kad sam čuo polagani a odmah zatim i ubrzani topot kopita počeo sam i trčati. Samo sam se jednom munjevito osvrnuo iza leđa i vido da i on trči za mnom.
Od bliskog susreta s krajnje neizvjesnim ishodom spasilo me nekoliko sekundi i prilično prometna cesta koju sam pretrčao olimpijskom brzinom; na svu sreću konj se nije usudio da je pređe.
:D. :D.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Konji

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2012, 20:50

niska grana wrote:Lijepa tema, slike :ok

Jahao nisam izuzevši kratko poziranje u sedlu, ali dobro pamtim zonu sumraka u koju sam uletio prije nekih desetak godina i glupu scenu koja se samo meni može desiti.
Dok sam u nedjeljno predveče prolazio kroz park gradskog naselja, primijetim konja. Nemam pojma otkud se tu stvorio, nije izgledao kao jedan od onih oronulih koje koriste Romi.
Bio je naprotiv dosta krupan, lijep i uhranjen. Nije bilo nikoga od ljudi uokolo.
Opazio sam da nije vezan i, kad me je ugledao, instinktivno sam ubrzao korak jer se sa životinjama nikad ne zna a i ranije sam imao loših iskustava....a kad sam čuo polagani a odmah zatim i ubrzani topot kopita počeo sam i trčati. Samo sam se jednom munjevito osvrnuo iza leđa i vido da i on trči za mnom.
Od bliskog susreta s krajnje neizvjesnim ishodom spasilo me nekoliko sekundi i prilično prometna cesta koju sam pretrčao olimpijskom brzinom; na svu sreću konj se nije usudio da je pređe.
Pa dobro čovječe božiji, možda je samo htio da ti pravi društvo :ccc
Možda si mu bio simpatičan. Pogotovo ako si bio u onim čizmama sa posla
pa je pomislio "Evo kauboja za mene" :p

dacina_curica wrote:Rume slomicu te :oklagija

Clydesdale - najdrazi konj mog djetica :)
Image
Divan konj :ok
Jel to poni ili neka druga vrsta?
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Konji

Post by dacina_curica » 04 Oct 2012, 20:54

Nije, ovo je Clydesdale, jako veliki i nevjerovatno umiljati (i elegantni) konji. U St. Louis-u su "zastitni znak" Anheuser Busch pivare i imaju nekoliko parkova i farmi namjenjenih iskljucivo njima. Za vikend idemo na jednu od tih farmi pa cu ih uslikati. :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Konji

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2012, 20:58

Ako u SAD išta vrijedi, to su ti njihovi veliki nacionalni parkovi. Kada bih išao u SAD najviše bih volio to obići. Naravno, mustange bih baš volio vidjeti. Pa i ponije.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Konji

Post by dacina_curica » 04 Oct 2012, 21:03

Ponija imas na sve strane (mislim ima ergela, parkova, farmi ...), mi dijete vodimo svakih lar sedmica otprilike. :) Ovdje u najvecem gradskom parku policija inace jase konje kroz park umjesto standardne voznje mopedima i slicno.

A mustange je i meni zelja vidjeti ali zato moram maksuz do Wyoming-a...mada bi vrijedilo :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Konji

Post by STrendzer » 04 Oct 2012, 22:00

volim mnoge zivotinje,ali ne volim bas da mi zivotinje borave tamo gdje i ja spavam ,jedem itd...,samo je konj jedna od rijetkih zivotinja koje mi ne bi smetale i da budu u istoj kuci gdje i ja zivim..,jednostavno su drugaciji..:ok

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Konji

Post by Konsultant » 05 Oct 2012, 11:36

Image

:srce :srce :srce

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Konji

Post by Katja » 05 Oct 2012, 11:55

niska grana wrote:Lijepa tema, slike :ok
Jahao nisam izuzevši kratko poziranje u sedlu, ali dobro pamtim zonu sumraka u koju sam uletio prije nekih desetak godina i glupu scenu koja se samo meni može desiti.
Dok sam u nedjeljno predveče prolazio kroz park gradskog naselja, primijetim konja. Nemam pojma otkud se tu stvorio, nije izgledao kao jedan od onih oronulih koje koriste Romi.
Bio je naprotiv dosta krupan, lijep i uhranjen. Nije bilo nikoga od ljudi uokolo.
Opazio sam da nije vezan i, kad me je ugledao, instinktivno sam ubrzao korak jer se sa životinjama nikad ne zna a i ranije sam imao loših iskustava....a kad sam čuo polagani a odmah zatim i ubrzani topot kopita počeo sam i trčati. Samo sam se jednom munjevito osvrnuo iza leđa i vido da i on trči za mnom.
Od bliskog susreta s krajnje neizvjesnim ishodom spasilo me nekoliko sekundi i prilično prometna cesta koju sam pretrčao olimpijskom brzinom; na svu sreću konj se nije usudio da je pređe.

Možda si imao malo sijena na glavi... jesi li se valjao u kakvom sjeniku prije tog susreta?



burek67 wrote:volim mnoge zivotinje,ali ne volim bas da mi zivotinje borave tamo gdje i ja spavam ,jedem itd...,samo je konj jedna od rijetkih zivotinja koje mi ne bi smetale i da budu u istoj kuci gdje i ja zivim..,jednostavno su drugaciji..:ok
Šta pričaš, uništili bi ti tepihe. :D.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Konji

Post by Toruk Makto » 05 Oct 2012, 11:59

Image

i ja volem konje , posle cuka odma , cuke volem mnooogo ,
preporucujem film War Horse

http://www.imdb.com/title/tt1568911/

:ok
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Konji

Post by Zagorka » 05 Oct 2012, 15:40

Mole se ovi što bi ručkali ove drage konjiće :place da se udalje s teme,dok ih nisam ispajsala :djed
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Konji

Post by Maja » 05 Oct 2012, 23:31

Koliko li je samo snimljeno tužnih filmova o konjima. Barem sam ih desetak pogledala. I uvijek isti scenarij. Dječak (ili djevojčica) ugleda savršenog konja u divljini, malo po malo konj mu priđe, pa ga dijete počne jahati, odvede ga kući...i onda dođe pohlepni bogataš koji ponudi djetetovom ocu da ga kupi...daje ogromne pare, dijete plače, a otac je tužan, ali mora se popraviti ograda...treba mu lova... prodaje konja..
Konj je neposlušan prema novom gazdi, zbacuje ga, divlji je, gazda ga tuče do krvi...konj preskače ogradu i bježi...dolazi do dječaka sav u ranama i to uvijek po olujnoj noći itd...


Evo i naših livanjskih divljih konja

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Konji

Post by silence » 06 Oct 2012, 12:44

Prekrasne životinje, jako ih volim vidjeti... Nije mi nikada bilo jasno kada čovjek želi čovjejka uvrijediti, zna zna reći: "Konju jedan!" Prije svega bi to trebala da bude uvreda za konja, jer je konj divna, plemenita i korisna životinja, uz to jako pametna, a onom kome se upučuje da bude nagrada... :hihi

Kako je samo lijep...
:srce
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests