Predložite mi kakav laptop

Sve o kompjuterima
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2016, 10:31

ACER U AKCIJI: Pogledajte kako izgleda novi laptop-tablet s vodenim hlađenjem


Image
Switch Alpha 12 je Acerov novi 2-u-1 uređaj s operativnim sustavom Windowsima 10. Switch Alpha 12 se prema potrebi može koristiti kao tablet, ali i kao prijenosno računalo dodavanjem posebne tipkovnice koja ujedno služi kao držač digitalne olovke i zaštita za zaslon.

Switch Alpha 12 ima 12-inčni IPS zaslon rezolucije 2.160 x 1.440 piksela. Slično kao i kod Aspire S 13 modela Acer je korisnicima odlučio ponuditi veći izbor Intelovih procesora kojima mogu posložiti svoju idealnu konfiguraciju.

Kako bi Intelove procesore držao pod temperaturnom kontrolom Acer je ugradio LiquidLoop vodeno hlađenje. Korisnici će ovisno o svojim potrebama svoj novi uređaj moći opremiti s 4 ili 8 GB LPDDR3 RAM-a te s SSD-ovima kapaciteta 128 GB, 256 i 512 GB.

S desne strane uređaja Acer je smjestio jedan USB 3.0 port pune veličine, jedan 3,5-milimetarski audio konektor za slušalice, te jedan USB-C port koji će se moći iskoristiti za spajanje Acerovog docka na kojemu se nalaze DisplayPort, HDMI, dva USB-C i tri standardna USB porta te audio ulaz za mikrofon i audio izlaz za slušalice i zvučnike.

Dimenzije tableta su 292,1 x 201,4 x 9,5 milimetara, a težina 900 grama. Dodavanjem tipkovnice debljina uređaja se povećava na 15,85 milimetara, a težina na 1.250 grama.
Acer Switch Alpha 12 u trgovine stiže za mjesec dana po početnoj cijeni od 599 USD.

(bug.hr/SB)
online

Notos
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 25 Apr 2012, 23:09
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Notos » 25 Apr 2016, 19:19

Krokodil Behko wrote:
ACER U AKCIJI: Pogledajte kako izgleda novi laptop-tablet s vodenim hlađenjem


Image
Switch Alpha 12 je Acerov novi 2-u-1 uređaj s operativnim sustavom Windowsima 10. Switch Alpha 12 se prema potrebi može koristiti kao tablet, ali i kao prijenosno računalo dodavanjem posebne tipkovnice koja ujedno služi kao držač digitalne olovke i zaštita za zaslon.

Switch Alpha 12 ima 12-inčni IPS zaslon rezolucije 2.160 x 1.440 piksela. Slično kao i kod Aspire S 13 modela Acer je korisnicima odlučio ponuditi veći izbor Intelovih procesora kojima mogu posložiti svoju idealnu konfiguraciju.

Kako bi Intelove procesore držao pod temperaturnom kontrolom Acer je ugradio LiquidLoop vodeno hlađenje. Korisnici će ovisno o svojim potrebama svoj novi uređaj moći opremiti s 4 ili 8 GB LPDDR3 RAM-a te s SSD-ovima kapaciteta 128 GB, 256 i 512 GB.

S desne strane uređaja Acer je smjestio jedan USB 3.0 port pune veličine, jedan 3,5-milimetarski audio konektor za slušalice, te jedan USB-C port koji će se moći iskoristiti za spajanje Acerovog docka na kojemu se nalaze DisplayPort, HDMI, dva USB-C i tri standardna USB porta te audio ulaz za mikrofon i audio izlaz za slušalice i zvučnike.

Dimenzije tableta su 292,1 x 201,4 x 9,5 milimetara, a težina 900 grama. Dodavanjem tipkovnice debljina uređaja se povećava na 15,85 milimetara, a težina na 1.250 grama.
Acer Switch Alpha 12 u trgovine stiže za mjesec dana po početnoj cijeni od 599 USD.

(bug.hr/SB)
Ako tako pise u bugu kao sto si ti prepiso onda tu rade totalni amateri. To nije vodeno hladjenje. Kod vodenog hladjenja se tekucina koristi za odvod toplote do radiatora koji se hladi ventilatorom. Kod tog laptopa je fazon sto nema ventilatora, a hladjenje izgleda funkcionise rasparivanjem tekucine u sistemu. To je vise nesto kao klima uredjaj.. i tekucina 100% nije voda.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2016, 23:22

Notos wrote:
Krokodil Behko wrote:
ACER U AKCIJI: Pogledajte kako izgleda novi laptop-tablet s vodenim hlađenjem


Image
Switch Alpha 12 je Acerov novi 2-u-1 uređaj s operativnim sustavom Windowsima 10. Switch Alpha 12 se prema potrebi može koristiti kao tablet, ali i kao prijenosno računalo dodavanjem posebne tipkovnice koja ujedno služi kao držač digitalne olovke i zaštita za zaslon.

Switch Alpha 12 ima 12-inčni IPS zaslon rezolucije 2.160 x 1.440 piksela. Slično kao i kod Aspire S 13 modela Acer je korisnicima odlučio ponuditi veći izbor Intelovih procesora kojima mogu posložiti svoju idealnu konfiguraciju.

Kako bi Intelove procesore držao pod temperaturnom kontrolom Acer je ugradio LiquidLoop vodeno hlađenje. Korisnici će ovisno o svojim potrebama svoj novi uređaj moći opremiti s 4 ili 8 GB LPDDR3 RAM-a te s SSD-ovima kapaciteta 128 GB, 256 i 512 GB.

S desne strane uređaja Acer je smjestio jedan USB 3.0 port pune veličine, jedan 3,5-milimetarski audio konektor za slušalice, te jedan USB-C port koji će se moći iskoristiti za spajanje Acerovog docka na kojemu se nalaze DisplayPort, HDMI, dva USB-C i tri standardna USB porta te audio ulaz za mikrofon i audio izlaz za slušalice i zvučnike.

Dimenzije tableta su 292,1 x 201,4 x 9,5 milimetara, a težina 900 grama. Dodavanjem tipkovnice debljina uređaja se povećava na 15,85 milimetara, a težina na 1.250 grama.
Acer Switch Alpha 12 u trgovine stiže za mjesec dana po početnoj cijeni od 599 USD.

(bug.hr/SB)
Ako tako pise u bugu kao sto si ti prepiso onda tu rade totalni amateri. To nije vodeno hladjenje. Kod vodenog hladjenja se tekucina koristi za odvod toplote do radiatora koji se hladi ventilatorom. Kod tog laptopa je fazon sto nema ventilatora, a hladjenje izgleda funkcionise rasparivanjem tekucine u sistemu. To je vise nesto kao klima uredjaj.. i tekucina 100% nije voda.
Možda ti više znaš od mene, ali od mog frenda gugleta sigurno ne znaš.

Moram te malo razočarati:

1. ipak se zove vodeno hlađenje

2. nije na principu klima uređaja

3. tečnost je voda


http://www.pcgamer.com/closed-loop-liqu ... -reviewed/
online

Notos
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 25 Apr 2012, 23:09
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Notos » 25 Apr 2016, 23:41

Krokodil Behko wrote:
Možda ti više znaš od mene, ali od mog frenda gugleta sigurno ne znaš.

Moram te malo razočarati:

1. ipak se zove vodeno hlađenje

2. nije na principu klima uređaja

3. tečnost je voda


http://www.pcgamer.com/closed-loop-liqu ... -reviewed/
Znas da link i to sto si naveo nema veze sa onim sto je ugradjeno u taj acerov laptop?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2016, 23:44

Ja sam dokazao vodeno hlađenje u PC, pa ti sad pričaj kolko hoš. Poz :mah
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by STrendzer » 26 Apr 2016, 09:37

ovog imam nekih skoro godinu dana....jak aparat.... :ok

mrsko mi pisat sve njegove karakteristike ima sve na netu....zadovoljan sam..
http://www.mediamarkt.de/de/product/_as ... 91355.html

Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Bla » 26 Apr 2016, 17:44

Provuci kroz veliki tropski akvarijum da ga usput grije. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Vladimir RUS » 26 Apr 2016, 18:16

Šta će im vodeno hlađenje na laptopu kad i obično hlađenje radi svoj posao. Da je gaming laptop pa hajde, ali na običnom, jedino ako je izložen suncu na 40 stepeni. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Julia-Klara » 26 Apr 2016, 21:39

Znalci, valja li ovo sta?
Ja bih rekla da je zamoje potrebe vise nego dovoljno :)

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-100s ... d=18842920

Úhlopříčka displeje 11,6 "
Rozlišení HD Ready
Poměr stran 16:9
Typ procesoru Intel Atom
Modelové označení procesoru Intel Atom Quad Core Z3735F

Procesor
Frekvence procesoru
Jeden z hlavních parametrů procesoru, udávající počet instrukcí, které dokáže procesor vykonat za 1 s. S vyšší frekvencí roste pracovní výkonnost procesoru.
1,33 GHz (1 330 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Core Boost Frekvence 1,83 GHz (1 830 MHz)
TDP procesoru 2,2 W
Cache procesoru 2 MB
Funkce procesoru Model se sníženou spotřebou, Podpora Virtualizace

Grafická karta
Čip grafické karty Intel HD Graphics
Operační systém
Operační systém Windows 10 Home

Barva
Barva Červená
Operační paměť
Kapacita paměti 2 GB
Typ paměti DDR3L

Výbava
Výbava WiFi, Bluetooth, Čtečka paměťových karet, Operační systém, Touchpad
Webkamera 0,3 Mpx

Pevný disk
Typ úložiště Flash
Kapacita 64 GB

Výkon
Výrobce grafické karty Intel

Hmotnost
Hmotnost Lehký – do 2 kg
Hmotnost 1 000 g

Rozhraní
Grafické výstupy HDMI
Bluetooth Bluetooth v4.0
Jednotlivé verze Bluetooth se kromě kompatibility liší ještě v přenosové rychlosti dat.Konkrétní rychlosti dle verze jsou: Bluetooth 1.0 a 1.0B - 768 kbpsBluetooth 1.1 - 768 kbpsBluetooth 1.2 - 1 Mbps Bluetooth 2.0 a 2.1 - 3 MbpsBluetooth 3.0 - 24 MbpsBluetooth Smart 4.0, 4.1 a 4.2 - 24 Mbps
WiFi WiFi 802.11n, WiFi 802.11g, WiFi 802.11b
USB 2.0 2 ×
Další rozhraní Combo Audio Jack
Mechanika Bez mechaniky
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Bla » 26 Apr 2016, 21:43

Julia-Klara wrote:Ja bih rekla da je zamoje potrebe vise nego dovoljno :)
To ti je ujedno i odgovor.


Za moje potrebe nije.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Notos
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 25 Apr 2012, 23:09
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Notos » 26 Apr 2016, 22:05

@Julia-Klara

Taj lap ima atom bay trail procesor!!! To je prilicno sporo i nebi ga nikom preporucio ko nezna tacno sta ce dobit. On zasteka vec na kompleksnijim web stranicama.

Jako pozitivno na njemu je sto je najvjerovatnije bez ventilatora.. dakle 100% tih u radu i ne grije se puno.

Ko nije prezahtjevan moze zadovoljit obicni office rad i web browsing.. al i tu se cesto osjete njegove granice.

Na laptopu ja nebi iso ispod i3 procesora, ako treba nesto sa pasivnim hladjenjem onda bolje ic na nesto sa core m procesorom.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Julia-Klara » 26 Apr 2016, 22:09

:ok hvala
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Notos
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 25 Apr 2012, 23:09
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Notos » 26 Apr 2016, 22:13

Salahuddin wrote: Dobro, cesto se koristi i termin "vodeno hladjenje", iako znamo da je to najcesce emulzija. Imam jedan stari laptop i mozda pokusam da napravim vodeno hladjenje na njemu. Vec znam gdje cu uzeti "hladnjak" i ventilatore. Destilovane vode ima svugdje. K'o sto gledam, izgorice. :D.
Tekucina na bazi vode.. tj. sa osobonama vode, ne mislim na to (isto kao sto se kod motora koristi termin vodeno hladjenje), nego u ovom laptopu, ako je tacno sto sam procito, je da se koristi osobina rasparivanja na nekih 60 stepeni.. onda 100% nije voda, jer voda se rasparuje na 60 stepeni samo na jako niskom pritisku. To znaci da se kod tog laptopa ne koristi tehnika odvoda toplote sa tekucinom.. zato kazem nije u pitanju vodeno hladjenje.

Da i navedem moj izvor.. http://www.notebookcheck.com/Acer-Switc ... 095.0.html
Acer's LiquidLoop Technologie kühlt die CPU durch Verdampfung von Kühlflüssigkeit die in einem geschlossenen System zirkuliert und damit die Abwärme der CPU großflächig verteilt.
To je njemacki.. "Verdampfung" znaci rasparivanje.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Vladimir RUS » 27 Apr 2016, 20:19

Julia-Klara wrote:Znalci, valja li ovo sta?
Ja bih rekla da je zamoje potrebe vise nego dovoljno :)

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-100s ... d=18842920

Úhlopříčka displeje 11,6 "
Rozlišení HD Ready
Poměr stran 16:9
Typ procesoru Intel Atom
Modelové označení procesoru Intel Atom Quad Core Z3735F

Procesor
Frekvence procesoru
Jeden z hlavních parametrů procesoru, udávající počet instrukcí, které dokáže procesor vykonat za 1 s. S vyšší frekvencí roste pracovní výkonnost procesoru.
1,33 GHz (1 330 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Core Boost Frekvence 1,83 GHz (1 830 MHz)
TDP procesoru 2,2 W
Cache procesoru 2 MB
Funkce procesoru Model se sníženou spotřebou, Podpora Virtualizace

Grafická karta
Čip grafické karty Intel HD Graphics
Operační systém
Operační systém Windows 10 Home

Barva
Barva Červená
Operační paměť
Kapacita paměti 2 GB
Typ paměti DDR3L

Výbava
Výbava WiFi, Bluetooth, Čtečka paměťových karet, Operační systém, Touchpad
Webkamera 0,3 Mpx

Pevný disk
Typ úložiště Flash
Kapacita 64 GB

Výkon
Výrobce grafické karty Intel

Hmotnost
Hmotnost Lehký – do 2 kg
Hmotnost 1 000 g

Rozhraní
Grafické výstupy HDMI
Bluetooth Bluetooth v4.0
Jednotlivé verze Bluetooth se kromě kompatibility liší ještě v přenosové rychlosti dat.Konkrétní rychlosti dle verze jsou: Bluetooth 1.0 a 1.0B - 768 kbpsBluetooth 1.1 - 768 kbpsBluetooth 1.2 - 1 Mbps Bluetooth 2.0 a 2.1 - 3 MbpsBluetooth 3.0 - 24 MbpsBluetooth Smart 4.0, 4.1 a 4.2 - 24 Mbps
WiFi WiFi 802.11n, WiFi 802.11g, WiFi 802.11b
USB 2.0 2 ×
Další rozhraní Combo Audio Jack
Mechanika Bez mechaniky
Za šta planiraš da kupiš laptop? Za šta ti treba? Za igrice, web ili nešto drugo? Dali ti treba laptop sa izdržljivom baterijom?

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Rum » 26 Nov 2016, 16:23

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2016, 16:33

Trines inči? :oo
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Rum » 26 Nov 2016, 16:54

http://www.youtube.com/watch?v=T7ZqdzO4cm4 ima i 15 dovoljno


CPU: Core i7 Quad-Core 2.9Ghz
GPU: Radeon Pro 460 with 4GB memory
RAM: 16GB 2133MHz memory
Storage: 512GB PCIe-based SSD
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2017, 09:58

VJEROVALI ILI NE, KOŠTA SAMO 89 DOLARA: Zavirite u unutrašnjost Pinebooka, laptopa nove generacije
O Pinebook prijenosniku prvi puta smo pisali krajem 2016. godine. Iako se nedugo potom trebao i pojavili u prodaji (do veljače 2017.,) to se do danas nije dogodilo i Pinebook još uvijek nosi oznaku prototipa.
Image
Međutim, pomaka ima. Nakon fotografija na kojima se moglo vidjeti isključivo prednju te bočne strane prijenosnika, sada nam stiže i jedna koja prikazuje razmještaj komponenti unutar Pinebookovog kućišta.

Kao što je vidljivo na fotografiji, veći dio kućišta zauzima baterija, a manji dio ostatak elektronike - Pine A64 računalo i PCB s USB i HDMI portovima. Svoje mjesto na bočnim stranama baterije našli su i stereo zvučnici.
Image
Iako još uvijek nije poznat datum kada će se Pinebook moći i kupiti, postojanje ovakvih fotografija u neku su ruku dokaz kako Pinebook ne postoji samo na papiru. Podsjetimo, Pinebook bi trebao stići u dvije inačice – s 11“6 i 14“ HD zaslonima.

Sve ostale specifikacije bi trebale biti identične za oba modela –Pine A64 računalo kao osnova, 2 GB RAM-a i 16 GB interne memorije (eMMC). Dodatni podatkovni prostor bit će moguć preko memorijske kartice (microSD do 256 GB) i USB portova (spajanjem prijenosnog HDD-a).
Image
Ako se tijekom razvojne faze ništa bitno ne promijeni 11,6“ Pinebook bi u konačnici trebao stajati 89 USD, a 14“, 99 USD.

(Bug.hr/SB)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Online

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Julia-Klara » 07 Mar 2017, 13:43

MOj jos uvijek nije crk'o (sto me raduje), ali do ljeta cu vjerovatno morati kupiti nesto... Ako financije budu dozvolile. U protivnom cu koristiti poslovni dok ne nabaim nesto za privatnu upotrebu.

@Vlado - meni privatni komp sluzi samo za forum, surfanje i komunikaciju
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Predložite mi kakav laptop

Post by Vladimir RUS » 11 Mar 2017, 19:01

Onda predlažem neki Dual core sa 1000 GB HDD i 8 GB RAM memorije, HP, Asus ili Acer. Možeš naći najjeftiniji nov za oko 600 KM. To će biti dovoljno za stvari koje si navela.

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests