Kućne dostave - usluge

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Trepavica
Status: Offline

Kućne dostave - usluge

Post by Trepavica » 17 Feb 2014, 22:09

Svima nam je poznati da postoje kućne dostave pizze , takoder dostava namirnica iz supermarketa, pića,kao i momci koji dođu po pozivu očistiti -oprati auto..kućna dostava dorućka takoder..

Posljednje od tih kućnih dostava vidjeh večeras jedno biciklo parkirano ispred supermrketa sa natpisom " jedi supu".."kucna dostava"..

Djevojka pravi supe , i dostavlja ih na kucnu adresu biciklom..Prva u koja je došla do te ideje, koristi sezonsko povrce ,narudzbe prima telefonom ,mailom.... Pogledala sam joj web stranicu , i ide joj , radi ne moze sve da stigne koliko posla ima..od prve sedmice oktobra pa do posljednje sedmice marta , kruzi gradom..vrsi dostave, predvida zaposliti jos osoba, jer posao cvjeta!


Lijepa ideja -i od koristi.. :aplauz ko zeli i hoce, uvijek i moze..samo se treba smisliti ideju i krenuti..

Postoje li kod vas slicne usluge i koristite li neke od njih ?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Julia-Klara » 17 Feb 2014, 22:17

ne...nikad nisam narucivala hranu niti namirnice ... ako mi se jede vise volim izaci prosetati do restorana, a isto tako do prodavnice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Maja » 17 Feb 2014, 22:43

Pa ono standardno naručivanje pizza ako sam s društvom u kućnoj atmosferi.
Samo zbog sebe/nas ukućana nisam nikad ništa naručivala.

Ja sam isto razmišljala o ideji da kod kuće pravim kolače i torte. U tu svrhu bih naučila raditi s fondanom, ukrašavanje...
Ja bih išla nekako na kvalitet jer sam probala mnogo torti za rođendane, godišnjice i nikad me nijedna ne oduševi.
Samo je problem baš ta dostava.
S biciklom bi to išlo malo teže, da brat dostavlja autom...koliko bi se isplatilo, da oni dolaze kod mene kući po kolače, opet ne znam.
Ali evo sad mi otkriše šećer pa ne znam. Teško da mogu praviti a da nikad ništa ne oprobam.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Nela » 17 Feb 2014, 22:49

Posto ja nisam kucni tip uopste, vise volim prosetati.
Majo ta ti ideja nije losa. Ovdje u Sa zenska pravi torte, napravila je stranicu na fb i svi kupuju kod nje, za rodjendane, vjencanja, proslave itd. isto radi sa fondanom i kuci ih radi.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Maja » 17 Feb 2014, 22:53

A vidjećemo na ljeto akobogda. Zasad hoću da mirujem i duhovno i fizički :oo
Neću se tako lako vratiti u normalu što se tiče zdravlja pa ću malo ljenčariti i onda vidjeti ako nikakav drugi posao ne ispadne vjerovatno se bacim na to. Računala sam na fb stranicu za reklamu, a na ovom terenu nemaš vala fine torte kupiti, sve hemija, sve se čuje na rum i margarin. Najgore je to što ispočetka budu zaista fini kolači u slastičarnama i onda što se promet više povećava, kolači gube na kvaliteti jer treba podmiriti sve narudžbe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Julia-Klara » 17 Feb 2014, 22:55

ja sam jedno vrijeme pravila torte za restoran gdje je mama radila, i jest da se naradis taj dan,ali se dobijala bar trodupla para od ulozenog (racunajuci i struju)... jedino je problematicno sto bi se fakat trebala imati ekstra prostorija samo za to, da ti niko ne dolazi u kuhinju i zanovjeta
mislim da je ideja super Majo, malo poraditi na marketingu, a mozes to odraditi da kupci dolaze po svoje torte sami, ne moras dostavu
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Dzagoda » 17 Feb 2014, 22:56

Ima brate svukud oko nas, ali mi ne koristimo. Moja gospoda navikla da im se kuha, svaki dan, a i meni nije tesko. A i cojek mi za nagradu napravi tulumbe hefticno :zubi Ako bas narucimo nesto, onda je pizza, ili djeca jedu ono smece od kineske hrane, hoce slak da me trefne, al hajd sta cu im ja.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Trepavica
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Trepavica » 18 Feb 2014, 08:13

Prisjetih se još jedne usluge - teta ide kupi neisprglan veš , nosi ga svojoj kući i pegla ga...

Cijena ovisna od težine veša .. Ili broja košulja ... Naprimjer za jednu košulju koju ispegla i bude na ofingeru 2,50 € , za savijenu 3€, košulje ne idu na vagu ...ima opciju ako je nesto urgnentno cijena normalno da je i visočija..

Ruana
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Ruana » 18 Feb 2014, 08:30

Jedan moj komsija ima godinama firmu, nazoves ga i dodje opere ti auto, ima raznih cijema, zavisi je li samo pranje ili ciscenje u kompletu. Super mu ide. Ljudi se svasta sjete.

Ciklama
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Ciklama » 18 Feb 2014, 09:02

Sve što mogu sama, sama uradim, sad-zasad, ali mi se dešavalo da neplanski ostanem duže na poslu ili da kasnim s
puta, tad dostavom naručim djeci hranu, uglavnom u restoranu čije usluge koristimo. Kad smo kući svi, a ćeif nam pizza ili šta drugo, tada radije idem u restoran, pa da rahat jedem.

@Majo, lijepo se može zaraditi na tortama i kolačima. Moja rodica ih radi. Za svadbene torte zna uzeti i po 400-500 eura. Puno radi za našu dijasporu. Kad je počela raditi i od mene je nosila nekih pomagala ali brzo je vratila, nakupovala sebi svega i svačega, i odradila u kući prostor u kojem ih pravi. Drži cijenu, al' i kvalitetu. Ima izradu i bio - kolačića, ali kod nas narod nema para za to, ili još nije upoznat sa prednostima takve hrane, pa baš i ne ide nešto. (meni su najbolji sa konopljinim brašnom :))

Ruana
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Ruana » 18 Feb 2014, 09:17

Jedna nasa zena ovdje to radi. Ne radi nigdje samo se sa tim bavi. Danci joj najbolje musterije.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Zagorka » 18 Feb 2014, 18:37

Julia-Klara wrote:ne...nikad nisam narucivala hranu niti namirnice ... ako mi se jede vise volim izaci prosetati do restorana, a isto tako do prodavnice
aaaa..... :sok ..........a kad si bolesna,a na posao?......

majo,julija ti nece nista narucivati,vidi kakva je.........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Trepavica
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Trepavica » 26 Feb 2014, 15:39

Vidjeh i kombi koji ide u pomoc biciklistima kojima se biciklo pokvari na putu ..Dode, popravi kvar , tako 7/7...a sve je vise biciklista, a takoder i onih koji neznaju bas nista oko popravke istih...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2019, 17:25

Vidim poslije 5 godina, dostavljaju sve živo. Čak i pečenog slona, samno da imaju mušterije.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2021, 18:21

Ovo je najtraženije zanimanje u Bosni i Hercegovini... (VIDEO)



BHRT navodi kako je to posljedica smanjene ekonomske aktivnosti uslijed pandemije koronavirusa. Ipak, neka zanimanja su “procvjetala” u ovih godinu dana pandemije. Prema istraživanjima, najtraženija zanimanja su dostavljači, vozači, call-agenti, radnici u proizvodnji i programeri, ali i zanatlije.


Tokom prethodne godine, firme koje se bave isporukama pošiljki uglavnom su poslovale pozitivno. Povećana potreba za podrškom korisnicima putem telefona i online izmijenila je tržište rada, pa su neki poslovi doživjeli transformaciju u online sferu.

Povećanje broja zaposlenih u lipnju 2020. godine u odnosu na prosjek 2019. godine zabilježen je u djelatnosti informacija i komunikacija i to za 3,2 posto, što potvrđuje podatke o ubrzanoj digitalizaciji poslovnih procesa u skoro svim oblastima i povećanoj potražnji za informatičkim uslugama.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by HAVANA » 11 Apr 2021, 18:25

Meni cerka 4 godina faksa i radila u fitnesu za 500 il 600 km,tako nesta.Haj reko nek radi kad hoce.Dosta studentu, ima sve kuci.Prestala to i zaposli se u donesi.com. :sok Izace jedno 1400 km ako ne i vise. :hm Reko da si zavrsila faks i zaposlila se ne bi u ludoj bosni vise imala :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by HAVANA » 11 Apr 2021, 18:26

Sace me mute napast da je to tesko i da nije za zensko i da je plata 450km. :lud
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Kućne dostave - usluge

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2021, 18:33

HAVANA wrote: 11 Apr 2021, 18:26 Sace me mute napast da je to tesko i da nije za zensko i da je plata 450km. :lud

Vjerovatno će reći, kako to nije posao za žene. Žene sjede kod kuće, a ovo se hoda i vozi od vrata do vrata
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36843
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23154 times
Been thanked: 4506 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by ElTriconi » 11 Apr 2021, 18:34

HAVANA wrote: 11 Apr 2021, 18:25 Meni cerka 4 godina faksa i radila u fitnesu za 500 il 600 km,tako nesta.Haj reko nek radi kad hoce.Dosta studentu, ima sve kuci.Prestala to i zaposli se u donesi.com. :sok Izace jedno 1400 km ako ne i vise. :hm Reko da si zavrsila faks i zaposlila se ne bi u ludoj bosni vise imala :valja
Sta radi? 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Kućne dostave - usluge

Post by HAVANA » 11 Apr 2021, 18:37

Krokodil Behko wrote: 11 Apr 2021, 18:33
HAVANA wrote: 11 Apr 2021, 18:26 Sace me mute napast da je to tesko i da nije za zensko i da je plata 450km. :lud

Vjerovatno će reći, kako to nije posao za žene. Žene sjede kod kuće, a ovo se hoda i vozi od vrata do vrata
Ah,bosna.Sreca nije taj tip i nju to ne zanima,komentari i sl.A dobro dodje.Pogotovo stariji ljudi,obraduju se pravo. :sok Aaaa cura,bravo,ko da je cudo svjetsko sto cura dostavlja. :plavi Naravno ide i bolji baksis.Od stranaca zna i po cenera baksisa dobiti,a stariji u pravilu daju.Marka,dvije vazda...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests