Kapitalizam

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Kapitalizam

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2015, 09:44

Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena. Prezirala je siromašne i sve one koji nisu bili okrenuti isključivo sebi!

Image
Kako bi 2017. obilježili sto godina glasačkog prava žena u SAD-u, ove godine vlasti SAD-a odlučile su na novčanicu od 10 dolara staviti lik jedne žene. Jedan od najradikalnijih prijedloga je lik Ayn Rand, ruske imigrantice i jedne od najutjecajnijih američkih filozofkinja koja je do smrti tvrdila da je sebičnost najveća ljudska vrlina.

Noam Chomsky ju je smatrao tipičnim proizvodom “Amerike koja mrzi siromašne”

Na filozofiji njezina učenja, objektivizma, izniklo je cijelo ideološko opravdanje neoliberalnog kapitalizma 21. stoljeća. Ona je danas mitska heroina gospodara Wall Streeta i mnogih sljedbenika Tea Partyja, a njezin roman “Atlas Shrugged” čak i 32 godine nakon njezine smrti druga je najprodavanija knjiga u SAD-u, odmah nakon Biblije.

Bila je radikalna ateistica, mrzila je svaki kolektivizam, fašizam i posebno komunizam. Mrzila je sve što nije bilo posljedica čistog sebičnog razuma i što je ikako moglo ograničiti apsolutnu slobodu pojedinca okrenutog isključivo sebi. Za nju je pojedinac, i to onaj sposobni, bio bog. Nju se nikada nije mrzilo ili voljelo, nju se ili obožavalo ili preziralo iz dubine ljudske duše.

Alan Greenspan koji je dva desetljeća upravljao američkom središnjom bankom, za njezinu ideju o dereguliranom kapitalizmu rekao je da je to jedini put kojim može ići demokratsko društvo. Libertarijanac Ron Paul u politiku je prije 55 godina ušao upravo na valu njezina učenja.

Ideja 39-godišnjeg milijardera Travisa Kalanicka o osnivanju svjetske kompanije Uber, čista je posljedica ideja Ayn Rand. Ipak, pored cijelog pokreta sljedbenika koji je drže za de facto božanstvo, Noam Chomsky ju je smatrao tipičnim proizvodom “Amerike koja mrzi siromašne”, pri čemu je bio sasvim u pravu jer je za života i sama slabe i siromašne nazivala “golim, izopačenim, utjelovljenjima ljudske nesposobnosti”.

Mnogi smatraju da su nazori Ayn Rand posljedica PTSP-a

Ironično, sve što je Ayn Rand ikada zagovarala najbolje je sažeo jedan tvrdi ljevičar - redatelj Oliver Stone u izjavi nemilosrdnog burzovnog mešetara Gordona Gekka u filmu Wall Street iz 1987. “Pohlepa, u nedostatku bolje riječi, je dobra. Pohlepa je ispravna.

Pohlepa stvara. Pohlepa pojašnjava, prodire i obuhvaća suštinu evolucijskog duha. Pohlepa u svim svojim oblicima; pohlepa za životom, za novcem, ljubavlju, znanjem označila je uzlazni val čovječanstva.

I pohlepa, zapamti moje riječi, neće spasiti samo tvrtku Teldar paper, nego i onu drugu nefunkcionalnu korporaciju koju nazivamo SAD”, govorio je Michael Douglas kroz lik Gordona Gekka.
Image
Mnogi smatraju da su nazori Ayn Rand posljedica PTSP-a koji je u djetinjstvu pretrpjela u revolucijama rastrganoj Rusiji. Rodila se kao Alisa Zinovjevna Rozenbaum u Sankt Peterburgu na početku revolucije iz 1905. Otac joj je u prizemlju zgrade u kojoj su živjeli držao ljekarnicu.

Bio je Židov, a Židove su u jesen 1905. u Rusiji rastrganu štrajkovima i pobunama svi pljačkali i ubijali. Alisa je oca obožavala, a mrzila je majku, hladnu ženu koja je kćerima govorila da ih je izrodila samo zato što je to bila njezina dužnost. Otac je pak bio silno ponosan na svoju oštroumnu djevojčicu.

Njezin odnos prema Bogu, pričala je, započeo je kad je imala šest godina i usrdno molila da ozdravi njenu mačku. A mačka je usprkos tome uginula.

Da je riječ o vrlo čudnom djetetu, postalo je jasno kad je u sastavu o tome zašto je djetinjstvo tako radosno, citirala Descartesa (“mislim dakle jesam”) i dodala da joj je “draži inteligentni pakao nego glupi raj”.

Pobjegla u Ameriku od boljševika

Jedina prijateljica bila joj je Olga Nabokova, sestra budućeg briljantnog književnika Vladimira. Bilo joj je samo 12 godina kad su 1917. izmrcvareni i gnjevni ruski vojnici nahrupili u njezin grad. Rusija je upravo izišla iz Prvog svjetskog rata nakon 12 i pol milijuna ubijenih, ranjenih i zarobljenih i car je pao vrlo lako.

A onda je došao listopad i na vlast je došao Lenjin s boljševicima. Do smrti nije zaboravila lice oca, nemoć i frustraciju kad su boljševici s puškama upali u njihovu ljekarnu i opljačkali je. Obitelj je stoga pobjegla u Odesu gdje su se još držali bjelogardejci.

No u kratkom vremenu grad je pet puta prelazio iz ruke u ruku, a ona je svjedočila da su ih svaki put pljačkali - bilo “primitivni pravoslavni seljaci”, bilo “crvena horda”.

Čim je revolucionarno ludilo završilo, Alisa je u Petrogradu diplomirala socijalnu pedagogiju kao prva generacija žena na sveučilištu. Ocu joj je bilo jasno da mlada, jezičava buntovnica oduševljena slikom o Americi, koja je već tad promijenila i ime, nema šanse preživjeti u sovjetskoj Rusiji, a njoj je bilo jasno da isto vrijedi i za njezine roditelje.

No vizu je 1926. dobila samo ona i u veljači 1926., pričala je, na palubi broda se rasplakala pred prizorom ljepote nebodera na Manhattanu. Budućnost je ipak nije čekala u New Yorku nego u Hollywoodu, gdje je na mala vrata ušla u svijet filma, a potom i pisanja scenarija.

1936. napisala je roman “We the Living” o sovjetskoj Rusiji, a 1943. “Fountainhead” u kojem se prvi put jasno prepoznaju sva ona razmišljanja kojima će obilježiti bitan dio financijskih elita 20. stoljeća. Riječ je o priči o briljantnom arhitektu koji gradi kuće za siromašne.

Ali ne zato da im pomogne nego zato što želi napraviti nešto veliko. I kad arhitekt shvati da su mu donekle izmijenili projekt, on diže u zrak zgradu, smatrajući da je ukaljana njegova vizija.

Film “Najbolje godine naših života” smatrala je protuameričkim, jer je antikapitalistički

E, da bi na suđenju bio oslobođen nakon moćnog govora o prirodi ega i vjernosti samom sebi. Tih godina počinje ulaziti u moćne libertarijanske političke krugove. Počinju je nazivati “najhrabrijim čovjekom u Americi”, ali u to vrijeme ona počinje razvijati i ovisnost o amfetaminima kako bi uspjela do kraja tiskarskih rokova dovršiti svoju knjigu.

To će joj do kraja života bitno utjecati na zdravlje, no u to je vrijeme bila u punoj snazi i s nevjerojatnim žarom 1947. se priključila McCarthyjevu lovu na prikrivene komuniste.

Angažirali su je da kao stručnjakinju za uvjete u SSSR-u, prepoznaje komunističku propagandu u filmovima koji nisu nosili nikakvu političku poruku i ona je to usrdno činila.

Dok nije prokazala film “Najbolje godine naših života”, o veteranima Drugog svjetskog rata koji se vraćaju u SAD i u svijetu banaka i krupnog kapitala se pitaju za koga su se borili.

Smatrala je da je film protuamerički jer je antikapitalistički, a to što prvi put nisu uvažili njezine kritike, doživjela je kao slabost SAD-a koji tone u kolektivizam pod vladom koja rapidno jača. Razočarana se 1951. odselila u New York i stala se okruživati mladima koji su se divili njezinim stavovima.

Među njima je bio i student filozofije Alan Greenspan. Iako je od 1926. bila u braku s Frankom O’Connorom, 1954. ušla je u seksualnu vezu sa 23 godine mlađim Nathanielom Brandenom, mladićem za kojega je rekla da ima briljantan um i proglasila ga svojim intelektualnim nasljednikom.

Svog supruga i ljubavnikovu suprugu uvjerila je da trebaju tolerirati izvanbračnu vezu Ayn Rand i Brandena, i to zato što, kako je rekla, seksualna veza je posljedica intelektualne bliskosti.

Uskoro, 1957., izdaje svoje kapitalno djelo “Atlas Shrugged” u kojem govori o poslovnoj, intelektualnoj i umjetničkoj eliti koja je napustila “običnu rulju”, “divljake”, “imitaciju živih bića” koja su, kao društvo, zahtijevala više poreze.
Image
Njezina knjiga Atlas Shrugged postao je bestseler unatoč lošim kritikama

Njezini superljudi osnivaju vlastitu zajednicu, dok se napušteno, birokratsko društvo SAD-a staje raspadati.

Ayn Rand je otišla toliko daleko da je opisivala i kako njezini superljudi namjerno izazivaju željezničku nesreću u kojoj su plebejske žrtve, kako je objasnila, više manje zaslužile smrt.

Unatoč lošim kritikama, i zbog stila i zbog uopće nazora u njoj, knjiga joj je postala bestseler. Popularnost joj je eksplodirala i zbog djela u kojima objašnjava svoj objektivizam. No ona sama se počela ozbiljno gubiti.

Okružila se kultom mladih ljudi koji su smatrali da je ona otkrila konačnu istinu svijeta. Studenti su svjedočili da je od njih tražila da pamte dijelove njezinih romana i da ih je pljuvala kao “imbecile” i “neprijatelje života” kad bi postavljali pitanja.

Žena koja je izgarala od borbe za potpunu slobodu pojedinca, svojim je sljedbenicima zapovijedala koje su ispravne vrste glazbe, umjetnosti, unutarnjeg dizajna, plesa, knjiga kojima su se smjeli okružiti. Tko je ne bi poslušao, doslovno bi ga ekskomunicirala iz kružoka. Podržavala je pravo na abortus.

Tražila je ukidanje zakona o diskriminaciji homoseksualaca, ali ih je svejedno smatrala “odvratnima” i “izopačenima”. Protivila se ratu u Vijetnamu, ali je antiratne aktiviste iz ‘60-ih nazivala propalicama. Postala je velika zvijezda na sveučilištima i u TV emisijama, ali i sve agresivnija i paranoična.

Liječila se u javnoj bolnici jer se bojala da će bankrotirati

Nakon smrti u njezinim su dnevnicima pronašli zapis u kojem se divi ubojici koji je silovao 12-godišnju djevojčicu, raskomadao je i poslao policiji u paketima. Divila mu se kao mladiću koji je bio vjeran sebi, a ne društvu. A onda, 1968., njezin ljubavnik joj je rekao da je našao mlađu ljubavnicu.

Za Ayn Rand to je bio znak intelektualnog odbacivanja. Vrištala je na njega da je odbacio nju kao najvišu vrijednost. Do tog je vremena, naime, sebe već javno nazivala najvećim umom ikad.

Raspustila je svoj klub obožavatelja i sve joj je krenulo nizbrdo. Strašno je pušila samo kako bi si dokazala da pušenje uopće nije štetno, te su joj 1974. operirali rak pluća. Pet godina poslije umro joj je suprug, da bi ona preminula 1982., praktično sasvim sama.

Kritičari su primijetili da je u trenutku smrti njezina imovina bila u današnjoj protuvrijednosti od 1,5 milijuna dolara.

Ipak, suočena s rakom pluća i u strahu da bi mogla bankrotirati, do kraja života se nije htjela liječiti u privatnoj nego u javnoj bolnici, jednoj od onih koje je nazivala sustavom suštinskog zla usmjerenog protiv čovjeka.

Iako je spadala među libertarijance, ona je danas ikona konzervativaca koji međutim imaju problem s objašnjavanjem mnoštva njezinih nazora, pa tako i militantna ateizma. A za sve je vrlo nezgodno i njezino zagovaranje demokracije isključivo za bogate i snažne.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by greeneyes » 03 Oct 2015, 09:47

Trebali su staviti i koju njenu sliku, a ne sliku nAkog muškarca. :123
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by storm » 03 Oct 2015, 09:56

Zanimljivi su ovi libertarijanci ......ima stvari koje mi se sviđaju...ovo sa smanjenjem države na najmanju moguću razinu pogotovo.
Libertarijanizam je politička filozofija koja podržava osobne slobode, osobito slobodu izražaja i akcije.Libertarijanizam uključuje raznolika uvjerenja i organizacije, ali većina zagovara stajalište da je najmanja moguća država najbolja i dijele cilj maksimiziranja osobnih sloboda.

Libertarijanske škole misli razlikuju se u stupnju u kojem bi država trebala biti smanjena, primjerice minarhisti zagovaraju smanjenje do mjere koja tek dozvoljava zaštitu od agresije, krađe, povrede ugovora i prijevare. Neki libertarijanci idu čak i dalje, i podržavaju minimalnu društvenu pomoć siromašnima. Onda postoje anarhisti, koji zagovaraju potpunu eliminaciju države. Dodatno, neke škole podržavaju pravo privatnog vlasništva nad nezaposjednutom zemljom i prirodnim resursima dok druge odbacuju privatno vlasništvo i često podržavaju zajedničko vlasništvo. Još jedna razlika koju možemo napraviti među libertarijancima je na one koji podržavaju privatno vlasništvo i one koji su za kooperativno vlasništvo na sredstvima proizvodnje; prvi općenito podržavaju kapitalizam, a drugi libertarijansko-socijalistički gospodarski sustav.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by carobnjak N » 03 Oct 2015, 13:49

Ona nije ništa izmislila, nego je proniknula u ljudsku animalnu prirodu.
To je potvrdio i Ričard Dawkins, također ateista i jedan od najpriznatijih biologa, koji je u našim genima
pronašao "sebični gen". On jeste zaslužan za to da su ljudi koji su danas živi , uopće živi, jer su naši predaci
vođeni tim sebičnim genom, se održali i razmožili
Ali, sad kad svijet ima 7 milijardi ljudi , taj isti gen se okrenuo protiv ljudske rase i stalno izaziva ratove , te po riječima
istog biologa, u budućnosti će nam praviti još veće probleme
Dakle , njegova filozofija, koja se zasniva na egzaktnoj nauci (biologiji i genetici) je ovakva

"Ako nam se kaže da je netko imao dug i bogat život u svijetu čikaških gangstera, imali bismo pravo nagađati o tome o kakvu je čovjeku riječ. Mogli bismo očekivati da ima kvalitete snage i grubosti, brzi prst na obaraču i sposobnost da privuče odane prijatelje. To ne bi bili nepogrešivi zaključci, ali iz poznavanja uvjeta u kojima je opstao i napredovao, možemo izvući neke zaključke o njemu. Glavni argument ove knjige jest da smo mi, kao i sve druge životinje, strojevi stvoreni pomoću naših gena. Poput uspješnih čikaških gangstera, naši su geni, ponekad i tijekom milijuna godina, opstali u svijetu vrlo jake konkurencije. Stoga od naših gena očekujemo neke kvalitete. Tvrdim da je dominantna kvaliteta koju moramo očekivati od uspješnog gena njegova bezobzirna sebičnost. Ta će sebičnost gena potom stvoriti sebičnost pojedinačnog ponašanja.

i onda

"Ja ne zastupam moral utemeljen na evoluciji", piše Dawkins. "Ja samo govorim o tomu kako su stvari evoluirale. Ja ne govorim o tome kako bi se ljudi trebali ponašati... A ako iz knjige želite izvući pouku, čitajte je kao upozorenje. Upozorenje da od biološke prirode možete očekivati vrlo malo, ako poput mene želite izgraditi društvo u kojemu će pojedinci blagonaklono i nesebično surađivati kako bi ostvarili zajednički cilj. Pokušajmo podučavati o blagonaklonosti i altruizmu, upravo zato jer smo rođeni kao sebični. Moramo razumjeti čemu teže naši sebični geni, jer ćemo tada možda imati barem priliku da im pomrsimo planove, a to je nešto čemu se nijedna druga prirodna vrsta nije mogla nadati."
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by carobnjak N » 03 Oct 2015, 14:00

Druga stvar sa pogreškom njene filozofije jeste što svi sebični geni naši , koji su preživjeli , ne znači uopće da su i osobe
ljudi čiji su geni to bili, preživjeli. Naprotiv, svi su mrtvi :D.
Vjerovanjem da produžavanjem loze, kroz djecu ostaje dio tebe, je tačan , jer ostaju neki geni koji formiraju njihov izgled
ali je problem što ono suštinsko biće u nama , nema od toga ništa
Zato je ateizam sklon takvim filozofijama, jer ne priznaje ono nematerijalno u nama...iako se eto i to mijenja, bar kod Dawkinsa( ne da on priznaje, nego logično vidi kud vodi materijalistička filozofija). Međutim, postoji veliki broj moćnih i utjecajnih ljudi , kojima je to strano i ateisti su, sa filozofijom kakvu pripovjeda
ova đubraša
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Biba » 03 Oct 2015, 14:03

Nije kontala razliju između borbe za opstanak i duhovne potrebe normalnog čovjeka za društvom jer je po prirodi ipak društveno biće...nije kontala razliku između zdrave ljubavi prema sebi i bolesne sebičnosti...je pa i poludila je...od lošeg kontanja..

Pravi čovjek se dobro osjeća tek kad je u miru i s drugima i sa samim sobom...a za psihopate znamo, imamo temu :pusi..nedohebana baba...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Zagorka » 03 Oct 2015, 14:19

Sto bi reko sasa petrovic "o yebo joj ja mater"

Ne slazem se s teorijom koje se dotaknu i carobni (kako cu ga sad zvat kad imamo novog carobnog :ovaj)

da mi imamo gene za zlo sebiscnost isl..........

Svako od nas nosi potencijal u sebi da bude i anđeo i đavo.

Mi mozemo postati ubice ako nas neko napadne,a mozemo i spasiti zivot ako naletimo na situaciju. Sve se ovo desava svaki dan oko nas. Na nama je.
Nema tu puno pravdanja.Ako cinis zlo,ti si odabrao taj put,svjesno.Nema palamudanja oko genetike,evolucije,qraca milion godina unazad.
Mi smo evoluirali i ne znam zasto se tamo vracamo(na tu temu kao opravdanje).

hodamo li uspravno,pisemo li,citamo,sabiramo......?

(ako cemo po toj teoriji)

Veci broj ljudi cini dobro nego zlo. Samo se zlo sto bi reko mesa nekako dalje vidi,sta li.

btw zena je zidovka,boluje od ptsp-a,ruskinja,navucena na amfetamin.....ono........nije iznenadjenje msm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by storm » 03 Oct 2015, 14:22

Svako od nas nosi potencijal u sebi da bude i anđeo i đavo.
True :ok

Kako te uzmu, tako i daješ.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Biba » 03 Oct 2015, 15:43

storm wrote:
Svako od nas nosi potencijal u sebi da bude i anđeo i đavo.
True :ok

Kako te uzmu, tako i daješ.
...lelujamo lelujamao između dobra i zla...

Ta nedohebana baba je očekivala da joj Bog ispuni svaku želju...ponašala se baš kao derište koje vrišti ako mu želja nije ispunjena...nisam sve stigla pročitati...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Julia-Klara » 03 Oct 2015, 15:46

nesto ne bih rekla d aje nedojebana, uz muza i 23 godine mladjeg ljubavnika :kafa

zena je imala svoje vidjenje svijeta, bila drugacija, nekima se svidjalo nekima ne :cudi
vazda je bilo ekscentrika u svijetu, ni prva ni posljednja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Biba » 03 Oct 2015, 18:03

Julia-Klara wrote:nesto ne bih rekla d aje nedojebana, uz muza i 23 godine mladjeg ljubavnika :kafa

zena je imala svoje vidjenje svijeta, bila drugacija, nekima se svidjalo nekima ne :cudi
vazda je bilo ekscentrika u svijetu, ni prva ni posljednja
De svega ti nemoj reci da mislis kako je normalna zena koja podrzava momka koji je ubio dvanaeatogosianje dijete...imam sojam da namjerno sevendas vec po ko zna koji put spominjes da je netko DRUKCIJI...izmedju DRUKCIJI i lud je ogromna razlika....
Tonsto je imala supruga budaletinu i mladog ljubavnika ne mora znaciti da je sposobna...vec da au oni nesposobni...i moja tetka je ufatila mladjeg 20 godina...moro je, sirotinja..
Ta zwna je bila oduvijek poremecena licnost....postoje dijabolicne inteligenxije...ali ona nije cak ni takva...to kos nje je pravo ludilo....a ne DRUKCIJOST :123
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Julia-Klara » 03 Oct 2015, 18:17

eto ti si relevantna da mi kazes jel ko normalan ili nije
tebi niko nije normalan svakako, osim tebe

de ziva bila zaobidji me i ostavi moje komentare na miru, danima te ignoriram, i tebe i sva tvoja sranja upucena i meni i drugima

ZAOBIDJI

NE RAZUMIJEMO SE, hvala nebesima na tome
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by kuplung » 03 Oct 2015, 18:24

Julia-Klara wrote:nesto ne bih rekla d aje nedojebana, uz muza i 23 godine mladjeg ljubavnika :kafa

zena je imala svoje vidjenje svijeta, bila drugacija, nekima se svidjalo nekima ne :cudi
vazda je bilo ekscentrika u svijetu, ni prva ni posljednja
lave, kratko jasno,bila je gladna,voljela je vise,nije se mogla zadovoljiti malim.taj kapitalizam,liberalizam nazovi kako hoces slabo od nas razme.mozes biti drugaciji no sva njihova zarada je na tudjoj muci.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by ina » 05 Oct 2015, 20:21

Istina je da egoizam nije toliko los. Kad slicni daju, daju svim srce.
Istina je i da pametnjakovici znaju biti i teske budaletine...
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by Mohr » 14 Nov 2015, 15:13

carobnjak N wrote: Zato je ateizam sklon takvim filozofijama, jer ne priznaje ono nematerijalno u nama...
Ovo naprosto nije tačno :o S više bismo prava (meni nije poznat nijedan ateistički pokret koji je ognjem & mačem utjeriv'o bezbožništvo u ljude ili uspostavlj'o neki ateistički kalifat niti je pak poveo nevjernički "krstaški" rat) mogli ustvrditi da su teisti (nadahnuti svojim svetim duhovima) skloni da nam (nerijetko i na najmonstruozniji način) ospore sve ono materijalno u nama i oko nas ;)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mi živimo u svijetu kojeg je izmislila ova žena

Post by SPINERKA » 14 Nov 2015, 15:41

Julia-Klara wrote:nesto ne bih rekla d aje nedojebana, uz muza i 23 godine mladjeg ljubavnika :kafa

zena je imala svoje vidjenje svijeta, bila drugacija, nekima se svidjalo nekima ne :cudi
vazda je bilo ekscentrika u svijetu, ni prva ni posljednja

:rol slazem se


...kazu -radije bi da me osudjuju nego zale...... tu sam :jutarnja
Image

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kapitalizam

Post by Biba » 14 Nov 2015, 17:31

Samo luda sebe smatra najvecom vrijednosti...ova zena je tesko poremecena, egoisticna i manita...uostalom to je
sihijatrija o njoj rekla a ne samo ja.
Nurudin kaze u svom postu da ce nas sebicni gen dokrajciti...ratovi i tak to...to nije nikakav gen, ljudi ratuju od postanka ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kapitalizam

Post by SPINERKA » 14 Nov 2015, 17:39

Biba wrote:Samo luda sebe smatra najvecom vrijednosti...ova zena je tesko poremecena, egoisticna i manita...uostalom to je
sihijatrija o njoj rekla a ne samo ja.
Nurudin kaze u svom postu da ce nas sebicni gen dokrajciti...ratovi i tak to...to nije nikakav gen, ljudi ratuju od postanka ...

:rol

a ne poremeceni, ne egoisticni, ne maniti.....
ce vrlo rado primiti milostinju,kao u novcu, poklonu... da ne nabrajam.... od te iste gospodje


-POREMECENOST JE BOLEST, NIJE IZBOR

sto je tenutno trend u BIH, SVI NA PRIVREMENU PENZIJU, gle cuda ,, kazu da su poremeceni''
Image

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kapitalizam

Post by Biba » 14 Nov 2015, 18:38

SPINERKA wrote:
Biba wrote:Samo luda sebe smatra najvecom vrijednosti...ova zena je tesko poremecena, egoisticna i manita...uostalom to je
sihijatrija o njoj rekla a ne samo ja.
Nurudin kaze u svom postu da ce nas sebicni gen dokrajciti...ratovi i tak to...to nije nikakav gen, ljudi ratuju od postanka ...

:rol

a ne poremeceni, ne egoisticni, ne maniti.....
ce vrlo rado primiti milostinju,kao u novcu, poklonu... da ne nabrajam.... od te iste gospodje


-POREMECENOST JE BOLEST, NIJE IZBOR

Ta zena je morala imati dijagnozu jer je lijecena na psihijatriji. Imala sam knjigu u kojoj psihijatri tvrde da je i jako pokvaren ,arakter dusevna bolest, ali to se nazalost gotovo bezuspjesno lijeci jer karakter se zasniva upravo ma izboru ponasanja...
sto je tenutno trend u BIH, SVI NA PRIVREMENU PENZIJU, gle cuda ,, kazu da su poremeceni''
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kapitalizam

Post by SPINERKA » 14 Nov 2015, 19:05

Biba wrote:
SPINERKA wrote:
Biba wrote:Samo luda sebe smatra najvecom vrijednosti...ova zena je tesko poremecena, egoisticna i manita...uostalom to je
sihijatrija o njoj rekla a ne samo ja.
Nurudin kaze u svom postu da ce nas sebicni gen dokrajciti...ratovi i tak to...to nije nikakav gen, ljudi ratuju od postanka ...

:rol

a ne poremeceni, ne egoisticni, ne maniti.....
ce vrlo rado primiti milostinju,kao u novcu, poklonu... da ne nabrajam.... od te iste gospodje


-POREMECENOST JE BOLEST, NIJE IZBOR

Ta zena je morala imati dijagnozu jer je lijecena na psihijatriji. Imala sam knjigu u kojoj psihijatri tvrde da je i jako pokvaren ,arakter dusevna bolest, ali to se nazalost gotovo bezuspjesno lijeci jer karakter se zasniva upravo ma izboru ponasanja...
sto je tenutno trend u BIH, SVI NA PRIVREMENU PENZIJU, gle cuda ,, kazu da su poremeceni''


:rol ne razumijem najbolje ovaj zadnji pasus.....al......napisah svoje zapazanje
Image

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests