Državna služba ili odlazak van granica države?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Melek » 16 Nov 2018, 17:21

Ljudi koji su dali zivote su nazalost dali zivote boreci se za nesto sasvim drugo u odnosu na ono sto su dobili. Zato su i njihovi potomci razocarani. Borilo se ne samo za goli zivot i opstanak nego i za drzavu bez ovolike gomile fasistickih elemenata, fasistickih stranaka koje sve blokiraju, jos uvijek hoce da je dijele i tako dalje. Rat je samo zamrznut u jednom momentu, ovo uopste nije normalan mir i normalno stanje. Zato smatram da je reakcija ljudi potpuno razumljiva.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by storm » 16 Nov 2018, 17:21

Merlin246 wrote: 16 Nov 2018, 17:15
storm wrote: 16 Nov 2018, 17:06 ... I kad su se borili, nešto nisam siguran, da su se za ovakvu borili..
I nije, ah biće... Četvrt stoljeća je bilo vremena za "biće"
Hoce... Da ne kažem šta...
Al ostati iz principa :lupa
Ljudi trebaju gledati gdje su im bolje sanse da izgrade lijepu buducnost. Nekome ne odgovara jednostavno ni ova politika ni ovaj mentalitet. Svatko sebi bira i svi mi najbolje znamo sta je za nas najbolje. A i ovaj sto je postavio pitanje sigurno vec zna sta zeli (samo sto je Maja rekla trazi potvrdu).
Baš to... Ne živi se od zastave i grba (osim njih nekoliko i to odlično)
Mnogima ni lova nije primarna... Nego da žive u okruženju, lisenom tih svakodnevnih gluposti... Zbog sebe, pa i zbog djece kasnije...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 17:26

Kako vam malo fali... :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Merlin246 » 16 Nov 2018, 17:32

Chloe wrote: 16 Nov 2018, 17:15 Merlin, neću te citirati ali opet si fulala moj post.
Pisala sam općenito da smo podbacili i nismo stvorili dobre uslove za život. Ironija je da su ljudi dali živote za državu iz koje njihova djeca danas bježe.

Psovanje i ismijavanje države = kakvi smo mi takva nam je država... Ali, kakva god da je ja je volim jer druge nemam.

Svakodnevno gledam ljude, žene, omladinu koje niko ne želi, ni narodi ni države ali ... u krajnjem slučaju bar se imaju gdje vratiti.

P. S. Ne poznaješ me.
Pa volim je i ja ali ako imam priliku da biram necu izabrati ovo mjesto za zivot. :)

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Melek » 16 Nov 2018, 17:34

I nije sve samo sad do BiH. Balticke zemlje (koje su, je li, krive za rat u BiH po Trumpu) se izlijevaju gotovo jednako kao i BiH, tako da ne kudimo samo nas Vilajet :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Femea » 16 Nov 2018, 17:35

Idi, probaj, uvijek se možeš vratiti kući ali vjerovatno nećeš to radno mjesto opet dobiti.A možda i hoćeš :hm
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Merlin246 » 16 Nov 2018, 17:35

Melek wrote: 16 Nov 2018, 17:34 I nije sve samo sad do BiH. Balticke zemlje (koje su, je li, krive za rat u BiH po Trumpu) se izlijevaju gotovo jednako kao i BiH, tako da ne kudimo samo nas Vilajet :cudi
Sve su to Balticke zemlje krive jbg :valja

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 17:39

Merlin246 wrote: 16 Nov 2018, 17:32
Chloe wrote: 16 Nov 2018, 17:15 Merlin, neću te citirati ali opet si fulala moj post.
Pisala sam općenito da smo podbacili i nismo stvorili dobre uslove za život. Ironija je da su ljudi dali živote za državu iz koje njihova djeca danas bježe.

Psovanje i ismijavanje države = kakvi smo mi takva nam je država... Ali, kakva god da je ja je volim jer druge nemam.

Svakodnevno gledam ljude, žene, omladinu koje niko ne želi, ni narodi ni države ali ... u krajnjem slučaju bar se imaju gdje vratiti.

P. S. Ne poznaješ me.
Pa volim je i ja ali ako imam priliku da biram necu izabrati ovo mjesto za zivot. :)
A gdje sam napisala da osudjujem bilo čiji izbor ili odlazak iz BiH ... :tjesi :cvijece
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Sommer85Sonne
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2018, 01:03
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Sommer85Sonne » 16 Nov 2018, 17:49

Hvala na odgovorima, zaista raznoliki odgovori tj. mišljenja ....

Ovako dda malo pojasnim. NE, nisam se vec odlucio za odlazak vec sam naveo da znam sta me ceka VAN BIH jer su obicni komentari tamo je posao-kuca-posao, tamo se mora raditi itd ... Naravno da me veze za Bosnu porodica/familija, prijatelji kao i rodno mjesto.

Takoder, znam da cu u drzavnoj sluzbi ziviti iznad prosjeka i ta se poslovi tesko dobivaju. Medutim, nije se svakom cilj uhljebiti u drzavnoj sluzbi i nakon koje godine biti parazit na budzetu koji ce dici ruke od posla tj. da ce minimalno raditi jer ce svakako na kraju mjesec leci plata ...

Napisao sam, mentalitet, ekonomsko i socijalno stanje me tjeraju ... Zamislite da Vam se dijete, roditelji, braca ili sestre razbole pa markicu po markicu skupljati putem humanitarnih akcija 100 hiljada za lijecenje .. Da li cu tada biti gospodin u drzavnoj sluzbi ...

Sto se tice boraca koji su se borili za ovu zemlju ... zahvalan sam im svim srcem ali kako je vec neko naveo sigurno se nisu borili za ovakvo stanje u drzavi ...mislim hallo ... ljudi se pozivaju na borce a kada mjesec dana u satorima budu pred parlamentom svi sute ... a kada su izasli na ulice i ste blokirali onda ne valjaju ... ajde realno koliko ih je podrzalo? Jednostavno receno ama bas niko, mozda moralna podrska ali da neko izade s njima na cestu ne ...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 18:11

Sommer85Sonne wrote: 16 Nov 2018, 17:49
Medutim, nije se svakom cilj uhljebiti u drzavnoj sluzbi i nakon koje godine biti parazit na budzetu koji ce dici ruke od posla tj. da ce minimalno raditi jer ce svakako na kraju mjesec leci plata ...


Sto se tice boraca koji su se borili za ovu zemlju ... zahvalan sam im svim srcem ali kako je vec neko naveo sigurno se nisu borili za ovakvo stanje u drzavi ...mislim hallo ... ljudi se pozivaju na borce a kada mjesec dana u satorima budu pred parlamentom svi sute ... a kada su izasli na ulice i ste blokirali onda ne valjaju ... ajde realno koliko ih je podrzalo? Jednostavno receno ama bas niko, mozda moralna podrska ali da neko izade s njima na cestu ne ...
Tvoj je izbor dal' ćeš opravdati i pošteno zaraditi platu, ili ćeš biti parazit na nekom od budžeta. :)

Pusti borce koji protestuju i oni snose odgovornost za trenutno stanje. :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Mutevelija » 16 Nov 2018, 18:13

Sommer85Sonne wrote: 16 Nov 2018, 17:49 Hvala na odgovorima, zaista raznoliki odgovori tj. mišljenja ....

Ovako dda malo pojasnim. NE, nisam se vec odlucio za odlazak vec sam naveo da znam sta me ceka VAN BIH jer su obicni komentari tamo je posao-kuca-posao, tamo se mora raditi itd ... Naravno da me veze za Bosnu porodica/familija, prijatelji kao i rodno mjesto.

Takoder, znam da cu u drzavnoj sluzbi ziviti iznad prosjeka i ta se poslovi tesko dobivaju. Medutim, nije se svakom cilj uhljebiti u drzavnoj sluzbi i nakon koje godine biti parazit na budzetu koji ce dici ruke od posla tj. da ce minimalno raditi jer ce svakako na kraju mjesec leci plata ...

Napisao sam, mentalitet, ekonomsko i socijalno stanje me tjeraju ... Zamislite da Vam se dijete, roditelji, braca ili sestre razbole pa markicu po markicu skupljati putem humanitarnih akcija 100 hiljada za lijecenje .. Da li cu tada biti gospodin u drzavnoj sluzbi ...

Sto se tice boraca koji su se borili za ovu zemlju ... zahvalan sam im svim srcem ali kako je vec neko naveo sigurno se nisu borili za ovakvo stanje u drzavi ...mislim hallo ... ljudi se pozivaju na borce a kada mjesec dana u satorima budu pred parlamentom svi sute ... a kada su izasli na ulice i ste blokirali onda ne valjaju ... ajde realno koliko ih je podrzalo? Jednostavno receno ama bas niko, mozda moralna podrska ali da neko izade s njima na cestu ne ...
Ma sve ti to zavisi o žene ako se oženiš kako ona bude htjela :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by storm » 16 Nov 2018, 18:14

Mute nas čeka, da se mi ispalimo.. Da on poentira na kraju :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 18:18

Mutevelija wrote: 16 Nov 2018, 18:13
Ma sve ti to zavisi o žene ako se oženiš kako ona bude htjela :cudi
Ti ćeš Mute slušati ženu, sigurno.... Itekako. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Mutevelija » 16 Nov 2018, 18:20

Chloe wrote: 16 Nov 2018, 18:18
Mutevelija wrote: 16 Nov 2018, 18:13
Ma sve ti to zavisi o žene ako se oženiš kako ona bude htjela :cudi
Ti ćeš Mute slušati ženu, sigurno.... Itekako. :D.
Pa sta si mislila, da neću?
Pa mogu sad makar pisati :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Merlin246 » 16 Nov 2018, 18:24

Sommer85Sonne wrote: 16 Nov 2018, 17:49
Sto se tice boraca koji su se borili za ovu zemlju ... zahvalan sam im svim srcem ali kako je vec neko naveo sigurno se nisu borili za ovakvo stanje u drzavi ...mislim hallo ... ljudi se pozivaju na borce a kada mjesec dana u satorima budu pred parlamentom svi sute ... a kada su izasli na ulice i ste blokirali onda ne valjaju ... ajde realno koliko ih je podrzalo? Jednostavno receno ama bas niko, mozda moralna podrska ali da neko izade s njima na cestu ne ...
Branitelji su tek zasebna prica. Hajde u Hrvatskoj inekako se drzi do branitelja (imaju neka primanja)
al u BiH su totalno nebitni. Pa prije cemo uci u EU nego sto ce branitelji dobiti primanja za to sto su branili zemlju i sto su najveci heroji drzave. To je zalosno. Ne daj Boze da nekome od njih zatreba pomoc te iste drzave za koju su zivote riskirali.
I nista ja ne "blatim" drzavu nego je to cinjenicno stanje, sto je najgore.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 18:24

Mutevelija wrote: 16 Nov 2018, 18:20
Chloe wrote: 16 Nov 2018, 18:18
Mutevelija wrote: 16 Nov 2018, 18:13
Ma sve ti to zavisi o žene ako se oženiš kako ona bude htjela :cudi
Ti ćeš Mute slušati ženu, sigurno.... Itekako. :D.
Pa sta si mislila, da neću?
Pa mogu sad makar pisati :D.
Nisam nikad ni mislila da nećeș. :jok

Hajd' tješi se ... :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Krokodil Behko » 16 Nov 2018, 19:31

Sommer85Sonne wrote: 16 Nov 2018, 17:49 jer su obicni komentari tamo je posao-kuca-posao, tamo se mora raditi itd ...

Što bi onaj momak iz Livna rekao, biti fokusiran na posao, na relaciji ponedjeljak-petak. :DD

Meni je žao što ova sloboda ne pjeva, onako kako smo mi borci pjevali o njoj.
Malo smo se postarali, pa sad, ili preuzmite štafetu ili bježite. Samo nemojte kukati ko Mutevelija.
online

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Merlin246 » 16 Nov 2018, 19:42

Nitko ne bjezi :o

Sommer85Sonne
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2018, 01:03
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Sommer85Sonne » 16 Nov 2018, 19:52

Sto je najzanimljivije ...
Kada nogometaš napusti drzavu potpise za Barcelonu, RM, Bayern itd on je uspio i hvale ga svi na sav glas, tada se RVI ne spominju, da ne trebaju ići već da se trebaju boriti za BiH ligu ... Sad će većina napisati ali oni igraju u reprezentaciji i doprinose boljitku države ...

A kada obični smrtnik razmišlja o napuštanju države dođu komentari za Šta su se borili borci i da ljudi bježe ... a to oni ne doprinose boljitku države ili? Statistički Vam svake godine piše koliko novca ostave u Bosni, koji novac su zaradili na zapadu ... novac koji ide u budžet i koji ide penzionerima, državnim službenicima i nezasitim političarima ...

OK poštujem svačije mišljenje ali imajte iste kriterije prema svima ...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Državna služba ili odlazak van granica države?

Post by Chloe » 16 Nov 2018, 20:17

Jedan od transparenata danas... Ima još nešto na fotki :srce
IMG_20181116_201349.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests