Tržni centri

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by navika » 13 Jun 2018, 06:53

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 00:43 Njen najveći grijeh je sto se ne zna izraziti precizno i politički korektno.

Previše se oslanja na lične primjere i rezonovanje bez poente. Ali, nije to neka novina. Evo i ovdje imamo licnih primjera koji ništa niti objašnjavaju niti dokazuju. :cudi

Mogla bi meni povjeriti PR, da odmah nestanu ovi sic sic hejteri. :D.
Kad se bude znala izraziti korektno tada najvjerovatnije nece vise ovako razmisljati, a ako i bude, drzat ce se sebe.

Ja ne znam sta je gore, to sto se ne zna izraziti, ili to sto ona u 21 vijeku, i 2018 god. misli da je natprosjecna (s obzirom da ljude nazviva prosjecnim) i to samim tim sto je student medicine :lupa Colegi diljem svijeta krcati su studentima, kako muskarcima tako i zenama, sticu se prestizne diplome i uspjesi.I ne drze se ljudi za natprosjecne.
Davnih 50ih, 60ih ili 70ih, bi se neko na njenom mjestu mozda i mogao smatrati uspjesnijim, ali ni tada natprosjecnim.
Natprosjecni su bili Tesla, Ajnstajn, Buda, Isa, i ostali koji su ostavili dubok trag u ljudkoj istoriji.

I sta bi covjek uopste mogao da kaze a da to nesto objasnjava i dokazuje (osvrcem se na tvoju predzadnju recenicu)?
Beskorisno je pobijati tudje misljenja. Vidjela sam da ljudi odustaju od diskusije, jer ne zele upadati u nepotrebne konflikte, ali da je neko nekoga uspio uvjeriti u nesto - e to jos nisam :)
Last edited by navika on 13 Jun 2018, 07:46, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 07:32

navika wrote: 13 Jun 2018, 06:53
Socrates wrote: 13 Jun 2018, 00:43 Njen najveći grijeh je sto se ne zna izraziti precizno i politički korektno.

Previše se oslanja na lične primjere i rezonovanje bez poente. Ali, nije to neka novina. Evo i ovdje imamo licnih primjera koji ništa niti objašnjavaju niti dokazuju. :cudi

Mogla bi meni povjeriti PR, da odmah nestanu ovi sic sic hejteri. :D.
Kad se bude znala izraziti korektno tada najvjerovatnije nece vise ovako razmisljati, a ako i bude, drzat ce se sebe.

Ja ne znam sta je gore, to sto se ne zna izraziti, ili to sto ona u 21 vijeku, i 2018 god. misli da je nadprosjecna (s obzirom da ljude nazviva prosjecnim) i to samim tim sto je student medicine :lupa Colegi diljem svijeta krcati su studentima, kako muskarcima tako i zenama, sticu se prestizne diplome i uspjesi.I ne drze se ljudi za nadprosjecne.
Davnih 50ih, 60ih ili 70ih, bi se neko na njenom mjestu mozda i mogao smatrati uspjesnijim, ali ni tada nadprosjecnim.
Nadprosjecni su bili Tesla, Ajnstajn, Buda, Isa, i ostali koji su ostavili dubok trag u ljudkoj istoriji.

I sta bi covjek uopste mogao da kaze a da to nesto objasnjava i dokazuje (osvrcem se na tvoju predzadnju recenicu)?
Beskorisno je pobijati tudje misljenja. Vidjela sam da ljudi odustaju od diskusije, jer ne zele upadati u nepotrebne konflikte, ali da je neko nekoga uspio uvjeriti u nesto - e to jos nisam :)
Da bi neko bio natprosječan, dovoljno je da bude iznad prosjeka, što riječ i sugerira. Dakle, ona je natprosječna u pogledu obrazovanja ako je bosanski obrazovni prosjek ispod njenog nivoa obrazovanja. Isto tako je i sa ambicijom, platom, itd.

Reci da si natprosječan u nečemu sto se moze precizno odrediti uopste nije samohvala nego činjenično stanje.

Tesla i ovi ostali jesu bili natprosječni (cinjenica) u stvarima koje su radili, ali ih je karakterisati tako neprimjereno jer ne opisuje u potpunosti njihov značaj. Nema osobe na ovom svijetu koja bi Teslu opisala kao natprosjecnog.

To je kao da kažeš da je Messi bolji fudbaler od Mate Puzigaće iz Capljine.
Last edited by Socrates on 13 Jun 2018, 07:37, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Hannibal » 13 Jun 2018, 07:34

ja sam natprosjeccne visine
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Hannibal » 13 Jun 2018, 07:35

i sirine ramena
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 07:36

Apsolutno tacno. Mada, ja i ne znam prosječnu visinu u Bosni. :hm
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by navika » 13 Jun 2018, 07:41

Mladi ljudi u BiH se mahom obrazuju, sto prosto znaci da je i ona tek jedan prosjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 07:46

Pa to jednostavno ne odgovara istini, po onome što sam čitao.
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by navika » 13 Jun 2018, 07:47

Sta si cito?


Ispravila nadprosjecni u natprosjecne. Thx:)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Chloe » 13 Jun 2018, 07:50

Moja porodica je puna doktora, pravnika, ekonomista, informatičara ama pokrili smo sve struke ( po svijetu u svojim strukama rade ) - niko ne podcjenjuje "običnog" radnika, zemljoradnika, zanatliju itd. Ljude kvalificiramo prema dobrim i lošim, cijenimo svaku osobu koja svojim poštenim radom i zalaganjem objebjeđuje egzistenciju.

Od svojih mladih doktorica, jedna je sad na specijalizaciji urgnetne medicine a druga pedijatrije, nikad nisam čula da tako pričaju.
One su otišle dalje od te djevojčice sa teme ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 07:59

Chloe wrote: 13 Jun 2018, 07:50 Moja porodica je puna doktora, pravnika, ekonomista, informatičara ama pokrili smo sve struke ( po svijetu u svojim strukama rade ) - niko ne podcjenjuje "običnog" radnika, zemljoradnika, zanatliju itd. Ljude kvalificiramo prema dobrim i lošim, cijenimo svaku osobu koja svojim poštenim radom i zalaganjem objebjeđuje egzistenciju.

Od svojih mladih doktorica, jedna je sad na specijalizaciji urgnetne medicine a druga pedijatrije, nikad nisam čula da tako pričaju.
One su otišle dalje od te djevojčice sa teme ... :cudi
Ona u svojim pisanjima pise o svom privatnom životu i sa kime je spremna da uđe u vezu i, eventualno, u brak.

Izvinićete, ali svi mi imamo neke standarde kada pričamo o tome, pa ne vidim zašto bi ona bila izuzetak, i zašto bi njeni standardi bili uzimani kao nešto posebno potcjenjivacki prema bilo kome.

Razlika je što ona otvoreno priča o politički nekorektnim stvarima, a mnogi ljudi biraju da šute. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Heidi » 13 Jun 2018, 08:00

Moj dajdza je bio doktor nauka i ozenio zenu sa 4 razreda osnovne. Ali to je bilo tako 60-70ih. Danas to rijetko ko radi.


Poenta je u DANASNJEM VREMENU.

Prije se sve romantiziralo, danas ljudi napreduju i shvataju neke stvari, sta je bolje za opsti opstanak porodice.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 08:04

Izuzeo bih ja komunizam iz svega ovoga, jer jednostavno taj sustav je bio drugačiji. I nerealniji.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Chloe » 13 Jun 2018, 08:09

Soc, neka ona bira koga hoće. Ne sviđa mi vrijeđanje i način na koji izražava svoje stavove ako buduća doktorica.
Svi mi imamo neke aršine po kojima biramo i ljude s kojima pijemo kafu, a kamo li ulazimo i intimnije odnose.
To je sasvim normalno.

Ne prihvatam da neko visoko obrazovan ima takav način komunikacije i rezimiranja. Neka je pametna, neka se školuje i napreduje al' njena vrijednost dolazi do izražaja kad pokaže kulturu i ljudskost.
Žalosno je koliko ljudi daju na obrazovanje, edukacije, na izgled, na materijalne stvari a najmanje njeguju svoju ljudskost, najmanje rade na međuljudskim odnosima.

Najlakše je ismijavati i vrijeđati, ali svi znamo da po pravilu to rade mali ljudi pa taman bili i doktori nauka. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 08:12

I da dodam, ona ne isključuje ljubav iz svega.

Možda ona ne zna objasniti, ali ona smatra da ljubav treba dozvoliti kada se ispune određeni preduslovi.

Ona je preduslove, manje-više, navela. Ako hoćeš doktora za muža, kretaćeš se u krugovima gdje se kreću doktori. :cudi Tamo ćeš naći ljubav.

Ako Julia hoće da sretne bajkera svojih snova, manja je mogucnost da će ga naći na sastancima vegana i programera. :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 08:15

Chloe wrote: 13 Jun 2018, 08:09 Soc, neka ona bira koga hoće. Ne sviđa mi vrijeđanje i način na koji izražava svoje stavove ako buduća doktorica.
Svi mi imamo neke aršine po kojima biramo i ljude s kojima pijemo kafu, a kamo li ulazimo i intimnije odnose.
To je sasvim normalno.

Ne prihvatam da neko visoko obrazovan ima takav način komunikacije i rezimiranja. Neka je pametna, neka se školuje i napreduje al' njena vrijednost dolazi do izražaja kad pokaže kulturu i ljudskost.
Žalosno je koliko ljudi daju na obrazovanje, edukacije, na izgled, na materijalne stvari a najmanje njeguju svoju ljudskost, najmanje rade na međuljudskim odnosima.

Najlakše je ismijavati i vrijeđati, ali svi znamo da po pravilu to rade mali ljudi pa taman bili i doktori nauka. :cudi
Pa to jednostavno nije tačno. :cudi Tesla je imao čudno mišljenje o ženama, a nije volio ni ostatak čovječanstva toliko mnogo. :hm

A naveli ste ga ovdje kao primjer genijalnosti.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Chloe » 13 Jun 2018, 08:19

Zar nismo otišli dalje od Teslinog vremena? :place
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 08:21

Charles Bukowski je mrzio sve ljude sa strašću, a mnogi ga citiraju ovdje.

Dzoni Stulic isto.

Ja bih zapravo argumentovao da veliki broj genijalaca jeste mrzio ljude. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 08:23



:p
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Heidi » 13 Jun 2018, 08:24

Bukowski je mrzio takve ljude jer su mu bili ogledalo.

Ja ga bas i ne volim.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Julia-Klara » 13 Jun 2018, 08:34

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 08:12 I da dodam, ona ne isključuje ljubav iz svega.

Možda ona ne zna objasniti, ali ona smatra da ljubav treba dozvoliti kada se ispune određeni preduslovi.

Ona je preduslove, manje-više, navela. Ako hoćeš doktora za muža, kretaćeš se u krugovima gdje se kreću doktori. :cudi Tamo ćeš naći ljubav.

Ako Julia hoće da sretne bajkera svojih snova, manja je mogucnost da će ga naći na sastancima vegana i programera. :hm
Neka si mene naveo kao primjer, djelomicno je tacno. Medju veganima ne bih trazila nikad nista , a medju programerima bi se mozda i zalomilo :ovaj
Bajker, elektricar, mozda neki arhitekta, moze i doktor vala (po mogucnosti onkolog ili hirurg :hihi ) svi su dobrodosli.

Neko je vec rekao - nije do obrazovanja nego do samog covjeka. Moj otac je zidar covjek, ima 7 razreda osnovne skole, ali da naidje jos jedan kao sto je on - vrijedan, pametan, iskren, nacitan, tolerantan, jednom riecju DIVAN - ja bih se udala :rozi Eto priznajem, iako nisam pristalica braka

A ovo djecije palamudjenje po fejsovima - neka, odrast ce, zivot je tek poceo.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests