Vlastiti biznis

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 14:55

Hannibal Lecter wrote:Ja vise nemam ideja
Svatko je dobar u nečemu, samo se možda ne nalazi na pravom mjestu.

Traži :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Bla » 30 Apr 2016, 14:57

Pametnije bi mu bilo da se prihvati kakvog posla, nego da traži. oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by srculence7 » 30 Apr 2016, 14:58

Hannibal Lecter wrote:Ja vise nemam ideja
Jesi li razmišljao o nekom borilačkom sportu ? :obrve
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 14:59

Bla wrote:Pametnije bi mu bilo da se prihvati kakvog posla, nego da traži. oo
To se podrazumijeva (dok traži) :oo
Doduše ne svugdje :o
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Hannibal » 30 Apr 2016, 15:01

srculence7 wrote:
Hannibal Lecter wrote:Ja vise nemam ideja
Jesi li razmišljao o nekom borilačkom sportu ? :obrve
Ja bio jedan trening u skenderiji i istukli me tamo ko budalu. Vise nisam iso
Cega ba da se prihvatim
🐽

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by srculence7 » 30 Apr 2016, 15:07

Hannibal Lecter wrote:
srculence7 wrote:
Hannibal Lecter wrote:Ja vise nemam ideja
Jesi li razmišljao o nekom borilačkom sportu ? :obrve
Ja bio jedan trening u skenderiji i istukli me tamo ko budalu. Vise nisam iso
Cega ba da se prihvatim
Ma preporučila bih ti aikido, nego i sama sam jedva izdržala 3 dana :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by SPINERKA » 30 Apr 2016, 15:08

Suvise si mlad da pocnes sa radom.
Obrazovanje ce ti pomoci kad tad-ne mora znaciti da to sto zavrsis ce i biti tvoja okupacija u daljnem zivotu., ali ....vecina radi ono za sta se obrazovao ----ma djaba ja pisem --nemas ti volje za to --dugo cekati ;)

..neki zanat --pa vodoinstalateri prave dobre novce , ali vjeruj , imam ih ovdje , klece po podu , rove --nakon nekog vremena polude...
Last edited by SPINERKA on 30 Apr 2016, 15:09, edited 1 time in total.
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 15:09

Hannibal Lecter wrote:
srculence7 wrote:
Hannibal Lecter wrote:Ja vise nemam ideja
Jesi li razmišljao o nekom borilačkom sportu ? :obrve
Ja bio jedan trening u skenderiji i istukli me tamo ko budalu. Vise nisam iso
Cega ba da se prihvatim
Prihvati se moleraja.....tebi za stanove ni ljestve ne trebaju :D.

Iskoristi tjelesne karakteristike

Zaštitar budi ako ti se ne radi...

ako si komunikativan ubaci se u neki multilevel marketing....neka osiguranja, herbalife....znam ih nekoliko koji su blebetanjem, odlično situirani i vladaju svojim vremenom...
probaj bilo što, nemoj mami sjediti u krilu i starom na grbači.....padneš, pa se opet digneš...ko ga ebe :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 15:11

SPINERKA wrote:Suvise si mlad da pocnes sa radom.
Obrazovanje ce ti pomoci kad tad-ne mora znaciti da to sto zavrsis ce i biti tvoja okupacija u daljnem zivotu., ali ....vecina radi ono z asta se obrazovao ----ma djaba ja pisem --nemas ti volje za to --dugo cekati ;)

..neki zanat --pa vodoinstalateri prave dobre novce , ali vjeruj , imam ih ovdje , klece po podu , rove --nakon nekog vremena polude...
zato i je tako što bi se svi školovali do 30te a nitko radio....pa ne mogu svi biti dipl.ing :rol

znači vodoinstalatere nakon 40te treba ubiti- polude :kafa

izvališ ga i ti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by SPINERKA » 30 Apr 2016, 15:15

koje su to tjelesne karakteristike?

2 noge , 2 ruke 1 glava -svi to imamo-- :DD

jos jedan primjer

momak tvojih godina --odlucio da ide u USA armi -SEAL- ok poceo da vjezda -mora nabiti misice , operisao oci -za bolji vid - -sve to mama platila ------------i dosla djevojka iz evrope , zaljubio se -- SADA MU SE NE IDE SEAL -e ---traume u kuci .
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by SPINERKA » 30 Apr 2016, 15:20

storm wrote:
SPINERKA wrote:Suvise si mlad da pocnes sa radom.
Obrazovanje ce ti pomoci kad tad-ne mora znaciti da to sto zavrsis ce i biti tvoja okupacija u daljnem zivotu., ali ....vecina radi ono z asta se obrazovao ----ma djaba ja pisem --nemas ti volje za to --dugo cekati ;)

..neki zanat --pa vodoinstalateri prave dobre novce , ali vjeruj , imam ih ovdje , klece po podu , rove --nakon nekog vremena polude...
zato i je tako što bi se svi školovali do 30te a nitko radio....pa ne mogu svi biti dipl.ing :rol

znači vodoinstalatere nakon 40te treba ubiti- polude :kafa

izvališ ga i ti...
--ne mogu --ali treba pokusati bar malo sebi olaksati zivot. Trenutna pohlepa za novcem -- nije rjesenje.

:hm sta sam to izvalila

--nije isto sjediti u kancelariji -i baviti se fizickim radom -za isti krajnji cilj --novac.
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 15:27

SPINERKA wrote:
--ne mogu --ali treba pokusati bar malo sebi olaksati zivot. Trenutna pohlepa za novcem -- nije rjesenje.

:hm sta sam to izvalila

--nije isto sjediti u kancelariji -i baviti se fizickim radom -za isti krajnji cilj --novac.

Kakva pohlepa....radi se o tome da od nečega moraš (pre)živjeti.....nismo svi imali roditelje da nam u guzicu trpaju do 30-35 dok se udostojimo diplomirati.....jedno je teorija, drugo realan život...

nie isto....zato bi se svi u kancelarije smjestili i baratali novcem i papirima.....ali od koga ili čega :misli
tako dolazimo da na svakog radnika dolazi najmanje jedan koji mu sjedi na leđima.....čisto sumnjam da je to tako u usa iz koje perspektive i pišeš
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by srculence7 » 30 Apr 2016, 15:32

storm wrote: Kakva pohlepa....radi se o tome da od nečega moraš (pre)živjeti.....nismo svi imali roditelje da nam u guzicu trpaju do 30-35 dok se udostojimo diplomirati.....jedno je teorija, drugo realan život...

nie isto....zato bi se svi u kancelarije smjestili i baratali novcem i papirima.....ali od koga ili čega :misli
tako dolazimo da na svakog radnika dolazi najmanje jedan koji mu sjedi na leđima.....čisto sumnjam da je to tako u usa iz koje perspektive i pišeš
Ko kaže da neki ljudi koji studiraju ne rade, ostavi se predrasuda, a da i nekada je baš taj umni rad fizički neizdrživ :p
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by storm » 30 Apr 2016, 15:35

srculence7 wrote:
storm wrote: Kakva pohlepa....radi se o tome da od nečega moraš (pre)živjeti.....nismo svi imali roditelje da nam u guzicu trpaju do 30-35 dok se udostojimo diplomirati.....jedno je teorija, drugo realan život...

nie isto....zato bi se svi u kancelarije smjestili i baratali novcem i papirima.....ali od koga ili čega :misli
tako dolazimo da na svakog radnika dolazi najmanje jedan koji mu sjedi na leđima.....čisto sumnjam da je to tako u usa iz koje perspektive i pišeš
Ko kaže da neki ljudi koji studiraju ne rade, ostavi se predrasuda, a da i nekada je baš taj umni rad fizički neizdrživ :p
Nisam to nikad rekao.....onima koji rade,bore se i studiraju uz to- sav moj respekt :ok

a još manje potcijenjujem intelektualni rad....daleko od toga...

samo kažem da ne mogu baš svi i po svaku cijenu....skontaš nisi, ne možeš i šljakaj....jako jednostavno


ostavi se insinuacija u startu :stop
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by SPINERKA » 30 Apr 2016, 15:39

storm wrote:
SPINERKA wrote:
--ne mogu --ali treba pokusati bar malo sebi olaksati zivot. Trenutna pohlepa za novcem -- nije rjesenje.

:hm sta sam to izvalila

--nije isto sjediti u kancelariji -i baviti se fizickim radom -za isti krajnji cilj --novac.

Kakva pohlepa....radi se o tome da od nečega moraš (pre)živjeti.....nismo svi imali roditelje da nam u guzicu trpaju do 30-35 dok se udostojimo diplomirati.....jedno je teorija, drugo realan život...

nie isto....zato bi se svi u kancelarije smjestili i baratali novcem i papirima.....ali od koga ili čega :misli
tako dolazimo da na svakog radnika dolazi najmanje jedan koji mu sjedi na leđima.....čisto sumnjam da je to tako u usa iz koje perspektive i pišeš
-zasto ides do granice -35 -kod nas se fax zavrsava ranije. Nije to neki veliki novac da roditelji treba da odvoje, imaju i krediti koje studenti uzimju -bude dovoljno -ako je dobar u ucenju.
OSIM toga dosta ih se skoluje uz RAD pa to traje do 35.

-Nikad nije kasno za LOPATE ali mislim da treba pokusati sve prije tog -CASNOG --cina


-Razumijem i da ih ima -da zbilja ne vole i ne mogu da uce -iz razniraznih razloga --ali ako je NOVAC jedini taj razlog , da ne pohadja fax--onda je zbilja katastrofa ne naci nacina i to ostvariti.
Image

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Vladimir RUS » 30 Apr 2016, 19:17

storm wrote:Jako je teško postaviti biznis (kvalitetno)....100 ti se stvari mora poklopiti....a jedna ti sruši sve.
Otvoriti firmu je najlakše...poslije da vidiš kako mjesec leti :lupa
Ovdje u BiH to je najteži posao. :oo

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Vladimir RUS » 30 Apr 2016, 19:22

Bla wrote:
Vladimir RUS wrote:Neka kupi dionice nekog najprometnijeg investicionog fonda na lokalnoj berzi. Neka samo proda po 10 posto većoj cijeni od nabavne i od 2000 KM jedno nekoliko puta mjesečno obrne i tako neka razvije kapital. Recimo da tako za godinu dana udesetostruči iznos nek tek tada krene sa biznisom.
:D.

Evo ti marka, pa meni daj dvije odmah. A ti je udesetorostruči i ostavi sebi 8. :valja
Ne kaže se džabe ko umije njemu dvije. Sad znaš i zašto. I sa malim novcima čovjek može da uspije, jer nije bitna količina novca sa kojom se kreće, već ambicija od koje uspjeh zavisi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Re: Vlastiti biznis

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2016, 20:56

Imam dobru ideju, samo neću da pričam o tome ;)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Bla » 30 Apr 2016, 22:39

Vladimir RUS wrote:
Bla wrote:
Vladimir RUS wrote:Neka kupi dionice nekog najprometnijeg investicionog fonda na lokalnoj berzi. Neka samo proda po 10 posto većoj cijeni od nabavne i od 2000 KM jedno nekoliko puta mjesečno obrne i tako neka razvije kapital. Recimo da tako za godinu dana udesetostruči iznos nek tek tada krene sa biznisom.
:D.

Evo ti marka, pa meni daj dvije odmah. A ti je udesetorostruči i ostavi sebi 8. :valja
Ne kaže se džabe ko umije njemu dvije. Sad znaš i zašto. I sa malim novcima čovjek može da uspije, jer nije bitna količina novca sa kojom se kreće, već ambicija od koje uspjeh zavisi.
Ne znam ja gdje si ti prije dionicama trgovao da rastu mjesečno 10% samo kada ti prodaješ pa da obrćeš. :roll

Evo kako izgleda vrijednost jednog od najvećih ako ne i najvećeg investicionog fonda u BiH od 2006. do danas
onaj rast u početku je napuhavanje za bezvrijedne papire a onda povratak na realne vrijednosti...
big.PNG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vlastiti biznis

Post by Mutevelija » 10 Feb 2017, 22:38

SPINERKA wrote:Suvise si mlad da pocnes sa radom.
Obrazovanje ce ti pomoci kad tad-ne mora znaciti da to sto zavrsis ce i biti tvoja okupacija u daljnem zivotu., ali ....vecina radi ono za sta se obrazovao ----ma djaba ja pisem --nemas ti volje za to --dugo cekati ;)

..neki zanat --pa vodoinstalateri prave dobre novce , ali vjeruj , imam ih ovdje , klece po podu , rove --nakon nekog vremena polude...

HOće da kaže nemoj ko jaa, ali dobro ne bi mogao dati kao ti 20 000 za sve troškove fakulteta.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests