Koje proizvode NE preporučujete?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by STrendzer » 20 Apr 2013, 17:44

Julia-Klara wrote:Navela sam Lidl kao primjer,jer ga ima i svugdje u Evropi, a ustvari se odnosi na sve prodavnice gdje se prodaje jeftinija hrana.
Npr. zasto bih odovojila 2 eura za supu/dodatak jelima/sos za Knorr ili nesto kada ima i u Lidlu istih prozvoda za 70 centi.
To je sve
A nas narod je cudan, ni Cesi nisu bolji-gdje je jeftinije tamo je sramota kupovati! Sjecam se komentara dok sam bila u Njemackoj , kaze "zamisli, grofica, a kupuje u Aldiju! ima para ko pljeve, a u Aldiju kujuje"... Pa to je jedan od razloga sto ima para ko pljeve. Zasto kupovati skuplji prozvod ako je jednak onom jefinom? Ja tu nika dnisam vidjela logiku,i uvijek cu biti protiv toga da se pare daju za IME, a ne za kvalitet.
obzirom da cuvas svaki cent ko zidov i ti imas sigurno love do plafona ko ta grofiCka..samo sto dobro krijes da te ne bi oplajckali.. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 20 Apr 2013, 19:33

Te deklaracije ne čitam ali svejedno zaobilazim trgovačke brendove. Nije tačno da su to proizvele samo kvalitetne firme. Fino se sjećam i nekih proizvoda pod oznakama "Merkator" ili "Konzum" a da ne vrijede ni prebijene pare. Samo kad vidim trgovački brend, odmah okrenem glavu i produžim dalje.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Konsultant » 20 Apr 2013, 20:10

camargue wrote:al haj ti to svakom objasni sta se sve radi!?..
ako su bogati svicarci i nijemci ogromnu kolicinu tableta za lijecenje Side,humanitarno namijenjenu Africi prepakovali u manja pakovanja pod drugim imenom,preprodali i zaradili ogromne pare,onda sta ima tu da se vise prica!?..
najbolje je sprijateljiti se s prodavacima, one/oni ce reci indirektno nemoj to (staro je) uzmi ovo bolje je ili uzmi ovo mi probali skoro iste je kvalitete a upola jeftinije od tog.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81114
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Julia-Klara » 20 Apr 2013, 20:30

camargue wrote:
Julia-Klara wrote:Navela sam Lidl kao primjer,jer ga ima i svugdje u Evropi, a ustvari se odnosi na sve prodavnice gdje se prodaje jeftinija hrana.
Npr. zasto bih odovojila 2 eura za supu/dodatak jelima/sos za Knorr ili nesto kada ima i u Lidlu istih prozvoda za 70 centi.
To je sve
A nas narod je cudan, ni Cesi nisu bolji-gdje je jeftinije tamo je sramota kupovati! Sjecam se komentara dok sam bila u Njemackoj , kaze "zamisli, grofica, a kupuje u Aldiju! ima para ko pljeve, a u Aldiju kujuje"... Pa to je jedan od razloga sto ima para ko pljeve. Zasto kupovati skuplji prozvod ako je jednak onom jefinom? Ja tu nika dnisam vidjela logiku,i uvijek cu biti protiv toga da se pare daju za IME, a ne za kvalitet.
obzirom da cuvas svaki cent ko zidov i ti imas sigurno love do plafona ko ta grofiCka..samo sto dobro krijes da te ne bi oplajckali.. :pusi
boli tebe k... niti stedim niti trosim tvoje :pusi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by STrendzer » 20 Apr 2013, 20:53

:D..,de bona,sapni mi na uvce-samo meni,dajem ti casnu rijec da necu nikom reci!..kol'ko imas?!.. :)
;)

Ruana
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Ruana » 20 Apr 2013, 21:10

Krokodil Behko wrote:Te deklaracije ne čitam ali svejedno zaobilazim trgovačke brendove. Nije tačno da su to proizvele samo kvalitetne firme. Fino se sjećam i nekih proizvoda pod oznakama "Merkator" ili "Konzum" a da ne vrijede ni prebijene pare. Samo kad vidim trgovački brend, odmah okrenem glavu i produžim dalje.
To si u pravu, ima toga i ovamo npr. kafa Fakta smradom smrdi i kosta 25 kr. Gevalia kosta 48 ali znam sta pijem. Tako je i sa deterdzentom i sa masu drugih proizvoda.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 20 Apr 2013, 22:21

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:Te deklaracije ne čitam ali svejedno zaobilazim trgovačke brendove. Nije tačno da su to proizvele samo kvalitetne firme. Fino se sjećam i nekih proizvoda pod oznakama "Merkator" ili "Konzum" a da ne vrijede ni prebijene pare. Samo kad vidim trgovački brend, odmah okrenem glavu i produžim dalje.
To si u pravu, ima toga i ovamo npr. kafa Fakta smradom smrdi i kosta 25 kr. Gevalia kosta 48 ali znam sta pijem. Tako je i sa deterdzentom i sa masu drugih proizvoda.
Ne znam kako su pakovane te kafe ali nisu loše one u okruglim kesicama.
Moj brat kad dolazi on sa sobom ponese i aparat i kafu :oo
Meni se ne svidja ona "arab" varijanta. Prejaka je. Dok kod nas toga još uvijek nema.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Ruana » 20 Apr 2013, 22:33

Krokodil Behko wrote:
Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:Te deklaracije ne čitam ali svejedno zaobilazim trgovačke brendove. Nije tačno da su to proizvele samo kvalitetne firme. Fino se sjećam i nekih proizvoda pod oznakama "Merkator" ili "Konzum" a da ne vrijede ni prebijene pare. Samo kad vidim trgovački brend, odmah okrenem glavu i produžim dalje.
To si u pravu, ima toga i ovamo npr. kafa Fakta smradom smrdi i kosta 25 kr. Gevalia kosta 48 ali znam sta pijem. Tako je i sa deterdzentom i sa masu drugih proizvoda.
Ne znam kako su pakovane te kafe ali nisu loše one u okruglim kesicama.
Moj brat kad dolazi on sa sobom ponese i aparat i kafu :oo
Meni se ne svidja ona "arab" varijanta. Prejaka je. Dok kod nas toga još uvijek nema.
E Gevalia je upravo ta arab i ja ih najvise volim. I ja sam davno donijela sebi aparat dolje, ali ovaj moj pije instant pa sam i ja presla i naravno uvjek ponesem kad dolazim dok me jednom ne uhvate mislice da svercujem, jer je svi dolje vole.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2014, 20:57

Mađarsko smrznuto povrće. Pu! Pu! Pu! :bua
Žali bože 1.40 KM.. Mađari su niža kuharska rasa. Fuj!
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by mrki62 » 13 Sep 2014, 21:11

Julia-Klara wrote:Navela sam Lidl kao primjer,jer ga ima i svugdje u Evropi, a ustvari se odnosi na sve prodavnice gdje se prodaje jeftinija hrana.
Npr. zasto bih odovojila 2 eura za supu/dodatak jelima/sos za Knorr ili nesto kada ima i u Lidlu istih prozvoda za 70 centi.
To je sve
A nas narod je cudan, ni Cesi nisu bolji-gdje je jeftinije tamo je sramota kupovati! Sjecam se komentara dok sam bila u Njemackoj , kaze "zamisli, grofica, a kupuje u Aldiju! ima para ko pljeve, a u Aldiju kujuje"... Pa to je jedan od razloga sto ima para ko pljeve. Zasto kupovati skuplji prozvod ako je jednak onom jefinom? Ja tu nika dnisam vidjela logiku,i uvijek cu biti protiv toga da se pare daju za IME, a ne za kvalitet.
Ja mislim, da je Lidl jedina trgovina, koja ti vrati keš, bez da moraš pojasniti zašto vraćaš ono što si kupila.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by storm » 13 Sep 2014, 22:24

Igrom slučaja sam radio neke poslove u logističnom centru komenda ( glavni za lidl slovenija) i bio sam svejedok, kad majstor doveze šleper jogurta na istovar a zaposleni mu izmjeri temperaturu , onako nasumično odabranog jogurta ... kako je ovaj izgleda štedio ili ne znam šta je bio problem, uglavnom temp je bila previsoka za 0.2 stupnja od dopuštene i odbiju ga istovariti :mah vozi majstore ...čovjek plače.....šta ću sa tolikim jogurtom.... ne ebu sistem glede kvalitete, ali ujedno i zgaze čovjeka bez da trepnu... i svoje i kooperante... poznato je da im se poslovoe na max dvije godine mijenjaju... ako i toliko izdrže
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by laganini » 13 Sep 2014, 22:27

kad je lidl stiza u hrvatsku počela je kampanja protiv iste da guše radnička prava u njemačkoj..pripupita sam par njihovi radnika i svi su se izjasnili o korektnosti iste ..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by mrki62 » 13 Sep 2014, 22:28

storm, Eto, čak i tu si bio sasvim blizu mene ;)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by storm » 13 Sep 2014, 22:37

laganini wrote:kad je lidl stiza u hrvatsku počela je kampanja protiv iste da guše radnička prava u njemačkoj..pripupita sam par njihovi radnika i svi su se izjasnili o korektnosti iste ..
ajd ih pitaj ponovo sad, nakon nekog vremena ...
eto da se vratim na gore napisano održao sam neke kontakte sa ljudima koji su bili poslovođe, zaduženi za nas kooperante kod izgradnje i tako slično... neću detalje, ali nimalo pozitivno...a ispočetka sve super...školovanje u austriji, crni audi a3, odlična plača, ali kad se krene .....jedan mi je rekao... ako nisi nacista u duši nemaš šanse :plavi ironija , ako znamo da se radi o bogatim vlasnicima, obitelji njemačkih židova ....schwartz

jao mrki, godinu dana sam vozikao kroz tuhinjsku dolinu :lupa
preko vegrada sam dobavio i montirao podizne rampe, sekcijska vrata te dock sheltere ( tesnilne zavese) ....tu sam se i ukopao, ali to je za neku drugu temu.....vegrad majka :pusi ( i ovim putem, nabijem hildu na kurac.... )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Rockefeller » 13 Sep 2014, 23:51

I ja nabijem Hildu. :pusi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by mrki62 » 14 Sep 2014, 00:06

Mante se ba Hilde, ona je bila politički pijun. Da nije radila, kao što jeste, oni bi nju smaknuli i postavili bi umjesto nje nekog drugog.
Dok im je valjala je bila nedotakljiva.
Kao i bivši glavni inspektor - Borut Brezovar :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Rockefeller » 14 Sep 2014, 00:11

Dobro. Onda nataknem Katu Kresal. :hihi

Jbg moram nekog. :cudi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by mrki62 » 14 Sep 2014, 08:00

Alenku ti kresni pa zaradi sevapa ;)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by storm » 14 Sep 2014, 09:15

mrki62 wrote:Alenku ti kresni pa zaradi sevapa ;)
Kk je za alenku miss svijeta, samo čini se da voli žene :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by mrki62 » 14 Sep 2014, 09:54

Voli ona i mene, idi pa je pitaj ;)
Ja sam njen fan :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: Guesswhosback and 8 guests