Špijunaža

Dešavanja u svijetu

Moderator: Krokodil Behko

Hurija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Reactions: 2938
Status: Offline

Re: Špijunaža

Post by Hurija » 11 Sep 2019, 01:45

Priča mi covjek da je osamdesetih godina Livno policija izvela iz Autobusa stranca da ne prolazi kroz odredjenoj vojno područje, odvela ga je na drugi bus i imao je besplatnu kartu,radilo se navodno o nekoj saobraćajnoj nezgodi i koristila se zaobilaznica🙄,danas imam osjećaj da svatko može proći gdje hoće valjda nemamo vanjskih neprijatelja više
0
Ostalo je cutanje.

dadojović
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Reactions: 2503
Zodiac:
Status: Online

Post by dadojović » 11 Sep 2019, 04:33

Hurija wrote:
11 Sep 2019, 01:45
Priča mi covjek da je osamdesetih godina Livno policija izvela iz Autobusa stranca da ne prolazi kroz odredjenoj vojno područje, odvela ga je na drugi bus i imao je besplatnu kartu,radilo se navodno o nekoj saobraćajnoj nezgodi i koristila se zaobilaznica🙄,danas imam osjećaj da svatko može proći gdje hoće valjda nemamo vanjskih neprijatelja više
...kao ni u unutarnjih
0
lovac na mjesečinu

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 9417

Post by Krokodil Behko » 11 Sep 2019, 09:42

Hurija wrote:
11 Sep 2019, 01:45

Danas nemamo vojna područja, mada mi se katkad čini obrnuto, da nemamo civilna područja.
0

respo
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Reactions: 597

Post by respo » 12 Sep 2019, 12:07

ma danas se vise spijunira preko neta nego kao prije uzivo
evo sada da spijuniras neku forumasicu vise ces saznati stvari ovdje nego da je mjesec dana pratis
2
2 Image
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

Rum
Urednik foruma
Urednik foruma
Reactions: 17332
Mood:
Zodiac:
Status: Online

Post by Rum » 05 Nov 2019, 16:22

ASSANGE

Zatvorski uslovi u kojima britanske vlasti drže Džulijana Asanža gori su nego za teroriste. Asanž ima pravo na dvije posjete mjesečno i nalazi se u teškoj izolaciji. Asanž se nalazi u zatvoru u Britaniji nakon hapšenja u aprilu. Osuđen je na 50 sedmica zatvora. Iako je trebalo da bude oslobođen 22. septembra, i dalje je u zatvoru. Osnivač Vikilisa čeka ročište u februaru u vezi sa izručenjem SAD, gdje se suočava s 18 tačaka optužnice, uključujući razotkrivanje nacionalnih tajni. Istog dana, kada je Asanž uhapšen u ambasadi Ekvadora u Londonu, Ekvador je dobio kredit MMF-a. Zapravo, Asanž je prodat kao roba na pijaci.

U decembru 2010. godine, Vikiliks je objavio 250.000 američkih tajnih dokumenata o ratovima u Afganistanu i Iraku. Nikada u istoriji jedna velika sila nije izgubila kontrolu nad tolikom količinom tajnih dokumenata. Tada, u decembru 2010., Asanž je postao traženiji od Bin Ladena, a neki su javno i bez uvijanja pozivali na njegovo ubistvo. Tada, u decembru 2010., lomača, na kojoj je trebalo spaliti Asanža, već je bila spremna.
Image
0
:srce tiriririri :srce

Post Reply

Return to “Svijet”