Osama Bin Laden ubijen

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Osama Bin Laden ubijen

Post by komsija » 02 May 2011, 08:15

MOZAK najsmrtonosnijih terorističkih napada na američkom tlu je mrtav. Kako je objavio američki predsjednik Obama vođa Al Qaide, Osama bin Laden, je ubijen od strane američkih vojnika u Abbotabadu, nedaleko pakistanskog glavnog grada Islamabada. Kako javlja CNN ubijeni su i neki članovi Bin Ladenove obitelji.

Operacija američkih marinaca trajala je 40 minuta.

Obama je potvrdio da Amerikanci imaju i tijelo Bin Ladena.

State Department je poslao upozorenje Amerikancima diljem svijeta da postoji mogućnost od odmazde pripadnika Al Qaide zbog Osamine smrti.

cijeli clanak na linku ispod
http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 49723.aspx
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Ideja » 02 May 2011, 21:50

Zapadni mediji su se raspisali i o Osaminim video i audio izjavama o priznavanju napada na WTC. Medjutim nijedan video nije objavljen, samo tekst. Može li neko postaviti vjerodostojan snimak na kojem se on očituje o tome?
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by paparaci » 02 May 2011, 23:13

upravo sam taj videosnimak vidio na vijestima. ako ga nadjem, postavicu.

ne vjerujem da su ga ubili, pa sad.....
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Krokodil Behko » 02 May 2011, 23:29

Ona slika od jutros je vjerovatno fotomontaza..
a sto se tice video snimka na kojem bin Laden
priznaje to za WTC mislim da sam to negdje gledao
jos prije nekoliko godina.. Ali se ne sjecam detalja..
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 03 May 2011, 10:28

On je američka babaroga i uz njegovu pomoć su Ameri mnogo šta radili , dok je u Čečeniji i Afganistanu tamanio Ruse = za amere on i te kako valjao.
WTC je također on dogovoreni krivac , dogovor sa Amerima a u stvari su Ameri sami napravili scenarij i rušenje.
Mislim da će OVAJ zamijeniti her Ladena :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Maja » 03 May 2011, 10:46

jesu li uopće prikazali njegovo tijelo?
ja nešto i ne vjerujem da je mrtav
zašto nisu prikazali tijelo kao sadamovo kad je obješen
još kao bačen u more...čuj bačen u more

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by komsija » 03 May 2011, 10:56

Ne vjeruje svako da je Laden ziv
ako neko zna engleski moze procitati ovdje
http://xfinity.comcast.net/articles/new ... believers/
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by komsija » 03 May 2011, 11:18

mandibulas wrote:"prdno je u shishu" - sto bi rek'o onaj iz Zabranjenog Pushenja (i neka je)... aferim (vrijeme je bilo)
Slazem se, i meni je drago
nekima je izgleda u Bih krivo pa kad sam rekao da je dobro sto je Laden 'zasmrdio" ledinu dvoje na fb me skinuse sa liste 'prijatelja' :D
ko ih hebe, svejedno mi je
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Maja » 03 May 2011, 11:23

ama meni nije krivo što je ubijen-ako je ubijen, već mi krivo što uvijek zadnju riječ imaju amerikanci. samo je pitanje dana kad će ubiti i gadafija, a sve iz njihove lične koristi. što se ne angažuju oko pronalaska Mladića kad su svemogući

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Krokodil Behko » 03 May 2011, 11:33

Maja wrote: što se ne angažuju oko pronalaska Mladića kad su svemogući
Jes pa da upropaste mukom postignuti dogovor sa njim da se sakrije a oni ga nece naci.. :cvike
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 03 May 2011, 11:38

mandibulas wrote:ne lupaj .... pises kao "neki" koji tvrde da su bosanci sami granatirali Markale ili Kapiju u Tuzli.
Ima jedan film , koji jasno govori o WTC , možda ga pronađem ( ime ) i prikačim ga ovdje pa si ga zlowdaj.
Dalje:
1. Kako se može višespratnica srušiti sama u sebe ?Kako to da se nije srušila nekako u stranu , da padne kao drvo u šumi - na bilo koju stranu ?
Jasno je da željezo/čelik/konstrukcija izgubi noslinost sa tempaturom i da požarna izolacija ne spriječi rušenja. Samo željezo ne puca tek tako, kako je prikazano u javnosti , ne puca kao da je minirano već željezo puca na način da se naginje, se odlamlja sa nekom teškoćom a u tako visokoj zgradi je željezne konstrukcije na hiljade tona i zgrada kao takva ni u kom slučaju ne može se srušiti kao što je prikazana - sem ako nije MINIRANA .
Šta hoću da kažem; WTC se je morao ili prevrnuti zbog jakog udara aviona i to samo jedan dio ili da jedan dio WTC odpadne zbog jačine udarca aviona a nikako da se sruši kao kula od karata.
Dim koji je nastao poslije rušenja je prava komedija.Pa šta su to u WTC imali unutra ?
Jesul imali ogromno skladište nafte ili uglja ?Jer samo kod izgorijevanja teškog ogljikovog vodika (recimo kao guma koja gori za prvomajski praznik u bakljadi - vatromet ) gdje se vide čađasti oblaci . Dalje ,ako znamo da takve zgrade MORAJU imati jaku željeznu konstrukciju , pa valjda bi bilo gdje ostao nekakav trag te željezne konstrukcije a toga jednostavno nije bilo ,........ čudno , ha ?
Što je još čudnije je dim !!!!
Kako za koji qurac može dim da se valja po ulicama ? Jel takvo šta uopšte moguće ?
Jer ako znamo još od vremena indijanaca , da se dim diže u visine a ne da se šeta ( valja ) ulicama onda je to i smiješno iliti komično.
Ok, jeste moguće kako je prikazano na snimki al pod samo jednim uslovom; umjetno je napravljen dimni vuklan !!!!!!

2. Sljedeće pitanje je : zašto su obadvije zgrade bile pogođene na samom vrhu zgrade ????Jer , kako tumačiti TOLIKU mržnju Amerikanaca a ujedno se tako malo potruditi - mogli su makar sredinu pogađati avionom, da 100% što više bude mrtvih.
Aha, jel znaš koliko je sati tada bilo ?????
Jer ako se toliko MRZI Amere , valjda ćeš gledati da u WTC bude što više ljudi i tome ćeš prilagoditi i vrijeme pa ćeš se avionom zaletjeti recimo oko 13h a ne u 9h ujutro, jel tako ?!

3. Gdje su kakvi dijelovi aviona (PENTAGON). Krila, stabilizator, pa sjedala, trupla umrlih .Šta, jel i to sve otišlo u prah ?Pa u svom životu sam i ja vidio nekakve nesreće al se nigdje ništa još nije pretvorilo u prah. A ti, ako gledaš F1 i ako se je Šumi sa 280 kmh po zidu "češao" , pa si Šumi nije ništa brisao prah sa ramena kad je van skočio iz bolida :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Ledena » 03 May 2011, 12:50

I gledam sinoc na vijestima, rekli oni Ladenovi ljudi, da ako ga uhvate ili ubiju da ce baciti nuklearku na Evropu.. pa sad..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 03 May 2011, 13:08

Nisam znalac engleskog a evo vam par linkova, pa pogledajte malo

Ukratko


Zatim

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4


Link 5

Link 6


Još bi se toga našlo al i to vam je dosta :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Rum » 03 May 2011, 15:31

[media]3Q6JY1_h1Uo&feature[/media] :haha Osamu cuvala jedna zena i dva vojnika smijesno, pa bolju zastitu ima Tihic suplja prica .....
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by paparaci » 04 May 2011, 00:49

meni licno je drago sto su ga uhvatili, odnosno ubili.

jedino sto mi smeta jeste tolika buka oko tog jedanaestog septembra. naravno da je zalosno sto je toliko nevinih osoba poginulo. ali ljudi moji, sta je sa zlocinima npr. eto bas kod nas u BiH - gdje je u najvecem od njih stradalo tri puta vise osoba?! a Mladic jos na slobodi. te da ne govorimo o drugim zlocincima, koji se slobodno krecu u javnosti - bez ikakvog odgovaranja za zlodjela koja su pocinili tokom rata....

dalje, ko njima daje pravo da upadaju u tudju zemlju, bez njihovog saznanja i odobrenja (Pakistana) i likvidiraju jednu osobu? to je povreda medjunarodnog prava! bez obzira sto je on terorista i sto je odgovoran za tolike zivote - imao je pravo na sudjenje, bas kao sto su to imali krvoloci poput karadzica, milosevica i drugih!

ali sta ces. oni znaju da nikom nece, niti moraju odgovarati. pa tako rade sta hoce....

... na trag ih je doveo osamin kurir, koji je odnosio videoporuke medijima poput al dzazire. njega su preslusali na gvantanamu.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Krokodil Behko » 04 May 2011, 01:16

@paparaci
Moras malo vise,citati historiju,, Da citas,znao bi da zivoti ne vrijede
svugdje isto.. Bar ne gledano iz zapadnjackog ugla.. Dakle,Vec u Evropi,
juzno od alpa i istocno od Odre,zivoti po njihovom misljenju ne vrijede
mnogo.. Tako je oduvijek. Zar nas nisu sve na Balkanu,ostavil na milost
i nemilost Turcima? Zar u II svjetskom ratu,nije izginulo preko 20 miliona rusa??
A hajd reci,koji su to masovni Hitlerovi zlocini u zapadnoj Evropi..?
To sto je pobio komuniste i jevreje i nisu bas neki zlocini..
Pa tako je i u minulom ratu. Kao da nasi zivoti,njima nesto znace..
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 04 May 2011, 07:08

Mladića Ratku oni mogu uhapsiti za 2 - 3 sata , al po mom oni njemu pomažu, da se sakriva.
Zašto?
Zato što je Srebrenica i ostalo u BiH dogovoreno , to je najmanje što mogu ovog trena reći.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 04 May 2011, 09:36

Ima njih , koji mene i moj stav poznaju;komšija,Maja,paparaci i još neki

Pa u BiH je sve dogovoreno i scenarij je jasan a ako uključiš emocije, onda se ništa ne vidi.
Razum čovjeku nalaže da skonta tu zavjeru, koja se je desila i dešava.
Svi mi obični smrtnici znamo da se je desio genocid u Srebrenici a i šire BiH, međutim , to političari drugačije tretiraju i pred izbore i godišnjice pominju te slučajeve ( jer je to za njih slučaj ).
Yebe se političarima za žrtve, za državu , za tvoje , moje il bilo čije mišljenje.
Židovi i dan danas napadaju čitav svijet zbog holokausta a naši vrli političari čak se ne potrude tužbu podnijeti, na sudu šta dokazati i sl.
Pa šta je Alija na samrti rekao, dakle, prije nego je umro ?
Rekao je ; čuvajte mi Dejton!!!!!!
Pa jel taj Dejton toliko važan ????
Pa zar u tom Dejtonu nije mogao potpisati uslovno, uslovno u smislu da se svi zločinci pohapse i kazne i to u roku pet godina a ako se to u roku 5 godina ne desi - Dejton ne valja više.
Ne, hulja je potpisao Dejton a da ni trepnuo nije, jer mu je to svo vrijeme bio cilja - da se Srbima dadne ono što ratom i genocidom nisu mogli uzeti.
Srbi kad su bili najslabiji, njima se Dejtonom pomaže.
Yebi ga, ja sam sad kriv a on nije :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by Maja » 04 May 2011, 10:21

nego da se vratimo Osami

jel to imao on BH pasoš

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Osama Bin Laden ubijen

Post by mrki62 » 04 May 2011, 12:04

TERORIST U SPLITU Direktor hotela "Split": Osama bin Laden bio je srdačan i pristojan gost

Image

Osama bin Laden, ubijeni ideolog radikalnog islama,”najtraženiji čovjek na svijetu” i vođa terorističke mreže Al-Qa’ide, tijekom prosinca 1992. godine četiri je dana boravio u Dioklecijanovu gradu u kojemu je s petoricom svojih suradnika bio gost hotela “Split” u kojemu je prespavao tri noći i na čiju je recepciju tada pohranio somalsku putovnicu.

Prema dostupnim informacijama, Bin Laden je tada u Split doputovao u sklopu humanitarne misije islamske organizacije naslonjene na Al-Kifah Reafugees i Al-Mofag, te je nakon prospavane tri noći u hotelu, pod pratnjom UNPROFOR-a, otputovao u selo Meškovicu kod Tuzle, gdje je potom uspostavljen prvi kamp za obuku mudžahedina.
‘Al Mudžahedin’

O tom detalju ili koincidenciji dostatno govore obavještajni podaci sadržani u dijelu izvješća dvostrukog agenta Ali Muhameda koje je pod drugim imenom Abu Abdallah svoja saznanja detaljno prosljeđivao CIA-i i BND-u, a u njima decidirano navodi kako se obuci budućih pripadnika jedinice “Al Mudžahedin” tada priključilo 14 pripadnika Al-Qa’ide, dok se splitski posjet Osame bin Ladena, te potom putovanje u Bosnu, mogu usko dovesti u vezu s dijelom logističke i organizacijske predhodnice s naglaskom na financijsku potporu.

Osim što je tadašnji dolazak u Split godinama poslije najtraženijeg svjetskog terorista koincidirao s ratnom situacijom u Bosni, te činjenicom da je u to vrijeme još uvijek bio američki saveznik, njegovu prisutnost osobno nam je potvrdio i potanko opisao Frane Kontić, tadašnji direktor hotela “Split”.

- U to vrijeme u hotelu “Split” je bila stacionirana jedna osoba iz Bosne, zadužena za humanitarnu logistiku, i upravo ta osoba je tada stupila u moj ured i rezervirala šest soba na sedmom katu hotela, te mi je osobno sugerirala da je riječ o tzv. visokim gostima o kojima izričito ona vodi skrb - kazao nam je Kontić i potanko opisao susret s “najtraženijim čovjekom na svijetu”.

- Kad su stigli s aerodroma, u organizaciji prijevoza spomenute osobe iz Bosne, bili su odjeveni u svoju tradicionalnu odoru, te je njihov kontakt-domaćin od mene ljubazno ali izričito zatražio da se dobro vodi računa o njihovim putovnicama koje mi je stavio na stol. Potom se obavila procedura i skupina je zavedena u knjigu gostiju, nakon čega sam sve putovnice vratio njihovoj kontakt-osobi, dok sam obrasce o prijavi gostiju proslijedio Prvoj policijskoj postaji.

Kontić kaže kako mu je odmah upalo u oči ime i prezime, te potom pojava Osame bin Ladena, što je i pisalo u njegovoj putovnici crnih korica i glasila je na državu Somaliju, a takve su imali i svi njegovi pratitelji.

Image

Inženjer elektrotehnike

- Samo ime i prezime, dobro se sjećam, bilo je u putovnici napisano na arapskom i engleskom jeziku, pri čemu mi je pozornost skrenuo detalj da je Osami bin Ladenu u rubrici “profesija” pisalo inženjer elektrotehnike, dakle moj kolega po struci, te smo nakratko srdačno porazgovarali i rukovali se. Te oči koje su me gledale nikada neću zaboraviti.

Iz ostalih putovnica njegovih pratitelja bilo je vidljivo da su svi naveli visoku sveučilišnu naobrazbu. Koristili su se uslugama našega restorana i bili su veoma srdačni i nadasve pristojni gosti - sjeća se Kontić i dodaje da je skupina hotel napustila samo jednom, i to prilikom odlaska u skladište “Merhameta” koje se nalazilo u objektu na Gripama gdje se danas nalaze prostorije Pomorskog muzeja.

Inače, tijekom rata u Bosni i Hercegovini i kasnije više svjetskih medija je izvještavalo o tome kako je Osama bin Laden u najmanje dva navrata boravio na Balkanu, pri čemu su isticali da su oba njegova posjeta dokumentirana, te da su se dogodila 1994. godine, kada je Bin Laden boravio u Tirani i Sarajevu.

Naime, posjet Osame bin Ladena Sarajevu i njegov susret s Alijom Izetbegovićem tada je otkrila novinarka njemačkog magazina “Spiegl” Renate Flotau, koja je ispred ureda Alije Izetbegovića čekala intervju i slučajno se susrela s Bin Ladenom.

On je novinarki tom prilikom dao posjetnicu i rekao da namjerava u Bosnu dovesti muslimanske dobrovoljce i potvrdio da ima putovnicu BiH za koju se poslije tvrdilo da mu je izrađena u Beču 1993. godine, a skandal oko tog dokumenta izbio je nakon terorističkih napada na New York i Washington, poslije čega je, tvrde strani izvori, kompletna dokumentacija uništena.

O ulozi Osame bin Ladena pisao je i magazin “Zeitenschrift” pod naslovom “Bin Laden in Sarajevo” (Bin Laden u Sarajevu) od 11. rujna 2004. godine, te objavio priču da je glavnoosumnjičeni za napade na New York i Washington bio saveznik NATO-a na Balkanu u prvoj polovici devedesetih godina prošlog stoljeća.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests