Ideologije će biti kažnjive u Evropi

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 06:46

dr laganini wrote:...nisam opće ipak su žrtve nemjerljive u odnosu na titine..da nas je boga rusija 45 porobila manje bi žrtava bilo..
....i opet ga pretjera :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by dr laganini » 12 Jan 2017, 06:49

..nisam opće..i sam staljin se čudio titino okrutnusti a znamo što je staljin bio..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by Socrates » 12 Jan 2017, 07:02

E vala Staljin bi nas zgazio ne bi ostao kamen na kamenu.

Doduše, drug Mohr je i titoista i staljinista u isto vrijeme, tako da je sve to interchangeable. :valja

Mohr je i putinista i trumpista i vjeruje da je zemlja ravna. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 07:13

dr laganini wrote:..nisam opće..i sam staljin se čudio titino okrutnusti a znamo što je staljin bio..
Pitaj ukrajince kako su se proveli :hm

a tovarišć i kamarad mohr je legenda :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by dr laganini » 12 Jan 2017, 07:15

..usporedio sam njega i titu ne umanjujući njegove zasluge :hihi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by Podrinjac » 12 Jan 2017, 07:31

Komunizam je umro već odavno. Fažizam nije i neće nikada umrijeti.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by dr laganini » 12 Jan 2017, 07:33

..počivao u miru :hihi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 11:13

storm wrote:
posmatrac wrote:Komunizam i FAiszam se kao totalitarni rezimi ne mogu porediti.Komunisticki zlocini su bili mnogo manji i bili su reaktivni, kao odgovor na FAsisticke zlocine.
Logicno da je i medju Komunistima bilo zlocinaca, ali sama ideja Komunizma je u humanom smislu milion stepenica iznad ideje FAsizma.
Milion je samo još jedna od sličnosti u nizu....recimo žrtve (milijuni) u ostvarenju ciljeva i fašizma/ nacizma i komunizma :sjedi
Čisto sumnjam, da bi i Hitler nakon uspostave i stabilizacije zacrtanog sustava onako iz čistog mira činio to što jest...
Zapanjujuće isti principi, samo u drugoj embalaži....totalitarno, jednoumlje, samo mi i nitko više, progoni, pobij, uniformirano...
kmeri su bili predivan izraz humanizma :hihi
ali kako se ne trudim sa nacistima više....i komunisti ste mi tu negdje na prioritetnj listi :oo

uvijek mi smiješno kako odrasli ljudi vjeruju u bajke...malo manje, kad i štete okolini tim svojim glupostima.
BAs bi cudno bilo da je Hitler iz cista mira nastavio da radi ono sto je radio od 1939 te, imajuci vidu da je i tada pokrenuo masovna ubijanja i zlocine iz cista mira :djed

Ne mogu da vjerujem da ti je isto kada neko hoda po "Evropi" ili Svijetu i ubija neke ljude samo zato sto imaju pogresna imena, sto su se eto slucajno rodili u pogresnim religijama, nacijama, i oni koji reaktivno kaznjavaju te iste koljace.

Pa ne mogu da vjerujem da ti je isto kada je nekome nacionalizam, fasizam i ubijanje drugih( najcesce etiketiranih naroda) paravan za ostvarenje svojih kriminalnih ciljeva, tj materijalnih interesa( sto je uvijek slucaj kod FAsizma), i Komunisticki revolt naroda, koji nakon godina tortura i izgladnjivanja najcesce domacih oligarha, odluci da stvar uzme u svoje ruke.

Mislis da bi se u Rusiji 1917te desila Oktobarska Revolucija, da je narodu bilo dobro? DA Romanovi nisu orgijali po dvorovima, dok se obicni narod izgladnjivao , bas kao sto se i danas desava u zemljama Istocne Evrope.
Sve je relativno, Komunizam je u Evropi trenutno trenutno neaktivan, sto ne znaci da u buducnosti nece ponovo biti ;)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 11:18

Ja ne mogu vjerovati da tebi žrtve komunizma ništa ne znače....kao i nacistima njihove ništa ne znače...

stoga :mah
(isti ste u 5 deka....pljunuti :ok ....samo druga priča, mentalni sklop jednak)

i znači čim nisi za komunizam po propisu si za nacizam... (ii tu ste isti)

u saharu s vama...i nacistima i komunistima....bez vode, dok jedni drugima u nuždi ne pijete tjelesne sokove :ok
a normalne ljude ostavite na miru da žive :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 11:26

storm wrote:Ja ne mogu vjerovati da tebi žrtve komunizma ništa ne znače....kao i nacistima njihove ništa ne znače...

stoga :mah
(isti ste u 5 deka....pljunuti :ok ....samo druga priča, mentalni sklop jednak)

i znači čim nisi za komunizam po propisu si za nacizam... (ii tu ste isti)

u saharu s vama...i nacistima i komunistima....bez vode, dok jedni drugima u nuždi ne pijete tjelesne sokove :ok
a normalne ljude ostavite na miru da žive :ok


"Normalni" ljudi danas na zapadnom Balkanu uzivaju, zive nikada bolje, pa ih treba ostaviti na miru da na isti nacin "uzivaju" i u narednoh 50 godina :zubi

Ideja Komunizma, kao drustvenog uredjenja je plemenitija od svih ostalih, o tome se radi. :ok

Ne znace mi nista zrtve koljaci iz 2 svjetskog rata, pogledajmo danas kakvu parodiju pravi Hag, da najveci monstrumi budu pustani iz zatvora nakon 2/3 odsluzene kazne( Momcilo Krajisnik, Biljana Plavsic, Tihomir Blaskic itd) i da se danas smiju zrtvama u lice.

Ti taj svoj demokratski duh mozes da primjenis u mirnoj i Pravno uredjenoj, tj ekonomsko jakoj KAnadi, na Balkanu se odvija jedna druga prica.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 11:32

A koji isi pa ti faktor da bi zapadnom balkanu određivao što i kako :ha

ovo je kolektivno kod vas :hihi

i daj jednom zapamti ...storm :tamo S.L.O.V.E.N.I.J.A. ...kontaš....sLOVEnija, dežela, janezi, alpe, bojan križaj.....ili da ti još približim neke bolesnike ...stane dolanc, edvard kardelj i ostali...:p
znam ja dobro što se odvija i zašto....
za koljače ima sud...a ne pomor naroda, da se opoet vratim, da ste nalik govno govnetu sa tim koljačima ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 11:38

Komunisti nikada ne ubijaju Narode, nego pojerdince koji svojim destruktivnim , agresivnim, nehumanim ponasanjem to zasluzuju.

To prvo rade izricito Fasisti.

Nije bitno ko sam Ja, Komunisticke revolucije se desavaju kao izraz revolta naroda, nikada pojedinca ;) Sve dok se ne stvori takva kriticna masa nezadovoljnih, logicno da ni ja ne mogu nista :ok
Ok, imas svoj stav, moj se uveliko razlikuje od tvoga, tek je 2017ta, Komunizam je najmladje drustveno uredjenje, tek je 45 godina u Evropi bio na probi. :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 11:43

Proba koja je propala neslavno i svugdje :hihi

Sad ja nisam siguran, jel se ti zezaš ovako ili je nešto drugo naopako... sumnjam da nisi informiran, pa ću sve pripisati zlobi i zaslijepljenosti.
Ne da mi se....trošiš mi vrijeme i novac.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 11:48

Ne bi rekao, velika Kina je 2 ekonomska i vojna sila svijeta ;)

Nisam znao da se na Forumu ovdje zaraduje i novac, hvala ti sto si me prosvijetlio :D

Meni je mnogo veca zloba onih koji zive daleko na Zapadu, a nama ovdje "sole" pamet kako bi se trebali ponasati i razmisljati.

Ok, evo necu ni ja vise, odoh da vidim je li jedna starica od 80 godina, koja zivi u mom ulazu primila napokon penziju od 150 eura, nakon 40 dana, ja ovako Zloban.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by dr laganini » 12 Jan 2017, 14:02

..vratite nolu i onog drugog iz novog sada..oni su barem srbi...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 14:39

posmatrac wrote:Ne bi rekao, velika Kina je 2 ekonomska i vojna sila svijeta ;)

Nisam znao da se na Forumu ovdje zaraduje i novac, hvala ti sto si me prosvijetlio :D

Meni je mnogo veca zloba onih koji zive daleko na Zapadu, a nama ovdje "sole" pamet kako bi se trebali ponasati i razmisljati.

Ok, evo necu ni ja vise, odoh da vidim je li jedna starica od 80 godina, koja zivi u mom ulazu primila napokon penziju od 150 eura, nakon 40 dana, ja ovako Zloban.
Pa upravo u besmislenoj priči s tobom, netko bi stekao dojam da zarađujem ovdje :D.

KIna :oo
pisao sam ovdje...za mene je sila zemlja, gdje bih ja sutra preselio....da radim i uživam..putujem idem na tekme na koncerte na izlete....jel ti kontaš život?
Ili su ti život miljunaši u tvojoj zemlji, nuklearne glave, nosači aviona i naftne zalihe.....čitam i ne vjerujem :ha

zlobni ste sami sebi....što izbori pokazuju....ja tu ne mogu ništa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by storm » 12 Jan 2017, 14:42

dr laganini wrote:..vratite nolu i onog drugog iz novog sada..oni su barem srbi...
...i mene hvata nostalgija ... s njima si se mogao i nasmijati do suza :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 15:43

storm wrote:
posmatrac wrote:Ne bi rekao, velika Kina je 2 ekonomska i vojna sila svijeta ;)

Nisam znao da se na Forumu ovdje zaraduje i novac, hvala ti sto si me prosvijetlio :D

Meni je mnogo veca zloba onih koji zive daleko na Zapadu, a nama ovdje "sole" pamet kako bi se trebali ponasati i razmisljati.

Ok, evo necu ni ja vise, odoh da vidim je li jedna starica od 80 godina, koja zivi u mom ulazu primila napokon penziju od 150 eura, nakon 40 dana, ja ovako Zloban.
Pa upravo u besmislenoj priči s tobom, netko bi stekao dojam da zarađujem ovdje :D.

KIna :oo
pisao sam ovdje...za mene je sila zemlja, gdje bih ja sutra preselio....da radim i uživam..putujem idem na tekme na koncerte na izlete....jel ti kontaš život?
Ili su ti život miljunaši u tvojoj zemlji, nuklearne glave, nosači aviona i naftne zalihe.....čitam i ne vjerujem :ha

zlobni ste sami sebi....što izbori pokazuju....ja tu ne mogu ništa.
A mislis da je Kina npr povrsinski suvise mala, da bi tamo ljudi mogli da idu na izlete, oni nemaju planine, sume, rijeke , jezera, mora ? :D
Sto se tice utakmica upravo je neki dan Belgijski reprezentativac Axel Witzel u najboljim godinama (29) odbio milionsku ponudu Juventusa, pa je potpisao za Kineski FC Tinjin.

Ne kontam kakva je razlika, da ako si materijalno situiran na Evropske utakmice dolazis iz KAnade ili Kine ?

Nemam ja nista protiv Zapada, to sam milion puta naglasio, samo mi smeta njihova licemjerna politika prema zapadnom Balkanu.
Nemoj mene pls da trpas u isti kos za stranackim uhljebima iz mahom nacionalnih stranaka, kojima odgovara sve ovo, ja se borim protiv takvih ;)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2017, 17:29

posmatrac wrote:Komunisti nikada ne ubijaju Narode, nego pojerdince
Čujem da je bilo dosta pojedinaca u doba Staljina, Čaušeskua, Pol pota i sl?
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunist. partija Bugarske službeno proglašena zločinačk

Post by posmatrac » 12 Jan 2017, 21:02

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:Komunisti nikada ne ubijaju Narode, nego pojerdince
Čujem da je bilo dosta pojedinaca u doba Staljina, Čaušeskua, Pol pota i sl?
Dobro si cuo, kada u maloj Bosni ima toliko " pojedinaca", zamisli koliko ih je bilo u Sssru , samo saberi u Bosni stranacke kriminalne vodje puta razni korumpirani ministri, sudije, javni tuzioci, savjetnici, uvezane familijarne kriminalne veze itd:D Mozda su i neke Komunisticke vodje i pretjerale sa strahovladama ali zato nije kriv Komunizam kao ideja, nego oni. Fasizam je kao ideja destruktivan i nazadan, Komunizam to nije, to je osnovna razlika.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Krokodil Behko, pizarro and 14 guests