Velika Britanija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 18 Jun 2017, 08:29

Čupava wrote: 17 Jun 2017, 19:50 Uvijek i sve po izbjeglicama... :ccc
Vec se govori o vise od 200 poginulih, tj. izgorjelih. Djece (DJECE), zena i muskaraca! Boze me sacuvaj bescutnog svijeta u kome zivim. :grana

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Čupava » 18 Jun 2017, 08:32

Lavlje_srce wrote: 18 Jun 2017, 08:29
Čupava wrote: 17 Jun 2017, 19:50 Uvijek i sve po izbjeglicama... :ccc
Vec se govori o vise od 200 poginulih, tj. izgorjelih. Djece (DJECE), zena i muskaraca! Boze me sacuvaj bescutnog svijeta u kome zivim. :grana
Strašno da u današnje vrijeme takve tragedije se desavaju...
.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Melek » 18 Jun 2017, 08:33

Ma pitanje je isto tako (bez obzira na to ko je i kako nepostovao propise i to) koji je analfabetski garib medju beduinima nebodera bacio pljugu na pogresno mjesto. Ipak je neko morao da inicira iskru, a ko ce ako ljakso nece? Premda bi jos gore bilo da je svjesna sabotaza u pitanju. Trebas uvijek poceti od individue, a takvih ima svakakvih. No, ostaje da se vidi..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 18 Jun 2017, 08:39

Čupava wrote: 18 Jun 2017, 08:32Strašno da u današnje vrijeme takve tragedije se desavaju...
Ovo se desilo iskljucivo zbog toga sto su Konzervativci (desnicari) na vlasti ignorirali upozorenja o nedostatku protivpozarne zastite od ranije. Zgurali su sirotinju kao sardine u objekat izgradjen 1974, a onda su ga pride 'renovirali' (citaj napravili facelift zgradi tako da su ga maltene oblozili plastikom da bi ljepse izgledao spolja!) Vrlo, vrlo je cudno kako se ovaj pozar prosiro, s vanjske strane zgrade.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by storm » 18 Jun 2017, 08:45

Melek wrote: 18 Jun 2017, 08:33 Ma pitanje je isto tako (bez obzira na to ko je i kako nepostovao propise i to) koji je analfabetski garib medju beduinima nebodera bacio pljugu na pogresno mjesto. Ipak je neko morao da inicira iskru, a ko ce ako ljakso nece? Premda bi jos gore bilo da je svjesna sabotaza u pitanju. Trebas uvijek poceti od individue, a takvih ima svakakvih. No, ostaje da se vidi..
Sve je moguce...
Ali propisi nalazu, da se i nemar ukalkulira u projekt...u americi su btw ti isti paneli kojima je zgrada oblozena- zabranjeni!!
Ja znam iz svog posla, kad se rade visestambene zgrade i izoliras zgradu stiroporom(PU osnova) strogo je zabranjeno iznad prozora postaviti ga, nego se taj sektor mora odraditi sa kamenom vunom tj negorljivim materijalom...upravo zbog sprjecavanja sirenja požara.
Neka stanari bacaju molotovljeve koktele, ne smije se to dogoditi!
Cak sam procitao, da bi adekvatni paneli, koji bi sprijecili, da se zgrada pretvori u buktinju, bili skuplji 5000gbp?!
I na kraju cisto sumnjam, da ce se vlasniku nesto dogoditi (isti barataju vlasnistvom nad cca 10.000'nekretnina u Londonu i GB)...nisu "prave" musterije izgorjele :bua
Uzas, uzas...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2017, 11:00

Jel neko upratio, koliko je telegrama saučešća upućeno u GB, zbog ove katastrofe? Mensečini nijedan.
Haj što useljeni Britanci nisu tema kod njih, nego oni to nisu i kod ostatka planete.
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 18 Jun 2017, 13:56

Krokodil Behko wrote: 18 Jun 2017, 11:00 Jel neko upratio, koliko je telegrama saučešća upućeno u GB, zbog ove katastrofe? Mensečini nijedan.
Haj što useljeni Britanci nisu tema kod njih, nego oni to nisu i kod ostatka planete.
Britansko drustvo je duboko podijeljeno na - normalne i nacionaliste a bojim se da je na isti nacin podijeljen i ostatak svijeta.

Ne znam Behko; mislila sam da sam vidjela svo zlo ovog svijeta; Skorpione, koncentracione logore, gorece zgrade u Sarajevu, granate koje pogadjaju ljude u redu za kruh i snajpere koji pogadjaju civile i djecu u kolicima, ali prevarila sam se. Moje oci jos nisu vidjele nista strasnije od djece i ljudi koji u miru, u jednoj od najbogatijih zemalja na svijetu - cekaju da ih proguta dim i vatra.

Phillip Hammod je izjavio da su ovi paneli koje su nalijepili na zgradu vec zabranjeni (pogledaj raju kako pjeva Amazing Grace u linku): https://www.thesun.co.uk/news/3825871/g ... d-britain/

Dvije od izgorjelih zena - Mariem i Nadia su upozoravale da ce se desiti tragedija. Vlasti su im odgovorile da ce ih tuziti ako ne prestanu s kampanjom. https://www.thesun.co.uk/news/3825871/g ... d-britain/

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Julia-Klara » 18 Jun 2017, 15:36

Tuga, jad i cemer... Za ovakve stvari jednostavno nemam rijeci.

Gledam neki dan analizu te rekonstrukcije, te uporedjivanje rekonstrukcija starijih zgrada u Njemackoj , pa sam se malo zamislila.
Kazu da se na NOVE visoke zgrade , ako su visocije od 22m , stiropor NE SMIJE STAVLJATI, iz razloga lake zapaljivosti, a primjer je zgrada u Londonu.
Sto se renoviranja tice vrijedi isti zakon, s tim sto ima starijih zgrade koje jos uvijek nisu renovirane niti dovedene do danasnjeg standarda.

E sad, prosle godine je uradjena fasada na mojoj zgradi, i taj ebeni stiropor je izolacija koja je postavljenja, uz staklenu vunu takodje, ali storm rece ne oko prozora - kod mene je i oko prozora, i to onaj debeli, pokazivala sam slike, nekih 20-25 cm :br A ja na 8om spratu. :sok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Username » 20 Jun 2017, 20:11


User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Lavlje_srce » 21 Jun 2017, 21:42

Muzicari su izdali dobrotvorni single u cast zrtava Grenfell Tower-a:



Piano intro: Tokio Myers

Yeah, I don't know where to begin
So I'll start by saying I refuse to forget you
I refuse to be silenced
I refuse to neglect you

That’s for every last soul up in Grenfell even though I’ve never even met you
That could have been my mum’s house, or that could have been my nephew

Now that could have been me up there
Waving my white plain T up there
All my friends on the ground trying a see up there
I just hope that you rest and you’re free up there
I can’t feel your pain but it’s still what it is
Went to the block just to chill with the kids

Troubled waters come running past
I'ma be right there just to build you a bridge, yo [Stormyz]

When you're weary [Robbie Williams]
Feeling small [James Blunt]

When tears are in [Rita Ora]
Your eyes [Craig David]
I will dry them all - [Dan (Bastille)]

I'm on your side [Liam Payne]

Oh, when times get rough [Emeli Sande]

And friends just can't be found [Kelly Jones (Stereophonics)]
Like a bridge over troubled water [Paloma Faith]
I will lay me down [Louis Tomlinson]

Like a bridge over troubled water [Labrinth]
I will lay me down [Jorja Smith]

So much pain in my heart
My community's moving me
Choose to gleam as we're facing the dark [Louis Rei WSTRN]

When you're down and out [Leona Lewis]
When you're on the street [Jessie J.]
When evening falls so hard [James Arthur]
I will comfort you [Roger Daltrey (The Who)]

I'll take your part [Ella Eyre]
When darkness comes [Anne-Marie & Ella Henderson]

And pain is all around [Louisa Johnson]

Like a bridge over troubled water [Robbie Williams, all voices]
I will lay me down [James Arthur]
Like a bridge over troubled water [Choirs]
I will lay
me down [Rita Ora]


Image

Image
Last edited by Lavlje_srce on 22 Jun 2017, 14:01, edited 2 times in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by storm » 23 Jun 2017, 14:30

Kriv zamrzivač :rol
Neka se pokvari i zapali zamrzivač u svakom stanu, zgrada ne smije onako izgorjeti i točka.
Oni razmišljaju o pokretanju postupka....umjesto da su nadzorni inžinjer, izvođać radova te zakoniti zastupnik vlasnika prilikom prošle adaptacije- u pritvoru od onoga jutra :kafa
I ovo nije iz nehata...ovo je smišljeno, jer jedino ako si glup, to ćeš postavit...a sumnjam, da glupi ljudi imaju takve funkcije u UK....stoga su točno znali što se ugrađuje.


Napokon okriveno kako je izbio požar u Londonu u kojem je poginulo 79 osoba
Piše: Hina


Image
Foto: FAH

POŽAR koji je progutao cijeli stambeni neboder Grenfell u Londonu i odnio najmanje 79 života, izbio je u zamrzivaču proizvođača Hotpoint, a fasada zgrade je pala na svim sigurnosnim testovima, priopćila je u petak londonska policija.

Policijska detektivka Fiona McCormack je kazala da se Hotpointov model zamrzivača FF175BP ne povlači iz prodaje te da proizvođač provodi dodatne testove.

Korporacija Whirlpool, koja posjeduje Hotpoint u Europi i azijsko-pacifičkim zemljama, izrazila je veliku tugu zbog strašne tragedije te poručila da će surađivati s vlastima u istrazi oko tog proizvoda.

"Riječi ne mogu izraziti našu duboku tugu zbog te strašne tragedije", priopćio je Whirlpool.

Britanski ministar poduzetništva Greg Clark je kazao da je taj tip zamrzivača proizveden između 2006. i 2009. te da je kompaniji poručio da bez odlaganja zamijeni bilo koji dio ukoliko se utvrdi da postoji rizik od upotrebe.

"Sada imamo dokaz stručnjaka da požar nije namjerno izazvan", kazala je McCormack.

Katastrofalno stanje zgrade

Policija navodi da niti izolacija niti pločice korištene u oblaganju zgrade od 24 kata nisu prošle sigurnosne testove i zato se vatra brzo proširila.

"S obzirom na veliki broj mrtvih, razmišljamo o podizanju kaznene prijave za ubojstvo iz nehata te kršenje zakona i zakonskih odredbi", dodala je McCormick.

Požar u tornju Grenfell najgori je od Drugog svjetskog rata, a policija se pribojava da bi broj žrtava mogao i dalje rasti, s obzirom da se još uvijek ne zna sudbina određenog broja stanara.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Bla » 23 Jun 2017, 16:45

opet :sok
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by Mutevelija » 23 Jun 2017, 16:48

Cekaj ba jel ovo ista ona tema i događaj?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nekoliko osoba preminulo, a 50 povrijeđeno u velikom požaru koji je zahvatio zgradu u Londonu

Post by storm » 26 Jun 2017, 06:28

:lup sad ....kad se tragedija već dogodila...
Inspekcije u Velikoj Britaniji: Šezdeset nebodera nije u skladu s protupožarnim normama

Image
Foto: Hina

BRITANSKA vlada objavila je da najmanje šezdeset stambenih nebodera u Londonu i drugim britanskim gradovima nije u skladu sa sigurnosnim normama, dok su vlasti mobilizirane oko evakuacije stanara iz straha od nove drame nakon pogibeljnog požara nebodera Grenfell u Londonu.

Masovna operacija provjere usklađenosti s protupožarnim normama nebodera pokrenuta je nakon što je vatra devastirala neboder Grenfell u Londonu u noći s 13. na 14. lipnja pri čemu je poginulo najmanje 79 osoba.

Evakuirano preko 650 stanova

Fasadna obloga te zgrade pripomogla je u širenju požara a slična obloga i izolacijski materijali otkriveni su na 60 stambenih zgrada za koje je procijenjeno da nisu sigurne nakon protupožarnog testiranja.


Ranije je za još približno 34 visokih zgrada utvrđeno da ne odgovaraju sigurnosnim normama.

U subotu je preventivno evakuirano više tisuća stanara iz 650 stanova velikog kompleksa Chalcots Estate u Camdenu, na sjeveru Londona.

Inspekcija je ustvrdila da četiri od pet nebodera predstavljaju opasnost. Vanjski izolacijski panoi tih nebodera isti su kao oni koji su pokrivali Grenfell.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Krokodil Behko » 03 Jul 2017, 09:30

Image

- Oko 58 odsto Britanaca, koji su glasali za izlazak Velike Britanije iz EU, sada je izrazilo volju da zadrže evropsko državljanstvo, rezultati su posljednjih anketa, piše Srna.

Prema rezultatima ankete, ukupno 68 odsto Britanaca bi, pored britanskog, platilo veliku sumu novca da zadrže i državljanstvo EU. Britanski list "Independent", navodi da je među onima koji su se izjasnili da bi platili za evropsko državljanstvo, njih 58 odsto prošle godine glasalo za izlazak iz EU.

- Od onih koji su glasali za ostanak u EU, skoro svaki je rekao da bi platio da bi zadržao pravo na državljanstvo EU - piše "Independent".

Profesor političkih nauka i evropske politike u Ekonomskoj školi u Londonu Michael Bruter, objavio je rezultate ankete "Independentu". Puni rezultati ispitivanja još nisu objavljeni. Ispitivanje je obavio profesor Bruter i Sara Harrison iz istraživačke inicijative za studije izborne psihologije /ECREP/ u saradnji sa anketnom agencijom "Opinion".



Autor: (Srna)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Julia-Klara » 03 Jul 2017, 09:32

:trlja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Socrates » 03 Jul 2017, 09:55

Ja imam evropsko državljanstvo a oni ga neće imati. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Julia-Klara » 03 Jul 2017, 09:57

Valja meni poraditi na ovom mom Ceskom :ovaj
Ali nisam imala volje uciti ... Tamo na zimu cu, valja mi te ispite polagat
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Socrates » 03 Jul 2017, 10:00

Jel' to došlo vrijeme za drzavljanstvo? :apl
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Britanci spremni platiti da dobiju evropsko državljanstvo

Post by Julia-Klara » 03 Jul 2017, 10:07

doslo jos u februaru, ali mi druge stvari prece ;)
Imam stalnu vizu,ali bi mi pametnije bilo uzeti drzavljanstvo, cisto iz tehnickih razloga. Mozda mi se cefne negdje drugo raditi po Evropi pa da se ne peglam s vizama i radnim dozvolama. Jednostavnije je, u svakom slucaju
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests