Izrael

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izrael

Post by mrki62 » 22 Jul 2014, 14:57

Rum5 wrote:Ne shvatam kako očekujete da se može formirati palestinska vojska kad su sa svih strana Gaze zidovi (ne Židovi već zidovi :) ) Ništa u Gazu ne može ući a da židovska vojska ne zna i ne odobri, pa tako ni ove rakete koje trenutno ispaljuju nisu bez znanja i dopuštenja Izraela tamo. Mi možemo romantično gledati situaciju kako su Palestinci jači, ali ni povlačenje židovske vojske nije povlačenje jer su izgubili već je to strategija;
Protjeraju se ljudi, nešto se pobije, sruše im se kuće i ti Palestinci se nemaju gdje vratiti.
Hamas se brani, ali te rakete što ispaljuju židovima služe kao opravdanje da oni napadaju. Ova rušenja palestinskih kuća i protjerivanja su svakodnevna pojava u West Bank-u i to je taktika Izraela koja će uroditi plodom.
Ne shvatam ni ja tebe al ću probati opet da pojasnim sa Tuđmanom.
Prije stvaranja HV je u Hrvatskoj prvo stvoren pokret koji se zvao ZNG ( zbor narodne garde ), koji se je kasnije pretvorio u Hrvatsku vojsku i ta vojska je bila pod komandom Franje Tuđmana i Gojka Šuška.
I sad ćeš ti meni reći kako razni hamasi i hesbolahi - kao i ostali pokreti ne mogu da se ujedine i svrstaju se svi u Palestinsku vojsku sa jednom komandom i jednim ciljem a to je država Palestina a ne nekakvi stranački hirovi - kao do sad.
Kad bi Palestina imala svoju vojsku, onda bi ta vojska bila pod izvršnom komandom predsjedništva države i predsjednik države bi imao funkciju, koji bi mogao recimo sa Turskom da se dogovori šta i kako, jer Turska ima na stotine kilometara morske obale i moglo bi se mnogo šta uraditi po pitanju pomoći kroz ovih 60 i kusur godina al kako kad ni jedna država ne može pomoći Palestini jer Palestina nema svoje vojske i ne može recimo Erdogan pomagati nekom nakaradnom vođi Hamasa il Hesbolaha, jer bi tim činom došao u kontakt sa terorističkim vođama a valjda znamo kuda to vodi.
Uzmi Google i pogledaj koje su države u okruženju.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
maNemoj
Na probnom
Na probnom
Posts: 57
Joined: 20 Apr 2014, 21:28
Status: Offline

Re: Izrael

Post by maNemoj » 22 Jul 2014, 15:01

zao mi je Palestine i njihovog naroda,jako zao,Azraela treba ukinut bilo kako,s druge strane arapi su glupi ko kurac,jebes takav mentalitet,umjesto da se udruze i jebu Azraelu i ako treba i USA-e mater oni se ebu izmedju sebe i natezu...to je neoprostivo ito koristi Azrael i USA a oni niakko da skontaju ili da se zdogovore,
s druge strane,jedno mi se svidja kod Azraelaca,oni imaju najjebeniju tajnu INFOsluzbu na svijetu,oni su nalazili i nalaze i dan danas pokojeg nacistu kojeg ukokaju onako kako oni odluce...isto tako trebali bi Bosanci/Bosnjaci imati svoju jaku tajnu sluzbu koja bi na cijelom svijetu pronalazila koljace(cetnike) koji su uprljali ruke i ubijali nase ljude na najsuroviji nacin,te ih jednog po jednog kaznjavat...novca za eto ima sigurno,treba samo imati smisla za organizaciju...a ima nas svakako na cijeloj Planeti..
[url]https://www.google.de/search?q=caparol+farbdesignstudio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=bxLUU8PEK8OI8QeYt4C4DQ[/url]
a ja tvrdoglav ko konj

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Dzagoda » 22 Jul 2014, 15:06

Luna. wrote:ma nista nece bit, oni ce, ko i sve ove godine do sad, bombardovat dokle oni budu htjeli i koliko oni budu htjeli.
Do Bajrama :sok

Ma fuj, sta god i kako god, gade mi se oni sa "spiralama", kobiva vjernici, a nema gorih ljudi od njih. Pa rodjeni ih se narod zgraza.
A "braca" muslimani broje dolarcice od nafte. Ma fuj. Necu moc doruckovat.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Krokodil Behko » 22 Jul 2014, 16:52

Ni ja ne mogu da jedem kad vidim tvoj avatar. Haj' promijeni svega ti :(
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izrael

Post by laganini » 22 Jul 2014, 16:53

jagode pogotovo :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 22 Jul 2014, 16:56

Palestina - Broj žrtava među Palestincima tokom izraelske ofanzive u pojasu Gaze dostigao je danas 502.

Obje strane prebrojavaju mrtve poslije najkrvavijeg dana od početka sukoba prije dvije sedmice, objavio je Reuters.

Izraelski vojnici su ubili 10 boraca Hamasa koji su pokušali izaći iz Gaze kroz podzemne tunele.

Izraelski borbeni avioni i tenkovi nastavili su napade na Gazu. U blizini južne granice sa Egiptom rakete izraelske vojske ubile su 26 članova porodice Ebu Cami koji su se nalazili u trospratnoj kući, objavili su iz lokalne bolnice.

Više od 400 Palestinaca je također ranjeno tokom dana, od kojih su mnogi povrijeđeni teško.

Od 7. jula, Izrael izvodi zračne i napade s mora s izgovorom zaustavljanja raketnih napada iz Gaze.

Dr. Mordechai Kedar, izraelski stručnjak za arapsku književnost i predavač na Univerzitetu Bar-Illan, izjavio je u ponedjeljak da bi silovanja sestri i majki palestinskih boraca odvratilo napade.

„Jedina stvar koja bi mogla odvratiti bombaša samoubicu je saznanje da ako se uhvati, njegova sestra ili majka će biti silovane“, kazao je Kedar tokom gostovanja na radiju.

Kedar koji je akademski stručnjak za palestinsko stanovništvo u Izraelu radio je za vojnu obavještajnu službu 25 godina gdje se specijalizirao za ‘islamske grupe’.

On je istraživač desničarskog Begin-Sadat Centra za strateške studije Bar-Illan univirziteta kao i osnivač i direktor Izrael Academia Monitora, internet stranice koja pravi navodne ‘anti-izraelske aktivnosti izraelskih akademika’.

Tokom intervjua na izraelskom Radio Bet-u, novinar, Jossi Hadar, je na Kedarov prijedlog odgovorio ‘zvuči loše… Ne možemo, naravno, preduzeti takve mjere“.

Ove primjedbe nisu odvratile Kedara, koji je odgovorio ‘to je kultura…“ i „ovo je Bliski istok“, prije nego što je dodao „ja nisam govorio o onome što radimo ili što ne radimo. Ja sam govorio o stvarnosti: jedina stvar koja će odvratiti bombaša samoubicu je da zna da zna ukoliko povuče okidač njegova sestra biti silovana
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izrael

Post by laganini » 22 Jul 2014, 17:00

neće židovi stat iskoristiće priliku do kraja jedina šansa je primirje koje bi naravno odgovaralo palestincima...a oni to znaju...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 22 Jul 2014, 18:01

Brigada Izz al-Din al-Kassama je objavila da su njihovi borci ubili 52 cionistička vojnika u izravnim sukobima sa snagama otpora od početka kopnene ofanzive, uključujući i više oficire, ističući da ovaj broj ne uključuje one koje su ubili ali čije ubistvo je neprijatelj prikrio.



Oni su također objavili da su uništili 36 vozila te da su gađali mjesta gdje su stacionirane specijalne snage sa 35 granata i 33 eksplozivne naprave kao i da su snajperom skinuli 11 cionističkih vojnika.

p.s.
Ima li ikakvog smisla uništavati kad Amerika neprekidno dotura novo?
Last edited by KOMESAR on 22 Jul 2014, 18:02, edited 1 time in total.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izrael

Post by laganini » 22 Jul 2014, 18:02

nema...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izrael

Post by mrki62 » 22 Jul 2014, 18:50

KOMESAR wrote: p.s.
Ima li ikakvog smisla uništavati kad Amerika neprekidno dotura novo?
Ne znam na pamet pa sam opet gledao kartu/mapu.
Da bi Ameri doturili novo, oni moraju nekako doći do Izraela a mogu doći samo preko;Jordana,Egipta,Sirije ili preko Libanona a ako bi išli preko mora, onda ih tamo mogu čekati Turci a čak sa druge strane ( u špici ) je prostor Saudijske Arabije. I to je tako preko 60 godina,.... u čemu je problem???
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Izrael

Post by JCR » 22 Jul 2014, 19:03

jer bi tim činom došao u kontakt sa terorističkim vođama
Dovoljno ti je bilo da ovo napišeš. Ovime si pogodio baš pravi problem. Izrael dopušta naoružavanje terorističkih il kako god hoćete grupa kako bi svoje napade opravdali pred svijetom, ali neće dopustiti formiranje legitimne armije jer bi odmah bilo lakše Palestincima da se naoružavaju i brane. (Mada bi i tako bilo provlačenje kroz iglene uši)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izrael

Post by mrki62 » 22 Jul 2014, 19:11

Ev i najnovije vijesti od Sauda,............ http://depo.ba/clanak/116003/napad-na-g ... kom-nalogu
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 22 Jul 2014, 19:57

Po meni najednostavnije je Palestince raseliti.
Evo ja imam veliko imanje u Jeleču.Sve ću dati palestincima,a vjerujem da bi to isto uradilo stotine hiljada Bošnjaka.Bolje da to damo Palestincima,nego da nam bez ijedne marke Dodik uknjži na RS.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izrael

Post by mrki62 » 22 Jul 2014, 20:02

E moj @KOMESAR, pogledaj sadašnju kartu Palestine pa skontaj da je izuzetno malo Palestinaca.

Obrati pažnju na zadnju sliku, koja je 2000 godište

Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 22 Jul 2014, 20:53

Ispovijest izraelskog vojnika o borbama sa Hamasovim komandosima: “Izlaze iz zemlje i kreću se poput duhova”


Palestina – Jedan od izraelskih vojnika, pripadnik ”Golanske brigade”, koji je preživio veliku bitku u četvrti Šudžaijje u Gazi i koji je bio svjedok napada od strane mudžahida, pripadnika ”Brigada Izuddin al-Kasam”, priznao je da je u toj akciji poginulo 13 pripadnika ”Golanske brigade”, a da je 50 ranjeno, među kojima je i nekoliko visokih oficira.

Izraelska web stranica Walla objavila je intervju sa spomenutim vojnikom koji je preživio napad palestinskih mudžahida i koji je, između ostalog, rekao: ”Jučer je (nedjelja) ‘Golanska brigada’ imala jedan od najtežih dana u svojoj povijesti, kada je poginulo 13 njezinih pripadnika, a 50 ih je ranjeno u toku operacije u Pojasu Gaze, u jednoj od najtežih bitaka izraelske vojske uopće.”

Spominjući evakuaciju mrtvih i ranjenih u nedjelju navečer u četvrti Šudžaijje u Gazi, on je kazao da je psihičko stanje izraelskih vojnika nakon te operacije bilo izuzetno teško. ”Atmosfera u našoj brigadi bila je izuzetno teška. Vidjeli smo komandanta naše brigade koji je bio sav u krvi, noga mu je otkinuta pred našim očima, komandant naših vojnih operacija je poginuo, zamjenik komandanta brigade je poginuo, dok je komandant vojno-obavještajne brigade bio teško ranjen.” Zatim je dodao: ”Naše oklopno vozilo pogođeno je i onesposobljeno na samom početku kao posljedica eksplozije ogromne bombe (eksplozivne naprave), od koje smo, u prvi mah, mislili da je protivoklopna raketa tipa ‘Kornet', jer je mjesto na kojem se desio napad vrlo usko i tijesno. Nakon toga su počeli sa neprekidnom paljbom, a cilj im je bio otmica mrtvih tijela ili dijelova mrtvih tijela. Međutim, naši oficiri su nam rekli da je takva mogućnost malo vjerovatna. Mi smo ih gledali kako izlaze iz zemlje, naprosto je bilo teško shvatiti i znati odakle dolaze. Kretali su se poput duhova i izlazili iz tunela ne obazirući se na naše tenkove. Cilj su im izgleda bili transporteri, a mi ne znamo zašto.”

Izraeslki vojnik dalje priča: ”Dva sata nakon tog napada, mi smo krenuli sa neprestanom paljbom s ciljem da ih otjeramo, a onda je jedan od njih iznenada izmigoljio iz zemlje i stvorio se pred nama i počeo pucati. Mi smo uzvratili, osuli smo paljbu po njemu. Dva sata smo pucali kako bi ih udaljili i spriječili da ne dođu do naših oklopnih vozila.

Sve se to odvijalo pred našim očima. Prostor oko nas je bio pun krvi i dijelova ljudskih tijela, nismo mogli raspoznati naše kolege, stanje razorenosti i zbunjenosti potpuno nas je osvojilo. Ovakve scene nikada prije nismo vidjeli. Bili smo zapanjeni onim što smo vidjeli. Nakon bitke nismo bili u stanju raspoznati članove naše brigade, niti smo znali ko je živ a ko mrtav, ko je prisutan, a ko je otet i zarobljen.”

Na kraju intervjua, vojnik je rekao: ”Po završetku borbe, jedan od oficira naredio nam je da ‘pročešljamo’ teren. Počeli smo puzati kako bismo došli do naših ranjenih i mrtvih suboraca u transporteru. Prizor je bio jeziv. Taj trenutka neću nikada zaboraviti. Puzali smo ulicom tražeći tijela naših ranjenih i poginulih, dok su nas saborci pokrivali vatrom. Pretraživanje i češljanje terena dugo je trajalo.”
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 22 Jul 2014, 21:42

Mnogi sportisti i druge javne ličnosti su dale svoju podršku narodu Palestine i tražile da se zaustavi genocid koji sprovodi Izrael.

Korak dalje je otišao legendarni napadač španske ekipe Seville, Frederick Kanoute.

Kanoute je tokom svoje igračke karijere nosio ispod dres majicu sa natpisom podrške narodu Palestine, zbog čega ga je FIFA i UEFA redovno kažnjavala.

Ovaj je napadač danas napisao ovo:

“Da danas još igram fudbal, nosio bih ovu majicu. Bez obzira na posljedice. Zaustavite genocid zločinaca iz Izraela”.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Izrael

Post by Rockefeller » 23 Jul 2014, 02:17

KOMESAR wrote:Po meni najednostavnije je Palestince raseliti.
Evo ja imam veliko imanje u Jeleču.Sve ću dati palestincima,a vjerujem da bi to isto uradilo stotine hiljada Bošnjaka.Bolje da to damo Palestincima,nego da nam bez ijedne marke Dodik uknjži na RS.
Pametne Palestince. Nisi ništa dobro učinio ako ih sve preseliš kod nas. Samo će biti više gladnih usta.

Ovako pametne Palestince, pametne Kurde, pametne Sirijce, pametne Egipćane, pametne Bosance iz svijeta i pokušati na 50 i kusur hiljada kvadrata skupiti pozamašnu svotu pameti. I onda bi na dugi rok svašta nešto mogli uključujući i vraćanje Palestine.

A dovest ćeš ih jednostavno jer je kod njih rat. A Bosna je prozapadna islamska zemlja, drugačija od svih ostalih, Europska ali što je važno islamska. To bi izbjeglicama garantovalo sigurnost.

Naravno, kao što sam jedne prilike i rekao, asimilacija: bosanski islam, suživot sa nemuslimanima, imena našim slična, prezimena skratit na jednu riječ, bosanski jezik, latinica.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 23 Jul 2014, 02:46

Rockefeller wrote:
KOMESAR wrote:Po meni najednostavnije je Palestince raseliti.
Evo ja imam veliko imanje u Jeleču.Sve ću dati palestincima,a vjerujem da bi to isto uradilo stotine hiljada Bošnjaka.Bolje da to damo Palestincima,nego da nam bez ijedne marke Dodik uknjži na RS.
Pametne Palestince. Nisi ništa dobro učinio ako ih sve preseliš kod nas. Samo će biti više gladnih usta.

Ovako pametne Palestince, pametne Kurde, pametne Sirijce, pametne Egipćane, pametne Bosance iz svijeta i pokušati na 50 i kusur hiljada kvadrata skupiti pozamašnu svotu pameti. I onda bi na dugi rok svašta nešto mogli uključujući i vraćanje Palestine.

A dovest ćeš ih jednostavno jer je kod njih rat. A Bosna je prozapadna islamska zemlja, drugačija od svih ostalih, Europska ali što je važno islamska. To bi izbjeglicama garantovalo sigurnost.

Naravno, kao što sam jedne prilike i rekao, asimilacija: bosanski islam, suživot sa nemuslimanima, imena našim slična, prezimena skratit na jednu riječ, bosanski jezik, latinica.
Priznajem,ništa te ne razumijem.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izrael

Post by KOMESAR » 23 Jul 2014, 02:56

Salahuddin wrote:Svasta vi napisaste bez mene i to vam necu halaliti (salim se, halalit' cu ja vama svima kada se bude Sudilo). Sta reci na zadnju raketnu ekskurziju Izraela na Gazu... Cifre govore sve. Preko 600 mrtvih Palestinaca i skoro 90% civili (ovo provjerite sami, iz razlicitih izvora). Zvanicno, 29 mrtvih Izraelaca, samo dva civila.

GDJE SU TE STRASNE RAKETE zbog kojih su kao eto, pokrenuli ovaj raketni napad (pjesadijskog je zasad malo bilo i odmah je poginulo oko 20 izraelskih vojnika)? Ovo je velika sramota za cijeli svijet a pogotovo za one koji drze poluge vlasti (one stvarne) u svojim rukama. Zato velike Yebene novinarske kuce ne objavljuju konstantnu otimacinu zemlju, koja je OSNOVNI razlog zasto Izraelu nije stalo do mira-sto duze traje ovakvo stanje, vise ce biti ilegalnih naselja na tudjoj zemlji koje ce se morati racunati ka cinjenicno stanje jednom kada se konacno sjedne za pregovaracki sto. To je zapisavanje teritorije i nije nigdje drugo u svijeu vidjeno.

Izvinite sto moj post vjerovatno nema ni pocetka ni kraja. To je zato sto pisem jako ljut (bas citao CNN i komentare citaoca) i nisam u stanju da svoje razmisljanje slijem u recenice. Kad bih to uradio, ionako bi 90% bile psovke.

Malo vise cu napisati kasnije...malo sam umoran a hocu i da vidim sta ste jos pisali od moje zadnje posjete.

@Mrki, kakav ti crni "Hesbolah" spominjes u Palestini? Znas li ti ko su oni i odakle djeluju? Ali kad smo vec kod njih, treba se prisjetiti da je Izrael polomio pokoji zub 2006 kad su napali Hezbollah. Vise ne idu gore, nego sad, eto, Hamas je prijetnja.
Nije sve matematika.Milioni ljudi samo prepisuju.Stvar je mnogo kompleksnija.
A što se tiče Hesbulaha,naravno da je on u pozadini svega što boli Židove.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izrael

Post by mrki62 » 23 Jul 2014, 11:36

Salahuddin wrote:
@Mrki, kakav ti crni "Hesbolah" spominjes u Palestini? Znas li ti ko su oni i odakle djeluju? Ali kad smo vec kod njih, treba se prisjetiti da je Izrael polomio pokoji zub 2006 kad su napali Hezbollah. Vise ne idu gore, nego sad, eto, Hamas je prijetnja.
Hesbolah, Hamas, Fatah, sve su to političke opcije, koje svak vuče na svoju stranu a odakle ko djeluje,.............. yebi ga, sad si me podsjetio na Muhameda Šaćirbeja ili Šaćirbegovića, koji nije djelovao iz BiH al je zato naudio BiH, što po tvom znači da je kao važno odakle Hesbolah djeluje.
Nismo djeca, problem je u onom što sam pisao a to je da svo vrijeme Palestina nema temelja države; vojska, policija, carina.
Sad ja ne znam ko su oni a ti znaš, pa de napiši da vidimo šta to ti znaš a da ja ne znam.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests