ISIL

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26342
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14237 times
Been thanked: 3769 times
Status: Online

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Veca » 22 Jun 2018, 18:02

...nije nitko rek'o da nema pravo, nego bolje bi joj bilo da ostane tamo :ha ...znas, promijenila je mentalitet! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Laser » 22 Jun 2018, 18:17

Veca wrote: 22 Jun 2018, 18:02 ...nije nitko rek'o da nema pravo, nego bolje bi joj bilo da ostane tamo :ha ...znas, promijenila je mentalitet! :zubi
Da je Muamera (ne daj Bože) moja kćerka, okrenuo bih svijet naopačke, prodao bih svu imovinu i potrošio, ali bih je vratio kući, zajedno sa djecom od tri različita muža. Prihvatio bih djecu kao svoju unučad i brinuo se za njih dok sam živ.

Ne bih ostavio svoje žensko dijete sa tolikom djecom u nekom kampu u nekoj stranoj zemlji. Sve bih joj oprostio i vratio je.

Ne bih nikada odustao od svog djeteta.

Bil ti odustala od svog?
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26342
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14237 times
Been thanked: 3769 times
Status: Online

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Veca » 22 Jun 2018, 18:29

...da je mojoj djeci zivot u pitanju, ne bih odustala...ali zbog drugih stvari bi!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Podrinjac » 22 Jun 2018, 20:30

Religija je jako opasna stranka. Baš kao i politika.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Mutevelija » 23 Jun 2018, 00:28

Kao i nauka
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Chloe » 23 Jun 2018, 00:37

Laser wrote: 22 Jun 2018, 17:57 Nema tu nikakve priče da se vrati ili ne vrati. Muamera je naša državljanka i ima se pravo vratiti u svoju državu i to sa djecom od tri muža.

Iako je glupa kao noć, Muamera ima pravo.
Prvo bi morala pred sud BiH.

Lijepo je pročitati da bi se borio za svoje dijete, ma koliko pogriješilo i palo. :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Nice try » 23 Jun 2018, 10:03

Veca wrote: 22 Jun 2018, 15:05 ...ja tu ne vidim krivnju roditelja, nije bila dijete kad je to napravila :cudi ...sta su trebali uraditi? ...zakljucat', ukoljencit, s lisicama zakacit' za radijator? :cudi ...ako mislite da roditelji mogu sve kontrolirati, pa cak i u odraslim godinama svoju djecu..................e onda, ja sam stvarno superglupamamadvojedjeceilisutakvadjecasamomarioneteroditeljamojadjecanisutakva!
Normalno da ne možemo sve kontrolisati i tu si u pravu. Dešava se da nam se čini da dijete vodi sasvim normalan život, a tamo sto problema ima. Jednostavno, nekad se tako zadesi i tu roditelj ima minimalnu krivicu.
Samo, u svom postu sam više mislila na roditelje koji odgoje dijete, u vjeri toliko i tako fanatično, da ono smatra da je sasvim uredu da se uda za nekog idiota koji za cilj u životu ima da se ode boriti na kraj svijeta, za neke nepostojeće ideale.
Pisala sam o ženi, poznajem je, toliko se divi životu u islamskim zemljama, sa tugom priča kako joj je tamo bilo lijepo. A, nije smjela do prodavnice bez pratnje.
Mislim, ne treba zatvoriti oči pred činjenicom da tamo završavaju djeca, momci, tek udane djevojke iz ruralnih sredina gdje se djeca odgajaju kao da je srednji vijek.
Toga još uvijek ima i nije onda ni čudo što je neku djevojku lako nagovoriti da ide u ratom zahvaćenu zemlju.
To je teško za sve, ali ne padne s neba luda glava spremna na ovakve gluposti, neko je rodi, odgoji.
Na stranu sve, čitam sinoć da se pedesetak žena s djecom želi vratiti u BiH, pomažu im porodice, a one se nalaze u nekom kampu.
Kao što rekoh, valjda su sada vidjele šta su uradile i došle do malo pameti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by ina » 23 Jun 2018, 10:21

Meni je zao djece i ove starice kao majke.
Na stranu nacin na koji ju je odgojila ili nije (svi mozemo uciniti neke, velike ili manje greske kao roditelji) ali nema nista gore nego li znati da je dijete u zivotnoj opasnosti...
Ili da ga nema vise.
Ne daj Boze nikome.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Podrinjac » 23 Jun 2018, 15:14

Mutevelija wrote: 23 Jun 2018, 00:28 Kao i nauka
Nauka je zaslužna za izmišljanje te sprave preko koje komentarišeš na ovom forumu.
Naukom se možeš ili baviti, ili se ne baviti, dok se religija nameće od djetinjstva.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Zagorka » 23 Jun 2018, 15:22

Opasne su sekte. Ljude su svašta navodili po raznim sektama. Na ubistva, suicide, lafo žrtvovanja i tak to....jednom sam slušala ispovijest jednog hrvata koji se iščupo....oni se utrkuju ko će poginut ...ponosno....najopasnije je što ljudi brkaju normalnu religioznost sa opasnim sektama kojima su uvijek čelnici apsolutne psihopate pri tom jaki manipulatori...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Zagorka » 23 Jun 2018, 15:25

Laser wrote: 22 Jun 2018, 18:17
Veca wrote: 22 Jun 2018, 18:02 ...nije nitko rek'o da nema pravo, nego bolje bi joj bilo da ostane tamo :ha ...znas, promijenila je mentalitet! :zubi
Da je Muamera (ne daj Bože) moja kćerka, okrenuo bih svijet naopačke, prodao bih svu imovinu i potrošio, ali bih je vratio kući, zajedno sa djecom od tri različita muža. Prihvatio bih djecu kao svoju unučad i brinuo se za njih dok sam živ.

Ne bih ostavio svoje žensko dijete sa tolikom djecom u nekom kampu u nekoj stranoj zemlji. Sve bih joj oprostio i vratio je.

Ne bih nikada odustao od svog djeteta.

Bil ti odustala od svog?

Ja znam ženu (prva komšinica mojih) koja je odustala od svoje kćerke.

Sve su joj dali, lijepo je odgajali, vaspitali. Onda se ona uda za srbina. Nisu bili oduševljeni al hajde nekako prihvate.

Onda taj srbin postane Abdulah i sve ode u vraziju mater. Ona se pokrije i rodi osmero djece. Ne dolazi materi ako ima iko ziv od muskih u kući i vazda neki uvjeti.

Djecu maltretira fanatizmom. Sve su pokušali da je odvrate. Baš sve.

Onda su samo jednom digli ruke. Od tad je nisu spomenuli.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Podrinjac » 23 Jun 2018, 15:36

Ali za te sekte najzaslužnija je religija. Religija je ta koja stvara sekte.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Zagorka » 23 Jun 2018, 15:44

Podrinjac wrote: 23 Jun 2018, 15:36 Ali za te sekte najzaslužnija je religija. Religija je ta koja stvara sekte.
Ma nije uvijek. Imaš one što vjeruju u NLO pa u psa ili izmisle neku novu furku gdje bi oni imali šansu mučiti silovati kontrolirati i pri tom ubijede ljude da je to prava stvar iako nijedna religija ne trazi to od tebe.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by lejlamo » 23 Jun 2018, 15:50

a joj, ja ne znam šta bih rekla na ovu temu, nisam hodala ni u muamerinim ni u majčinim joj cipelama, pa ne znam baš koliko je dobro išta i iskomentarisati....u ovom članku je spoment samo jedan segment njezine životne priče, a ko zna šta je i kako tačno bilo....život je jako nepredvidiv i umije biti baš okrutan...najlakše je osuditi.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26342
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14237 times
Been thanked: 3769 times
Status: Online

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Veca » 23 Jun 2018, 15:53

...ja znam kad bih od svoje djece digla ruke, ali o tome ne bih pisala, to su moje stvari! ...ima stvari preko kojih ja ne bih mogla preci, gdje se ne bih mogla u ogledalo pogledati...mozda bih se i ubila, tko zna?!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Zagorka » 23 Jun 2018, 15:55

Veca wrote: 23 Jun 2018, 15:53 ...ja znam kad bih od svoje djece digla ruke, ali o tome ne bih pisala, to su moje stvari! ...ima stvari preko kojih ja ne bih mogla preci, gdje se ne bih mogla u ogledalo pogledati...mozda bih se i ubila, tko zna?!
Ko zna....da je meni iko rekao da ce ona moja komsinica odustati od djeteta....a ne znam da je iko vise volio dijete...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26342
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14237 times
Been thanked: 3769 times
Status: Online

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Veca » 23 Jun 2018, 16:22

...tu se Zagorka ne radi o ljubavi, ljubav ne prestaje, pa mi smo rodile tu djecu...ne, ne mogu zamisliti da majka svoje dijete prestaje voljeti, da je ne znam sta uradilo, nego, ne mozes se s tim u sebi, sa sobom nositi...patnja je to...ja sam sigurna da tvoja komsinica, jos uvijek, voli svoje dijete ali je zdravije za nju, da digne ruke!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Laser » 23 Jun 2018, 19:16

Zagorka wrote: 23 Jun 2018, 15:25 Ja znam ženu (prva komšinica mojih) koja je odustala od svoje kćerke.

Sve su joj dali, lijepo je odgajali, vaspitali. Onda se ona uda za srbina. Nisu bili oduševljeni al hajde nekako prihvate.

Onda taj srbin postane Abdulah i sve ode u vraziju mater. Ona se pokrije i rodi osmero djece. Ne dolazi materi ako ima iko ziv od muskih u kući i vazda neki uvjeti.

Djecu maltretira fanatizmom. Sve su pokušali da je odvrate. Baš sve.

Onda su samo jednom digli ruke. Od tad je nisu spomenuli.
Vjerujem da su činili sve. Neznam jesu li to činili kako treba.

Nešto mi u toj priči govori da je i nisu baš ispravno odgojili. Očito su od nje napravili skroz nestabilnu ličnost.

Prvo se uda za Srbina, što islam ne dopušta. Faza totalnog ignorisanja islama.

Onda Srbina prevede u Abdulaha i postane radikalna, a sudeći po osmoro djece, radikalizirala je i Abdulaha. Faza oprečna prvobitnoj.

Ipak, neznam cijelu priču pa sam spreman povući opažanja.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Venera » 23 Jun 2018, 19:47

ina wrote: 23 Jun 2018, 10:21 Meni je zao djece i ove starice kao majke.
Na stranu nacin na koji ju je odgojila ili nije (svi mozemo uciniti neke, velike ili manje greske kao roditelji) ali nema nista gore nego li znati da je dijete u zivotnoj opasnosti...
Ili da ga nema vise.
Ne daj Boze nikome.
:aplauzz

@svaki napisani post od forumasha Laser :aplauzz
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muamera se tri puta udala u ISIL-u

Post by Zagorka » 25 Jun 2018, 22:38

Laser wrote: 23 Jun 2018, 19:16
Zagorka wrote: 23 Jun 2018, 15:25 Ja znam ženu (prva komšinica mojih) koja je odustala od svoje kćerke.

Sve su joj dali, lijepo je odgajali, vaspitali. Onda se ona uda za srbina. Nisu bili oduševljeni al hajde nekako prihvate.

Onda taj srbin postane Abdulah i sve ode u vraziju mater. Ona se pokrije i rodi osmero djece. Ne dolazi materi ako ima iko ziv od muskih u kući i vazda neki uvjeti.

Djecu maltretira fanatizmom. Sve su pokušali da je odvrate. Baš sve.

Onda su samo jednom digli ruke. Od tad je nisu spomenuli.
Vjerujem da su činili sve. Neznam jesu li to činili kako treba.

Nešto mi u toj priči govori da je i nisu baš ispravno odgojili. Očito su od nje napravili skroz nestabilnu ličnost.

Prvo se uda za Srbina, što islam ne dopušta. Faza totalnog ignorisanja islama.

Onda Srbina prevede u Abdulaha i postane radikalna, a sudeći po osmoro djece, radikalizirala je i Abdulaha. Faza oprečna prvobitnoj.

Ipak, neznam cijelu priču pa sam spreman povući opažanja.
Ma nije ona njega prevela već on nju :oo

Njemu je prahnulo eto neću se više zvat Đorđe idem bit Abdulah ibn Neki.

Naravno ne doslovce ali sa strane gledajuci njegova se preobrazba desila preko noci a ona je njega obozavala pa je sve cinila da on bude zadovoljan njome.

Pri tom je ignorisala da ima ljude koji je vole pa bi mozda mogla i na njih osvrnut se tu i tamo.

To i jest tako uvijek. Iz krajnosti u krajnost. Nova vrsta muslimana je ili-ili.

Vecika ne mislim ni ja da su je počeli mrziti, mozda se to negdje i naslućuje iz moje izjave ali zbilja ne mislim.

Samo su prestali biti dio ekstremnog ludila u kome se ne smijes nasmijati bez da te dijete opomene da je to grijeh.

Aj ti ćeri svojim Đorđom, Abdulahom, kakogod, svakako ga vise volis od nas sviju skupa, pa sretno ti.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests