Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Nole » 24 Jan 2016, 12:22

storm wrote:
ZMAJ wrote:EU pokazuje neverovatnu razjedinjenost i slabost po pitanju izbeglica. .
...za razliku od Srbije, gdje su premlaćivani i naplaćivan im je prijevoz?
ZMAJ wrote:Ono sa žicama je neviđena sramota.
Sramota!
ZMAJ wrote: Ako su obećali Turskoj 3 milijarde evra da izbeglice smesti u Anadoliju zašto im ne daju već jednom taj novac i reše pitanje izbeglica.
Erdogan licitira sa EU, da bi ušao u istu... iskoristio je trenutak geopolitičkih promjena.
ZMAJ wrote:EU možda i ukine šengen!?!?!? Pa kakva je to unija kada se ponovo uvode pasoši i pasoška kontrola?
Schengen je trenutno suspendiran...putne isprave, nisu nikad ni ukinute, a situacija nalaže privremeno uvođenje kontrole....ne razumijem čuđenje :cudi
ZMAJ wrote:Englezi razmišlaju da izađu iz EU, mada oni nikad nisu ni bili članica jer imaju funtu , a ne evro.
Gdje si to pročitao, da je uvjet participiranja u EU - euro kao nacionalna valuta :misli
Englezi ucjenjuju Europsku komisiju malo, da izbore bolje pozicije na financijskom planu, jer ogromno daju u zajednički budžet EU ( prema njihovom mišljenju previše)....svjesni su i oni, da im je tu mjesto....privatni sektor GB je odlučno protiv izlaska.
Sam si napisao da šljama ima svuda pa tako i u Srbiji. Većina ljudi je da se pomogne tim nesrćnim ljudima

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 25 Jan 2016, 19:35

Nakon Danske i Njemačka ( a i Austrija) najavljuje "oduzimanje" sredstava izbjeglicama...tu se ne računa samo gotovina, nego i tehnikalije, nakit...
Logori, žice, zaplijemba imovine....sve me podsjeća na neka vremena

Neke njemačke pokrajine limitirale su osobne vrijednosti na 330€ po osobi, a neke su "darežljive" pa dopuštaju i do 780€.
Nema veze, što su neki došli sa posuđenim novcima, što su neki sve prodali pa došli, što su neki u torbe stavili sve što su stekli za života....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 26 Jan 2016, 23:12

:valja


Njemačka: Masovna tuča u centru za migrante zbog alkohola

Specijalne snage policije za razbijanje demonstracija pozvane su u slučaju masovne tuče više stotina tražilaca azila u NJemačkoj, nakon svađe oko alkohola.

Više od 200 muslimanskih izbjeglica sukobilo se nakon što je jedna grupa primijetila da druga grupa pije alkohol, uzvikujući da su to "loši muslimani".

Oko 32 policijska vozila poslata su u centar za prihvat izbjeglica Lejman, u jugozapadnoj pokrajini Baden-Virtemberg.

Grupa pakistanskih muškaraca osudila je grupu afganistanskih izbjeglica da piju alkohol, nakon čega je došlo do sukoba i masovne tuče, piše Daily Mail dodajući da se incident dogodio ovog vikenda.

Pet lica prebačeno je u bolnicu, dok je 10 afganistanskih izbjeglica prebačeno u policijsku stanicu da se otrijezni. Niko nije uhapšen.





Imigrant od 15 godina ubio zaposlenu u centru za izbjeglice u Švedskoj al to nikog ne zanima..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Heidi » 26 Jan 2016, 23:21

Lejman :roll valjda Lajmen. (Leimen)
I nije istina. Grupa tinejdzera je unijela alkohol, pa su se zakacili sa roditeljima, a nadlezni security je obavijestio policiju i dosla su dva vozila.


Mediji i njihova halabuka.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 26 Jan 2016, 23:29

Ma nebitno.. evo šta ih čeka. :lupa

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by STrendzer » 26 Jan 2016, 23:34

mediji nas ne pustaju uopce vise na miru,svaki ubogi dan nastoje se plasirat neke izmisljene top informacije koje bi trebale skrenuti tok misli obicnog puka,vise se zbilja ne zna sta je istina a sta laz i kuda i cemu sve ovo vodi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 27 Jan 2016, 07:56

Lebowski wrote::valja


Njemačka: Masovna tuča u centru za migrante zbog alkohola

Specijalne snage policije za razbijanje demonstracija pozvane su u slučaju masovne tuče više stotina tražilaca azila u NJemačkoj, nakon svađe oko alkohola.

Više od 200 muslimanskih izbjeglica sukobilo se nakon što je jedna grupa primijetila da druga grupa pije alkohol, uzvikujući da su to "loši muslimani".

Oko 32 policijska vozila poslata su u centar za prihvat izbjeglica Lejman, u jugozapadnoj pokrajini Baden-Virtemberg.

Grupa pakistanskih muškaraca osudila je grupu afganistanskih izbjeglica da piju alkohol, nakon čega je došlo do sukoba i masovne tuče, piše Daily Mail dodajući da se incident dogodio ovog vikenda.

Pet lica prebačeno je u bolnicu, dok je 10 afganistanskih izbjeglica prebačeno u policijsku stanicu da se otrijezni. Niko nije uhapšen.





Imigrant od 15 godina ubio zaposlenu u centru za izbjeglice u Švedskoj al to nikog ne zanima..
Vidio sam ovo :(
užas....ali kako sam napisao, nisu oni ništa drugačiji od nas...postotak idiota je tu negdje.
Policija se tu previše indiferentno ponaša u nekim slučajevima.
Ima jako puno nasilja, među ženskim osobama izbjeglicama, ali ni to nikoga ne zanima...po sistemu svoji ste baš nas briga.
A u mnogo izbjegličkih kampova i prihvatilišta prolaze sad pakao same i neudate žene!!

Inače eto kakvi smo bili prije pojave "bad& ugly" izbjeglica :kafa
Usporedi malo brojke na 100.000
Ništa i nikoga ne branim, ali takvi smo ljudi oduvijek i tu se ne može puno promijeniti :cudi
Zato ljudi i padaju pod histeriju, pa imamo sad samoorganizirane horde koje kruže europskim gradovima i lafo čuvaju gradove :kafa a struktura je odreda ekstremistička desnica i inače "niškoristi" populacija, koja je detektirala svojih " 5 minuta slave".

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... tistics/hr
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Krokodil Behko » 27 Jan 2016, 10:27

Predomislio sam se, ne bi ih držao ni za pare.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 28 Jan 2016, 07:13

Europe says OXI

5 facts about the Europe we live in today, on Holocaust Memorial Day, seventy-one years since the liberation of Auschwitz:

- Three states (Germany, Switzerland and Denmark) have recently decided to confiscate the valuable possessions of refugees to pay for their incarceration.

- According to the Greek Migration Minister, Belgian officials told him this week "I don't care if you drown [refugees]... push them back". The most powerful states in Europe are threatening to "ring fence" Greece unless it adopts these policies.

- A contractor working for the British Home Office told asylum seekers this month they had to wear red wristbands at all times to identify themselves, otherwise they will not receive meals.

- 136 refugees have drowned in the Mediterranean since the beginning of 2016, far more than January 2014 and 2015 combined.

- Meanwhile, hundreds of thousands of refugees are living in camps across Europe - from France to the Balkans to Greece - in squalid conditions that Amnesty International describe as the "worst seen on the continent since the 1951 Convention on Refugee Rights.

‪#‎NeverForget‬, right?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 06 Feb 2016, 23:22

Irački migrant na javnom bazenu u Beču silovao dječaka: 'Nisam ga htio prestrašiti, bio sam u krizi'

http://www.jutarnji.hr/iracki-migrant-- ... -/1515219/
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 06 Feb 2016, 23:28

Životinja...

ali ne fali ni nama takvih, ni bilo kojoj naciji.... samo je sad fino naglasiti, da je migrant, jel' :rol

posebice u Fritzovoj zemlji...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 06 Feb 2016, 23:32

Are you syrious? Šta treba reći u ovom slučaju, pretjeruješ, nije naglašavanje ako kažeš da je čovjek iz Iraka...
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 07 Feb 2016, 00:33

Lebowski wrote:Are you syrious? Šta treba reći u ovom slučaju, pretjeruješ, nije naglašavanje ako kažeš da je čovjek iz Iraka...
znaš ti dobro o čemu ja pričam, samo ti se zgodno praviti budala :sjedi

zato i jesi tu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 07 Feb 2016, 01:32

Salahuddin wrote:
Da, vec vidjeno, imamo zrtve i "zrtve". A ovo gore jeste potpuno nebitno. Obzirom koliko izbjeglica ima, bilo bi nemoguce zamisliti da neki od njih ne pocini zlocin. Naravno, kazniti najostrije ali to ipak nije nikakva anomalija, netipicna za Evropu.

Eh, jedino ovo sto je Lebowski pomenuo za ovog mladica, ja nisam nigdje procitao. Ne treba ici ni u tu krajnost gdje necemo ni da vidimo neke informacije, zato sto se radi o ozibjeglicama. Ja jedino nagadjam da je moguce da je to zbog njegovih godina. Ali kazem, nagadjam. Ovamo ionako ne prenose nista o svemu tome (ako ne racunamo ono puko pominjanje, tik prije reklama).
Živimo u vremenu kad svi vide samo ono što žele čuti....a informacija ne nedostaje...za svačije uho nešto svira :lud

Kako si napisao, s obzirom na broj izbjeglica, po zakonu velikih brojki neminovne su i takve devijacije....
najoštrije kazniti.....
Isto se samo pričalo, da je nožem izbodena ona nesretna cura u Švedskoj od strane migranta.
Nema svjedočanstva, da je momak trpio traume iz rata, molio za pomoć i u jednom trenutku pukao i uradio to....
ni njega ne branim, ali uvijek postoje okolnosti...ali nikoga ne zanimaju.... bitno je sad izbjeglice sve strpati u isti koš.
Tisuće tih ljudi su, ako baš hoćete, prošle kroz moje ruke....bio sam vođa koordinator u prihvatnom centru tu kod mene ( mrzim to sad pisati, ali se moram potvrditi kao relevantan za neke tu, koji samo klikaju s toplog podguza i pametuju)

Nemam ni jednog lošeg iskustva, a primali smo nekad i samo afgane, irance, iračane.....naravno uglavnom sirijce.
Ušao sam u to bez nekog znanja, poznavanja....kod prvog vala sam samo odnijeo stvari, te se vratio doma sa čudnim osjećajem.... drugi dan sam se vratio i prijavio :cudi
Možda jednom i napišem sve, imam stravičnih slika i priča.. ovaj put ću završiti.... treba te ljude vidjeti, popričati pa onda osuditi.

ps
vidio sam i kako se "hrana baca" i kako nastaju fotke za novine..... nakon što ih policija nagurava i pendreči- ispada im hrana iz džepova i vrečica, onda navale novinarski lešinari i fotografiraju uz vrišteće naslove sutradan- IZBJEGLIČKA ZAHVALNOST

mrš :puca... neki su me i zapamtili
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 07 Feb 2016, 08:50

Naravno..
Policija i sudstvo neka obavi svoje. Nitko ni ne spominje, da su ga prvi onesposobili ostali azilanti, da je nekoliko noći momak doslovno ludio, tražio pomoć, nije spavao, pokušao sebi oduzeti život.. Znači nikako priseban... Znakovito je da se sad nalazi u psihijatrijskoj ustanovi zatvorena tipa. Žao mi je te cure :tuga
Strašno :grana

Europa humano i nije toliko podbacila. Mnogo se daje i pomaže.. Moglo je uvijek i bolje ali ipak..
Podbacila je na političkom planu... Budi se nacizam i desnica strahovito... I u stalnom je porastu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 07 Feb 2016, 10:39

Samo nastavite relativizirati...baš me zanima šta bi bilo da se nešto ovako dešava kod nas/vas.. i pot pretpostavkom da je pola ovih stvari izmišljeno ili preuveličano.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 07 Feb 2016, 10:47

Lebowski wrote:Samo nastavite relativizirati...baš me zanima šta bi bilo da se nešto ovako dešava kod nas/vas.. i pot pretpostavkom da je pola ovih stvari izmišljeno ili preuveličano.
Pa ti relativiziraš :cudi

tko je zanijekao te devijacije- tu su i treba sankcionirati.
I nitko si ne utvara, da je ovo nešto dobro za Europu....ali tako je kako je, i ti ljudi su u velikoj većini najmanji krivci za tu situaciju.
Još sam nešto primjetio....ajde preko dana je uvijek bila strka i kaos u centru....a bio sam i podosta noći dežurni i nikad, ali nikad nisam vidio ni jednu izbjeglicu, da klanja namaz ili bilo što od vjerskih aktivnosti :cudi
A bio je osiguran prostor, čist, sklonjen od pogleda- nikad nitko!
Pitao sam i zašto, zar oni ne drže do Islama.... najčešći odgovor je bio- mi i bježimo od takvih fanatika...i onda su mi krenula objašnjavanja o sekularnosti Sirije...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 07 Feb 2016, 10:50

Ja relativiziram? Nečim...Hajd dobro..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by storm » 07 Feb 2016, 11:07

Lebowski wrote:Ja relativiziram? Nečim...Hajd dobro..
Pa gledaš izbjeglice kroz prizmu tih kriminalnih djela...
ajde uzmi sad 1,3 milijuna bosanaca, hrvata, slovenaca- koliko ćeš među njima ubica, nasilnika, silovatelja, pedofila pronaći....podosta vjerojatno.
A i ako uzmeš sve u kontekstu što su prošli...mnogi su već godinama po izbjegličkim kampovima, put do europe...maltretiranja, mnogima je cijeli dotadašnji život stao u onu vrečicu ili ruksak, traume iz domovine....ne čude onda ta pucanja u glavi.
Migracije su stalne, samo ovo je odjednom i dosta velik broj. Ako si pogledao zapadne metropole i prije toga, turbana, hidžaba i svih mogućih kultura podosta se moglo vidjeti, dakle ništa novo.
Najgore što europa može napraviti će biti getoiziranje i guranje na marginu te populacije.
Neki su mi od njih i rekli "čuvaj se i ne vjeruj nikome" dakle i oni su svjesni, da među njima ima svačega... česte su tučnjave i neredi (koji su prikazani kao divljanja migranata ) zbog krađa.
Ukratko...nije sve crno bijelo samo.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Lebowski » 07 Feb 2016, 11:34

To bi onda bila generalizacija ali ja to u svakom slučaju ne radim, čak nisam ostavio ni puno komentara o njima ovdje.. Nisam glup ili zao da mislim da su sve izbjeglice i migranti takvi, niti da je većina takva, tako da te molim da mi to ne naturaš, ali ne mogu ni zatvoriti oči pa govoriti da ih nema, pravdati to ovim ili onim.. npr. ja ovo gore, ako je istina, ničim ali ničim ne mogu opravdati. Postoji problem kojeg šutnja i relativiziranje neće riješiti.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests