Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Femea » 11 Mar 2018, 19:43

Pasaga wrote: 11 Mar 2018, 19:39
Femea wrote: 11 Mar 2018, 19:34 Ne mora biti migrant uopšte, ali to je sada popularno ne bi li domicilnim stvorili još veću mržnju. Uglavnom se rijetko pišu pozitivne priče.
mnogo je ovakvih koji su adaptirani,usvojeni,jos dok su bili bebe...
Kasnije,dok odrastu,vrlo mali procenat budu fina djeca,omladina ...
Ne znam to ali se stavlja akcenat na migrant, što je vjerujem namjenski ;)
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Pasaga » 11 Mar 2018, 19:44

Femea wrote: 11 Mar 2018, 19:43
Pasaga wrote: 11 Mar 2018, 19:39
Femea wrote: 11 Mar 2018, 19:34 Ne mora biti migrant uopšte, ali to je sada popularno ne bi li domicilnim stvorili još veću mržnju. Uglavnom se rijetko pišu pozitivne priče.
mnogo je ovakvih koji su adaptirani,usvojeni,jos dok su bili bebe...
Kasnije,dok odrastu,vrlo mali procenat budu fina djeca,omladina ...
Ne znam to ali se stavlja akcenat na migrant, što je vjerujem namjenski ;)
...napisah u gornjem postu .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Mala_Mu » 11 Mar 2018, 19:45

Pa da nije migrant bilo bi jedno par hiljadaa pregleda, a ne milion. :ooo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Mala_Mu » 11 Mar 2018, 19:45

Pardon pola miliona

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by storm » 11 Mar 2018, 19:50

Debil, koji pali iste debile samo iz razloga jer je migrant.....nisu oni ništa bolji ni lošiji od prosjeka kod nas....
a bome smo i mi bogati tim izričajem ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2018, 19:54

Meni izgleda kao pijan ili nadrogiran :cudi Pijan ili nadrogiran IDIOT
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by spacebound » 11 Mar 2018, 20:03

A domacih takvih nema?Ili je on takav jer je migrant?Svi su migranti takvi? Sta je od navedenog zakljucak?
On je nasilnik, degen koji se kuci nije naucio lijepom ponasanju, i nista vise od toga.Nebitno koji je i odakle dosao :cudi Ali de napisi na klipu, znas da su milionski pregledi zagarantovani, zbog Svedjanina se niko ne bi ni pocesao.
Exchan ❌️

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by greeneyes » 11 Mar 2018, 21:01

Fejk
Samo sabura

User avatar
Zogo
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1170
Joined: 08 Apr 2016, 14:58
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Zogo » 11 Mar 2018, 22:38

Hajka na migrante, a ne na pojedince sa losim ponasanjem radi ostvarivanja politickih ciljeva

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: POLA MILIONA PREGLEDA ZA 24 SATA: Migrant napao staricu u prevozu, ti ćeš meni da ustaneš, ja sam sila! (VIDEO)

Post by Zagorka » 11 Mar 2018, 22:53

Vi sto ste ste gledali, je li se predstavio ko imigrant?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Krokodil Behko » 28 May 2018, 10:27

HEROJSKI ČIN MIGRANTA ODUŠEVIO FRANCUSKU: Gradonačelnica Pariza pohvalila junaštvo mladog migranta, umalo je poginuo spašavajući...


Image

Na amaterskoj snimci vidi se Mamoudou Gassama kako se brzo uz fasadu četverokatne zgrade da bi stigao do djeteta koje je visilo s balkona i odveo na na sigurno, praćen navijanjem okupljenih promatrača.

Snimka se uskoro proširila po društvenim mrežama, uz komentare gledatelja koji su mladića iz Malija proglasili pravim spidermanom.





List Le Parisien piše da je Gassama prolazeći pored zgrade primijetio okupljene ljude i odmah odlučio priskočiti u pomoć.

"Učinio sam to zato što je riječ o djetetu", citira list njegove riječi. "Popeo sam se... Hvala Bogu što sam ga spasio", citira list njegove riječi.

"Čestitke Mamoudouu Gassami na junačkom činu kojim je spašen dječji život", poručila je putem službenog računa na Twitteru pariška gradonačelnica, dodajući da je s mladim Malijcem razgovarala telefonom kako bi mu zahvalila.

Prema njezinim riječima, Gassama joj je kazao da je prije nekoliko mjeseci došao iz Malija i da želi ostati u Francuskoj.

"Odgovorila sam da je njegova junačka gesta primjer svim građanima i da će Grad Pariz, naravno, podržati njegova nastojanja da se nastani u Francuskoj", kazala je Hidalgo.

Iz predsjedničke palače Gassami je stigao poziv na sastanak s predsjednikom Emmanuelom Macronom u , kazao je dužnosnik ureda francuskog predsjednika, a prenose Agencije.


(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Krokodil Behko » 31 May 2018, 20:31

ANGELA MERKEL JE BILA U PRAVU: Svaki četvrti izbjeglica u Njemačkoj je našao posao, iz ovih zemalja je najviše radnika


Image

Od izbjeglica koje su u Njemačku stigle posljednjih godina iz kriznih zemalja gotovo svaki četvrti u međuvremenu ima zaposlenje, piše u četvrtak dnevnik Rheinische Post

„U ožujku je svaki četvrti izbjeglica, koji je nakon 2015. stigao u Njemačku, imao posao. Ako se nastavi ovakvim tempom, ostvarit će se naše procjene prema kojima nakon pet godina boravka otprilike 50 posto izbjeglica ima zaposlenje, a nakon 15 godina 70 posto“, rekao je Herbert Brueckner iz Instituta za istraživanje tržišta rada (IAB) za dnevnik Rheinische Post.

On je procijenio da će do kraja godine mjesečno osam do deset tisuća izbjeglica mjesečno pronalaziti posao.

Postotak izbjeglica sa zaposlenjem je još uvijek nizak u usporedbi s ostalim segmentima društva. Među strancima iz Europske unije i Balkana kvota zaposlenosti iznosi 50 posto, a kod Nijemaca 68 posto.

„Ove brojke pokazuju da je integracija izbjeglica u tržište rada dugotrajan i mukotrpan proces“, rekao je Brueckner iz IAB-a, instituta koji intenzivno surađuje sa Saveznim uredom za zapošljavanje u Nuernbergu.

Najviše izbjeglica koji su pronašli zaposlenje (40 posto) su Pakistanci, Nigerijci i Iranci, dok se najniža kvota zaposlenih bilježi kod izbjeglica iz Sirije (20 posto).

No istodobno se ukazuje i na to da mnogi od izbjeglica koje rade i dalje primaju neku vrstu socijalne pomoći jer poslovi koje rade nisu dovoljni da bi uzdržavali sebi i svoju obitelj.

„Šezdeset i pet posto izbjeglica koje su stigle u Njemačku nakon 2015. prima socijalnu pomoć“, rekao je Brueckner.

Izbjeglice, prema podacima IAB-a, uglavnom rade na poslovima kod kojih nije potrebno dobro znanje jezika. Najmanji broj je pronašao zaposlenje u dobro plaćenim poslovima u industrijskom sektoru, što se povezuje s visokim zahtjevima koje postavljaju poslodavci u ovom sektoru.

(SB / Hina)
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Evropa i imigranti. Problem budućnosti ili ne

Post by Melek » 31 May 2018, 20:45

Nama je poslalo jednu prifajn crnku da čisti kancelarije iz odandje. Preljubazna je, leti sve da očisti i to svako malo. Prvih dana su je svi hvalili na sva zvona, sad se vješto sakrivaju od nje. Ne valja ni biti preambiciozan, ali šta reći ..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Krokodil Behko » 07 Jun 2018, 10:00

Image

Najmanje 46 Etiopljana se udavilo, dok ih se šesnaestoro vode kao nestali, nakon što je čamac sa više od stotinu migranata potonuo u blizini Jemena, saopštila je Međunarodna organizacija za migracije (IOM).
U saopštenju se navodi da je čamac juče napustio luku Bosaso u Somaliji i da se u njemu nalazilo 83 muškarca i 17 žena, koji su se nadali da će u Arapskom zalivu i Jemenu naći posao.

Direktor IOM za operacije i vanredne situacije Mohamad Abdiker nazvao je sramnom tragediju u Adenskom zalivu.

On je podsjetio da više od 7.000 siromašnih migranata mjesečno krene na ovakvo opasno putovanje i da je 100.000 njih to u radilo tokom prošle godine.

Nesreća se dogodila samo nakoliko dana nakon što je IOM pomogla 101 državljaninu Etiopije, uključujući 51 ženu i 33 djece, da napuste Jemen i odu u Džibuti.



(Vijesti.ba / NN)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Čupava » 07 Jun 2018, 16:33

Žalosno ... :ccc
.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Zagorka » 09 Jun 2018, 01:07

Nikad ne znam da li su ovi camci i brodovi sa migrantima od kud god da su, potopljeni od tezine njihovih tijela ili od ruku isti onih što im zemlje sjebu...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Zagorka » 09 Jun 2018, 01:08

Mislim, vijest me podsjeti na one brodove..
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by storm » 09 Jun 2018, 05:59

Zagorka wrote: 09 Jun 2018, 01:07 Nikad ne znam da li su ovi camci i brodovi sa migrantima od kud god da su, potopljeni od tezine njihovih tijela ili od ruku isti onih što im zemlje sjebu...
Nije u interesu zemlje, u cije teritorijalne vode udju migranti na plovilima, da ih potope...jer medjunarodno pomorsko pravo, nalaze zbrinjavanje...a plovilo u funkciji komotno se moze otpratiti van teritorijalnih u medjunarodne vode.
Zato cesto migranti, kad ugledaju obalnu stražu, vojsku, policiji...samo krenu potopiti plovilo namjerno...svi su gumenjaci tada, nadomak grcke obale, iz tih razloga bili izrezani.
No nekad podje sve i po zlu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Krokodil Behko » 09 Jun 2018, 09:32

Zagorka wrote: 09 Jun 2018, 01:07 Nikad ne znam da li su ovi camci i brodovi sa migrantima od kud god da su, potopljeni od tezine njihovih tijela ili od ruku isti onih što im zemlje sjebu...

Pa nije to Costa Concordia, pa da znamo sve do u detalje, čak i naziv broda :kafa
istina, na tom kruzeru je izginulo možda 5 ljudi, ali National Geographic je ipak snimio dokumentarac o tome :hm
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Potonuo čamac u Etiopiji, 46 ljudi poginulo

Post by Zagorka » 09 Jun 2018, 23:47

Mislila sam na beskonacan niz ovakvih naslova...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests