AMERIKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Povinujte se božijoj volji - silovanju i incestu

Post by posmatrac » 24 Mar 2017, 19:49

Mutevelija wrote:
posmatrac wrote:Nepokoravanje " Bogu" je pricati u njegovo ime, tj samtrati da je ono sto covjek uglavnom nije sam istrazio i dokazao sam sebi, nego je najcesce tradicijom naslijedio i eto tako bezrezervno prihvatio, jedino meritorno i ispravno.

Koji "Stari ZAvjet", onaj sto je podjonen od babilonsko sumerskih starijih politeistickih manipulativnih textova.
"Svaki će se grijeh i bogohulstvo oprostiti ljudima, ali rekne li tko bogohulstvo protiv Duha, neće se oprostiti… Tko rekne (riječ) protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Mt 12,31–32).Ili: »Sve će se oprostiti sinovima ljudskim, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule. No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.« Jer govorahu: »Duha nečistoga ima!«(Mk 3,28–30). Ili: »I tko god rekne riječ na Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali, tko pohuli protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Lk 12,10).
"”Allah, doista neće oprostiti da se Njemu išta ravnim pridružuje, a oprostit će sve mimo toga kome On hoće!” (4:48)
"”Ko drugog Allâhu smatra ravnim, Allaah će mu ulazak u Džennet zabraniti i boravište njegovo će Džehennem biti” (5:72)"

To je po Bogu najveći grijeh.
KAko znas da je po Bogu to najveci grijeh, da ga nisi vidio i razgovarao licno sa Bogom, ili si ti sam Bog pa se stavljas u njegovu ulogu? :zubi

Ili su ti eto drugi jednostavno rekli da u to treba da vjerujes, pa nema potrebe da mislis svojom glavom i da uvazavas i ostale dokaze koji na milion mogucih nacina dokazuju sav aspurd " svetih" monoteistickih spisa, da ih ne navodim sada.

Dobro je ciniti Incest, dobro je silovanje jer je po volji Bozijoj, dobro je krasti i ubijati, sve ce to oprostiti Bog osim duha svetoga kojeg niko nikada nije vidio( kazna za negiranje aptrakcije i gluposti, oprost za prakticna dokazana nedjela :lupa ) i koji zapravo u nadredjen polozaj uvijek stavlja svestenstvo koje je kao jedini posrednik izmedju Boga i ljudi i koje se na racun toga bogati hiljadama godina.

KAze rodilo se dijete po volji Bozijoj, umro covjek, uzeo ga Bog, osiromasio covjek slaba mu "nafaka" od Boga, zemlja je RAvna ploca i Sunce se okrece oko zemlje jer je to volja Bozija itd :zubi

Znaci Bog je uvijek u sluzbi nase " svijesti" i savjesti koju nosimo u sebi, pa cemo Bogu da pripisemo sve ono za sta i sami mislimo da je tako, tj sto odgovara nasim duhovnim i materijalnim ciljevima i interesima, sto jasno svjedoci da je i Bibliju i Kuran pisala ljudska ruka.

Eto nakon 800000 godina ili vise nakon sto se razvio moderni covjek, tj poceo da zivi u drustvenim zajednicama Bogu odjednom sinulo da na zemlji objavi stari zavjet, koji je JAHVE kao tiranin i kolonizator vrlo dobro koristio da bi vladao i manipulisao masama, pa ni njegovim nasljednicima koji su se kasnije javljali u Islamu nije bilo tesko da na isti nacin uvode tiraniju medju ljudima.

Religije nemaju veze sa vjerom u Boga, to su politicke organizacije.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Povinujte se božijoj volji - silovanju i incestu

Post by Mutevelija » 24 Mar 2017, 20:22

Kako ti znaš da je Bog jedan ako si agnostik, zašto kradeš monoteistička vjerovanja i ukrajaš u svoju religiju.
Dakle kako znaš da je jedan, kako znaš kojeg je roda, kako znaš kako izgleda, kako znaš da li posjeduje šta kod sebe Božansko, kakav je on od kakve materije, ti si više drzak
jer uzimaš za pravo sebi da si ti pio kafu sa Bogom i eto on tebi rekao šta i kako. Nismo ni ja ni ti imali tu čast nego posebni odabrani ljudi.
Kako znaš da je jedan Bog, kako znaš da nema poroda.
Zašto uzimaš od MONOTEZIMA ono što ti paše, a ono što ti ne paše odbijaš?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Povinujte se božijoj volji - silovanju i incestu

Post by posmatrac » 24 Mar 2017, 20:48

Koji bolan posebni odabrani ljudi, oni koji su se sami proglasili takvima da bi sebe nametnuli i da bi vladali masama, pa je Muhamed kao posljedni poslanik, nema ih vise iza njega , svu moc dati njemu, harem zena, djevice od 9 godina itd :zubi

Upitah jedmog Hodzu kako je Kuran ako je objavljen citavom svijetu mogao da bude objavljen i na Americkom kontinentu koji je otkriven tek 800 godina nakon " objave" Kurana, kaze efendija " pa bili ljudi divovi i prekoracivali okean , pa su nosili tako objavu" :zubi ( vidimo danas puna juzna AMerika muslimana)

Jesui li posebni odabrani ljudi i oni koji su ti u 15 vijeku ovdje prisilno i politickim putem nametnuli ISLAM, pa da su ti dosli Kinezi sad bi isto tako branio nacela Budisma ili bilo koje druge religije.
To radis zato jer si povodljiv i jer ne razmisljas svojom glavom, nego slijepo prihvatas ono sto su ti nametnuli drugi koji su ti jednostavno rekli da tako treba.

Sta ja kopiram od Monoteizma, ja sam Agnostik i Boga posmatram na nacin na koji ja to mislim da treba,a ne kako su mi drugi da bi ostvarivali duhovnu kontrolu nada mnom pokusali nametnuti.
Ako ja kazem da su 1+1 uvijek 2, to nema veze sa bilo kojom religijom koja istio tvrdi, nego sa mojom licnom spoznajom.

Ako mislim da je Bog 1, to znaci da sam licnom samospoznajom utvrdio da bi tako trebalio da bude, sto ne znaci da su mi bila potrebna citanja Biblije i Kurana da bi razmisljao na taj nacin, bas isto kao sto mi ne treba Biblija zabraniti da silujem neku zenu, jer sam se rodio sa tom svijescu da znam da to ne valja.

Nestabilnim, i povodljivim ljudima treba neki Biblijski ili Kuranski text da procitaju, ma koliko bio izmisljen da bi se osjecali vrijednima postojanja ili da bi kroz odredjeni stepen bogobojaznosti natjerali sebe da budu bolji ljudi, jakim i samosvjesnim ljudima to ne treba, sto takodjer potvrdjuje da su religije kao politicke organizacije izmisljotina.

Vjera u Boga i jacanje svoje svijesti i trazenje tog duhovnog moralnog autoriteta koji je uvijek slika i prilika onoga sto smo zapravo mi i nasa svijest, nema veze sa religijama koje je osmislila kvarna arostokratija da u dosluhu sa svestenstvom hiljadama goduina manipulise ljudima.

Je li Isus mozda stvarna licnost ili je plagijat paganske fikcije obozavanja Sunca, a Islam koji ser nadovezuje na lazi Starog i Novog zavjeta ga prihvata kao bozijeg poslanika.

Vjeruj u sta hoces, ako imas duhovne koristi od toga , ali nemoj da nameces drugima da je to u sta ti vjerujes jedino ispravno.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Povinujte se božijoj volji - silovanju i incestu

Post by SPINERKA » 24 Mar 2017, 20:50

.Opet vas je MUTE u svoj spin uvukao.

Ima nesto u njemu . :hm

:kafa
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Povinujte se božijoj volji - silovanju i incestu

Post by Mutevelija » 24 Mar 2017, 20:57

SPINERKA wrote:.Opet vas je MUTE u svoj spin uvukao.

Ima nesto u njemu . :hm

:kafa

Prica zena o spinu loja ima nick spinjerka. :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by Vladimir RUS » 28 Mar 2017, 20:32

Ford oduševio Trampa: Ovo je velika vest

Dirborn -- Kompanija Ford Motor uložiće 1,2 milijarde dolara u tri fabrike u Mičigenu, kako bi utrla put za obnovu proizvodnje pikapa Rendžer i SUV vozila Bronko.

Image

Za to su dobili i pohvale od predsednika Donalda Trampa, izveštava agencija "Blumberg".

Oko jedne milijarde dolara, Ford će investirati u fabrike za proizvodnju motora i montažu modela Rendžer i Bronko, koji će zameniti proizvodnu liniju kompaktnih automobila Fokus koji se slabo prodaju, a koju izmešta u Meksiko.

Dodatnih 200 miliona dolara je namenjeno za novi napredan data centar u Fordovoj fabrici u Flet Roku, Mičigen, gde će kompanija, kako je već najavila, otvoriti još 700 radnih mesta.

Ovu objavu američkog proizvođača automobil na Tviteru video je i Tramp, koji je tim povodom napisao:"Velika vest iz Forda danas. Veliko ulaganje u tri mičigenske fabrike. Automobilske kompanije se vraćaju u SAD. Radna mesta! Radna mesta! Radna mesta!", navodi "Blumberg".

Ova ulaganja su deo ugovora postignutog u pregovorima sa Ujedinjenim sindikatom radnika u auto industriji 2015. godine, rekao je u jednom intervjuu DŽo Hajnrik, Fordov predsednik u Americi.

Kompanija je navela da planira da otvori ili zadrži 130 radnih mesta u fabrici motora u mestu Romeo, u Mičigenu. Zaposleni u Fordovom pogonu u Vejnu, takođe u Mičigenu, počeće da prave Rendžer 2018. godine, a Bronko 2020, dodaje njujorška agencija.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 07 Apr 2017, 13:02

:(
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: AMERIKA

Post by SPINERKA » 12 Apr 2017, 12:43

Zasto se narod ne drzi pravila. :ljut
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rijeci

Post by Melek » 13 Apr 2017, 11:29

Tijelo prve američke sutkinje islamske vjeroispovijesti pronađeno je u srijedu navečer u rijeci Hudson, u saveznoj državi New York, saopštila je policija, prenosi Anadolu Agency (AA).

Image

Tijelo Sheile Abdus-Salaam (65) je pronađeno je dan nakon što je prijavljen njen nestanak. Tijelo je identificirao suprug, nakon što je policiju pozvao jedan od očevidaca koji je uočio tijelo u rijeci. Policija je saopštila da će medicinski vještak utvrditi uzrok smrti. Sheila Abdus-Salaam je 2013. godine imenovana i kao prva Afriko-amerikanka u najvišoj državnoj sudskoj instanci. Imenovao ju je guverner Andrew Cuomo koji je izrazio saučešće porodici premule. "Svojim spisima, mudrošću i nepokolebljivim moralnim kompasom, bila je snaga dobrote čija ostavština će se osjetiti u godinama koje dolaze", izjavio je Cuomo. Abdus-Salaam je diplomirala pravo na Univerzitetu Columbia, a 1993. je izabrana u Vrhovni sud New Yorka. Dvadeset godina kasnije inaugurisana je u Žalbeno vijeće, jednu od najvažnijih državnih sudskih instanci.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Melek » 13 Apr 2017, 11:29

Vjerovatno nije akt terorizma, vec legitimni krscanski atentat :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 11:31

Nema znakova na njoj da je muslimanka.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by SPINERKA » 13 Apr 2017, 12:45

Pise da jeste .

Nema tragova 'traume ' na tijelu. Vjerovatno -samoubistvo.
Nedavno su se razveli ali vikende su zajedno provodili.

Borila se za prava LGBT - roditelja-za usvajanje djece.
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 12:50

Nema marame.

Borila se za LGBT zato i nema hidzaba.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by SPINERKA » 13 Apr 2017, 12:56

Ne mora nositi .

:kafa
Image

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by posmatrac » 13 Apr 2017, 13:32

Mutevelija wrote:Nema znakova na njoj da je muslimanka.
Muslimani u Bih su religijska manjina, 95% ih nemaju arapska obiljezja na sebi.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Podrinjac » 13 Apr 2017, 13:39

posmatrac wrote:
Mutevelija wrote:Nema znakova na njoj da je muslimanka.
Muslimani u Bih su religijska manjina, 95% ih nemaju arapska obiljezja na sebi.
Nije ni Mutevelija. Nema bradurine, već se brije. Jedino možda dolje u međunožju da je ne pušta, možda. :hm

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Melek » 13 Apr 2017, 21:55

Sve mi se cini da je Mutevelija jedan veliki wannabe :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 22:02

Brada nije farz, marama je farz. A biti obrijan i jos bijele puti pomaze infiltrirati se u kafire . :pusto
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35629
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Venera » 13 Apr 2017, 22:05

Mutevelija wrote:Brada nije farz, marama je farz. A biti obrijan i jos bijele puti pomaze infiltrirati se u kafire . :pusto
marama nije farz :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tijelo prve muslimanke sutkinje u SAD-u pronađeno u rije

Post by Mutevelija » 13 Apr 2017, 22:12

Jest jer u Quranu pise pokrijte se a u Quranu ne pise stavite bradu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests