Saudijska Arabija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2018, 15:16

Ne vidim dobro, jel to Mutevelija na slici?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by storm » 15 Feb 2018, 15:20

Krokodil Behko wrote: 15 Feb 2018, 15:16 Ne vidim dobro, jel to Mutevelija na slici?
:valja

shvatio si :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Nice try » 15 Feb 2018, 16:07

Neka su malo popustili konzervativci. Pokrenuli se....
Svakom vaktu dodje kraj.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 16:12

Evo bas sada citam....u jednoj americkoj drzavi, je jos uvijek na snazi zakon kojim se zabranjuje susenje muskih i zenskih gaca na istom striku.Jesu vala konzervativni.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Nice try » 15 Feb 2018, 16:33

Zakon koji se ne primjenjuje, za razliku od onih saudijskih.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 16:40

Nice try wrote: 15 Feb 2018, 16:33 Zakon koji se ne primjenjuje, za razliku od onih saudijskih.
Nemam pojma,ne znam ni jedan posto zakona drzave u kojo zivim,a ne zakone Kraljevine Saudiske Arabije.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Nice try » 15 Feb 2018, 16:55

gaga wrote: 15 Feb 2018, 16:40
Nice try wrote: 15 Feb 2018, 16:33 Zakon koji se ne primjenjuje, za razliku od onih saudijskih.
Nemam pojma,ne znam ni jedan posto zakona drzave u kojo zivim,a ne zakone Kraljevine Saudiske Arabije.
Pa, eto, umjesto američkih zakona koje čitaš, pročitaj naše, a onda se baci na arapske ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Mutevelija » 15 Feb 2018, 17:04

storm wrote: 15 Feb 2018, 15:13 Jedino još okolo izvoze "izvorni" Islam ....njih se ne pika :hihi

NOVE REFORME
Presedan u Saudijskoj Arabiji: Proslava Valentinova više nije haram

Klix.ba
Image
Cvjećara u Jeddahu (Foto: Arab News)
Saudijski čelnik za šerijatska pitanja Ahmed Qassim al Ghamdi, bivši šef šerijatske policije u Mekki, odobrio je Valentinovo kao pozitivan društveni događaj koji nema veze s religijom.
Njegov komentar uslijedio je nakon što je 32-godišnji princ Mohammed bin Salman pokrenuo brojne mjere liberizacije u Saudijskoj Arabiji kojima nastoji nadmašiti konzervativnu tradiciju u zemlji.

"Valentinovo je pozitivan događaj i čestitati drugim ljudima ovaj dan nije protiv šerijatskog zakona. U zapadnim zemljama čin ljubaznosti je dijeliti pozdrave, čestitke, poklone ili ruže prilikom društvenih praznika, uključujući i Valentinovo", rekao je Al Ghamdi gostujući na televiziji Al Arabiya.

Brojne cvjećare u Džedi jučer su prodavale bukete crvenih ruža, plišane medvjediće, jastučiće i druge romantične poklone s ljubavnim porukama.

Proteklih godina pokrenute su brojne reforme u Saudijskoj Arabiji. Princ Mohammed želi ovu zemlju vratiti modernom islamu te ukinuti ultrakonzervativna ograničenja koja su razdvajala žene od muškaraca. Tako je nedavno u Saudijskoj Arabiji ukinuta zabrana rada komercijalnih kina, ženama je dozvoljeno prisustvo na stadionu na nogometnoj utakmici, a održan je i prvi javni koncert ženskog izvođača u historiji zemlje.




































Image
Samo djelić
Image :zubi

Glup je naslov, trebalo je ići nije kažnjivo :sjedi a ne nije haram, ako bi se vodili po tome onda u BIH nije haram piti alkhohol?
Last edited by Mutevelija on 15 Feb 2018, 17:10, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 17:05

Nice try wrote: 15 Feb 2018, 16:55
gaga wrote: 15 Feb 2018, 16:40
Nice try wrote: 15 Feb 2018, 16:33 Zakon koji se ne primjenjuje, za razliku od onih saudijskih.
Nemam pojma,ne znam ni jedan posto zakona drzave u kojo zivim,a ne zakone Kraljevine Saudiske Arabije.
Pa, eto, umjesto američkih zakona koje čitaš, pročitaj naše, a onda se baci na arapske ;)
Ovi americki mi se ucinili nasmjesniji,mada ima i onih zakona koji su manje smijesni.....kao oni ...zabranjen ulaz crncima i psima koje su donedavno vazili u Americi.Za razliku od demokratske Amerike mi nismo imali takve zakone,a ni robove....moram se malo vise informisati o tome,izgleda zanimljivo....
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 17:11

Mutevelija wrote: 15 Feb 2018, 17:04
storm wrote: 15 Feb 2018, 15:13 Jedino još okolo izvoze "izvorni" Islam ....njih se ne pika :hihi
Veruj da ne znam sta je izvorni Islam.Vise znam i citao sam o izvornom krscanstvu.Recimo pocecima,kada je vladala inkvizicija.Ubode se zena iglom i ako krv pocinje da curi,proglase je vjesticom i zapale. :zubi Tada je to smatrano pravdom.Ne znam fakticki kada je i da li je to ukinuto,bar formalno.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Mutevelija » 15 Feb 2018, 17:24

Dojenje muškaraca na poslu

Islamski učenjak je 2007. godine izdao fetvu kojom je ženama dozvoljeno da doje svoje muške kolege na poslu. Dr. Izzat Atiya, predsjednik Odjela za hadis na Egipatskom univerzitetu Al-Azhar, presudio je da ukoliko bi žena dojila svog muškog kolegu "direktno iz grudi" najmanje pet puta dnevno, to bi omogućilo muškarcima i ženama da budu sami na poslu. Žene bi mogle skinuti svoje marame u prisustvu muškaraca koje doje, rekao je on. Atiya je ubrzo nakon toga povukao odluku zbog brojnih prosvjeda u Egiptu i drugdje rekavši da se radilo o "lošoj interpretaciji pojedinačnog slučaja".

:valja

Eto kad može
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Mutevelija » 15 Feb 2018, 19:17

gaga wrote: 15 Feb 2018, 17:11 :D.
Mutevelija wrote: 15 Feb 2018, 17:04
storm wrote: 15 Feb 2018, 15:13 Jedino još okolo izvoze "izvorni" Islam ....njih se ne pika :hihi :hihi :hihi
Veruj da ne znam sta je izvorni Islam.Vise znam i citao sam o izvornom krscanstvu.:hihi Recimo pocecima,kada je vladala inkvizicija.Ubode se zena iglom i ako krv pocinje da curi,proglase je vjesticom i zapale. :zubi Tada je to smatrano pravdom. :hihi Ne znam fakticki kada je i da li je to ukinuto,bar formalno. :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by storm » 15 Feb 2018, 20:25

gaga wrote: 15 Feb 2018, 17:11
Mutevelija wrote: 15 Feb 2018, 17:04
storm wrote: 15 Feb 2018, 15:13 Jedino još okolo izvoze "izvorni" Islam ....njih se ne pika :hihi
Veruj da ne znam sta je izvorni Islam.Vise znam i citao sam o izvornom krscanstvu.Recimo pocecima,kada je vladala inkvizicija.Ubode se zena iglom i ako krv pocinje da curi,proglase je vjesticom i zapale. :zubi Tada je to smatrano pravdom.Ne znam fakticki kada je i da li je to ukinuto,bar formalno.
Opet si djetinjast....kmeeee kmeeee i on je mene :place
Kako si na onoj temi krenuo izvlačiti Hitlera, tako sad tu trabunjaš o izvornom kršćanstvu :D.
Žali bože vremena s tobom potrošiti...
Pravi "našist" ....ali opravdava te članstvo u stranci...još dijasporac :cool idealan
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 20:40

storm wrote: 15 Feb 2018, 20:25
gaga wrote: 15 Feb 2018, 17:11
Mutevelija wrote: 15 Feb 2018, 17:04
storm wrote: 15 Feb 2018, 15:13 Jedino još okolo izvoze "izvorni" Islam ....njih se ne pika :hihi
Veruj da ne znam sta je izvorni Islam.Vise znam i citao sam o izvornom krscanstvu.Recimo pocecima,kada je vladala inkvizicija.Ubode se zena iglom i ako krv pocinje da curi,proglase je vjesticom i zapale. :zubi Tada je to smatrano pravdom.Ne znam fakticki kada je i da li je to ukinuto,bar formalno.
Opet si djetinjast....kmeeee kmeeee i on je mene :place
Kako si na onoj temi krenuo izvlačiti Hitlera, tako sad tu trabunjaš o izvornom kršćanstvu :D.
Žali bože vremena s tobom potrošiti...
Pravi "našist" ....ali opravdava te članstvo u stranci...još dijasporac :cool idealan
Jesi ovo izmjesao,ko cacanska muckalica :DD Ne budi nervozan,znamo mi da nisu svi krscani isti.Mi u Sarajevu imamo kip Pape ispred katedrale.Fina cista,niko je ne dira niti nema namjeru.U drugim drzavama koje nemaju tu toleranciju,bacaju se svinjske glave u vjerske objekte,crtaju fasisticki simboli itd.Ja sam rodjen u jednom gradu gdje su sinagoge,dzamije,crkve blizu jedna druge,niko ih ne dira niti kome smetaju.Ne razumijem tu tvoju primjedbu da ja trabunjam.Zatim ...dijasporac,ne znam u kom kontekstu je to vazno?
Image
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by storm » 15 Feb 2018, 20:47

Rodjen jesi u tom i takvom gradu....to ti vjerujem...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by rethna » 15 Feb 2018, 20:48

Ko je sta ovdje napisao :123 :ooo
Question everything.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Veca » 15 Feb 2018, 20:48

...der, citirajte to kako treba! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 20:50

storm wrote: 15 Feb 2018, 20:47 Rodjen jesi u tom i takvom gradu....to ti vjerujem...
Da,samo Jerusalem je ispred tog,Sarajeva,sto se tice postovanja razlicitosti u vjeri.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by storm » 15 Feb 2018, 21:04

Ma gaga nešto izmiješao na početku i ja kako god kvotao "unutra sam" :rol

Gagi....razlika između mene i tebe je, što ću ja "svoja" govna nazvati točno tim imenom bez problema....
a ti bi si radije pucao u koljeno, nego to izustio, napisao...i ne samo to, na svaku situaciju, kao dijete izvlačiš ono ...aha...a šta oni, a šta Hitler, a šta amerika, pa inkvizicija....
Mislim u tom ritmu nitko ništa nije kriv, niti radi pogrešno, svi imamo izgovore u drugoj strani, ma što činili...jer ne postoji nacija, država, vjera, da nema bar jedno mračno, prljavo, brutalno doba svoje povijesti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Saudijska Arabija

Post by Mutevelija » 15 Feb 2018, 21:10

:valjam

Ne zna se ko plaća a ko pije
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests